Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Kakšno znamko avta vozite?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #261   Objavljeno 18.06.2015 10:07:52
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Token ampak iskreno, kolikokrat pritisneš karkoli v avtu ko se recimo zjutri pelješ v službo? Jaz ponavadi nastavim klimo in to je to. Večino stvari, ki jih med vožnjo rabiš so na volanu.

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #262   Objavljeno 18.06.2015 10:52:01
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
djabe vam te primerjave z telefoni, mam jst vseen raj analogen gumb, k tocn vem kje je k ga rabm in je ze mapiran v podzavesti, tako da ne rabim dejansko niti gledat kje je recimo knof za klimo, medtem ko vozim.

plus v racun vzam kolko mutavcev povzroca skodo ker buljo v so-called smartfoune namest da bi gledat na cesto. s tem da majo pri tesli zdej na voljo nevem kolko incen ekran, ki ti prov krade pozornost. to kar klice po nesrecah.


Zato pa komaj čakam samovozeče avtomobile, da bom jaz lahko vmes ali spal, sexal ali pa gledal najljubšo nadaljevanko, mogoče celo kar šiht začel, ko sem bom peljal na šiht... Cool

Komu se pa še da vozt? To je zguba cajta, vmes ne morš nič druzga delat, kot gledat na cesto pa muzko poslušat... yaaay. Jaz ta cajt prevoza lahko 100x bolj izkoristm za kaj drugega bolj pametnega!
Problem je samo v tem, da tudi če bi recimo naslednje leto prišli taki avtomobili ven, bi bila cena astronomska in nebi padla še naslednjih 20 - 30 let, jaz bi bil pa že skorajda za v penzijo takrat. Jaz rabim tak avto zdaj, danes! Osebni šofer je predrag + nikoli tako varen in natančen kot robot.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #263   Objavljeno 18.06.2015 11:24:21
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
edina rešitev, da bo to delalo brez napak in brez možnosti vdora v tvoj automated avto je to, da bodo postavli neke vrste tire, kjer se bo tvoj avto "hookal" na ta tir.

Kako si jst to predstavljam v eni manjši izvedbi ... evo en banalen primer ... se pripelješ iz Litije do LJ, in na tisti dolgi ravnini je kolona kak kilometer ali dva. Kaj se sedaj dogaja ... na nič vsi speljujejo, čakajo se premaknejo za kak meter ali dva, spet čakajo ... avtomobili gorijo, dim dim, smrad ...

Tko pa pripelješ na "automatic cono", avto se predstavi v avtomatic in te lepo počasi nadzorovano premika naprej... ko prideš do konca (ko v avtopralnici) te opozori in spelješ ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #264   Objavljeno 18.06.2015 11:25:11
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Nimmy Like

Mam pa dve pripombi. Tak samovozeči avto jaz ne bi mel, pač pa bi ga rental v smislu Bicikelj v Ljubljani. S tem da bi avto sam našel mene, ko bi ga poklical.

In druga pripomba. Ko bo to možno pri nas uporabljt, mi verjetno ne bo več do sexa v avtu, ker bom prestar. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #265   Objavljeno 18.06.2015 11:27:30
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no9 je napisal/a:
edina rešitev, da bo to delalo brez napak in brez možnosti vdora v tvoj automated avto je to, da bodo postavli neke vrste tire, kjer se bo tvoj avto "hookal" na ta tir.

Kako si jst to predstavljam v eni manjši izvedbi ... evo en banalen primer ... se pripelješ iz Litije do LJ, in na tisti dolgi ravnini je kolona kak kilometer ali dva. Kaj se sedaj dogaja ... na nič vsi speljujejo, čakajo se premaknejo za kak meter ali dva, spet čakajo ... avtomobili gorijo, dim dim, smrad ...

Tko pa pripelješ na "automatic cono", avto se predstavi v avtomatic in te lepo počasi nadzorovano premika naprej... ko prideš do konca (ko v avtopralnici) te opozori in spelješ ...


To so že rešili z radarji v avtu. Večina avtov S klase ima to že vgrajeno.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #266   Objavljeno 18.06.2015 11:29:05
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
To so že rešili z radarji v avtu. Večina avtov S klase ima to že vgrajeno.



Se vid da živim v bukovini, nimam pojma. Pa to kje dejansko uporabljajo? Ampak to bi moralo bit tko ...za kupt na kirkol avto ... s tem bi režili probleme v zastojih, ki so največji onasneževalci mest. Da se zastopmo, avto je v temu mode ugasnjen...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #267   Objavljeno 18.06.2015 11:32:40
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no9 je napisal/a:
Se vid da živim v bukovini, nimam pojma. Pa to kje dejansko uporabljajo? Ampak to bi moralo bit tko ...za kupt na kirkol avto ... s tem bi režili probleme v zastojih, ki so največji onasneževalci mest.


Tole sem par strani nazaj linkal:
http://www.chip.de/video/Mercedes-S500-Plug-In-Hybrid-Test-Video_77048789.html

Sicer je po nemško, a tip itak uporablja pol angleških besed, tko da ni težko razumet. Poleg tega se ta novi avti na semaforju sami ugašajo in prižigajo.

BTW: tale mercedes bi mel mnogo raje od Tesle. 150k EUR tud ni taka cifra, če se že pogovarjamo o Tesla klasi avtov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #268   Objavljeno 18.06.2015 11:47:00
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala, razumem nemsko.

150k... hja, do leta 2080 bomo morda vsi mel takšne avte (govori človk ki se na šiht vozi z corso letnik 98 ).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #269   Objavljeno 18.06.2015 11:52:02
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah, par let nazaj so mel display v sredinski konzoli samo v višji klasi avtov, zdaj pa novga avta skor ne dobiš več brez tega. Opel mislim da ima avtomatsko ugašanje (nisem gledal). Radar pa bo v par letih komot serijska oprema.

Tko da, naslednja Corsa bo verjetno že to vse mela, če ne boš prehitro menjal avta. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #270   Objavljeno 18.06.2015 15:13:20
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
@Nimmy Like

Mam pa dve pripombi. Tak samovozeči avto jaz ne bi mel, pač pa bi ga rental v smislu Bicikelj v Ljubljani. S tem da bi avto sam našel mene, ko bi ga poklical.

In druga pripomba. Ko bo to možno pri nas uporabljt, mi verjetno ne bo več do sexa v avtu, ker bom prestar. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Ja sej če bi potem uvedli kak poveni ren-a-car subscription in da bi bili avtomobili res zrihtani (ne da pride pote en posran ali pokozlan avto napol strgan) in da lahko tudi izbereš velikost avtomobila, potem tudi jaz ne vidim razloga, da bi kupoval svoj avto. Se takoj naročim in se mi ni treba sekirat, kdaj mi kdo vlomu v avto ali pa ga celo ukradel, ter se mi ni treba ubadat s parkiranjem... Cool

Mislem, sej ne rečem, včasih je fajn vozt, pomirja pa vse, ampak večino časa je pa totalna izguba časa, še posebi če se vsak dan voziš več kot pol ure v eno smer na šiht, ko bi lahko vmes delal kaj drugega bolj koristnega (da tudi spanje je bolj koristno, saj si filaš baterije).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 185
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #271   Objavljeno 18.06.2015 19:14:19
Re: Kakšno znamko avta vozite?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Mah, par let nazaj so mel display v sredinski konzoli samo v višji klasi avtov, zdaj pa novga avta skor ne dobiš več brez tega. Opel mislim da ima avtomatsko ugašanje (nisem gledal). Radar pa bo v par letih komot serijska oprema.

Tko da, naslednja Corsa bo verjetno že to vse mela, če ne boš prehitro menjal avta. Very Happy Very Happy Very Happy


Vsi avtomobili majo zdej že start-stop, od Opel Corse do Panamere (bedarija), radarski tempomat je pa od Passat klase avtomobilov navzgor tudi ze skoraj serijsko oz. pac v prvem paketu opreme.. Nekje dela bolje, nekje pa slabše.. Ampak z lane-assistance je definitivno odlično in te zelo razbremeni med vožnjo! Like
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani