Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Apple in procesorji
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 08.10.2013 20:22:33
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je dejstvo nek % bo še vedno moral biti hard core Wink ali pa virtualke na katerih boš delal tako da bi imel vse v Cloudu Wink

http://9to5mac.com/2013/10/08/a7-powered-ipad-5-will-accelerate-the-switch-from-pcs-to-tablets-by-two-points-analyst/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 08.10.2013 20:40:01
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj že eno leto uporabljam Adobov Creative Cloud. Adobe se za te dešitve intenzivno pripravlja. Touch aplikacij sicer ne uporabljam, a mi delujejo dost zanimivo orodje za kreativce.

Z njimi začneš kreativo. S prstom okvirno zrišeš web stran, App ti jo pretvori v neko obliko, shraniš direktno na CC in potem odpreš z DWjem in pokodiraš naprej. V glavnem se mi zdi tolk uporabno, da bi se mi zdelo za to smiselno kupit neko tablico.

Hočem rečt, da klasični desktopi se poslavljajo. Bodo še prisotni, vendar prihajajo povsem nove rešitve, ki ne rabijo več PCja, Pri čemer dosegajo boljše rezultatate.

Kot je rekel Henry Ford: "Kupci so hoteli samo hitrejšega konja, jaz sem pa naredil avto".
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 09.10.2013 09:37:42
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IMHO je to logičen korak naprej. Glede "koraka nazaj za pro mašine" se mi zdi, da se nam bodo ponujale rešitve v smislu cloud computing power-a. Vse procesorsko intenzivne operacije se ne bodo dogajale na tablicah, ampak nekje drugje, kjer bo skoncentrirana procesorska moč.

Telefoni so pa danes že tako ali tako nekaj 10x ali celo 100x močnejši od računalnikov izpred 15 let. Tako da računalnika povprečni uporabnik definitivno ne potrebuje več. IPad z BT tipkovnico je bolj uporaben kot 5 let star računalnik - problem je v togosti uporabnikov... navada je železna srajca. Pa da ne bo pomote - govorim o običajnih, vsakodnevnih opravilih "povprečnega" uporabnika. Smile

Za "posebne potrebe" - audio, video, 3D itd - pa bi mi zelo ustrezalo, če bi lahko vzel v roke iPad-a, se počil v ležalnik na vrtu in od tam delal z računalnikom... načeloma pa je že to možno (parallels ipd).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 09.10.2013 11:33:22
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem če kaj uporabljate Adobe Touch Apps.

Meni delujejo že dovolj uporabne, za prototyping/kreativno zasnovo. V bistvu prvič vidim smisel, da bi imel poleg vse ostale navlake še eno tablico za tele Touch Appe furat. Pa to je šele začetek.


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 09.10.2013 20:34:45
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rummorsi da Apple pripravlja 13 colski iPad, ki bo resnično nadomestil PC.



http://www.forbes.com/sites/anthonykosner/2013/10/09/ipad-5-and-retina-ipad-mini-will-be-announced-october-22-and-13-ipad-maxi-in-the-works

http://www.macrumors.com/2013/08/09/size-comparison-of-a-12-9-inch-ipad-with-smaller-ipad-models-and-13-inch-macbook-air/

http://news.cnet.com/8301-13579_3-57606565-37/wall-street-sizes-up-13-inch-ipad-as-mac-successor/
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 09.10.2013 21:11:17
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler bo gor tekel iOS v trenutni obliki, ne bo NIKOLI nadomestil PC... pa tudi če naredijo 40" verzijo. Zna biti pa boljši za gledanje filmov, televizije...

Vzamem pa vse nazaj, če gor spravijo OSX.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 09.10.2013 21:16:38
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Telefoni so pa danes že tako ali tako nekaj 10x ali celo 100x močnejši od računalnikov izpred 15 let.


Haha, ne Very Happy surova računska moč ni večja.. namenski čipi, hw pospeševanje, video dekoderji, optimizacija itd naredijo svoje, da naprava lepo teče.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 09.10.2013 21:47:14
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
15 let nazaj (leta 1998) so bili najbolj zmogljivi procesorji za končne uporabnike Pentium 2 400MHz. Si resno mnenja, da je bil računsko bolj zmogljiv od trenutnih ARM čipov v telefonih (nekateri imajo celo že 2+ GHz 4-8 jedrnike). Po moji oceni so trenutni procesorji v telefonih vsaj ene 10x bolj zmogljivi od omenjenega procesorja iz leta 98. Se pa strinjam, da HW dekoderji, namenski čipi in optimizacije samo še dodajo svoje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 09.10.2013 21:53:11
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoče bo pa šlo v tej smeri:
na telefonih/tablicah bodo vsakodnevne aplikacije, na oddaljenih strežnikih (že sedaj poznamo razne render farme) pa procesorsko bolj požrešne, ki jih bomo upravljali z nekim "lahkim" interfejsom...
upravljalne (ali bo to miš, tipkovnica, trackpad?) in predstavitvene enote bodo delovale seveda wireless, prav tako kot polnjenje naprave.
programski jezik bo pa HTML in bo univerzalen vsem operacijskim sistemom? Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 09.10.2013 22:51:17
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj že dosti pomeni free iWork.

Apple gre v Microsoftov kronski zelnik!

Predstavitev novih iPadov na isti dan ko MS lansira Surface2.
Čeprav je Surface dost neuspešen, pa je to logika, o kateri se pogovarjamo.

Pa čeprav je Tim Cook še pred enim letom trdil, da je surface kot "avto ki plava" oz. nekaj podobnega kot križanec med hladilnikom in pečico.

Za Balmerja pa itak že vrabci čivkajo, da je odletel, ker je pustil, da ima Apple prej na cloudu brezplačen iWork, kot pa MS office za iOS na Applestoru.

S tem da cloud iWork dela po novem tudi na Winsih!

To se vse sklada s to temo, o kateri se pogovarjamo.

EDIT:
http://www.fool.com/investing/general/2013/10/09/apple-punks-microsoft-again.aspx
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 10.10.2013 05:35:06
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Predstavitev novih iPadov na isti dan ko MS lansira Surface2.
Čeprav je Surface dost neuspešen, pa je to logika, o kateri se pogovarjamo.


Surface 2 je že zunaj, 22. bi naj predstavili lumia tablet in se 2 telefona
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10379
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 10.10.2013 06:05:31
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mmmm, pestra bo ta jesen Smile

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 10.10.2013 08:09:03
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Surface 2 je že zunaj, 22. bi naj predstavili lumia tablet in se 2 telefona


Karkoli predstavijo iPada ne bojo povozil ni šans jaz mislim da je Apple korak pred vsemi lahko da se motim.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 10.10.2013 09:58:43
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
crnazverinica je napisal/a:
Citiram:
Telefoni so pa danes že tako ali tako nekaj 10x ali celo 100x močnejši od računalnikov izpred 15 let.


Haha, ne Very Happy surova računska moč ni večja.. namenski čipi, hw pospeševanje, video dekoderji, optimizacija itd naredijo svoje, da naprava lepo teče.


Tole je bil prvi mac, na katerem sem delal. Photoshop 2.5, Quark 3.??, Illustrator (mislim, da 3):
http://en.wikipedia.org/wiki/Quadra_950

O.k., ni izpred 15 let, ampak malo več. Dve leti star iphone 4s ga povozi za šalo. Smile V vseh pogledih. 32GB rama v telefonu... takrat je bil 1GB SCSI disk fantastična zadeva... mokre sanje.

Aja, še to - v mašini je bla thunder kartica - pospeševalnik, razvit za photoshop: http://www.vintagemacworld.com/radius/thundsp.html

Ta quadra je bila takrat fantastična mašina, o kateri so navadni smrtniki sanjarili. Ampak zgolj za info - fotka za kino plakat 50x70 pri 100 dpi (cca20 MB) je bila tako "velika", da sem šel na čik, ko sem stisnil save - in ko sem prišel nazaj, file še ni bil posnet. Pa ne pozabit, da je bil sam OS relativno nezahteven (brez vsakih vizualnih cukrov), da so bile aplikacije mnogo bolj enostavne (prišle so na par 3.5 floppy diskih) itd...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 10.10.2013 11:05:44
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Tole je bil prvi mac, na katerem sem delal. Photoshop 2.5, Quark 3.??, Illustrator (mislim, da 3):
http://en.wikipedia.org/wiki/Quadra_950

O.k., ni izpred 15 let, ampak malo več. Dve leti star iphone 4s ga povozi za šalo. Smile V vseh pogledih. 32GB rama v telefonu... takrat je bil 1GB SCSI disk fantastična zadeva... mokre sanje.

Aja, še to - v mašini je bla thunder kartica - pospeševalnik, razvit za photoshop: http://www.vintagemacworld.com/radius/thundsp.html

Ta quadra je bila takrat fantastična mašina, o kateri so navadni smrtniki sanjarili. Ampak zgolj za info - fotka za kino plakat 50x70 pri 100 dpi (cca20 MB) je bila tako "velika", da sem šel na čik, ko sem stisnil save - in ko sem prišel nazaj, file še ni bil posnet. Pa ne pozabit, da je bil sam OS relativno nezahteven (brez vsakih vizualnih cukrov), da so bile aplikacije mnogo bolj enostavne (prišle so na par 3.5 floppy diskih) itd...


No še en iz naših cajtov. Sam da sem jaz mel na začetku Qadro 800, ki jo je SkeletonCrew pritovoril iz Amerike. Very Happy Very Happy Very Happy
Pa vse smo naredl. Še boljš kot zdaj, k se sam neki komplicira.
Čisti design, poznavanje tiskarske/grafične tehnike in stranke z dnarjam... kje so tisti cajti!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani