Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Naslednja
iOS 5.x.x, praznjenje baterije in usage time
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10379
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 31.10.2011 07:46:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://modmyi.com/content/5738-setting-time-zone-feature-claimed-culprit-iphone-4s-battery-draining-issues.html

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 31.10.2011 10:18:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah pri moji 4S tudi ni vse kot mora biti, uproabljen je googlov account, v icloudu je izklopljen photostream, tako da tukaj ne bi moralo žreti kaj dosti, saj ne ustvarjam dnevno nove kontakte, maile tudi imam na off, mogoče občasno koledar...

žre pa skoraj 5-10 % na uro :bonk:


sem sedaj izklopil tole:

Citiram:
“Setting Time Zone” switch to OFF in the Settings > Location Services > System Services (at the bottom of the page).


bom videl če kaj pomaga.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 31.10.2011 10:36:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest sm tud izklopil, sicer nimam 4s mogoce bo pa kej bols .D

_________________
http://www.bolha.com/uporabnik/pimzek
MacBook 12" (2017)
iPhone X 256GB Black
Apple Watch Series 3
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 31.10.2011 12:22:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni to krivo... to je bilo že od prej, če si mel avto time zone nastaljen... pač ni bilo opcije izklopa.

Kar se tiče porabe... zdaj po 3dneh (uporabe) se tudi meni kr pozna povečana poraba napram štirici... Sem ga moral dosti polniti... Upam, da dajo hitro nek popravek ven. Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.10.2011
Prispevkov: 32
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 01.11.2011 11:40:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprašanje ... Če daš pod Settings>iCloud>Delete Account.. Ti napiše Deleting this Account will remove its data from your iPhone.. Ali to pomeni, da ti zbriše tudi kontakte?

Namreč zadeve imam shranjene samo na iCloudu (pa pač na telefonu) in me zanima preden si izbrišem iCluod account, da mi ne bodo šli še vsi kontakti!?!?

tnx
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 01.11.2011 11:45:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja potem ti bo zbrrisalo kontakte!!! naštimaj si jih na exchange account!!!

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 01.11.2011 11:45:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Kvark_ je napisal/a:
Eno vprašanje ... Če daš pod Settings>iCloud>Delete Account.. Ti napiše Deleting this Account will remove its data from your iPhone.. Ali to pomeni, da ti zbriše tudi kontakte?

Namreč zadeve imam shranjene samo na iCloudu (pa pač na telefonu) in me zanima preden si izbrišem iCluod account, da mi ne bodo šli še vsi kontakti!?!?

tnx


Izbrisani bodo samo na telefonu. Na strežniku (iCloud) še vedno ostanejo.
Lahko preveriš na www.icloud.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 01.11.2011 11:58:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj ma to veze z baterijo life? Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.10.2011
Prispevkov: 32
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 01.11.2011 12:02:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala... sem prebral

Turning off specific services or iCloud may remove some information (for example, email, Photo Stream, or calendars) from your device, but it does not remove the information stored in iCloud. To see your information reappear, just set up iCloud on the device again.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 01.11.2011 12:57:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni zdaj drži baterija celo dlje kot na iOS 4.3.5, je pa res, da nimam več aktiviranega iClouda v notification centru imam aktivirano telefonske klice,emaile,sporočila, twitter ter vreme.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 01.11.2011 14:20:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbrž si mislil nekaj drugega... icloud se namreč ne aktivira v notification centru... Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 01.11.2011 14:55:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Najbrž si mislil nekaj drugega... icloud se namreč ne aktivira v notification centru... Very Happy

ja mislil sem, da nimam iCloud računa aktiviranega. V notification centru pa imam na on samo klice,smsje,emaile,twitter+vreme.

Sem pa kasneje naredil še enkrat clean install in morda je to nasploh odpravilo težave z baterijo kakor tudi s posodobitvami aplikacij, katere mi ob prvem updatu na iOS5 niso delovale (PGA 12,PES12).

Zdaj imam samo še težave z ringtoni, katere moram ob vsakem updejtanju aplikacij na novo uploadat/downloadat ter prenest v iTunes, ker sem pač org.komade odrezal na 30 sekund v abletonu in drugače ne bi mogel imet to kot melodijo zvonenja.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 01.11.2011 15:04:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja to... obvestila imap na off.

Hm... tudi sam razmišljam o clean installu... Mam namreč neumno bluetooth težavo prenešeno še iz 4ke... namrče bluetooth indikator zgine, takoj ko greš iz nastavitev, tudi če je na ON...

Blah... čakam bi bil en OTA upadte 5.0.1... in battery fix Very Happy


PS: Je že kdo opravil restore backau-pa prek iClouda? Bo ponovno težava s tistim bluetoothom?... nisem čisto prepričan kakšne vrste info icloud vse shrani...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 01.11.2011 16:18:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai tole je bolj 5.0 problem - bluetooth.
Glede baterije je neka frka s pushom (pomoje icloud) jaz sem vse naštimal na fetch in dela kar dlje..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 01.11.2011 22:00:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se je na 3GS + iOS5 poraba baterije povrnila v razmeroma normalno stranje po tem, ko sem izklopil deljenje lokacije nekaterim sistemskim aplikacijam - Diagnostic & Usage, Location-Based iAds, Setting Time Zone in Traffic.

Sem pa na račun iClouda skoraj prekoračil zakupljen prenos podatkov, vendar je to za v drugo temo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 01.11.2011 22:03:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Meni se je na 3GS + iOS5 poraba baterije povrnila v razmeroma normalno stranje po tem, ko sem izklopil deljenje lokacije nekaterim sistemskim aplikacijam - Diagnostic & Usage, Location-Based iAds, Setting Time Zone in Traffic.

Sem pa na račun iClouda skoraj prekoračil zakupljen prenos podatkov, vendar je to za v drugo temo.


Kako si lahko prekoračil? jaz imam izklopljeno musko, slike, pa emaile, pa nima skorej nič delati tale icloud Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 01.11.2011 23:25:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thaking je napisal/a:
Kako si lahko prekoračil? jaz imam izklopljeno musko, slike, pa emaile, pa nima skorej nič delati tale icloud Very Happy


Še ne vem. Pri Documents & Data sem spregledal, da je možnost Use Cellular privzeto vključena, ampak zaenkrat še ne potrjujem, da je to krivo.

Danes sem ves čas doma na wifi in imam že 533KB cellular prenosa podatkov.
Po forumih precej pišejo o tem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 02.11.2011 08:02:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo dvomim, da je kriv iCloud in na splošno native del applikacij. Tudi jaz sem želel ugotoviti razlog in sem naredil clean restore. Sprva nisem namestil nobene aplikacije, da bi videl razliko in bila je občutna. Telefon je deloval povsem ok (vklopljeno VSE razen 3G in BT). Torej iCloud, ki sem ga imel na sumu ni krivec.

Nato sem namestil nekaj aplikacij, ki jih pogosto uporabljam in kar naenkrat se je začel telefon segrevati in kot je bilo na začetku napisano, usage time je rasel tudi med tem, ko je telefon zaklenjen. Očitno nekaj ostane zagnano v ozadju. Med raziskovanjem in iskanjem kateri app bi bil kriv sem včeraj naletel na zanimiv rezultat. Telefon je bil nazadnje 100% poln dva dni nazaj, uporabljal sem le native aplikacije. Občasno tudi nekaj ostalih in je do včeraj zvečer bila baterija na 37%. Čez noč jo poje nekje do 10% ali celo manj. A danes zjutraj telefon ni več "dihal". Zadnji app, ki sem ga včeraj zvečer po slabem tednu neuporabe prižgal je bil Facebook. Kljub temu, da sem ga po uporabi ugasnil je nekaj smeti pustil za sabo in praznil baterijo. Možno pa je, da je kriv ravno del, ki applikacijam nuti Location services in se le ta na določene applikacije odziva drugače. Recimo 4square deluje brez takšnih anomalij, medtem ko sem FB imel že parkrat na sumu.

Težavo sem javil tudi preko Apple bug report-a in upam, da bodo kaj naredili na to temo oz. Do takrat se bom pač izogibal takšnih aplikacij.

_________________
Spletno gostovanje - http://get.squarebox.eu/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 02.11.2011 08:12:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sekundek je napisal/a:
Malo dvomim, da je kriv iCloud in na splošno native del applikacij. Tudi jaz sem želel ugotoviti razlog in sem naredil clean restore. Sprva nisem namestil nobene aplikacije, da bi videl razliko in bila je občutna. Telefon je deloval povsem ok (vklopljeno VSE razen 3G in BT). Torej iCloud, ki sem ga imel na sumu ni krivec.

Nato sem namestil nekaj aplikacij, ki jih pogosto uporabljam in kar naenkrat se je začel telefon segrevati in kot je bilo na začetku napisano, usage time je rasel tudi med tem, ko je telefon zaklenjen. Očitno nekaj ostane zagnano v ozadju. Med raziskovanjem in iskanjem kateri app bi bil kriv sem včeraj naletel na zanimiv rezultat. Telefon je bil nazadnje 100% poln dva dni nazaj, uporabljal sem le native aplikacije. Občasno tudi nekaj ostalih in je do včeraj zvečer bila baterija na 37%. Čez noč jo poje nekje do 10% ali celo manj. A danes zjutraj telefon ni več "dihal". Zadnji app, ki sem ga včeraj zvečer po slabem tednu neuporabe prižgal je bil Facebook. Kljub temu, da sem ga po uporabi ugasnil je nekaj smeti pustil za sabo in praznil baterijo. Možno pa je, da je kriv ravno del, ki applikacijam nuti Location services in se le ta na določene applikacije odziva drugače. Recimo 4square deluje brez takšnih anomalij, medtem ko sem FB imel že parkrat na sumu.

Težavo sem javil tudi preko Apple bug report-a in upam, da bodo kaj naredili na to temo oz. Do takrat se bom pač izogibal takšnih aplikacij.


Tudi sam sem storil podobno (postopno uporabljal aplikacije) in ko sem zagnal fb, se je začelo dogajati, da je potem nekaj ves čas teklo v ozadju.
Po izbrisu in neuporabi fb je bilo 2 dni ok, potem pa se je težava ponovila.
V mojem primeru torej ni bil kriv fb.
Javi prosim, če boš ugotovil podobno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 02.11.2011 10:21:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No 2 dni po tistem ko sem izklopil tisti "clock-pozicija", ni nič boljše :bonk: :bonk: v pol ure mi gre skoraj 10% :bonk: :bonk:, če poleg še kaj delam.., drugače pa 5%.

-iphone je na novo nastavljen(nič od prej)
-gor ni fb aplikacije
-account icloud je na gmail (izklopljen ,pictures,mail,find my iphone, notes,documents)
-vklopljeno "push" 2 mailboxa(vsakih 15 min)
-svetilnost avtomatsko na manj kot pol
-notification: caleder,mail,reminders,messages,phone,weather
-location services: camera,compass,dropbox,maps,,padavine,safari, promet,si.info,speedtest,wather;

to je to,KAK nasvet(razen izklopi vse, potem iPhone ne rabim)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani