Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Generične baterije za MacBook
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 51
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.06.2012 10:09:06
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam slabe izkušnje.

Najprej sem naročil neke kitajske s UK ebay-a. Ko sem jo dobil že tako ni bila ok (comp. ugašal še preden se je spraznila, health hitro padal...). Trgovino sm obvestil in so mi poslali novo (plačal sem poštnino za novo baterijo). Druga ni bila nič boljša. Potem sem obupal pri tej trgovini.

Potem sem iskal boljšo in sem našel neko kao originalno za cca 70eur (firma NOTEBOOKS 2 GO LTD). Baterija je zgledala res kot original za razlio od one kitajske. Po delovanju pa sem na istem. Health je po slabem letu okrog 70%, comp. se včasih na random ugasne, itd. Kupec na mail ni nič odgovoril...

V glavnem samo sranje, če bi vzel že na začetku novo bi plačal par eur več pa bi imel mir.

_________________
Dean
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 51
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 16.07.2012 17:42:03
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo osvežim temo. Za firmo (NOTEBOOKS 2 GO), ki je trdila, da ima orig. baterijo, sem končno našel pravi kontakt in jim že poslal nazaj baterijo, ki ni delovala vredu. Trdijo da bojo stestirali in zamenjali z novo ali povrnali denar. Je res da je ta identična originalu po izgledu, lahko da sem res imel samo smolo. Bomo videli kaj se bo iz tega nastalo.

Onih kitajskih (pošiljajo iz UK) pa kot že omenjeno ne priporočam. Sem kasneje vzel še eno (skupaj že od dveh različnih trgovcev). Že na zunaj zgledajo drugačne, na znotraj pa prilagam fotografijo ene od teh.
Skratka nateg. Če je kdo videl kako zgleda originalna ko se jo odpre se bo smejal.
Kitajska baterija znotraj.

Je pa pri teh kitajcih tako, da povrnejo denar. Čeprav predlagajo brez poštnine. Pri zadnji takšni, sem pred nakupom poslal mail o mojih dvomih in potem ko sem spet videl da je enako sranje, zahteval celotno kupnino z stroški poštnine in tudi dobil.

Nevem v čem je njihova fora. Služijo na poštnini oz. tistih, ki so tiho pa jo vržejo v smeti ko si mislijo "eh sej je bla đabe".

_________________
Dean
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 17.07.2012 18:09:52
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem jo kupil za 27€, kitajski falšak, pa že več kot leto dela bp.

_________________
www.mojabivsa.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2679
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 31.01.2014 07:25:50
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da malo odprem omenjeno temo. potrebujem batarijo za macbook 13 black, pa če lahko kdo priporoča kakega trgovca - batarijo
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 31.01.2014 08:34:27
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
da malo odprem omenjeno temo. potrebujem batarijo za macbook 13 black, pa če lahko kdo priporoča kakega trgovca - batarijo


Originalno na servisu, ker drugače boš kupil nek fejk za XX in na koncu čez nekaj časa imel strošek XX + originalna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2679
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 31.01.2014 08:36:14
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Originalno na servisu, ker drugače boš kupil nek fejk za XX in na koncu čez nekaj časa imel strošek XX + originalna.


se mi žal zdi neumno dajat 150 za original batarijo, če gledaš da je sam mac vreden 200€
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 31.01.2014 08:38:33
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
se mi žal zdi neumno dajat 150 za original batarijo, če gledaš da je sam mac vreden 200€


Žal pa se s tem tut jst strinjam Embarassed
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 31.01.2014 09:11:27
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
da malo odprem omenjeno temo. potrebujem batarijo za macbook 13 black, pa če lahko kdo priporoča kakega trgovca - batarijo

ja v nemčiji jih dobiš zelo poceni. jaz sem kupu eno tole mtec za alu unibody 13" macbook za sestro, baterija lepo sede v računalink sam če mene vprašaš bi bla baterija lah boljša. sem se pa potem s kolegom menu k ma istiga macbooka, pa prav da mu je original crknla isto hitr kot mu crkujejo tele mtec tko da on kr te nabavlja. trgovec je pa zanesljiv, jaz sem nakazu denar na trr, ker nimam kreditne kartice, pošiljko dobil v parih dneh.
http://www.pda-square.de/products/de/Laptop-Notebook-Zubehoer/Apple/MacBook-13/Akku-fuer-Apple-MacBook-13-A1185-MA561G-A-5600mAh.html
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2679
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 31.01.2014 09:47:16
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
ja v nemčiji jih dobiš zelo poceni. jaz sem kupu eno tole mtec za alu unibody 13" macbook za sestro, baterija lepo sede v računalink sam če mene vprašaš bi bla baterija lah boljša. sem se pa potem s kolegom menu k ma istiga macbooka, pa prav da mu je original crknla isto hitr kot mu crkujejo tele mtec tko da on kr te nabavlja. trgovec je pa zanesljiv, jaz sem nakazu denar na trr, ker nimam kreditne kartice, pošiljko dobil v parih dneh.
http://www.pda-square.de/products/de/Laptop-Notebook-Zubehoer/Apple/MacBook-13/Akku-fuer-Apple-MacBook-13-A1185-MA561G-A-5600mAh.html


super, hvala za to. samo še vprašane, ta z linka je točno batarija za MB 13?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 31.01.2014 10:05:12
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
super, hvala za to. samo še vprašane, ta z linka je točno batarija za MB 13?

sej čist spodi ti piše s katerimi macbooki je kompatibilna, še nižje ti pa piše:
Compare the original battery number here:
A1185
MA561
MA561FE / A
MA561G / A
MA561J / A

torej vrjetno če je tvoja original baterija teh oznak, bo tista ki sem jo prilepil pasala.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 31.01.2014 14:44:36
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej ebay, malo drazje, pa mogoce kaksen prodajalec ki je ze veliko prodal in je... Se ne splaca originala za tok star prenosnik...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 02.09.2014 06:42:41
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem za mojega A1181 macbook late 2007 tudi včeraj dobil kitajsko baterijo in me zanima zakaj ko jo vstavim še zmeraj gor sveti siv X češ, da ni baterije?

baterija je po oznakah in vsem enaka kot original Like
nekaj časa je celo na adapterju svetila oranžna lučka, kao da jo polne, zdej pa že skos zelena..najbolj hecno je to, da se macbook prižge na kablu, vendar, če ga odstrnim ne ugasne ampak kar dela na baterijo, samo polni jo pa ne ( glede na kontrolne lučke na bateriji ) Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 02.09.2014 12:18:52
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ko sem se imel macbook 1.1 2006 sem enkrat po 4 letih uporabe kupil kitajsko baterijo, ki je potem se 2 leti delala super. no zdaj pa imam ze nov MB.

ampak jaz nevem ali sem imel sreco ali ne, v glavnem delovala je.


ampak to je se baterija ki si jo komot sam zamenjal, pri trenutnem MB to definitivno nebi delal.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 02.09.2014 12:22:54
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kolikor googlam vidim, da je to precej pogosta težava na white macbook, da baterije ne zazna ( tudi original ) in je tist siv X namesto procentov...gledam neke vodiče oz. kaj vse naj bi rešilo..

prvo zgleda bom moral kontakte spucat na matični pol pa naprej Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.01.2008
Prispevkov: 123
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 08.09.2014 13:14:31
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupim sem neoriginal baterijo za Macbook-a 13 in deluje normalno, se polni in prazne. Imam edino težave da se med polnenjem izmenjujeta oranžna in zelena lučka od polnilce Surprised Napolne pa jo normalno....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 08.09.2014 13:34:38
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
probaj izklopit rač. odstrani baterijo in polnilec - drži tipko on/off 10 sekund, potem pa priklopi baterijo in polnilec pa bi moralo skos svetit oranžno..

meni sedaj ko sem razstavil komp in spucal kontakte in vstavil kabel nazaj na matično sicer lepo polne in prazne, samo tist siv X je pa še vedno zgorej in nikakor ne uspem zrihtat, da bi normalno kazalo stanje baterije - enostavno jo kao ne prepozna ( tudi original ne )

lp,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 11.09.2014 21:30:49
Re: Generične baterije za MacBook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dyn je napisal/a:
Kupim sem neoriginal baterijo za Macbook-a 13 in deluje normalno, se polni in prazne. Imam edino težave da se med polnenjem izmenjujeta oranžna in zelena lučka od polnilce Surprised Napolne pa jo normalno....


Podobo se je zgodilo tudi meni, Mtecova barerija. Po parih dneh se je nehalo. Imam občutek, da baterija malo laže o svoji kapaciteti, ker potem je health skoćil na 75% in tam ostaja, lučka pa zdaj normalno sveti.
Verjetno je zgodba v tem, da ima ta baterija samo 420 mAh, kljub temu, da mtec pravi, da je 5 in nekaj.
No ja, glede na to, da je originalka crknila po 7 letih in 1300 ciklih in da je tale stala vsega 35€, original je pa v EPL okoli 160, se ne pritožujem. Saj tudi ne pače čisto natančno na ohišje, je malce roba, pa kaj ...

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani