Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Iphone 3gs software unlock
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 07.08.2009 23:53:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepsa hvala za obrazlozitev!

Imam pa nov problem. Iphone sem priklopil na PC in v itunsu se je pod zavihkom devices pojavil iphone (kot sem pricakoval). vendar ko kliknem nanj mi napise da se itunes ne more povezat z netom. Potem sem sel malo pogledat v navodila, kjer pise, da naj bi vsak uporabnik najprej preko itunsa registriral svoj itelefon v tisti regiji kjer ga je kupil!? A je ta registracija potrebna ali ogroza JB in odklep?
Kaj je torej moj naslednji korak? SIM kartice se nisem vstavil in ko prizgem iphone mi pravi naj se povezem na itunes.

MaTiCeK, kaj mislis s pushem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 08.08.2009 00:55:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta aktivacija ni potrebna, ti samo telefon updataj na 3.0 ce lahko, nato pa uporabi redsn0w ki bo tudi poskrbel za aktivacijo.

_________________
Lp
Bench
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 08.08.2009 01:13:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a ni ze samodejno na 3.0? Surprised
to pomeni naj vstavim sim kartico?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 08.08.2009 08:14:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš možnost, ga aktiviraj s kako predplačniško kartico tistega operaterja, na katerega je zaklenjen. Zakaj? Zato ker pri procesu aktivacije telefon dobi nek certifikat, ki se uporablja tudi za push notifications (če te zanima, kaj je to, pogooglaj). V primeru, da telefon aktiviraš z redsn0w, tega certifikata ne dobiš in posledično push notifications ne delajo. Sicer obstaja nek "fix"... ampak le-ta deluje s pomočjo sharanja teh certifikatov in če dva različna telefona uporabljata isti certifikat, se lahko zgodi, da bo tvoja sporočila prejel drug telefon in obratno. Skratka... če želiš uporabljati push notifications, ga uradno aktiviraj... če ne, je pa vseeno.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 08.08.2009 09:43:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdaj sem skozi prebral to temo pa sem malce zmeden.. torej če kupim nezaklenjenega 3GSa v Italiji in ga jailbraikam potem se bo ali nebo zaklenil ob prvem update-u? Embarassed
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 08.08.2009 10:10:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaklenil se ne bo... ga bo pa po vsakem update-u potrebno jailbreakati (če ga želiš imeti v tem stanju).
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 08.08.2009 10:14:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Zaklenil se ne bo... ga bo pa po vsakem update-u potrebno jailbreakati (če ga želiš imeti v tem stanju).

kaj pa se govori nekaj da ko bo 3.1 verzija prišla vn, takrat nebo več možen jailbreak?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 08.08.2009 10:21:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To se še ne ve... to se ugiba. Najbrž (začasno) ne bo možen na tistih telefonih, ki bodo že v trgovini oz. tovarniško nadgrajeni na 3.1. Tisti, ki so sedaj na 3.0, bodo vedno jailbreakabilni, če si boš shranil iBEC in iBSS: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4399
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 08.08.2009 11:02:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
To se še ne ve... to se ugiba. Najbrž (začasno) ne bo možen na tistih telefonih, ki bodo že v trgovini oz. tovarniško nadgrajeni na 3.1. Tisti, ki so sedaj na 3.0, bodo vedno jailbreakabilni, če si boš shranil iBEC in iBSS: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4399

to pol pomeni, da ga je najboljše čimprej kupit Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 08.08.2009 15:04:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard, ce sem te prav razumel bi bilo zdaj najbolj ce si dobim od nekega kanadcana sim kartico vezano na omrezje rogers (to omrezje sm izbral ko sm ga kupu) in jo vstavim v telefon in ga uradno aktiviram?
a pa je nujno da je kartica predplacniska ali je lahko narocniska?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 08.08.2009 16:19:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predplačniško sem zato predlagal, da jo boš lahko domov vzel in uporabil ob morebitni nadgradnji.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 08.08.2009 16:27:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wou, to pomen da morm kupt eno kartico? hm. a se splaca?
Ce pa tega ne naredim (torej registriram z redsn0wom), bo delalo vse normalno razen pusha? ki, sploh ne vem kaj pomeni. sem pogledal na wikipedijo pa ne razumem prav dosti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 08.08.2009 16:33:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Push (čisto laično razloženo) pomeni to, da si npr. lahko na messengerju non stop prijavljen in instantno (takoj) dobivaš sporočila, tudi če programa nimaš odprtega oz. dobiš obvestilo o mejlu takoj, ko prispe na strežnik (trenutno samo mobileme računi). Lahko aktiviraš telefon tudi brez kartice (oz. to naredi postopek jailbreaka) in s tem ni nič narobe, samo potem ne boš mogel zanesljivo uporabljati push notifications opcije.

Sicer pa se da po moje predplačniške kartice dobit na ebayu bp.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 08.08.2009 16:38:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... vse bo delalo razen push notifications. To je storitev, ki jo je apple ponudil kot alternativo izvajanju programov v ozadju. Ta storitev npr. omogoči, da ti kak program pošlje sporočilo tudi v primeru, da je izklopljen. Npr. tipičen primer so razni chat programi (AIM, fring, msn, ipd.) --> ko imaš program odprt, se lahko normalno pogovarjaš --> potem program zapreš (ker si šel pogledat mail, kaj na internet, ali pa si šel na kosilo) in s pomočjo push notifications, te ostali še vedno vidijo prijavljenega in ti lahko pošiljajo sporočila, čeprav imaš ti program zaprt --> ta sporočila se nato direktno preko applovega strežnika potisnejo (push) na tvoj telefon. V primeru da je telefon neuradno aktiviran, se pa telefon ne more povezati na apple strežnike in posledično ta storitev ne deluje.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 08.08.2009 16:40:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
oz. dobiš obvestilo o mejlu takoj, ko prispe na strežnik (trenutno samo mobileme računi).

Pushmail deluje tudi na neuradno aktiviranih telefonih, saj nima veze z applovimi push notifications strežniki. Sicer pa push deluje tudi z exchange računi..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 16.08.2009 04:19:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaenkrat bom probal ce bom prezivel brez pusha. ali je sploh mozno da najprej neuradno registriram telefon (z jailbreakom) in ga potem kasneje <uradno> z operaterjevo sim kartico?

torej sim kartico (sedanjo) moram v iphone vsaviti ze takoj in je med celim postopkom jailbreaka v telefonu?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 16.08.2009 04:52:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislm da sem ze nasel odgovor v nekje drugi temi...torej sim vsavis sele po koncu jailbreaka. sem razumel prav?

Mi pa ni jasno kaj so te datoteke al kar koli to pac je: iBEC and iBSS Grabber
je o tem na forumu ze kaj napisano?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 16.08.2009 12:38:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam vprasanje:
Kupil sem zaklenjen 3G in napravil jailbreak itd. Vse mi deluje tudi push. Skepticen sem glede tega 3.1 paketa, ker nocem da se mi telefon zaklene za vedno. Ali je mogoce, da ko bo zunaj 3.1 da imam namescen 3.0 ker vrjetno nekih drasticnih sprememb nebo? Ce poenostavim..ali lahko imam 3.0 ceprav bo na ostalih telefonih ze 3.1? Kako nastavim v itunes da mi nebo samodejno nadgradil?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 16.08.2009 13:29:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:
Imam vprasanje:
Kupil sem zaklenjen 3G in napravil jailbreak itd. Vse mi deluje tudi push. Skepticen sem glede tega 3.1 paketa, ker nocem da se mi telefon zaklene za vedno. Ali je mogoce, da ko bo zunaj 3.1 da imam namescen 3.0 ker vrjetno nekih drasticnih sprememb nebo? Ce poenostavim..ali lahko imam 3.0 ceprav bo na ostalih telefonih ze 3.1? Kako nastavim v itunes da mi nebo samodejno nadgradil?

ko bo zunaj 3.1 lahko imaš po mili volji še vedno 3.0. iTunes te bo vprašal, če hočeš nadgradit v 3.1 in ti samo prijazno odkloniš Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 16.08.2009 13:51:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
nejc4321 je napisal/a:
Imam vprasanje:
Kupil sem zaklenjen 3G in napravil jailbreak itd. Vse mi deluje tudi push. Skepticen sem glede tega 3.1 paketa, ker nocem da se mi telefon zaklene za vedno. Ali je mogoce, da ko bo zunaj 3.1 da imam namescen 3.0 ker vrjetno nekih drasticnih sprememb nebo? Ce poenostavim..ali lahko imam 3.0 ceprav bo na ostalih telefonih ze 3.1? Kako nastavim v itunes da mi nebo samodejno nadgradil?

ko bo zunaj 3.1 lahko imaš po mili volji še vedno 3.0. iTunes te bo vprašal, če hočeš nadgradit v 3.1 in ti samo prijazno odkloniš Wink


to je to...hvala
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani