Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Redno in/ali študentsko delo v Apple trgovini
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 08.10.2009 20:31:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Berem komentarje,se čudim..in sem presenečen. Tipična slovenska lastnost..dajmo potlačit vse dobro v nekomu,dajmo ga uničit. Sredi recesije,vsakodnevnih novic o odpuščanju,zgodbah o ljudeh ki težko preživijo, berem zgodbe češ kaj mi bo 700€, jaz ne bom delal petek,soboto itd. Danes so ljudje z magisterijem brez služb Smile

Dali so oglas,trudijo se poiskat kakovosten kader, ki bi se naj nahajal prav tukaj na apple forumu. Ampak vi najdete tisoč in eno slabo stvar,res bedno.

Pa ne zagovarjam tega podjetja ampak dajte no.. to ni način!

Prav privoščim vam,da se preselite v tujino in si poizkusite kako težko si je zaslužiti kruh. Tam ni razvajanja delavcev ampak malce drugačna pesem Smile če hočeš delat delaj..če ne pa jih stoji v vrsti za delo 10, ki bodo z veseljem poprijeli za delo. Ampak to nekateri, ki imajo polne riti vsega ne bodo nikoli razumeli. Pa če mi kdo ne vrjame naj pride pogledat k nam v London. Folk stoji pred trgovinami,gostilnami že ob 6.zjutraj in čakajo da pride poslovodja da mu dajo svoj CV.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 08.10.2009 21:02:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:
Berem komentarje,se čudim..in sem presenečen. Tipična slovenska lastnost..dajmo potlačit vse dobro v nekomu,dajmo ga uničit. Sredi recesije,vsakodnevnih novic o odpuščanju,zgodbah o ljudeh ki težko preživijo, berem zgodbe češ kaj mi bo 700€, jaz ne bom delal petek,soboto itd. Danes so ljudje z magisterijem brez služb Smile

Dali so oglas,trudijo se poiskat kakovosten kader, ki bi se naj nahajal prav tukaj na apple forumu. Ampak vi najdete tisoč in eno slabo stvar,res bedno.

Pa ne zagovarjam tega podjetja ampak dajte no.. to ni način!

Prav privoščim vam,da se preselite v tujino in si poizkusite kako težko si je zaslužiti kruh. Tam ni razvajanja delavcev ampak malce drugačna pesem Smile če hočeš delat delaj..če ne pa jih stoji v vrsti za delo 10, ki bodo z veseljem poprijeli za delo. Ampak to nekateri, ki imajo polne riti vsega ne bodo nikoli razumeli. Pa če mi kdo ne vrjame naj pride pogledat k nam v London. Folk stoji pred trgovinami,gostilnami že ob 6.zjutraj in čakajo da pride poslovodja da mu dajo svoj CV.

Recimo, da sem ti po polovici prebranega v tvoji objavi dal malce prav, ko pa sem prebral do konca... vidim, da brcaš v temo...
1. pridi živet v najemniško stanovanje v Lj (zanj dajem 400€ + cca 200€ stroškov... ja stari, 36m na kvadrat
2. šokiram sem, da se sploh oglašaš iz Londona in si zgrožen... pridi potem ti delat na to delavno mesto...
3. če je to prestižno delovno mesto, potem ima večina Slovencev prestižno življenje.. ok sori, policisti skoraj živijo prestižno (650€)
4. zaradi grabežljivih riti je prišlo do recesije (življenje nad svojimi zmožnostmi).. verjamem, da nekateri niso zadovoljni z 82cm plazmo, raje imejmo 106 cmjev, da bo za ziher.. aja, nimam gotovine za plazmo, eh, dej na obroke...
5. in hvala, da nam privoščiš slabše življenje... jaz nobenemu na svetu ne privoščim slabega plačila in posledično slabega življenja...
6. LJUDJE, ZAČNITE SE CENIT... ZAKAJ JE DIREKTOR ČLOVEK VEČ VREDEN OD DELAVCA ČLOVEKA???
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2009
Prispevkov: 295
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 08.10.2009 21:05:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:

Recimo, da sem ti po polovici prebranega v tvoji objavi dal malce prav, ko pa sem prebral do konca... vidim, da brcaš v temo...
1. pridi živet v najemniško stanovanje v Lj (zanj dajem 400€ + cca 200€ stroškov... ja stari, 36m na kvadrat
2. šokiram sem, da se sploh oglašaš iz Londona in si zgrožen... pridi potem ti delat na to delavno mesto...
3. če je to prestižno delovno mesto, potem ima večina Slovencev prestižno življenje.. ok sori, policisti skoraj živijo prestižno (650€)
4. zaradi grabežljivih riti je prišlo do recesije (življenje nad svojimi zmožnostmi).. verjamem, da nekateri niso zadovoljni z 82cm plazmo, raje imejmo 106 cmjev, da bo za ziher.. aja, nimam gotovine za plazmo, eh, dej na obroke...
5. in hvala, da nam privoščiš slabše življenje... jaz nobenemu na svetu ne privoščim slabega plačila in posledično slabega življenja...
6. LJUDJE, ZAČNITE SE CENIT... ZAKAJ JE DIREKTOR ČLOVEK VEČ VREDEN OD DELAVCA ČLOVEKA???


Bravo!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.09.2007
Prispevkov: 228
Kraj: Mirna - Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 08.10.2009 21:29:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!
Mogoče kdo ve, kdaj so približno ti sestanki?
Ker sem pozno zvedel, bi jutri poklical, samo moram vedeti zaradi prevoza....
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 08.10.2009 21:32:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
niggasnopec je napisal/a:
Pozdrav!
Mogoče kdo ve, kdaj so približno ti sestanki?
Ker sem pozno zvedel, bi jutri poklical, samo moram vedeti zaradi prevoza....


To isto si vprasal pred kaksno urco Question Surprised

Sicer pa je ze napisano ...


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 08.10.2009 22:09:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iGogi je napisal/a:
iPlo je napisal/a:

Recimo, da sem ti po polovici prebranega v tvoji objavi dal malce prav, ko pa sem prebral do konca... vidim, da brcaš v temo...
1. pridi živet v najemniško stanovanje v Lj (zanj dajem 400€ + cca 200€ stroškov... ja stari, 36m na kvadrat
2. šokiram sem, da se sploh oglašaš iz Londona in si zgrožen... pridi potem ti delat na to delavno mesto...
3. če je to prestižno delovno mesto, potem ima večina Slovencev prestižno življenje.. ok sori, policisti skoraj živijo prestižno (650€)
4. zaradi grabežljivih riti je prišlo do recesije (življenje nad svojimi zmožnostmi).. verjamem, da nekateri niso zadovoljni z 82cm plazmo, raje imejmo 106 cmjev, da bo za ziher.. aja, nimam gotovine za plazmo, eh, dej na obroke...
5. in hvala, da nam privoščiš slabše življenje... jaz nobenemu na svetu ne privoščim slabega plačila in posledično slabega življenja...
6. LJUDJE, ZAČNITE SE CENIT... ZAKAJ JE DIREKTOR ČLOVEK VEČ VREDEN OD DELAVCA ČLOVEKA???


Bravo!


1. kaj misliš da je v londonu kaj ceneje? in da so plače kaj višje? ne niso.. več! tedenska najemnina v londonu za tvoje stanovanje je tukaj 250funtov.
2. kaj misliš da so v Londonu sami bogataši in da se cedita med in mleko?
3. prodajalci mercedezov tud nimajo miljon plače,ker je pač dobra znamka Smile
4. ne privoščim nobenega slabega življenja. Ampak me je pač zmotilo dejstvo da je tak negativen odnos do nekega delovnega mesta. Če bi privoščil slab life se nebi dotaknil na začetku recesije,izgube sluzb itd.

Veš kaj pravijo tukaj? vsako delo je častno,če nahrani tvojo družino.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 09.10.2009 08:13:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@nejc4321 kaj pa 6? Ti če neki študiraš, pomeni da vlagaš svoj čas in energijo v določeno znanje. Recimo, da študiraš računalništvo, a nebi to bila potem žalitev profesorjem, ki so te učili, da potem delaš v tako trgovini, kjer uporabljaš skoraj da nič svojega znanja, ki so ti ga oni dali.

Svoje znanje je treba začet cenit in ga izkoriščat, ker le tako boš nekam prilezel.

Ko sem se sam prijavljal, sem očitno preveč pričakoval, da mi bodo ponudili, recimo kaj drugega od tega da samo tam sedim na riti in gledam kako ljudje pridejo pošlatat mace in potem gredo. Nisem in še vedno vidim kaj pametnega odnesel iz dela tukaj,kar bi koristilo v prihodnosti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 09.10.2009 09:46:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz svoje znanje cenim, vendar me to ne ovira, da ne bi sprejel dela in place, ki nimata z mojim znanjem pretirane veze. Posledicno sem tako do zdaj uspesno delal kot analitik, sintezni kemik, sistemski administrator, delavec v proizvodnji in se kaj bi se naslo.

Rajsi delo kot doma "cingat nogu" in vlec' socialo - oboje je slabo za psiho cloveka.

Da ne omenjam, da so casi taksni kakrsni so in izbira sluzb je taksna, kakrsna je.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 09.10.2009 17:03:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
@nejc4321 kaj pa 6? Ti če neki študiraš, pomeni da vlagaš svoj čas in energijo v določeno znanje. Recimo, da študiraš računalništvo, a nebi to bila potem žalitev profesorjem, ki so te učili, da potem delaš v tako trgovini, kjer uporabljaš skoraj da nič svojega znanja, ki so ti ga oni dali.

Svoje znanje je treba začet cenit in ga izkoriščat, ker le tako boš nekam prilezel.

Ko sem se sam prijavljal, sem očitno preveč pričakoval, da mi bodo ponudili, recimo kaj drugega od tega da samo tam sedim na riti in gledam kako ljudje pridejo pošlatat mace in potem gredo. Nisem in še vedno vidim kaj pametnega odnesel iz dela tukaj,kar bi koristilo v prihodnosti.


poglej stvar je naslednja. Vedno začneš na dnu. Torej nikoli si kariere ne začneš ustvarjat kot direktor... Ampak na dnu in počasi napreduješ po lestvici...ugleda in plačila Smile Samo poglejmo razne Bill Gatse,Steve Jobse itd. zraven študija na harvardu itd. so delali kot pomočniki v trgovinah,restavracijah itd. Tudi jaz sem začel kot pomočnik v turistični agenciji v Mariboru in sem za 500sit na uro pošiljal faxe in kopiral liste.. ampak,ko si gradiš kariero je bolj pomembno kot zaslužek sledeče: izkušnje.. Ampak to je včasih težko, ker so prilivi manjši,obravnavajo te kot sužnja ti pa v žepu stiskaš diplomo super fakulete. Čez nekaj časa se stvar obrne.. Vi postanete nadrejeni in učite mlajše kako uspeti itd.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 10.10.2009 08:10:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, kakorkoli... filozofiranja o plačilih in delovnih mestih je v teh časih toooo much preveč... samo eno dejstvo je in tu gre res samo za moje mnenje... ZAKAJ BI PODPIRAL MULTI MILJONARSKE FIRME, KI SE BAHAJO S SILNIMI ZASLUŽKI, VSAKO LETO ZNOVA, PRODAJAJO "PRESTIŽNO" ROBO IN TI PONUJAJO "PRESTIŽNO" DELOVNO MESTO... JA, IN OD MENE PRIČAKUJEJO, DA BOM ZA NJIH DELAL "ZASTONJ"... ZAKAJ???
Logično, da vsi začnemo na začetku in da je v vsakem podjetju hierarhija.. ampak začeti s 700€ pri nekomu, ki na tvoj račun služi miljone ???? Sori, to je zame sužnje-lastniško razmerje... Vemo, da imajo naboljši marketing in da slepijo narod, mene ne prepričajo z napisom "prestižno delovno mesto"
That's all!!!

p.s. mimogrede, tudi Akrapovič je začel v garaži, pa poglej njegov odnos do delavcev in kaj zanj pomeni dober delavec...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 10.10.2009 08:39:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
ZAKAJ BI PODPIRAL MULTI MILJONARSKE FIRME, KI SE BAHAJO S SILNIMI ZASLUŽKI, VSAKO LETO ZNOVA, PRODAJAJO "PRESTIŽNO" ROBO IN TI PONUJAJO "PRESTIŽNO" DELOVNO MESTO... JA, IN OD MENE PRIČAKUJEJO, DA BOM ZA NJIH DELAL "ZASTONJ"... ZAKAJ???


Ker ne bi delal za Apple, Inc., ampak za FMC...Ti to kaj pove?

LP
-J
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 10.10.2009 08:44:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
... IN TI PONUJAJO "PRESTIŽNO" DELOVNO MESTO...


Nekako ne vem, ali kometirate FMCjev oglas ali kaj tretjega... Jaz namrec nisem nikjer zasledil, da ponujajo prestizno delovno mesto... So samo malo "napihnjeno" dopolnili ime firme, katere robo prodajajo... (Za delo z eno izmed najbolj prestižnih znamk na svetu – Apple.) ...

In kot je ze nekdo omenil... Tudi prodajalci Mercedesov, Ferrarijev, Bentleyev nimajo zaradi tega, ker prodajajo drage, prestizne avtomobile, nic vecje place od primerljivih prodajalcev drugih avtomobilskih znamk...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 10.10.2009 09:27:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
iPlo je napisal/a:
... IN TI PONUJAJO "PRESTIŽNO" DELOVNO MESTO...


Nekako ne vem, ali kometirate FMCjev oglas ali kaj tretjega... Jaz namrec nisem nikjer zasledil, da ponujajo prestizno delovno mesto... So samo malo "napihnjeno" dopolnili ime firme, katere robo prodajajo... (Za delo z eno izmed najbolj prestižnih znamk na svetu – Apple.) ...

In kot je ze nekdo omenil... Tudi prodajalci Mercedesov, Ferrarijev, Bentleyev nimajo zaradi tega, ker prodajajo drage, prestizne avtomobile, nic vecje place od primerljivih prodajalcev drugih avtomobilskih znamk...


PREBERI:


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 10.10.2009 09:29:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@nejc4321 Fajn je začet čim višje. Zato tudi študiraš.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 10.10.2009 09:30:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo to je nekaj drugega, kot tale oglas na jabuku...

V tem primeru Apcom isce prodajalce Smile ... za koga pa nic ne pise... Ali bodo odprli kaksno svojo stacuno ali pa samo delajo uslugo FMCju ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 10.10.2009 09:31:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
@nejc4321 Fajn je začet čim višje. Zato tudi študiraš.



Studiras zato, da odneses nekaj znanja... Tisto pravo znanje in predvsem ukusnje pa si bos pribodil sele s prakso... Tisti, ki samo maha s papirjem, koliko sole ima koncane je lahko veliko slabsi na nekem delvonem mestu, ko nekdo, ki je koncal samo osnovno solo in si znanje in izkusnje pridobil skozi vecletno prakso Smile ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 10.10.2009 09:52:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Samo to je nekaj drugega, kot tale oglas na jabuku...

V tem primeru Apcom isce prodajalce Smile ... za koga pa nic ne pise... Ali bodo odprli kaksno svojo stacuno ali pa samo delajo uslugo FMCju ...

Mislim, da velja tvoja druga ugotovitev...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 10.10.2009 10:20:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
luka je napisal/a:
@nejc4321 Fajn je začet čim višje. Zato tudi študiraš.



Studiras zato, da odneses nekaj znanja... Tisto pravo znanje in predvsem ukusnje pa si bos pribodil sele s prakso... Tisti, ki samo maha s papirjem, koliko sole ima koncane je lahko veliko slabsi na nekem delvonem mestu, ko nekdo, ki je koncal samo osnovno solo in si znanje in izkusnje pridobil skozi vecletno prakso Smile ...


Zakaj potem si končamo izobraževanje z osnovno šolo in gremo takoj delat?

Papir je res nekaj kar dobiš s študijem, ampak je pa tudi veliko znanja, ki ga drugače nebi dobil samo z prakso. Pa še veliko večjo paleto možnosti zaposlitve dobiš, če imaš več znanja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 10.10.2009 10:45:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Samo to je nekaj drugega, kot tale oglas na jabuku...

V tem primeru Apcom isce prodajalce Smile ... za koga pa nic ne pise... Ali bodo odprli kaksno svojo stacuno ali pa samo delajo uslugo FMCju ...


Apcom isce za iStyle trgovino na Gosposvetski ulici.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 10.10.2009 10:54:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:


Zakaj potem si končamo izobraževanje z osnovno šolo in gremo takoj delat?

Papir je res nekaj kar dobiš s študijem, ampak je pa tudi veliko znanja, ki ga drugače nebi dobil samo z prakso. Pa še veliko večjo paleto možnosti zaposlitve dobiš, če imaš več znanja.


Tisti, ki misli, da ko konca faks (ali dva ali tri) da je potem "pozrl" vse znanje tega sveta, zivi v zmoti Smile Very Happy

Danes je sicer tako, da lazje dobis sluzbo, ce imas cimvec papirjev o koncani izobrazbi... ni pa to garancija, da tudi znas opravljati tisto delo, za katero si bil izbran... Smile Sele po parih mesecih ali celo bolje receno letih, lahko tisto teoreticno znanje utrdis s prakso... in sele tedaj vidis, da marsikaj, kar si se naucil v teoriji, v praksi potem ni cisto tako...

Se pa do tega znanja, ki ga bos potreboval na konkretnem delvonem mestu, lahko pride tudi z raznimi tecaji (vcasih celo bolj koristni kot studij na faksu, ker so bolj "up-to-date" ... ali s prakso...

Na visjih in visokih solah sicer dobis teoreticno znanje, samo vecinoma prevec siroko in bolj povrsinsko...

Ne pomeni pa to, da ce nimas fakultete, da potem ne znas nic...
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani