Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 20.07.2016 21:50:35
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
frin je napisal/a:

@changmobile: MacBook Air definitivno ne kupuj za urejanje videov (Premiere/FCP), poleg tega pa so tudi zastareli modeli trenutno zunaj: http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Air


Kaj misliš s temi modeli ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 20.07.2016 22:33:19
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej je ta model po vašem mnenju bistveno boljši, za 300 € razlike ?

http://www.electronic4you.at/apple-macbook-pro-13-3-i5-8-256gb-mf840-154962.html

Še vprašanje. Če kupim prenosnik v nemčiji... Je to konča cena s poštnino, kjer je navedena ali moram plačat še kakšen davek, carinjenje itd...

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 20.07.2016 23:01:43
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bom se prevec vtikal, samo glede diska. Vzami 256. 128 je definitivno premalo. Sam sem se tako zajebal z Airom. In ne mors kasneje nadgraditi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 20.07.2016 23:11:02
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Pa zate tudi ni pametno, da se na Windows da isto delo opravljati nič kaj manj kvalitetno? Malo si odpri obzorja, ni za vse izključno samo Apple, celo pa če je človek omenil, da je s financami omejen. Prsi od junaka glava od bedaka, mar ne?

lej gospod lorenzo #99 aka španski peder goljufivi moja obzorja so dovolj široka, da vem, da ste lansko leto pogoljufal zmago v svetovnem prvenstvu in vem tudi, da se po 10ih letih na tako kot pravi Nummy windblowsih ne dotaknem več tega sranja od sistema.
s tem, ko pa še vedno nisi napisal nobenega argumenta proti pa samo meni vedno znova pokažeš, da nimaš pojma. tebi je apple šminka nimaš kej.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 20.07.2016 23:34:28
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Hvala za mnenje. Kar se tice diska se ne sekiram toliko, ker bo teh 128gb samo in izkljucno za sistem in kake male dokumente aplikacij ipd. Za delo uporabljam sd kartico in zunanji 1tb disk. Tako da to resi tezavo, ali se pac motim.

to je pomoje bolj slaba opcija, zdej ne vem kolk hitri so diski v dotičnih modelih, vem pa, da v novejših pro retinah grejo do 1200mb/s, kar je kr ok pomoje Smile in boš še neki časa težko dosegu take rezultate z nekimi externimi opcijami.
verjetno boš tudi za kak app rabu windowse, ki pa verjetno želiš, da laufajo na hitrem internem disku, kar je hitro 50gb minusa..


changmobile je napisal/a:

Ja to si ugotovil pravilno. Sem uporabnik windowsa, ampak potrebujem prenosni racunalnik. Ravno zato sem se odlocil da grem na mac okolje.
Glede softwara sem mislis adobe premiere.

Torej ne bom naredil velike napake ce kupim omenjenni racunalnik ?

jah, ne vem jaz na svojem mestu nebi kupoval aira, ni mi tolk važna debelina in teža, če se gre za neke marginalne razlike. sem bil pa zelo močno presenečen nad delovanjem mba 2013 zato sem rekel, da nebi bil prešibek, ampak je vse odvisno od tega kolk obsežni so te projekti..
ker nezahtevne projekte v takih kompleksnih programih kot je fcpx, logicx itd. (adobe ne uporabljem) jaz še danes komot sfuram na svojem core 2 duo 2.4ghz, 4gb 1066mhz rama, 2010 mb proju. fcpx tudi 1080p prebavi.

in tudi nimam kake posebne želje po novem računalu, pa verjami, da pred 5 leti ko sem tega kupoval, sem se bal tega dne čez 5 let, ko bo treba stisnit novega tisočaka za klinčev pc.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 21.07.2016 05:49:47
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
lej gospod lorenzo #99 aka španski peder goljufivi moja obzorja so dovolj široka, da vem, da ste lansko leto pogoljufal zmago v svetovnem prvenstvu in vem tudi, da se po 10ih letih na tako kot pravi Nummy windblowsih ne dotaknem več tega sranja od sistema.
s tem, ko pa še vedno nisi napisal nobenega argumenta proti pa samo meni vedno znova pokažeš, da nimaš pojma. tebi je apple šminka nimaš kej.


Windows10 je ze fajn zrihtan (tako da se je marsikaj spremenilo).
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 21.07.2016 06:27:15
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Torej je ta model po vašem mnenju bistveno boljši, za 300 € razlike ?

http://www.electronic4you.at/apple-macbook-pro-13-3-i5-8-256gb-mf840-154962.html

Še vprašanje. Če kupim prenosnik v nemčiji... Je to konča cena s poštnino, kjer je navedena ali moram plačat še kakšen davek, carinjenje itd...


Ce gledas tole ponudbo... moras gledati slvoensko verzijo, kjer je psotnina rahlo visja... >> http://www.electronic4you.si/apple-macbook-pro-13-3-i5-8-256gb-mf840-154962.html

Drugih stroskov ni ... ker gre za nakup znotraj EU ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 21.07.2016 08:07:58
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce gledas tole ponudbo... moras gledati slvoensko verzijo, kjer je psotnina rahlo visja... >> http://www.electronic4you.si/apple-macbook-pro-13-3-i5-8-256gb-mf840-154962.html

Drugih stroskov ni ... ker gre za nakup znotraj EU ...


Postnina visja ? Saj je ista, a ne ?

Kaj se da kje dobit slo al pa cro keyboard ? Tele nemske mi ne potegnejo 😔

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 21.07.2016 08:22:51
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Windows10 je ze fajn zrihtan (tako da se je marsikaj spremenilo).

Hm ja...
- prisiljeni update-i, da ti vleče dol in inštalira update vmes ko rabiš internet najbolj, ti sistem pametno zabije linijo do konca. Vmes ko kaj delaš, ti inštalira update, da ti cel disk melje kot zmešan in potem ti še sredi dela samo reče restarting in ti preprosto restarta mašino... Angry
- driverji... istko kot par let nazaj, še vedno precej nestabilnih driverjev. Edino kar so od windblows XP napredovali je to, da se ob sesutju driverja ne sesuje cel sistem, ampak dobivaš samo tista fajn sporočila desno spodaj.
- UI scaling. Kupiš 4K monitor in potem ugotoviš ali imaš vse zmazano ali pa vse tako drobno da ne moreš narediti skoraj nič. DPI scaling?Microsoft misli da je to nekaj za na kruh?
- multi monitor setup... obup že od pamtiveka, še vedno obup, še posebej če imaš 2 monitorja z različno resolucijo in DPI-jem. Da ne omenjam barvnih profilov, ki kar non-stop sili enega povsod, pa čeprav mu 1000x povem da hočem drug profil. Barvni porfili za vsak monitor posebej? Sanja svinja kukuruz.
- drag&drop ne dela vedno in povsod.
- network sharing... /facepalm. Enkrat dela enkrat ne. To že tudi od pamtiveka ne dela in še vedno niso porihtali. Ma sam networking na windblowsih je en velik fail.
- odpreš kak starejši program/špil ne dela, Zakaj? Ker se je microsoft tko spomnu. Pa čeprav tako obljubljajo delovanje za vse verzije nazaj... my @ss.
- na OS X imaš v finderju lepo preview vseh datotek, vseh slik vseh formatov. "space" je quick view in lahko na hitro pogledaš stvari ne da bi moral za to odžirati kak del zaslona, ker je v principu "pop-up". Zelo uporabna stvar.
- polno enega bloata ampak tistih stvari, ki bi jih človek rabil po defaultu na sistemu met pa od nikoder (git, java, npm, python,...).
- antivirus, ki ti še dodatno odžira stvari. Resda kupiš računalo z boljšimi specifikacijami, ampak ti potem občasno ti nujno potrebni dodatni programi požrejo tisti višek kar si kupil.
- C++/VS/yadda yadda .NET library. to mi gre pa še najbolj na kozlanje na windblowsih. Imaš en program/špil, ki rabi točno določeno verzijo, inštaliraš, potem inštaliraš še nekaj drugega in ti potem to ne dela, ker to pa pač rabi drugo verzijo, inštaliraš še to verzijo, pa ti tista prva stvar spet crkne,.... W.T.F.? Angry Se ne morejo enkrat že poenotit s temi .NET knjižncam? Obup od obupa. To bi moral bit del sistema, imet preko update-a zadnjo verzijo gor in vsi programi bi moral delat tud z zadnjo verzijo. Ne pa da se potem uporabnik zajebava vsakič s tem, pa katera verzija s čim dela.
- iiiiin potem je tu še BCD boot errors,... javlja da ne more bootat sistema, ampak na koncu problem sploh ni v samem boot sektorju ali zapisu ampak čist nekje drugje. Very informative errors microsoft, very informative...
- internet explorer/edge - in windblows 10 we will fix it, everything will work... oh really? Še vedno najbolj beden brwser kar jih lahko najdeš na svetu. Vedno problemi samo na tem browserju!

Sej ne rečem, da so maci brez napak:
- GPU performance proti windblowsem je obupen. Tak, like 20-50% manj.
- da si zrihtaš slovenski črkovalnik (da ti podčrtuje angleške in slovenske besede) je cela znanost. Meni še vedno ne dela. Sad
- odvisni smo od milosti Apple-a, da popravi stvari, ampak tu sem opazil, če jim dovolj folka teži, potem stvari popravijo/implementirajo. 10-bit LCD support smo le dobili, pa čeprav so rabili precej let za to. Smile

V službi sem si preprost kupu svoj mac prenosnik, ker sem skor znoru na tistih jajcih od HP-ja in windblowsih. Danes ne grem več delat, če mi ne dajo mac mašine ali mi ne pustijo imet svojga prenosnika. Za delo se windblowsev ne dotaknem s palco.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 21.07.2016 08:52:11
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Windows10 je ze fajn zrihtan (tako da se je marsikaj spremenilo).

no sej ti je nummy odgovoril kako zelo so pošlihtani windowsi 10.

sploh pa windowsi 10 so pomoje še največji skret od windowsov. to da nek program prov vsilijo kot "zastonj", na način kot ga..
huh. meni to govori samo eno, bejž stran od tega prikrito odkritega trojanskega konja in zelo podobno mnenje imam o googlu in njegovih zastonjskih storitvah. nekak morajo služit, nekateri pač dobro vemo, da danes se z osebnimi informacijami obračajo mastni denarji.

jaz te pa samo to vprašam, music latency so že spravil na kej manj kot 1 sekundo? recimo na uporabnih 10-20 mili sekund?
registre in celo kalvarijo tam notri so odpravil?

možički pri mikromehkem se recimo hvalijo z bashom (release date: June 8, 1989; 27 years ago), 27 let ja star bash ja in toliko časa so rabili za implentacijo?

itd.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 21.07.2016 09:02:54
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač kak delaš z njim, tak maš. Če si ne znaš nič drugače nastavit kot privzeto (apple logika) pa je tvoj problem. Taki boljše da ima osx in živi v oblakih in nebesih. Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 21.07.2016 09:08:33
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Pač kak delaš z njim, tak maš. Če si ne znaš nič drugače nastavit kot privzeto (apple logika) pa je tvoj problem. Taki boljše da ima osx in živi v oblakih in nebesih. Cool

kako pa potem ti mojster preprečiš fragmantacijo na hdd diskih?
aja je ne.. 1x na teden 24 urni defrag.. hudo dobr.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 21.07.2016 09:11:15
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam ssd in nimam dobenga problema s tem. Sploh nevem zakaj bi kateri se hdd uporabljal v računalnikih (domnevam da se da zamenjat hdd za ssd, ce ni zalotan gor). Se ne spomnim kdaj nazadnje sem defragmentiral, verjetno takrat ko sem imel se xp na kišti (ki je ze dolgo let nimam vec). Jaz se Sploh ne ukvarjam z nastavitvami, al pa kakimi errorji (dela kr dobro vse).

Tudi eclipse za javo, pa visual studio za .net, office paket, steam pa se mogoce bi se kaj naslo.
Boot je hiter (ce upostevamo da je bootcamp), celo uporabljam bootcamp 6 na 2011 mbp, za amd grafiko ne uporabljam apple driverjev (od uradnega amd, ceprav baje naj ne bi), updejte imam zrihtane tako da samo opozori da so na voljo, in se jaz odlocim za prenos in instalacijo (ko pac recimo koncam z delom ali kaj podobnega) itd....

In hvala za kompliment ce me imas za mojstra. Idea


Nazadnje urejal/a scrm Čet 21. Jul 2016 09:18; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 21.07.2016 09:17:33
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Imam ssd in nimam dobenga problema s tem. Sploh nevem zakaj bi kateri se hdd uporabljal v računalnikih (domnevam da se da zamenjat hdd za ssd, ce ni zalotan gor).

In hvala za kompliment ce me imas za mojstra. Idea

lepo zate, da si lahko privoščiš 4tb velik ssd.
že sam datotečni sistem hfs+ je superioren proti ntfs.

uglavnem, windowsi so zgrešeni že iz štarta. in razen v 3d grafičnem pospeševanju so nula v primerjavi z osx.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 21.07.2016 09:19:13
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Postnina visja ? Saj je ista, a ne ?

Kaj se da kje dobit slo al pa cro keyboard ? Tele nemske mi ne potegnejo 😔


Nevem... jaz vidim razlicne stroske dostave ... Smile

Na strani za slovenske kupce je dostava 8,99€,





na strani za avstrijske je 6,99€,






na strani za nemske pa ni navedeno, je pa iz tabele razvidno, da je 8,99€ pri tezi paketa do 10 kg ...






Glede tipkovnice pa je verjetno na voljo samo z nemsko tipkovnico ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 21.07.2016 09:19:56
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse skupaj imam 320gb ssd, 256gb evo (osx) in 128gb sandisk (win). Pa ravno ne čutim nuje po večjem.

Odvisno od uporabnika do uporabnika.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.04.2012
Prispevkov: 85
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 21.07.2016 09:28:39
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Vse skupaj imam 320gb ssd, 256gb evo (osx) in 128gb sandisk (win). Pa ravno ne čutim nuje po večjem.

Odvisno od uporabnika do uporabnika.


kako imas to reseno z win? sd kartica ali kako?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 21.07.2016 09:32:22
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tole..pa če se ti uspe znebit še davka.. pa si na konju..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 21.07.2016 09:37:24
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
VIA je napisal/a:
kako imas to reseno z win? sd kartica ali kako?


Namesto superdrive.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 21.07.2016 10:12:30
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Pač kak delaš z njim, tak maš. Če si ne znaš nič drugače nastavit kot privzeto (apple logika) pa je tvoj problem. Taki boljše da ima osx in živi v oblakih in nebesih. Cool


Ja kaj misliš, da nisem štimal update settingsov? Sem, pa je hudič še vedno tolk neumen, da ti gre sredi dela dol vlečt update in da ti nekatere kar na skrito inštalira. Še posebej so tečni s temi update-i, ki se tičejo sistema.
Glede driverjev nimam naredit nič, ker pač tisto kar da AMD ven da AMD ven. Vemo pa vsi kaki so njihovi driverji. "super dobri"... ja v sesuvanju.
Networking... ja naštimaš DHCP na auto, ker itak router dodeljuje IP-je in ostalo, naštimaš workgroup, ampak po vsakem restartu še vedno zamenja workgroup in vsakič ko spremeniš workgroup hoče ponovni zagon sistema... srsly? Skratka na konc sem na vseh ostalih računalnikih (tudi macih) dal na default workgroup, ampak še vedno. Včasih ga vidiš, včasih ga ne vidiš, še posebej fajn je povezava windblows - windblows računalnikov med sabo, ker je kot loterija.
Pa še in še... polno bugov in bedarij imaš v sistemu, ki jih microsoft pač ne pofixa oz. se jim ne zdi vredno popravljati takih stvari.
Namesto da bi uporabniku olajšali delo in naredili računalnik tako, da bi služil uporabniku, mora uporabnik služiti računalniku. Ne hvala. Samo še za igrce so windblowsi dobri, pa še tam prihaja OS X na boljšo raven in jih dohitevajo.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani