Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Osvežitev Jabuk.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 13.11.2013 11:06:34
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da se vam (nam) le ne zgodi Avtomobilizem.com,.... Po drasticnih spremembah grem na tist forum samo se 3x na mesec.... Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 13.11.2013 11:11:40
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nihce ni govoril o drasticnih spremmebah, gre se le za ureditev zadev, potrebnih sprmemebah na boljse. Avtomobilizem.com pa je zanic page. UX, IA, design, nic ne stima...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 13.11.2013 11:13:58
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spremembo logotipa nisem uvrscal pod drasticno spremembo,... Very Happy Ampak v goreci zelji po doseganju nekaj boljsega, se lahko stvar veliko poslabsa,... Very Happy Par postov nazaj sem nekej zasledil, al se mi je samo zazdelo da sem tako zasledil, preselitev in sprememba foruma,... Very Happy

Edit: Sem sel gledat poste za nazaj, in se mi je samo zdelo da je govora o drasticnih spremembah,... Very Happy Se opravicujem,.... Very Happy


Nazadnje urejal/a scoop Sre 13. Nov 2013 11:16; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2011
Prispevkov: 551
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 13.11.2013 11:16:48
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
@Dumber upam da je tvoje vprasanje sarkazem ...


Ne ni bil sarkazem, realnost je to, da oni narekujejo kaj je IN ampak to še ne pomeni, da oni vedo kaj je najbolje. Pač je to edino kar poznamo in temu se prilagajamo.
Je pa malo slepo razmišlanje, da oni vedo kaj je najbolje za nas.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 13.11.2013 11:23:21
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz neke grafične podobe ne bi spreminjal bi pa malo kodo spremenil da bi dopuščala malo več funkcij.Sama sprememba videza ni potrebna to je foruma za Apple in naj ostane tak simpl and clean.

Jaz mislim da je zato nekaj posebnega ker ni skomercijliziran Very Happy kot drugi forumi načičkan da se komaj kaj znajdeš 1001 ena reklama gor vse neki utripa.

Jaz bi raje videl bolj dinamične teme da ni v ospredju sami iPhone problem pa je ratal tud to k je čist preveč novih uporabnikov k ne znajo druzga niti ne vidijo druzga kot samo iPhone premalo je vodičev premalo izmenjanih misli veliko pa foušije in zamer kreganja in nabijanja v tri pizde materne manjka mu profi sceno tako kot jo ima MacRumors ko nekaj iščeš to tudi najdeš.K grem pa tukaj neki iskat pa sam nabijanje nabijanje nevem če sem se 2% naučil na tem forumu to pa zato k je miljon idijotov kle gor pa res lahko rečem 30-40 uporabnikov k so res na mestu in so dejansko tukaj aktivni in delajo na tem da forum živi.

Sam logo Puck0tove pleše ni slab ni pa fer do ostalih @Adminov oziroma uporabnikov, ki so zelo veliko naredili za ta forum mislim na tiste aktivne.



Pa da naute spet pljuvali to vem da vam gre dobro pokažite kaj drugega Wink

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.11.2013 11:28:28
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Design sam je zastarel. Ze sam apple je sel iz tega old Aqua looka ven. Ga je posodobil. To potrebuje tudi forum.

Bolj ko bo pociscen design, hitreje bo sam forum deloval, hkrati pa bodo v ospredje prisle teme in komentarji, kar je bistvo foruma.

Navada je zelezna srajca.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 13.11.2013 11:36:05
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sem REDNO uporabljal samo 2 foruma,... Avtomobilizem in jabuk,... Ko zdej vcasih ponesreci napisem avtomobilizem.com me zacnejo oci bolet,... Iz leve in desne strani bannerji,... Cel kup reklam v zivo rdecih barvah,... Vse nekaj utripa,... Skace na sred ekrana,... O barvah na jabuk.si ne bom komentiral,... To je stvar osebnega okusa,... Mi je pa vsec,... Clean and simple,... Vse je jasno,...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 13.11.2013 11:40:19
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejansko je najslabše spraševat uporabnike kaj rabijo, ker to pomeni, da si 3 korake za konkurenco.

Torej:
- ti šele ugotavljaš, kaj uporabniki rabijo
- medtem ko že uporabniki vedo kaj rabijo
- in konkurenca prihaja na trg s povsem novimi pristopi, ki jih uporabniki pograbijo z obema rokama, ker ro takrat sploh niso vedeli da to rabijo (ustvariš trg).

Sam to pri Jabolku ne pride v poštev.

Tukaj gre za faktor tradicije. Pri tem je treba samo zagotovit nemoteno delovanje. Ker na Slo trgu dejansko ni ničesar podobnega, in tudi nihče drug nima interesa iz nule postavljat takole neprofitno zadevo. Zato je treba samo pazit, da se forum ne podre in narediti le spremembe za nemoteno delovanje.

Nikakor pa se ne sme šokirat uporabnikov. Ker konec koncev prispevki uporabnikov (vsebina) predstavljajo vrednost. To je tko kot Wikipedia. Ni razloga za neko grafično prenovo - bistvo je da dela.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 13.11.2013 11:41:39
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scoop je napisal/a:
Jst sem REDNO uporabljal samo 2 foruma,... Avtomobilizem in jabuk,... Ko zdej vcasih ponesreci napisem avtomobilizem.com me zacnejo oci bolet,... Iz leve in desne strani bannerji,... Cel kup reklam v zivo rdecih barvah,... Vse nekaj utripa,... Skace na sred ekrana,... O barvah na jabuk.si ne bom komentiral,... To je stvar osebnega okusa,... Mi je pa vsec,... Clean and simple,... Vse je jasno,...
Like

Jaz uporabljam edino Jabuk.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 13.11.2013 11:42:41
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ste razmisljali, da mogoce ce bi se Jabuk.si delno komercializiral, tu in tam kaksna pasica, da bi potem lahko z njim vec poceli? Ali ste rajsi za to, da vsak da 5 € na leto ...?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 13.11.2013 11:48:00
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je mala vsota... Katero lahko vsak placa.... Ampak se nas bo na koncu spet premalo zbralo, da bi zbrali kaksen opazen izkupicek ki bi naredil neko razliko,... Ce bos pa vsoto povecal, jih bo pa se manj bilo pripravljenih placat, kot jih je pripravljenih zdej,...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 13.11.2013 11:49:16
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je in zato, mislim da pasica ali dve tukaj, kaksen clanek (sponzorski) ne more skoditi. Poglejmo Izklop.com, ogromno obiskov, pa ima pasice...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 13.11.2013 11:51:48
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Ste razmisljali, da mogoce ce bi se Jabuk.si delno komercializiral, tu in tam kaksna pasica, da bi potem lahko z njim vec poceli? Ali ste rajsi za to, da vsak da 5 € na leto ...?


Če bi komercializirali, je meni totalno odbijajoče gledanje pasic, ki itak nimajo nobenega efekta več.

Moj predlog je že enkrat bil, da se naredi moderirane teme, kjer lahko komercialni interesenti odkrito moderirajo svojo temo, s tem da lahko računajo da bodo imeli velik odziv, če bodo realni. Če bodo pa srali, jih bodo pa uporabniki razturili.

Glede na to, da forum ni pravna oseba, bi morali sponzorji financirat gostovanje in strokovno podporo. To bi bilo izvedljivo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 13.11.2013 11:58:34
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sponzorirani clanki,... Sponzorirani serviserji,... Sponzorirane prodajalne,... Digital life recimo baje ponuja nasim uporabnikom popuste,.... A nebi rajsi dali par eurov za sponzorstvo,... ??? Te popuste si lahko vsak izbori,... Tudi uporabniki foruma ringaraja.com,... Dejansko si tle delajo dobro reklamo,... V samo skupnost pa ne prispevajo nic,... Jst (in tudi vi - ostali) smo veliko prispevali z nasimi prispevki, pomaganjem ostalim uporabnikom,....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 13.11.2013 12:02:13
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če že , samo iz aqua stila v graphite stil pa bo že ok, ali pa se "poflata"
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 13.11.2013 12:08:13
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scoop je napisal/a:
Sponzorirani clanki,... Sponzorirani serviserji,... Sponzorirane prodajalne,... Digital life recimo baje ponuja nasim uporabnikom popuste,.... A nebi rajsi dali par eurov za sponzorstvo,... ??? Te popuste si lahko vsak izbori,... Tudi uporabniki foruma ringaraja.com,... Dejansko si tle delajo dobro reklamo,... V samo skupnost pa ne prispevajo nic,... Jst (in tudi vi - ostali) smo veliko prispevali z nasimi prispevki, pomaganjem ostalim uporabnikom,....


Konec koncev lahko tudi sami dobimo sponzorje.

Če se odpre tema o določenem izdelku, o tem obvestimo zastopnika, in če ima interes, mu dovolimo normalno komentirat, lepit svoje reklame v podpis, itd.

To je vse bistveno bolje od nadležnih pasic. Predvsem pa omogoča relevantne objave brez zavajanja, ker jih lahko uporabniki komentirajo.

Popularnost tega foruma je visoka predvsem zaradi svoje relevantnosti in spoštovanja demokratičnih vrednot.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 13.11.2013 12:13:00
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Če že , samo iz aqua stila v graphite stil pa bo že ok, ali pa se "poflata"


Pa v ozadje neko zablurano fotko, pa bo sodobno do amena.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2009
Prispevkov: 206
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 13.11.2013 12:14:53
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Res je in zato, mislim da pasica ali dve tukaj, kaksen clanek (sponzorski) ne more skoditi. Poglejmo Izklop.com, ogromno obiskov, pa ima pasice...


Pred kratkim smo delali raziskavo glede tako imenovanih "pasic" in je to stvar, ki gre uporabnikom tako na živce, da že iz samega principa ne kliknejo nanjo. Vse te reklame z video oglasi za raznorazne nesmisle na spletni strani in te pasice kot prvo upočasnujejo spletno stran kot drugo pa zaradi tega, ker lastnik spletnega portala dobi bolj plačano, če dovoli da se ob kliku na nek članek pojavi oglas (video, slikovni) še onemogoča normalno branje člankov, foruma.

Moj predlog je, da forum ostane strokoven. To je tudi smisel tega foruma. Po izobrazbi sem ekonomist in vem, da je želja lastnikov maksimiranje dobička ampak verjetno si v začetku, ko sta bila postavljena forum in spletna stran niste v vizijo in poslanstvo zapisali, da je želja in cilj maksimiranje dobička ampak, predpostavljam, da je bilo nekaj v smislu vodilnega portala na področju informiranja o applovih napravicah in aplkijacijah na področju Slovenije ali celo balkana. Torej predlagam, da se tega tudi v naprej držite.

Strokovnost na tem forumu je na dobrem nivoju in predlagam, da to dobro delo vzdržujete še naprej. Če pa se je pojavila želja po ustvarjanju dobičkov s pomočjo tega foruma pa predlagam, da se združi raznorazna znanja izdelovalcev aplikacij in programov, ki so prisotna na portalu se povežete in skupaj ustvarjate za vse nas.

Glede samega designa pa sprememba vsake toliko časa ne škodi. Isto velja za logotip. Tale je že malo dotrajan. Smile

Ekola v kontekst svojega sporočila dodajam še en zanimiv quote, ki bo mogoče komu prišel prav:

Make things as simple as possible, but not simpler.
- Albert Einstein

Lp, Matej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 13.11.2013 12:16:06
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vidim razloga, da bi se sedaj začelo dodajati neke pasice in razne reklame. Če do sedaj to ni bilo potrebno, zakaj bi silili v to? Forum je super, TOP, morda bi bilo treba narediti le kaj v povezavi z prepoznavnostjo.
Glede izgleda pa mogoče tako kot je rekel scrm dodat ali pa spremenit stil (morda je bolje da si uporabnik sam izbere temo??) in pa spremenit logotip. Verjetno pucko ni imel v mislih kakega težjega redizajniranja foruma (vsaj upam) ker je trenuten izgled super in smo vsi navajeni nanj. Drugačne barve pa na funkcionalnost ne bi vplivale, tako da bi bile dobrodošle. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 13.11.2013 12:18:36
Re: Osvežitev Jabuk.si
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seanb je napisal/a:
Pred kratkim smo delali raziskavo glede tako imenovanih "pasic" in je to stvar, ki gre uporabnikom tako na živce, da že iz samega principa ne kliknejo nanjo. Vse te reklame z video oglasi za raznorazne nesmisle na spletni strani in te pasice kot prvo upočasnujejo spletno stran kot drugo pa zaradi tega, ker lastnik spletnega portala dobi bolj plačano, če dovoli da se ob kliku na nek članek pojavi oglas (video, slikovni) še onemogoča normalno branje člankov, foruma.

Moj predlog je, da forum ostane strokoven. To je tudi smisel tega foruma. Po izobrazbi sem ekonomist in vem, da je želja lastnikov maksimiranje dobička ampak verjetno si v začetku, ko sta bila postavljena forum in spletna stran niste v vizijo in poslanstvo zapisali, da je želja in cilj maksimiranje dobička ampak, predpostavljam, da je bilo nekaj v smislu vodilnega portala na področju informiranja o applovih napravicah in aplkijacijah na področju Slovenije ali celo balkana. Torej predlagam, da se tega tudi v naprej držite.

Strokovnost na tem forumu je na dobrem nivoju in predlagam, da to dobro delo vzdržujete še naprej. Če pa se je pojavila želja po ustvarjanju dobičkov s pomočjo tega foruma pa predlagam, da se združi raznorazna znanja izdelovalcev aplikacij in programov, ki so prisotna na portalu se povežete in skupaj ustvarjate za vse nas.

Glede samega designa pa sprememba vsake toliko časa ne škodi. Isto velja za logotip. Tale je že malo dotrajan. Smile

Ekola v kontekst svojega sporočila dodajam še en zanimiv quote, ki bo mogoče komu prišel prav:

Make things as simple as possible, but not simpler.
- Albert Einstein

Lp, Matej


Like
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani