Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Zavrnili reklamacijo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 16.01.2015 15:56:40
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men pa nekaj drugega ni jasno....res smo tukaj zato, da si pomagamo vendar opažam, da nas je vse vec takih, ki nismo na njegovi strani. In ce uporabnik nebi dal slik na forum, bi ga vsi zagovarjali in pizdili cez servis. Tako sem pa hvaležen za slike, da lahko mal pokomentiramo.

Jaz osebno nebi niti upal vprasat za nasvet kaj narest, ce bi mi zavrnili reklamacijo. Ker bi mi blo nerodno tole pokazat folku.

Moram pa se nekaj dodat! Iphone je prepoceni roba, ker ga ima ze vsak mulc! Al pa majo tastari preveč dnarja da mulcu kupujeje stvari, ki jih nič ne ceni! Moraš bit res "mojster" da tkole "sfukaš" telefon (oprostite izrazu).

Jaz sem imel čisto vse generacije iTelefonov pa so bli po 1 letu uporabe skoraj kot novi. Se mi je pa na 5-ki zgodil spodrsljaj in mi padel in se je na robu v velikosti 1mm poznalo od udarca. Vse ostalo pa kot novo!! Zato težko verjamem da je telefon dobil take poškodbe od 1 padca, če pa že je bil padec hud in bi si rekel...aj jebiga, zbil sem ga.
Jaz bi bil v takem primeru hvaležen, da se tolk dela, da maš vse podatke, ker dvomim, da uporablja iCloud.


Nazadnje urejal/a agerg Pet 16. Jan 2015 16:00; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1681
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 16.01.2015 15:58:36
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Samo ni mi jasno,da kupiš telefon vreden 600€ ne moreš pa kupit ene zaščite za 15€,če bi bil zaščiten se takšne praske sigurno nebi poznale.


Dej model ne pribiji, tud z ferarijem če se zaletiš v beton bo raspadel kot renault clio.

Ta ko je pa nesel na servis tak telefon je treba zmerit temperaturo


Nazadnje urejal/a Michael Pet 16. Jan 2015 19:11; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 16.01.2015 16:07:40
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noja... Ob normalni uporabi tudi brez torbice ne bi smel biti tako popraskan in obtolcen... Ce pa velikorat pade po tleh, pa tudi ovitek ne bi pomagal kaj dosti... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 16.01.2015 16:17:52
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Dej model ne pribiji, tud z ferarijem če se zaletiš v beton bo raspadel kot renault clio. Zjebal si ceu telefon in si hotel nekaj uveljavljat.

Kaj pa imam jaz zdaj z tem in oprosti moj telefon ni zjeban je kot iz trgovine,stra 7 mesecev.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.06.2011
Prispevkov: 94
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.01.2015 16:18:49
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa kaj se razburjate. Mulo se boji doma pokazati telefon, ker ga je zbil in sedaj neumnosti sprašuje. Zgodba bo pa itak taka, da servis ne bo popravil, fotr bo doma "znorel", naslednji dan bodo šli pa po novo 6tko.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 16.01.2015 17:49:56
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam da se še kdo javi s podobnimi problemi pa da nalimamo kako sliko, tema je zanimiva.... Wink Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2013
Prispevkov: 120
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 17.01.2015 17:21:40
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:

Moram pa se nekaj dodat! Iphone je prepoceni roba, ker ga ima ze vsak mulc! Al pa majo tastari preveč dnarja da mulcu kupujeje stvari, ki jih nič ne ceni! Moraš bit res "mojster" da tkole "sfukaš" telefon (oprostite izrazu).


Ni fora da morš met ne vem kok keša za kupit iPhona... Za to, da ma vsak drugi mulc iPhona, so krivi operaterji. To pa zato, ker so naprave ponudili na obroke. Al je problem za 6tko dat tistih 21€ na mesec zdravn 20@ orto gigastika na simobilu?

_________________
______________________________________________________
iPhone 7+ 128GB, matt black
iPhone 6 SpaceGray 16GB
iPhone 5 Silver 16GB
iPhone 4 Black 16GB
iPad Air Silver 32GB
iMac 27" (Late 2013)
MacBook Pro 13" (Early 2015)
Apple TV 3rd generation
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1239
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 17.01.2015 19:38:57
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Konec koncev, kaj pa ima sedaj to veze, da je uporabnik zjeb*** telefon in so mu zavrnili garancijo? Za ene je prepoceni, za druge so krivi operaterji....Halo?

A sta vidva ena izmed iPhone uporabnikov, ki imajo iPhone zato, ker ga lahko imajo in ker je bil včasih res izjema med uporabniki ter da se lahko pobahata, da ga imata ali zato, ker vama je telefon in vse z njim povezano všeč?

Kaj je sploh v tej temi relevantno koliko stane telefon in kdo si ga lahko privošči (sam, financiranje staršev, itd.). Pa glede na izjave, ki se pri vajudveh pojavijo je očitno krize (finančne) v Sloveniji že res konec - ali pa ni nikoli nastopila. Enako kakor so nakupovalni centri ostali polni...

Meni se gladko je** ali ima poleg mene še 500 mulcev enak telefon - briga me. Ker si ne kupim določenega izdelka zato, da bom nekaj posebnega in da bom ves nervozen čakal, da me kdo vpraša kateri telefon imam in ga naposled zmagovalno potegnem iz svojega žepa...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 17.01.2015 20:51:08
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
Konec koncev, kaj pa ima sedaj to veze, da je uporabnik zjeb*** telefon in so mu zavrnili garancijo? Za ene je prepoceni, za druge so krivi operaterji....Halo?

A sta vidva ena izmed iPhone uporabnikov, ki imajo iPhone zato, ker ga lahko imajo in ker je bil včasih res izjema med uporabniki ter da se lahko pobahata, da ga imata ali zato, ker vama je telefon in vse z njim povezano všeč?

Kaj je sploh v tej temi relevantno koliko stane telefon in kdo si ga lahko privošči (sam, financiranje staršev, itd.). Pa glede na izjave, ki se pri vajudveh pojavijo je očitno krize (finančne) v Sloveniji že res konec - ali pa ni nikoli nastopila. Enako kakor so nakupovalni centri ostali polni...

Meni se gladko je** ali ima poleg mene še 500 mulcev enak telefon - briga me. Ker si ne kupim določenega izdelka zato, da bom nekaj posebnega in da bom ves nervozen čakal, da me kdo vpraša kateri telefon imam in ga naposled zmagovalno potegnem iz svojega žepa...


Žal nisi dojel pointa, kaj sem hotel povedat. Mene ne moti da ima vsak iphonea in tudi dalec od tega da ga imam zato, da ga kažem. Jaz si ga financno brez tezav privoščim kjub temu, da je zadeva draga. In vem kako je treba delat, da si to lahko privoscim, zato zadevo tudi merkam in ne mečem po tleh.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1239
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 18.01.2015 10:46:37
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgoraj si napisal, da je prepoceni roba ker ga ima vsak mulc... Od tod moj komentar...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 18.01.2015 15:06:10
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tu je bolj kot ne zanimiva percepcija in ekspertiza uporabnika:

1: glede poškodbe je le-ta majhna
2: glede okvare poškodba ne vpliva na delovanje

mislim, da večina uporabnikov pri taki poškodbi ne bi niti pomislila na garancijo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2013
Prispevkov: 120
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 18.01.2015 15:32:39
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem če sm jst kje v postu napisal, da me moti, da majo drugi iPhona. Jst sm sam napisal kakšno je stanje. Jaz si telefon kupim zato, ker mi je všeč dizajn, funkcije in ker dela, ko ga rabim. Glede krize pa, za 70% folka krize ni. Če ne verjameš pojdi v trgovino in glej kaj vse folk kupuje. Kakšne neumnosti mečejo v vozičke. Po tem najhitreje opaziš kje je kriza in kje je ni.

_________________
______________________________________________________
iPhone 7+ 128GB, matt black
iPhone 6 SpaceGray 16GB
iPhone 5 Silver 16GB
iPhone 4 Black 16GB
iPad Air Silver 32GB
iMac 27" (Late 2013)
MacBook Pro 13" (Early 2015)
Apple TV 3rd generation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 25.01.2015 10:24:12
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem prebral na nekem applovem vmi vodiču da bi se naj pod garancijsko popravilo štelo tudi počeno steklo.... Pa me zanima če je to res?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 25.01.2015 10:29:41
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni res... počeno steklo ti še ne razveljavi garancije, ne spada pa pod garancijsko popravilo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 25.01.2015 11:40:04
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
Jaz sem prebral na nekem applovem vmi vodiču da bi se naj pod garancijsko popravilo štelo tudi počeno steklo.... Pa me zanima če je to res?


Standardna garancija tega ne krije... krije pa, ce imas dokupljeno razsirjeno garancijo Apple Care Plus, ki pa je pri nas ne mores kupiti niti je ne mores uveljavljati... Vseeno pa moras nekaj doplacati, ce gre za nenamerno posdkobo, ki je stadnardna garancije ne krije... Za vsak tak incident je potrebno recimo v Nemciji doplacati 69€ >> http://store.apple.com/de/product/S5034ZM/A/applecare-plus-für-iphone?fnode=44

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 25.01.2015 13:31:42
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
Jaz sem prebral na nekem applovem vmi vodiču da bi se naj pod garancijsko popravilo štelo tudi počeno steklo.... Pa me zanima če je to res?

Delno. Garancije krije t.i. single hairline ... Brez kaksnih znakov udarca... Razpoka more biti kot las... Cim je se kaj zraven garancija ne krije tega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 25.01.2015 13:38:30
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To krije standardne garancija? Kdaj pa steklo poči na tak način?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 25.01.2015 14:08:12
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
To krije standardne garancija? Kdaj pa steklo poči na tak način?

Z pomocjo olfe al pa noza....

_________________
Lep pozdrav, Mark
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 25.01.2015 15:03:16
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
To krije standardne garancija? Kdaj pa steklo poči na tak način?


ne s pomočjo olfe ali česa drugega, razlog je v latentnih napetostih materiala. to so notranje napetosti ki so razlog proizvodnih oprocesov materiala (recimo ohlajanje stekla, polimerizacija) , ki potekajo na molekularni ravni zaradi nehomogenosti....zato je potrebna dokaj majhna zunanja sila za generiranje defekta.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 546
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 25.01.2015 15:12:07
Re: Zavrnili reklamacijo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Noja... Ob normalni uporabi tudi brez torbice ne bi smel biti tako popraskan in obtolcen... Ce pa velikorat pade po tleh, pa tudi ovitek ne bi pomagal kaj dosti... Wink


No, meni je v precej debelem usnjenem ovitku v petek odletel na astalt iz nekje enega metra. Pa se ni odbijal, samo padel in ustavil. Sem sprva mislil, da je padel direktno na plosko površino, ampak je očitno nekako ratalo po robu ga pošlajsat in je nastala zame precej grda praska (daleč od tega kar je na slikah v tej temu). Sploh, ker sem navajen na zadeve pazit me še toliko bolj jezi...

Nauk zgodbe: tudi torbica ne obvaruje pred padci Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani