Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Office 11
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 05.10.2010 04:26:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
zee je napisal/a:
Citiram:
Najbolje bi bilo vsako elektronsko sporočilo svoja datoteka...


To bi bil najslabši možen način shranjevanja...pred mnogimi leti sem to dejansko doživel.


Res je... predstavljaj si, da imas ogromno e-mailov... indexiranje takega nacina je pocasno... Ce je baza dobor narejena, potem ni bojazni, da bi cela bila neuproabna, ce se recimo samo en del pokvari ... Poleg tega je problem se arhiviranje in ogromna izguba prostora na disku (polno majhnih datotek) ...

Moje trenutno stanje v aplikaciji mail (arhiv od leta 1997 dalje)



Moja Entourage baza je ta hip velika 12 GB, pa je od začetka leta (arhivi za nazaj so posebej). In TC jo vsakič, ko se spremeni, spet celo backupira, ker gre pač za en ogromen fajl. Ravno zdajle zganja cel backup (kar pomeni vsaj pol ure mletja), pa sem čez noč samo par mailov dobil.
Outlookova je zdaj 1 mesec stara, pa ni problemov z indeksiranjem ... Je pa res, da je vsega kakih 3000 mailov ... TC vsakič samo doda par majhnih novih fajlov v backup.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 05.10.2010 08:41:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, če bo potreben (če se bo sploh dalo) kakšen Oulook Connector za sycanje z Live.com (Hotmail) servisom... upam, da ne
Opažam, da na iPhonu dela "ko urca" (mail in sycanje koledarja in kontaktov), za "integriranje" v Address Book in iCal na OSX-u pa ni šanse.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 06.10.2010 22:26:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
zee je napisal/a:
Citiram:
Najbolje bi bilo vsako elektronsko sporočilo svoja datoteka...


To bi bil najslabši možen način shranjevanja...pred mnogimi leti sem to dejansko doživel.


Res je... predstavljaj si, da imas ogromno e-mailov... indexiranje takega nacina je pocasno... Ce je baza dobor narejena, potem ni bojazni, da bi cela bila neuproabna, ce se recimo samo en del pokvari ... Poleg tega je problem se arhiviranje in ogromna izguba prostora na disku (polno majhnih datotek) ...

Moje trenutno stanje v aplikaciji mail (arhiv od leta 1997 dalje)



Aja, Jest, še nekaj: tudi Mail shranjuje vsak mail posebej (kot Outlook). V svojem folderju pobrskaj po Library/Mail, če priloženi slikci ne verjameš ...


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 07.10.2010 07:08:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Niti se nisem se poglabljal v delovanje aplikacije Mail... ker se nisem imel probleme z njo Smile ...

Sem pa sedaj pogledal in je res vsak mail svoja datoteka...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 10.10.2010 11:02:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnjič sem si namestil Office 2011 in moram reči, da je razlika z 2008 skoraj kot dan in noč!

Preden sem namestil 2011, sem seveda za vsak slučaj pustil gor prejšnjo verzijo (2008), saj je inštalacija za 2011 posebej. Zelo pozitivno me je presenetila odzivnost/hitrost vseh aplikacij! Ko si v Wordu, nimaš več tistega hroščatega občutka zatikanja, ki je bil prisoten v 2008, pa tudi vse aplikacije se odprejo že po le nekaj poskokih na docku - čas odpiranja je v novem Officu vsaj prepolovljen, če ne še boljši.

Ko sem odprl Outlook, me je takoj vprašalo, če bi vanj rad prenesel vse skupaj iz Entouraga in kliknil sem "da". Trajalo je kakšnih 10-15 min in vsi trije mail računi (2 IMAP in en POP) so bili prenešeni. Poleg tega so se ohranile tudi moje nastavitve iz Entouraga, tako da mi ni bilo treba praktično nič na novo nastavljat. Skratka, super prehod iz Entouraga - to me je pravzaprav najbolj skrbelo, kako bo!

Še največje razočaranje je Messenger, ki žal še vedno ne podpira t.i. "offline msg". Poleg tega pa zaenkrat še nisem ugotovil, zakaj mi ne prepozna Custom Emoticons - v prejšnjem Messengerju sem mapo s smeškoti enostavno prenesel v tisto mapo Microsoft Messenger Data, nato pa so se pojavili v okencu s smeškoti v Messengerju. Tokrat jih sploh nisem prenesel, ampak sem jih pustil v mapi prejšnjega Messengerja (očitno uporabljata isto mapo), a jih novi Messenger ne zazna. Mislil sem, da bo odstranitev Office-a 2008 pomagala, a mi jih še zmeraj ne zazna. Ne vem, kaj pravzaprav naj storim; poskusil sem jih premakniti ven in nato nazaj v tisto Microsoft mapo, a ni pomagalo.

Kakorkoli že, v vsakem primeru priporočam nadgradnjo na 2011.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 11.10.2010 07:31:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Mene pa zanima, če bo potreben (če se bo sploh dalo) kakšen Oulook Connector za sycanje z Live.com (Hotmail) servisom... upam, da ne
Opažam, da na iPhonu dela "ko urca" (mail in sycanje koledarja in kontaktov), za "integriranje" v Address Book in iCal na OSX-u pa ni šanse.


A nihče ne koristi Live (Hotmail) storitev kaontaktov in koledarjev?

Kaj pa povezljivost Word-a, Excell-a na office.live.com?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 29.10.2010 15:26:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem iz radovednosti sprobal ta 2011 office in moram reči da sem izredno presenečen... Odzivnost je super, sploh ob odpiranju... Office opazno prekaša iWork...

Edina stvar, ki bi jo pogrešal iz pages je slovenski črkovalnik... se dela kaj na tem?
+ Ali kdo ve kdaj bo kak updejt za iwork? Ker jih je microsoft kr malce osramotil...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 01.12.2010 12:50:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Sem iz radovednosti sprobal ta 2011 office in moram reči da sem izredno presenečen... Odzivnost je super, sploh ob odpiranju... Office opazno prekaša iWork...

Edina stvar, ki bi jo pogrešal iz pages je slovenski črkovalnik... se dela kaj na tem?
+ Ali kdo ve kdaj bo kak updejt za iwork? Ker jih je microsoft kr malce osramotil...


ali je že možno kako usposobit slovenski črkovalnik na office 2011??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 01.12.2010 13:56:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
faganel je napisal/a:
Mene pa zanima, če bo potreben (če se bo sploh dalo) kakšen Oulook Connector za sycanje z Live.com (Hotmail) servisom... upam, da ne
Opažam, da na iPhonu dela "ko urca" (mail in sycanje koledarja in kontaktov), za "integriranje" v Address Book in iCal na OSX-u pa ni šanse.


A nihče ne koristi Live (Hotmail) storitev kaontaktov in koledarjev?

Kaj pa povezljivost Word-a, Excell-a na office.live.com?


S strani MS-ja sem dobil odgovor, da kontakti in koledar kot del Outlooka nimata "povezljivosti" z njihovim Hotmail (Live) storitvijo ...
... kako bruko so si naredili. Ponudijo programski paket, ki se ne more povezat z njihovo storitvijo!!!
Kot, da Apple ne bi omogočil povezovanja AddressBooka in iCala z MobileMe storitvijo!!!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 01.12.2010 14:53:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MS kekci Rolling Eyes
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1042
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 01.12.2010 15:08:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
So verjetno imeli razlog zakaj so tako naredili, če bi hoteli bi sigurno drugače pa Office paket daleč naprej ---------------------Ostali..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1237
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 09.12.2010 09:54:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Tudi jaz imam problem z Microsoft Office 2011.... Problem je v tem, da je nastavljen oz. so nastavljeni e-maili popolnoma pravilno, vendar traja pošiljanje zelo dolgo časa na kar na koncu napiše, da je server timed out oz. nekaj podobnega. In tako enostavno noče poslati oz. sprejeti nobenega maila. Pred namestitvijo Office 2011 sem uporabljal Entourage, ki je z istimi e-naslovi deloval tako kot je treba...Sedaj pa več ne. Na netu sem našel tudi, da je potrebno naredit update OSx (nek combo paket) -> tudi to sem naredil in ni bilo nobene spremembe...

To je bil problem št.1 Smile

Druga zadeva pa je, da sem se nekako naučil kreirati html flyerje oz. newsletterje. Sedaj imam prvi newsletter testno narejen in ko ga vnešem v Outlook, da bi ga kot html sporočilo poslal pri prenese zgolj besedilo. Namesto slik se pa pokažejo zgolj kvadratki, kjer se bi naj slike nahajale (linki pri slednjem delajo)...Nato sem probal tudi preko spletne pošte, ki omogoča kreiranje sporočila v html obliki in se je zgodilo enako...

A lahko kdo pomaga lepo prosim?

Hvala in uživajte! Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 09.12.2010 10:14:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi mene zanima kako je kaj s črkovalniki za iLife in word.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 05.01.2011 20:03:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A v Word se iz windowsov ne da portat slovarja? kokr sm bral so naredili ful kompatibilne verzije. sam nism tok deep v office sel niti nimam win verzije nikjer tako da se nism probal.

kdo ve? ma kdo obe trenutno da bi pogledal kaj se skriva v proofing tools mapi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2008
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 06.01.2011 00:08:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pomoje je potrebno vsaj nekaj let in 3000 ljudi da prilagodijo črkovalnik (ki je že 10 let v uporabi v win officu) še na mac verzijo!

če logično pomisliš... če sem jaz človek ki za neko firmo nabavlja računalnike in programsko opremo, nebi nikoli in nikdar vzel računalnikov apple ker večina folka pač uporablja office, ki pa na veliko žalost ne podpirajo slovenščine... zdaj mi pa povejte tisti, ki veselo trdite da smo premajhen trg da bi to koga zanimalo kako pa bomo postali večji trg ob takih banalnih pomanjkljivostih?

ko sem pred dvema letoma kupil maca me je ta stvar total iritirala, vmes sem na to pozabil in uporabljal pages, sedaj pa sem spet popolnoma razočaran nad tem da tudi office 11 nima črkovalnika...

bog jih j*** tiste ki so odgovorni za to!!! Mad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 06.01.2011 07:03:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za iWork '09 se da prav lepo naštimat črkovalnike.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 07.01.2011 12:19:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, sam baje ne deluje tak kot na office 2007, ali???????, oziroma zdaj na 2010
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.06.2009
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 04.02.2011 22:38:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
V Outlooku črkovanje je, pri Wordu moram pač potrpet - C/P vzeme vsega sekundo ali dve, itak pa v wordu pišem bolj iz navade, čeprav bi bil tudi TextEdit OK, ali pa Bean.

Jebiga, corporate friendly alternative za Excel ni, tudi za PP v bistvu ne, Word je zame pač samo del paketa. Je pa res, da točno to, da ni spellcheckerja, preprečuje večjo razširjenost ne le tega offica, ampak OSX nasplošno.

Outlook je, kot rečeno, super, manjka mu samo preview pripetih dtotek, kot ga ima mail (s preslednico) ... Mogoče pa bo v končni verziji ...


Kako nastaviš črkovanje v outlooku?
Po defaultu ga očitno ni, vsaj meni ne deluje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 04.02.2011 22:47:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, ne vem. Je delalo samo od sebe, kot mi dela v vseh ostlaih aplikacijah (iWork, Text Edit, Mail ipd)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.07.2010
Prispevkov: 193
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 08.02.2011 17:00:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej..sem sprobala trial verzijo 11 in je res bistveno boljša od 2008. Kje bi dobila final verzijo. A mi lahko kdo pomaga? Nimam dolgo Maca in sem bolj v neznanih vodah...a mi lahko kdo pošlje link?

Hvalaaaa Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani