Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Naslednja
iOS 5.x.x. (nadaljevanje)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 14.10.2011 12:38:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:

iCloud ti je zeh? Potem pač to ni zate... Dont use it. Imaš ogromno drugih cloud storitev. Pomoje je problem predvsem v razumevanju delovanja samega iClouda... Katerega ni namen stream in storage, ampak sync vseh naprav in posledično tudi backup...


Joj ne mi "ne uporabljaj če to kaj moti" argumenta servirat. Ni primerna okoliščina.

"Pizdim" predvsem zato, ker iCloud NADOMEŠČA nekaj kar je po mojem videnju bilo bolj uporabno (MobileMe) (prosim, ne mi odgovorajt , da mobileme dela do naslednjega junija, to ne pomeni nič, storitev se ukinja). Še dodatno nesimpatijo mi povzroča ta "marketing Čudeža" tipa "Behold, an iCloud miracle!".

Ja, fajn iCloud je zastonj. Ja fajn, določene stvari, ki ti jih MobileMe ni avtomatsko sinhroniziral ti iCloud sinhronizira (to so samo fajli glasbe in dokumenti iWork, medtem ko koledarje, kontkte in še več drugih stvari, ki jih iCloud ne, ti je MobileMe sinhroniziral in s "push" dostavil na druge naprave)

Poleg vsega me sili, če hočem to v enih pogledih okrnjeno storitev iCloud uporabljat, v upgrejdanje v enem primeru OS X, kar je za nekoga, ki uporablja računalnik kot delovno orodje in ima naložen kupljen licenčni softver drugih proizvajalcev malo drugače, kot za popoldanskega navdušenca nad tehniko in prostočasnega pirata.
V drugem primeru pa bi moral celo zamenjat hardver, ker pač ne podpira instalacije Liona. OK, stari laptop je res že star ampak služi domači uporabi, celo delati se dakaj manj procesorsko in spominsko potratnega na njem. Ampak iClouda, te v mnogih pogledih okrnjene storitve MobileMe pa ne morem uporabljati.

Torej moje nezadovoljstvo je zaradi primerjave s prejšnjim stanjem. In vem d aprinaša iClud določene bonbončke, ampak zagovarjam da v primerjavi z Mobile Me, ki je svoje čase tudi zaslužil številne kritike je pa, vsaj zame, to korak nazaj.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 14.10.2011 12:45:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej pa niti ne oglašujejo iClouda kot nadomestilo mobileme-ja... to je popolnoma nova storitev, ki ima zgolj določene vzporednice mobileme-ja...

Očitno ti apple in njihovi produkti grenijo življenje.... pa poskusi kaj novega. Tiste fore glede ios-a in feature-ih ki so logični in jih ni.. je bilo že vse vsaj 500x premleto... in to vsi vemo. So what? Pač ni, morda še bo... ne misli si, da si edini, ki to opazi... ziher gre vsak dan na stotine mailov v apple nabiralnik o pogrešanih "samoumevnih" funkcijah.
Če ti kaj ne odgovorja ali kaj tako nujno potrebuješ in pogrešaš... veš kaj moraš storiti, druge pač ni Smile


Nazadnje urejal/a lakai Pet 14. Okt 2011 12:47; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 14.10.2011 12:45:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno uprašanje - Pod notes mam naštiman default account iCloud (prej sm mel gmail). Se da kje na netu vidt tele notes - tko k se da kontakte ? Al je pač samo backupiran, da se potem lahko nazaj dobi iz backup ?

_________________
iPhone 4, black, 32GB, 2010.
MacBook Air, 13-inch, Mid 2012, 256 GB.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 14.10.2011 12:50:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:


Remindes .... tako hvaljena zadeva. Zame slabša kot lockscreen iz cydie (upam da sem si prav zapomnil ime). Tega sploh ne uporabim ker mi itak vsaka aplikacija ki me na kaj opozarja piska in vriska. In še to moram najprej odklenit telefon da lahko pogledam reminderse ali sem kje zgrešil nastavitev da naj dela tudi kadar je mobi zaklenjen.

Tud jest včasih močno pogrešam select all. Tako pa brišem kot v 18. stoletju one by one.

Iphone je fajn telefon. Ampak 3 x preveč hvaljen. In kakorkoli obrneš je to zaradi vere. Amen.


No meni so Reminders nekaj kar bi moralo bit že v iPhoneu 1. Sploh en štekam - vsak erikson skoraj od mobi Raglje naprej je imel to funcionalnost. Ampak tu se mi zdi da so čisto zadovoljivo poštimani. Nisem opazil da bi me kaj motilo, tako kto je tebe.

Drugač pa ja - iPhone je edini soliden izdelek na trgu zaenkrat - kot predmet, Edini iz "edel" materialov, solidno sestavljen, soliden hardver itd. iOS je OS, ki teče dobro in ne zatika (vsaj običajno), funcije ki so na telefonu običajno delujejo dobro, problem ej samo, da tega OS očitno ni načrtoval kdo, ki je bil zraven ko so mobilni telefoni in njigove firmwari (pred smartfoni) postali zreli in je bil iPhone posledično en ročni računalnik s funkcijo telefoniranja. Pri telefonskem delu iPhona se bi dalo še kaj narediti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 14.10.2011 12:55:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja, pa še tole: Če kdorkoli ve način kako Gmailov koledar "kopiraš" v iCloudovega bi bil zelo vesel če bi to delil z nami.

_________________
iPhone 4, black, 32GB, 2010.
MacBook Air, 13-inch, Mid 2012, 256 GB.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 14.10.2011 12:56:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prijavis se v iCloud Mail >> https://www.icloud.com/#mail in imas potem ta "Notes" ...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 14.10.2011 13:08:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:

iCloud ti je zeh? Potem pač to ni zate... Dont use it. Imaš ogromno drugih cloud storitev. Pomoje je problem predvsem v razumevanju delovanja samega iClouda... Katerega ni namen stream in storage, ampak sync vseh naprav in posledično tudi backup...


HA!
Namen iClouda je sync vseh naprav? Pol je pa sploh fail Smile
MobileMe je syncal več stvari. Kot sem našteval prej ima iCloud samo dva plusa (avtomatsko sinhronizacijo dokumentov - pa še to zaenkrat le iWorkovih - in glasbe) in veliko več minusov. Vsaj zaenkrat, in tudi nič ne obljubljajo da bi povrnili stare funkcionalnosti

Ko sem pred nekaj leti set-upal novega iMaca sem imel ob prvi prijavi v sistem v trenutku VSE naštimano:
- vsi mail accounti
- vsa pravila mejla (kam s kakšnim mejlom, kako naj se obarva določen mejl od določenega pošiljatelja, vsi smart mailboxi)
- login na spletna mesta je bil preprost ker se mi ni bilo treba spomniti passwordov - keychaion je bil prenesen iz MobileMeja
- Klik NLB je deloval takoj (brez izvažanja certifikata iz enega računalnika, dajanja na ključek, prenosa od doma do službe in instalacije certifikata na novem računalniku)
- vse preference
- vsi bookmarki
- celo favoritsi od Transmita (ftp/webDAV client) so se sinhronizirali ker je bil Mobile Me odprt sistem za sync nastavitev drugih programov

Pri iCloudu se lahko pogovarjamo samo o tem ali je način sinhronizacije določenih novih vsebin (torej avt. sinh. glasbe in dokumentov) večji korak ali manjši korak nazaj glede na storitev, ki jo je nadomestil, oz. ali je način sinhronizacije teh dveh novih resursov tako velik korak naprej, da zasenči uporabnost funkcij prejšnje storitve, ki jih je ukinil.
Oz. možen je še ta kot razprave, d aje pač zastonj najpram tistim 75 evrov kolikor je koštal MobileMe in da se nj bi zastonjskemu konju ne gledalo v zobe - samo iCloud je zame še vedno kljuse, čeprav je mlado in zastonj za vsakogar, napram malo starem in utrujenem a v večini pogleov sposobnejšem konju z imenom MobileMe. Smile


Nazadnje urejal/a matjazm Pet 14. Okt 2011 13:34; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 14.10.2011 13:12:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tenks Thomas aka Jest Smile
Pogruntu sm tut, da se da folderje delat v Notesih (glej sliko 2 posta višje). Tko da lahko notes-e daš lepo po folderjih Wink Kr huda zadeva !

_________________
iPhone 4, black, 32GB, 2010.
MacBook Air, 13-inch, Mid 2012, 256 GB.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 14.10.2011 13:14:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s katerim programom lahk js zdj updejtam 3gs z baseband 05.12.01 da mi ne bo updejtalo bb in zaklenilo vse skupi kr unlock je zdj pršou vn pred parimi urami sm opazu
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 14.10.2011 13:24:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Sej pa niti ne oglašujejo iClouda kot nadomestilo mobileme-ja... to je popolnoma nova storitev, ki ima zgolj določene vzporednice mobileme-ja...

Očitno ti apple in njihovi produkti grenijo življenje.... pa poskusi kaj novega. Tiste fore glede ios-a in feature-ih ki so logični in jih ni.. je bilo že vse vsaj 500x premleto... in to vsi vemo. So what? Pač ni, morda še bo... ne misli si, da si edini, ki to opazi... ziher gre vsak dan na stotine mailov v apple nabiralnik o pogrešanih "samoumevnih" funkcijah.
Če ti kaj ne odgovorja ali kaj tako nujno potrebuješ in pogrešaš... veš kaj moraš storiti, druge pač ni Smile


iCloud je nadomestek za MobileMe. Ker je za vse jo pač oglašujejo kot neko novo čudo novim uporabnikom. Tudi v preferencah MobileMe v Snow Leopardu mi piše "Account Status: Tour MobileMe account had been upgraded to iCloud."
Heh, "upgraded" ja, kakšna ironija Razz

O tistem "grenenju" življenja z applovimi izdelki se mi pa ne da razpravljat - Ne sprejemam takih komentarjev kot argument pa zato ne bom odgovarjal nanje Smile

Napišem pa tudi sam kak komentar v njihov mejlbox in upam da kdaj zaleže.
Ko bi vsaj imel šanso na trgu nekdo ki bi znal izdelovati enako solidne izdelke z malo več posluha. Saj je to že bilo pa mineva, govori s epa kot da je vse čudežno. Ravno obratno. Naj ne pozabijo pri Applu da so jih edino profesionalni uporabniki obdržali pri življenju, če ne bi bilo teh danes ne bi bilo niti miljonske verniške mase, ki bi se lahko klanjala in čudila vsaki pogreti župi iz vrečke (take vrečke, ki je solidna, iz dobrih sestavin in na daleč izstopa od ostalih Podravkinih/Knorr... ampak še vedno le pogreta župa in nikakršen izum ali čudež), ki jo skuhajo v Cupertinu.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 14.10.2011 13:29:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
s katerim programom lahk js zdj updejtam 3gs z baseband 05.12.01 da mi ne bo updejtalo bb in zaklenilo vse skupi kr unlock je zdj pršou vn pred parimi urami sm opazu


Počakaj na custom firmware, če nimaš mac-a. Drugače pa si sam izdelaj custom firmware s pomočjo redsn0wa (mac only za 1x). Ne pozabi, da je JB tethered v kolikor nimaš old bootrom 3gs-a, potrebuješ pa vsaj verzijo 0.9.9b4 ali višjo.

@matjazm Pa ne sprejmi, saj niti ni bilo mišljeno kot argument... Zgolj predlog Wink


Nazadnje urejal/a lakai Pet 14. Okt 2011 13:39; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 14.10.2011 13:39:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@mayjazm @Goran me veseli da se z vama da argumentirano debato peljati... Ko pridem za vecji ekran, odgovorim in nadaljujemo. Smile

Vsekakor pa ne sodim v vero ali apple freek kategorijo, ker sem zadovoljen s tem kaj dobim od Appla. Imam tudi jaz svoje kritike nad dolocenimi resitvami, a jih moram sprejeti, ker je vec plusov kot minusov...

Recimor:
- ne zmoznost razlicnih podpisov v mailih na iOS
- ni wifi/3G switcha v notification centru
- back to my mac za iOS (da se lahko povezem na domaco masino in pregledujem disk...)
- sms/mail v supine
- lock screen bi lahko imel vec funkcij
- ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 14.10.2011 13:50:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
telefon je še tovarniško zaklenjen predvidevam da potem ne morem še updejtat kr nikjer ne piše da ta metoda tud aktivira telefon
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 14.10.2011 14:16:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa neskončno moti, da se stvari na 3G signalu ŠE VEDNO omejujejo. Recimo FaceTime ne deluje, omejeno lovdanje na 20 Mb,... Vsaj na izbiro bi lahko dali.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 14.10.2011 14:17:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
telefon je še tovarniško zaklenjen predvidevam da potem ne morem še updejtat kr nikjer ne piše da ta metoda tud aktivira telefon


Hm... ne vem če je hack aktivacija vključena.. če uspem sprobat pred tabo, ti javim Smile

@pa3cija Se strinjam glede facetime... glede appov pa niti nimam potrebe... redko, da si prek 3g sploh kaj nalagam, kaj šele kaj večjega od 20mb Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2008
Prispevkov: 422
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 14.10.2011 14:23:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam z vami res bi lahko bila odpravljena ta 3g limitacija mislim ta apple je ena sama limitacija vsega!

No v glavnem a mi lahko kdo pomaga in obrazloži zakaj mi na ios 5 še vedno prekine igro namesto da pokaže zgoraj samo?
Pa recimo imam to igro vklopljeno v notifications in nastavljeno na novo na banner ampak NE deluje vseeno prekine igro sms pa recimo delujejo klic pa prekine igro?

Je kaj narobe z pravilnim delovanjem ios-a ali je kaj drugega.
Torej nastavljeno imam da dela pa ne?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 56
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 14.10.2011 14:26:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa nekaj bega glede neprebrane elektronske pošte in lock screen-a.

In sicer, ni mi jasno, zakaj ko pogledam enega od novo prejetih mailov (ki jih vidim na lockscreen-u), potem iz lock screen-a izginejo tudi vsi ostali maili, kjub temu da so še neprebrani...

Am I missing sth?? Ker me res živcira, da na lock screenu ne vidim vseh oz n neprebranih mailov..

Je to tako, ker tako pač je v iOS5, ali sem izpustil kakšno nastavitev?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 14.10.2011 14:27:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No v bistvu je to telefon tko da men je to v redu da prekine igro.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 14.10.2011 14:28:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Klic je nekaj drugega najbrž. Tisti banner je menda mišljen kot obvestilo o zgrešenem ali kaj podobnega....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2008
Prispevkov: 422
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 14.10.2011 14:28:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NEkaj ni v redu z ios-om kajti kot pravim jaz imam klice nastavljene na novi banner pa mi vsakic prikaze kot stari klic in vsakic prekine kaj delam samo sms in maili delajo na banner
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani