Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Aplikacija Delo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.01.2010
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 16.12.2010 09:28:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Potemtakem so na Delu enako bukovi kot na Dnevniku ali Financah, kjer se ni mogoce narociti samo na elektronsko izdajo, ampak se je potrebno najprej narociti na papirnato izdajo.

Crap.


To pa verjetno ne bo držalo, kolikor vem, je Delo objavil ceno tudi samo za elektronsko naročnino.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 16.12.2010 14:01:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vir. Spomnem se, da je bila nekje objavljena cena iPad edicije, ki naj bi stala 0,80 EUR
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2008
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 16.12.2010 14:07:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bila objavljena v tiskani izdaji. Je bil prav članek.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 16.12.2010 19:52:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iPadu boste lahko brali Delo še naprej, le da bo od 15. januarja dostop možen proti plačilu mesečne naročnine, ki bo znašala 19,99 evra. Lahko boste kupili tudi posamezni izvod časopisa Delo, ki bo stal 0,79 evra, ali priloge, ki bo stal enako.

Ob sobotah bo časopis na voljo s Sobotno prilogo, izvod pa bo stal 1,59 evra. Enako bo stalo Nedelo s prilogoOdprta kuhinja.


No, to je odgovor s strani Dela.
Dejansko bo naročilo, oz. Posamezna edicija za iPad cenejša od tiskane verzije.
Konec koncev, dajansko ne moremo pričakovati, da bo zadeva zastonj ... vsi delamo za zaslužek.

Zakaj tagi ne delajo kot bi morali?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.12.2010 20:03:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato ker je forum pokvarjen.

Uporabljaj to:
Koda:
<b>debeli tekst</b>


Namesto tega:
Koda:
[b]debeli tekst[/b]


Pa bo vse delovalo (isto velja za ležeči tekst ipd...).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 18.12.2010 17:22:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se še komu sesuva aplikacija Delo?
Ko odprem prenešeno edicijo, se mi čez kakšno sekundo aplikacija ugasne.

Sicer se mi aplikacije kot so AP, BBC ... tudi ne zaženejo v prvem pizkusu!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 18.12.2010 17:26:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo od Dela, da bo elektronska edicija cenejsa od papirnate.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 95
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 18.12.2010 19:11:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
A se še komu sesuva aplikacija Delo?
Ko odprem prenešeno edicijo, se mi čez kakšno sekundo aplikacija ugasne.

Sicer se mi aplikacije kot so AP, BBC ... tudi ne zaženejo v prvem pizkusu!


sem danes bral delo in vse deluje ok

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 21.12.2010 21:20:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Lepo od Dela, da bo elektronska edicija cenejsa od papirnate.


Bedasto, ne lepo. Se vidi, koliko cemijo svojo vsebino.NIčvredno. AMpak to itak že vemo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 21.12.2010 22:14:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
zee je napisal/a:
Lepo od Dela, da bo elektronska edicija cenejsa od papirnate.


Bedasto, ne lepo. Se vidi, koliko cemijo svojo vsebino.NIčvredno. AMpak to itak že vemo.


???? ne razumem te, saj ga ne bodo zastonj talali!
Kaj pa potem porečeš na delo.si ... da ne omenjam CNN, AP, REUTERS....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2008
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 21.12.2010 22:45:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@jaka, mal neumna izjava se mi zdi
papirnata in elektronska cena se lahko razlikujeta
ze sama distribucija je lahko cenejsa, a ni tako
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 22.12.2010 21:46:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si izračunaš, koliko stane SW, koliko je delo za pretvorbo in vse ostalo, pa število potencialnih kupcev, boš hitro ugotovil, da zna pri nas biti strošek elektronske aplikacije večji od stroška tiska&distribucije ... Zakaj bi v takem primeru prodajal ceneje?
Je pa res, da pri Delu ne gre za nek OK iPad app ampak samo za glorificiran pdf ... V te primeru je cena nižja od cene tiska ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 22.12.2010 22:14:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Če si izračunaš, koliko stane SW, koliko je delo za pretvorbo in vse ostalo, pa število potencialnih kupcev, boš hitro ugotovil, da zna pri nas biti strošek elektronske aplikacije večji od stroška tiska&distribucije ... Zakaj bi v takem primeru prodajal ceneje?
Je pa res, da pri Delu ne gre za nek OK iPad app ampak samo za glorificiran pdf ... V te primeru je cena nižja od cene tiska ...


Pa kako ti misliš, da delajo/manipulirajo z novicami?
Pač nek novinar vnese novico v neko bazo iz katere jo vlečjo ven za postavitev za pdf za tisk ... app, oz. elektronska edicija pa na isti način novice podaja... pač jih vleče iz neke baze (delo pa pač podaja oblikovan pdf... za razliko od drugih novičkarjev).

Drugo pa... ali si že bil v kakšni tiskarni (jaz sem iz foha) kjer imajo časopisne rotacije, da se ti zdi, da bi lahko elektronska izdaja bila dražja!? C'mon ... res, kje ti živiš?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.12.2010 08:25:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morda misli, da je na Delu zaposlena cetica skratov in elektronov, ki novica potiskajo iz racunalnika na racunalnik in nato v PDF. Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 25.12.2010 00:05:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Če si izračunaš, koliko stane SW, koliko je delo za pretvorbo in vse ostalo, pa število potencialnih kupcev, boš hitro ugotovil, da zna pri nas biti strošek elektronske aplikacije večji od stroška tiska&distribucije ... Zakaj bi v takem primeru prodajal ceneje?
Je pa res, da pri Delu ne gre za nek OK iPad app ampak samo za glorificiran pdf ... V te primeru je cena nižja od cene tiska ...


Pa kako ti misliš, da delajo/manipulirajo z novicami?
Pač nek novinar vnese novico v neko bazo iz katere jo vlečjo ven za postavitev za pdf za tisk ... app, oz. elektronska edicija pa na isti način novice podaja... pač jih vleče iz neke baze (delo pa pač podaja oblikovan pdf... za razliko od drugih novičkarjev).

Drugo pa... ali si že bil v kakšni tiskarni (jaz sem iz foha) kjer imajo časopisne rotacije, da se ti zdi, da bi lahko elektronska izdaja bila dražja!? C'mon ... res, kje ti živiš?


Glede na to, da delam v založništvu, sem tudi že kakšno tiskarno ali pet videl, ja.
In če si iz foha, dobro veš, koliko približno stane tisk izvoda Dela.
In če delaš resen app za iPad (tu vzamem izjave deloma nazaj, ker je, kot sem že napisal, Delo samo glorificiran pdf), te samo SW stane nekaj 10k€ (malo poglej k Woodwingu, recimo). Plus člaovek ali dva, da stvar rihtata oblikovno (ne boš verjel, ampak s tem je kljub SW avtomatizaciji precej dela). Zdaj pa računaj: prodali bodo max 200 izvodov dnevno na iPadu. Torej čez prst 40 tisoč na leto, približno toliko te tudi stane SW + ljudje (raze, spet, če ne daješ na iPada le pdfjev kot počnejo zdaj). 40.000 D/L, vsak po 80 centov ... Odštej ceno novic, slik ipd, pa boš videl, da za produkcijo ostane recimo 10 centov. To pomeni 4.000 evrov na leto. Če sem pri downoladih fail za faktor 4 (pa nisem), še vedno zaslužijo manj kot pol potrebnega za kritje stroškov. OK, zelo čez prst izračunano, ampak tako nekako je (glede na to, da sem sredi poslovnega načrta ua iPad app + sredi projekta kupa iPhone + Android + Ovi appov, nekaj že vem o teh cifrah) realno.
Še več:tudi če so za svoj sistem za PDFje dela pljunili samo 10K, recimo, se jim bo še vedno izplačalo šele čez 2,5 let. Pa ob tem nihče niti ne ve, če bo ta tahnologija takrat aktualna. Tudi če so plunili le 5K, bo trajalo več kot leto, da se jim izplača. Če sploh, ker je treba še kao vzdrževanje plačat, pa posodobitve, pa ...
Zakaj bi že minus delal?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.12.2007
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 03.01.2011 08:56:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse lepo in prav, ali ni so na Delu že prej te račune delali?
Osebno ne bom plačal 20€ na mesec za to, tako kot ne kupim časopis vsak dan, bom pa vzel kakšen izvod ko vem da je gor nekaj da me zanima, ali ko sem v tujini...
Kvaliteta aplikacija je še niska, pač samo en počasen pdf, a bolšj kot nič.

LP in srečno novo leto vsem!
Razz
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 16.09.2010
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 12.01.2011 23:10:05
Brisanje starih stevilk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, vem da je bilo govora o tem ampak jaz nikjer ne najdem variante, da bi zbrisal dolocene stevilke Dela ali prilog. A je kdo tako prijazen in mi pojasni?
Hvala!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 12.01.2011 23:11:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Desno spodaj klikni na tisti krogec, ki prikazuje količino prostega pomnilnika.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 13.01.2011 09:19:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo za primerjavo... Financial Times ima dve možnosti naročnine... ali papirno (499 EUR) ali papirno + net (595 EUR). Druga je 95 EUR na leto dražja kot samo papirna. Samo elektronske naročnine pa žal ne nudijo.

Po drugi strani pa Economist za digitalno edicijo (ki vključuje dostop preko neta) hoče letno 110 EUR (ki vključuje tudi uporabo preko iphone/ipad aplikacije), za papirno (ki vključuje tudi digitalno edicijo) pa 132 EUR na leto... Če kupiš en izvod preko ipad/iphone aplikacije je ena enota tudi cenejša kot pa print verzija.

pa... National Geographic Magazine... digitalna edicija cenejša kot tiskana...

Tako da ne razumem (pa nisem iz foha), zakaj elektronska edicija dolgoročno ne bi bila cenejša kot tiskana... Pravzaprav, kar razumem so različne cene za različne edicije in problem v Sloveniji. Ja, vem, visoki začetni stroški, nizka naklada, se ne da primerjat npr. z Economistom...

pa vendar, lahko bi totalno zaščitili in omogočili dostop samo naročnikom... lahko bi za vse zahtevali plačilo... to bi bilo pa spet narobe, ker ne bi bilo zastonj, mar ne? sicer pa, če se že odločiš da boš izdajal tudi v tej obliki, a ni bolje pokriti vsaj del stroškov (če npr. kdo kupi edicijo samo v elektronski verziji, pa tudi če samo po 80% cene), kot pa nobenega? Mogoče bodo pa tudi naročnikom sčasoma tudi zakasirali elektronski dostop, po principu FTja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 14.01.2011 22:46:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huh... tole bo pa zanimivo... Sad

http://www.appleinsider.com/articles/11/01/14/apple_tells_newspapers_no_free_ipad_edition_for_print_subscribers.html

Citiram:
According to a report issued Friday by deVolkskrant (via Google Translate), Apple has employed "stricter rules" for publishers, informing them that they cannot offer free iPad access to paid print subscribers. By offering free access to print subscribers, newspapers could avoid charging for access through the iPad, and can avoid paying Apple a 30 percent cut of all transactions on the App Store.


zdej... če je to res in se bo to res zgodilo, bomo naročniki tiskane izdaje dela morali doplačevati še za ipad verzijo... Sad
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani