Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Apple Event 21.3: Let us loop you in
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 13.03.2016 12:33:57
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomvai je napisal/a:
Sašo iz tvojega pisanja sodim da pametne ure še nisi uporabljal. Ta ura je podaljšek telefona in to funkcijo opravlja izvrstno. Pametna ura ni namenjena za neke dolge interakcije, zgolj za to da pogledas kako obvestilo gor, al pa kaj je naslednje na koledarju in picis dalje. Ce je pa kej pomembnega pa vzames telefon vn. Na tako mejhnem ekranu je prakticno nemogoce karkoli uporabnega narediti. Ce bi podpirala ura Slovensko siri(kar bo ob svetem nikoli), pol bi se dalo ze kaj osnovnega narediti tako pa sploh ne.

Ce bi pa hotu imet uro kjer ti ful velik delas na njej bi pa prvic rabu imet ful vecjo zadevo(kar pa zgleda smesno, sej je par startupov delal to), kot drugo je pa to ful neudobno. Govorim iz prve roke sm si dal na uro par aplikacij kjer mal vec cajta porabis(sm testiral kako zgledajo spili gor k sm imel eno idejo za App), pa je vse romal dol v roku enega dneva, ker te zacne ura bolet. Enostavno ni ergonomicno da se ti vec kot par sekund igras z uro je ful nenaravna in neudobna poza.

Jst imam ze cca pol leta apple watch in od prvega dneva nakupa ni sla z mojega zapestja razen zvecer ko jo dam polnit. Avtonomija ure je 2 dneva, razen ce bi se ful neki igral, ampak ura ni namenjena temu.

Uporabljam jo tudi za tek, pa GPSa ne rabim. Pa imam iphone 6plus, mal je bla jeba najdt torbico za tek kamor ga sptlacim ampak zdj je pa zadeva top. Upostevaj da ce bi imela ura se GPS vgrajen bi bila prvic debelejsa, kot drugo bi se pa avtonomija obcutno zmanjsala.

Pa kar se merjenja spanca tice, da bo to uporabno bi mogl uro narediti tanjso in bolj udobno na spodnjem delu. Jst s to uro recimo nebi mogel spati pa tudi ce bi drzala en mesec, ker je predebela in me moti ko lezim.

Ce bi bil jst Apple bi gps vgradil v pascek, ki bi imel se dodatno baterijo zraven. Na ta nacin pustis dimenzijo ure enako in ne vplivas na avtonomijo baterije oz. jo kvecemu se podaljsas.

Pa drgac tisti, ki govorite da je ura pol izdelek. Ura je zakon in se vedno cisto v korak ce ne kje malce pred konkurenco. Kar se kvalitete izdelave itaq, po funkcijah pa tudi. Zlo mal ur imas ta hip na trgu k majo GPS vgrajen, se mn pa takih k so lepe.

Ozko grlo pr Apple Watch so bl aplikacije oz. hitrost delovanja. Ful se opazi da se ful developerjev ni presaltal na native OS za apple watch. Ko se to spedena(racunam da do 2. generacije Apple watch) bo zadeva top.


Pri tem postu se vidi, da si pač totalen apple watch navdušenec. Žal vseeno ne vidiš, da je ura daleč od tega kar bi morala biti. SAm sem jo imel na roki 2 dni. Z njo sem tekel in kolesaril in pri tem me je motilo že to, da ko se je na uri ugasnil zaslon in sem potem premaknil roko, da se je zopet zbudila ni šla v aktivno aplikacijo Runmeter/Strava ampak je bil začetni zaslon. Ne vem, mogoče je bilo kaj narobe nastavljeno ampak meni osebno zelo moteče. Kot drugo me je motilo počasno delovanjo in nazadnje še baterija.

Če vzamemo za primer garmin forerunner 230/235 ,ki btw tudi podpira nameščanje aplikacij, ta ura nič ne zaostaja po dizajnu apple watch. Zraven pa dobiš precej bolj dovršeno napravo z vgrajenim GPS.

Verjamem, da bo Apple Watch precej boljša ura od trenutne.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 13.03.2016 13:09:46
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Pri tem postu se vidi, da si pač totalen apple watch navdušenec. Žal vseeno ne vidiš, da je ura daleč od tega kar bi morala biti. SAm sem jo imel na roki 2 dni. Z njo sem tekel in kolesaril in pri tem me je motilo že to, da ko se je na uri ugasnil zaslon in sem potem premaknil roko, da se je zopet zbudila ni šla v aktivno aplikacijo Runmeter/Strava ampak je bil začetni zaslon. Ne vem, mogoče je bilo kaj narobe nastavljeno ampak meni osebno zelo moteče. Kot drugo me je motilo počasno delovanjo in nazadnje še baterija.






lordjimy je napisal/a:
Če vzamemo za primer garmin forerunner 230/235 ,ki btw tudi podpira nameščanje aplikacij, ta ura nič ne zaostaja po dizajnu apple watch. Zraven pa dobiš precej bolj dovršeno napravo z vgrajenim GPS.

Verjamem, da bo Apple Watch precej boljša ura od trenutne.


Kot je ze tomvai napisal... je Apple Watch bolj kot podaljsek iPhone-a ... Razni Garmini, Suunototi in podobne pa so bolj kot ne namenjene belezenju sportnih aktivnosti ... in imajo poleg ostalega tudi omogocene notifikacije s telefona ...

Sem imel pred Apple Watch Pebble uro... ki ima veliko prednost ravno avtonomijo baterije ... ima pa cel kup slabosti v primerjavi z Apple Watch... Slednja je namrec veliko bolj ukslajena z iPhone-om ... in zaenkrat me moti poleg avtonomije predvsem to, da ne morem nanjo naloziti lastnih "watch face-ov" ... ampak sem obsojen na tistih par, ki jih je Apple predvidel... Drugih nekih velikih pomanjkljivosti niti ne opazim... Kot je ze napisano... sem tudi jaz probal par apliakcij... pa to ni to...

Konkreten primer uroabe pred kratkim je uporaba walleta za chekin na avion... Citalniki na letaliscu so namrec bolj prilagojeni uporabi elektonskih boarding passov na mobilnikih in je treba roko zviti, da citalnik odcita kodo na uri ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 13.03.2016 13:35:21
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala Jest. No zatole takrat nisem vedel sicer pa niti nisem imel časa cele testirat, ker je pač 2 dni malo časa.

Še vedno pa me ne prepriča v nakup saj je predraga zato kar nudi zaenkrat. Pač smo ljudje različni in imamo različne potrebe/prag vrednosti naprave/itd.

Verjamem, da vas je večina kupcev dokaj zadovoljnih ampak zaenkrat še čakam na v2 Smile

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 13.03.2016 17:12:12
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri applu je vedno tako, da je uporabna šele 3. Verzija produkta. 1. Verzijo razvijajo v svojem balončku v Couperinu. Nimajo nobenega feedbaca. Potem napravo izdajo in jo dejansko ljudje začnejo uporabljati in dobijo povratno informacijo. Samo je to za 2. verzijo že prepozno, ker je ta že globoko v razvoju, ko dajo 1. verzijo na trg. Zato je 3. verzija prva, kjer lahko implementirajo resne popravke, ki so jih dobili z povratnimi informacijami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 243
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 13.03.2016 17:17:58
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse je odvisno od tega kaj je za nekoga uporabno. Meni osebno je ze prva gen. zelo uporabna in vredna svojega denarja(vsaj Sport edition). Za nekoga pametna ura z razliko od pametnih telefonov ne bo uporabna neglede na to katere generacije bo. Razen ce bo stala 50eur, kar pa vsi vemo da vsaj pri Applu ne bo nikoli Wink

Pametne ure z razliko od telefonov folk ne rabi nujno. Hkrati tut tezko verjamem da bodo kdaj popolnoma nadomestile telefone. Ura bo vedno sam podaljsek/pripomocek k telefonu. In kot takega jo dolocen folk ne bo nucal, ker jim je telefon dovolj.

V vsakem primeru se bo pa se par let delalo ornk kompromise na pametnih urah glede na to kaj hocs z njo narediti. Zaenkrat mislim da je Apple tle na cisto pravi in logicni poti/smeri.

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.03.2016 17:35:28
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če dajo v pašček gps in dodatno batarijo, lahko tak izdelek prodajajo za 200+ eur. In ne bo malo kupcev.

Moderno elektroniko načrtujejo ekonomisti in ne inženirji. Zato izdelek ne sme biti popolen. Če ne drugega, ti morajo prodati vsaj še kak kabel.

Še bolje pa pokasirat kako provizijo iz postmarketa (v smislu MFi).

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 243
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 13.03.2016 18:25:02
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej pametni pascki bi bili ful dobra zadeva. Tut kar se baterije tice je pri uri dost gnilo ce jo mors dol dat in polnit. Ker je vmes nimas. Pascek z baterijo bi ti ta problem ful elegantno resil. Ko mas prazno baterijo sam zamenjas pascek, kar je pri Apple watch res enostavno. Ce ma pa pascek se GPS zraven pa se tolk bols Smile. Bom zlo happy camper ce kaj taksnega ponudijo Smile

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 15.03.2016 21:56:13
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da je za event omenjen iPad Pro mini/ iPad Air 3 pomeni kaj?
mini mini? 7,9" al bo sedaj pro mini 9,7"

Ker bi res prav prisel pro mini v velikosti 7,9". Meni osebno je taka velikost ipada d'best in ne pogrešam po velikosti NIČ. Če bo kaj pametnega bi si omislil kaj namesti ipad mini 2 (retina).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 15.03.2016 22:09:24
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomojem bo kar Air serija ostala taka kot je, mini pa tudi. Pro je le težja in debelejša zadeva.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 16.03.2016 16:21:30
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FDA approved aplikacije/naprave znajo bit game changer. Je pa res, da FDA rabi par let, da sproducira approval.

Recimo takale zadeva:
http://www.bizjournals.com/sanjose/blog/techflash/2016/03/ex-google-chiefs-startup-has-fda-approved-heart.html?ana=yahoo

Aplikacija, ki deluje kot EKG, za meritve pa uporablja senzorje v Applovi uri. Ima pa FDA approval. Like

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 274
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 18.03.2016 08:39:38
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem nabavil Apple Watch pred nekaj dnevi. Službujem na terenu oziroma večino časa preživim v avtomobilu. Prvi vtiso odlični brez ure si sedaj ne morem predstavljati dela.......je resnično odličen podaljšek za telefon in praktično telefona sploh ne jemljem iz žepa ali torbe..... Sem zelo zadovoljen....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 18.03.2016 17:58:18
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://9to5mac.com/2016/03/18/ipad-pro-9-7-inch-pricing-capacities/
Nekaj novic o eventu..

_________________
Lep pozdrav, Mark
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2014
Prispevkov: 114
Kraj: Slov.Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 19.03.2016 13:53:04
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dogodek se približuje...
Kdaj se bo v ponedeljek začel prenos in predstavitev po našem času?
Ob 19 ali je spet kaj drugače zaradi razlik zimsko/letni čas??

_________________
MacBook Air 13" (2015)
iPhone 5s
iPad mini
iPod touch 4g.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 19.03.2016 15:20:16
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
appluke19 je napisal/a:
Dogodek se približuje...
Kdaj se bo v ponedeljek začel prenos in predstavitev po našem času?
Ob 19 ali je spet kaj drugače zaradi razlik zimsko/letni čas??

18h.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 20.03.2016 19:19:20
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
18h.


Aja, trenutno imamo še zimski čas.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 20.03.2016 19:21:58
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Aja, trenutno imamo še zimski čas.

Jup Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 21.03.2016 03:30:18
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jp pa SF je 8 ur trenutn nazaj, ne 9. Smo prejsnjo nedeljo premaknli +1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 21.03.2016 16:18:03
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje boste spremljali? Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 21.03.2016 16:20:38
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
apple.com

Smile Cant wait.. Da vidimo, kaj nam bodo tokrat pripravili pri applu. Smile

Fix bo govora o metalu in kake performance imajo in koliko appov je že za metal, ...

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2012
Prispevkov: 247
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 21.03.2016 16:43:26
Re: Apple Event 21.3: Let us loop you in
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj zanimivo mi je to, da karkoli bodo naredili, jih bodo vsi ostali skušali kopirati.
Se pa veselim prihoda iPhone 5 SE, ker imam že polno kapo gromozanskih telefonov zaradi katerih moram v poletnih mesecih nositi "pederušo" ali pa cargo kratke hlače.
Če bo baterija vzdržljiva in cena primerna prodam iPhone 6 in grem na 5 SE.

Kokice, check
Pivo, check
Lavor z vročo vodo, check

_________________
iPhone XR 64GB Red
iPad mini 2 Wi-Fi 32GB - Space Gray
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani