Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Format stevilk v iPhone-u
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 10.03.2008 17:21:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
@Feren: jaz sem se pritoževal, da ne dela. In res nekaj ne dela vredu po Jest postopku. Bom poskusil še tale zapis, zgleda že na oko bolj pravilen.


Oba nacina sta prav Smile


// Slovenia [si]
si 386 00 0 # #######
si 386 00 0 ## ######

// Slovenia [si]
si 386 00 0
+ + + + # #######
+ + + + ## ######

Kolikor sem jaz zasledil na razlicnih forumih, pomeni znak + le ponovitev stolpca iz prejnje vrstice in ne sme biti vec kot 6 parametrov...

prvi parameter je za kodo drzave, drugi za klicno stevilko drzave, tretji za izhodno klicno stevilko, cetrti za prefix domacih omreznih skupin, peti omrezna skupina in sesti stevilka...

Tole sem napisal zdaj cisto iz glave...

Vsem, ki sem jim postimal iPhone je delalo po tistem postopku, ki sem ga opisal... pa sem jih zrihtal ze kar nekaj Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 14.03.2008 12:26:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.3

Postopek je zelo podoben, kot za verzije 1.1.1 in 1.1.2 ...

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist (lahko jo tudi samo preimenujes... to je zgolj varnostna kopija...

3. Popravljeno datoteko UIPhoneFormats.plist (je prilozena temu sporocilu) skopiras nazaj v isti direktorij.

To je prvi del, ki skrbi za to, kako so stevilke prikazane na zaslonu (recimo stevilka +38640123456 je prikazana takole > +386 (40) 123-456, stevilka 040123456 pa je prikazana takole > (040) 123-456 ... )Prikaz imena iz imenika


Drugi del popravka pa poskrbi za to, da se ob klicu ali prejetem SMSu prikaze ime iz imenika, ce je to vneseno.

Za to pa je potrebno naresti naslednje:

1. Verjetno ste se vedno povezani preko WinSCP... zato tega postopka ne bom se enkrat ponavljal \:\) ...

2. V mapi /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ustvarite novo mapo z imenom Support

3. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/) skopirajte datoteki AppSupport in AppSupport.original


!!! Obvezno je potrebno pri datoteki Appsupport in Appsupport.original preverite "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki Appsupoort (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!


4. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/Support/) skopirajte datoteki PhoneNumber.dylib in PhoneNumberTemplates.txt

5. Datoteko PhoneNumberTemplates.txt lahko se uredite po lastni zelji... sem jo pa jaz ze uredil, tako da deluje za slovenske stevilke. Iz te datoteke lahko tudi pobrisete drzave, katerih ne potrebujete...

5. Ponovno zaženite iPhone in zadeva bi morala delovati ...

UIPhone formats

Popravek prikaz 1.1.3

Tle mas se file...

Lp Primoz

p.s. Postopek sem si sposodil od Jest-a...upam, da ne zameri Wink



Zanima me, ce je postopek enak za 1.1.4. ? Ravno sem presel na zadnjo verzijo in vse dela b.p., razen izpisa imen tistih, ki jih imam pod +386...

Oprostite vsi, ampak kaj je FTP klient (in kje ga najdem?) in SCP? Rad bi postimal to zadevo, ker mi je prej delovala cisto normalno.

Hvala
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 14.03.2008 18:26:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
littlestamp je napisal/a:
Primoz78 je napisal/a:
Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.3

Postopek je zelo podoben, kot za verzije 1.1.1 in 1.1.2 ...

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist (lahko jo tudi samo preimenujes... to je zgolj varnostna kopija...

3. Popravljeno datoteko UIPhoneFormats.plist (je prilozena temu sporocilu) skopiras nazaj v isti direktorij.

To je prvi del, ki skrbi za to, kako so stevilke prikazane na zaslonu (recimo stevilka +38640123456 je prikazana takole > +386 (40) 123-456, stevilka 040123456 pa je prikazana takole > (040) 123-456 ... )Prikaz imena iz imenika


Drugi del popravka pa poskrbi za to, da se ob klicu ali prejetem SMSu prikaze ime iz imenika, ce je to vneseno.

Za to pa je potrebno naresti naslednje:

1. Verjetno ste se vedno povezani preko WinSCP... zato tega postopka ne bom se enkrat ponavljal \:\) ...

2. V mapi /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ustvarite novo mapo z imenom Support

3. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/) skopirajte datoteki AppSupport in AppSupport.original


!!! Obvezno je potrebno pri datoteki Appsupport in Appsupport.original preverite "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki Appsupoort (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!


4. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/Support/) skopirajte datoteki PhoneNumber.dylib in PhoneNumberTemplates.txt

5. Datoteko PhoneNumberTemplates.txt lahko se uredite po lastni zelji... sem jo pa jaz ze uredil, tako da deluje za slovenske stevilke. Iz te datoteke lahko tudi pobrisete drzave, katerih ne potrebujete...

5. Ponovno zaženite iPhone in zadeva bi morala delovati ...

UIPhone formats

Popravek prikaz 1.1.3

Tle mas se file...

Lp Primoz

p.s. Postopek sem si sposodil od Jest-a...upam, da ne zameri Wink



Zanima me, ce je postopek enak za 1.1.4. ? Ravno sem presel na zadnjo verzijo in vse dela b.p., razen izpisa imen tistih, ki jih imam pod +386...

Oprostite vsi, ampak kaj je FTP klient (in kje ga najdem?) in SCP? Rad bi postimal to zadevo, ker mi je prej delovala cisto normalno.

Hvala


Zdaj sem se povezal preko transmita, ampak nikjer ne najdem mape system??
Imam samo library, v njej pa ni system-a... Kako to?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 14.03.2008 19:42:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
privzeto te rukne v library mapo in ne v root.
poglej sliko ter klinki na polje ter izberi "/".

s tem pades v root direktorij (osnovni). tam imas na voljo potem vse!




in



Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 17.03.2008 15:27:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, najlepsa hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 22.03.2008 10:42:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pravilni prikaz kontaktov, namesto prikazane telefonske številke je sedaj dosegljiv na installer sourcu

iphone.slovenskipaket.info
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.03.2008
Prispevkov: 111
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 22.03.2008 18:15:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si sposodim temo: prikaz številk sem uredil po Jest-ovem receptu in dela ok. Se mi je pa danes zgodilo, da sem dobil SMS in mi iPhone ni prepoznal imena. Razlog je bil, da je pri številki pošiljatelja manjkal "+", izpisana številka je bila 38651xxxyyy.

Ali obstaja kakšna rešitev?

hvala,
B.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 22.03.2008 18:18:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, dve vrstici zapišeš. Eno z + 386, drugo pa brez +
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 12.05.2008 17:29:59
vpliv regijskega vormata na prikaz tel. številk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi zna mogoče kdo povedat zakaj se spreminja prikaz tel. številk pri spreminjanju regijskega formata (settings/general/international/regional format).
Na primer:
US +386 (xx) xxx-xxx
UK +386xxxxxxxx
Slovenija +386xxxxxxxx

Bi se dalo to popravit da bi prikazovalo za UK ali Slovenijo isto kot US?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 12.05.2008 17:50:40
Re: vpliv regijskega vormata na prikaz tel. številk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čisto preprosto, ker se prilagodi regijskim posebnostim.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 12.05.2008 19:25:49
Re: vpliv regijskega vormata na prikaz tel. številk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Čisto preprosto, ker se prilagodi regijskim posebnostim.


Če je za US nastavljeno pol bi se moglo dat tudi za UK in SLO nastavit. Mogoče ve kdo kako se to naredi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 12.05.2008 21:05:15
Re: vpliv regijskega vormata na prikaz tel. številk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mbbigm je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Čisto preprosto, ker se prilagodi regijskim posebnostim.


Če je za US nastavljeno pol bi se moglo dat tudi za UK in SLO nastavit. Mogoče ve kdo kako se to naredi.


hjooo daaj uporabi iskanje
al pa malo poglej na forumu. imaš od jest-a vodič napisan na jabuku in mobile.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 12.05.2008 21:56:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da me ne razumeš. Znam nastavit, da mi prikazuje slo format številk, imam tudi ta vodič.

Zanima me, da oblika številk ostane, ko spremenim regijski format. To pa nikjer ne piše.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 12.05.2008 22:06:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bolj vprašanje je, zakaj bi to rabu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 13.05.2008 14:15:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato, da lahko imaš nastavljen regijski format UK ali SLO, ki ti v koledarju prikažeta prvi dan v tednu kot ponedeljek in ne nedeljo kot pri US regijskem formatu.
Pri UK in SLO regijskem formatu pa se seveda na žalost spremeni prikaz tel. številk iz +386 (xx) xxx-xxx, v +386xxxxxxxx.

Lepo bi prosil, če kdo ve kako se to popravi, da mi pomaga.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 13.05.2008 15:21:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mbbigm je napisal/a:
Zato, da lahko imaš nastavljen regijski format UK ali SLO, ki ti v koledarju prikažeta prvi dan v tednu kot ponedeljek in ne nedeljo kot pri US regijskem formatu.
Pri UK in SLO regijskem formatu pa se seveda na žalost spremeni prikaz tel. številk iz +386 (xx) xxx-xxx, v +386xxxxxxxx.

Lepo bi prosil, če kdo ve kako se to popravi, da mi pomaga.


Preko Installerja si namesti source Slovenski Paket (www.slovenskipaket.info) in dodaj popravek za izpis telefonskih stevilk, prikaz datuma,...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 13.05.2008 17:43:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta paket sem imel nameščen. Sem ga vrgel dol in še enkrat namestil vse slovenske pakete. Zdaj v SLO regijskem načinu dela.
V UK regijskem načinu pa še vedno ne. Imena se sicer izpišejo ko me kdo kliče, samo format napisa v imeniku je še vedno brez oklepajev. Uporabljam UK regijski format, tako da se ta format številk ne da naredit?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 13.05.2008 20:43:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poslušaj. Ne vidim, zakaj ima sploh potrebo, da nastavljaš na UK regijski format.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 13.05.2008 22:39:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato, da imam celotni meni v angleščini. Če nastavim na SLO imam koledar slovenski ostalo pa v angleščini. Rajši imam vse v angleščini. Če pa nastavim na US pa mi prvi dan v tednu prikazuje nedeljo, kar me zelo moti. UK način prikaza pa koledarje pa mi zelo ustreza.
Ne vem zakaj vas tak zelo zanima zakaj hočem imet nastavljeno na UK? Zame je pač to idealna rešitev.
Lepo sem vas prosil, če kdo zna prikaz številk naredit tako kot je to nastavljeno za US in SLO. Namesto, da bi kdo dal kak pameten predlo samo sprašujete zakaj? Ali pa po pravici priznajte, da ne veste kako bi se to dalo izvest. Teoretično je najverjetneje možno če gre enako nastavit za US in SLO. Zakaj potem še ne za UK ali pa kateri drug regijski format?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 14.05.2008 00:48:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je verjetno v tem, da tega noben (oz. skoraj noben) ne rabi...zato verjetno tudi nihce ni probal...

Pa sledi navodilom, ki so napisana za US ... le da popravke delaj na UK... Nevem pa, ce bo delalo... ker osebno nimam potrebe po tem in tega tudi nisem probal...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani