Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
iPhone 3G
Katero iOS verzijo imaš nameščeno na iPhone 3G?
4.1
55%
 55%  [ 40 ]
4.0.2
1%
 1%  [ 1 ]
4.0.1
12%
 12%  [ 9 ]
3.1.3
30%
 30%  [ 22 ]
Skupaj glasov : 72
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.11.2007
Prispevkov: 208
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 02.12.2010 13:06:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predlagam, da malce potestiramo.

Osebno me moti to, da mi precej dolgo odpira Messages, Camera in Settings.

Če vzamem štoparco v roko so moji rezultati naslednji:

Prižiganje iPhone-a: 47 sekund do pojavitve SIM locked

Po zagonu prvi pritisk na Messages: 3,5 sekund

Pritisk na Settings: 3 sekunde

Pritisk na Camera: 3 sekund
Slikanje s kamero: 1 sekunda

Odpiranje aplikacije Monitor 6 sekund (to je do pojavitve celotne vsebine - Zakupljene količine - pomoje odvisno od povezave ki jo v tistem trenutko imaš)

Odpiranje aplikacije TV spored: 4,5 sekund + 2 sekundi da se mi je prikazalo kaj je trenutni program

To je kratek hiter test po novem zagonu iPhone-a, zdi se mi, da če iPhone-a ne zaženem nekaj časa ponovno, da rabi nekaj več časa za odpiranje zgoraj navedenega. Bom probal meritve ponovit brez ponovnega zagona, čez nekaj časa.

Lastnosti telefona:
iPhone 3G
Verzija: 4.1 (8B117)

Če ima kdo voljo lahko malce potestira zadevo na verziji 4.2.1 (predvsem na 3G-ju) lahko pa tudi primerjamo s kakšnim 3GSom Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 02.12.2010 19:20:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja pa sej pol teb dela dejansko še OK Very Happy men je 4.1 delalo bistveno počasneje in ne, nimam samo takega občutka Cool
rezultate na 4.2.1 mam pa sedaj nekje tako kot ti na 4.1 - zato se pa men pol dozdeva da mi laufa - čeprav sem sedaj zadovoljen,je to v mejah normale...

Primerjava 3GS kot je nekdo omenja pa je nesmiselna, saj je itak še enkrat "močnejši" telefon

LP,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 02.12.2010 19:29:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:
ja pa sej pol teb dela dejansko še OK Very Happy men je 4.1 delalo bistveno počasneje in ne, nimam samo takega občutka Cool
rezultate na 4.2.1 mam pa sedaj nekje tako kot ti na 4.1 - zato se pa men pol dozdeva da mi laufa - čeprav sem sedaj zadovoljen,je to v mejah normale...

Primerjava 3GS kot je nekdo omenja pa je nesmiselna, saj je itak še enkrat "močnejši" telefon

LP,


Ti si v glavi še enkrat , 3g ima 4xx MHz procesor, 3gs pa 600 MHz
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 62
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 02.12.2010 21:23:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni je na 4.0., ko je prišel ven delal zelo počasi. Imel sem vklopljen multitasking in wellpapers in se mi je že med samim "slajdanjem" zatikalo, da ne govorim o odpiranju settings itd. Probal sem pol brez mt in wp in je še vedno delalo počasneje kot pa zdaj na 3.1.2. z naloženo cydio...

Samo zaradi tega razmišljam o nakupu 3gs ali 4, saj sem imel nekaj časa 3gs z ios4 in je delalo super a sem ga prodal ker je zgubljal omrežje.

Upam da bo 4.2. res delalo boljše in predvsem hitrejše.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.05.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 02.12.2010 23:40:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z multitaskingom, wallpaperji, winterboard temami:

(- 4.0... brez komentarja)
- 4.1 še sprejemljivo, le včasih se je sam od sebe resetiral
- 4.2.1 ni dosti razlike od 4.1, brez resetiranja, malo hitrejši, ampak brez tem, backgrounder beta še ni uporaben.

Moje mnenje je, da se 4.2.1 da poštimati tako, da je še sprejemljiv na 3G, ampak to je tudi vse.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.11.2007
Prispevkov: 208
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 03.12.2010 18:51:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko govorite o multitaskingu in wallpaperji je govora tudi o jailbreak-u, če prav razumem ne ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.05.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 04.12.2010 11:12:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vitek je napisal/a:
Ko govorite o multitaskingu in wallpaperji je govora tudi o jailbreak-u, če prav razumem ne ?


ja seveda,

- saj brez jailbraka je 4.2.1 (tudi 4.1) čisto v redu, vsaj po mojih izkušnjah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.11.2007
Prispevkov: 208
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 05.12.2010 11:12:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:


Primerjava 3GS kot je nekdo omenja pa je nesmiselna, saj je itak še enkrat "močnejši" telefon

LP,


Mene pa bi vseeno veselilo, če bi kdo naredil test s 3GS, da vidim, koliko je res hitrejši.
Ker če odpre za 0,5 sekunde hitreje je to enako 0. Če pa odpira enkrat hitreje je pa to že lepo.

Škoda, da ni nič uporabnikov, ki bi si vzeli 2 minuti časa in naredili "test".


lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 05.12.2010 11:18:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 4 ( nobena aplikacija že ni laufala v ozadju, če bi laufale bi bilo hitreje)

SMS : 1 sek
Settings : 1 sek
Camera : 3s
Slikanje : 0,5 s
Monitor : 4s (vse količine)
Tv spored 3,5 s
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.07.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 05.12.2010 18:28:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ima kdo jailbreakan 3G ali 3GS in še ni rešil problema s hitrim praznjenjem baterije in nabijanjem podatkov, je tu rešitev - problem je namreč v jailbreaku - Firmware namreč konstantno išče nove certifikate:

http://www.dkszone.net/fix-battery-drain-updating-iphone-3gs-3g-baseband-06-15-00

P.S.: zrihtajte čimprej, ker po parih dneh hitro zraste račun Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 05.12.2010 19:18:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
adrenalyn je napisal/a:
Če ima kdo jailbreakan 3G ali 3GS in še ni rešil problema s hitrim praznjenjem baterije in nabijanjem podatkov, je tu rešitev - problem je namreč v jailbreaku - Firmware namreč konstantno išče nove certifikate:

http://www.dkszone.net/fix-battery-drain-updating-iphone-3gs-3g-baseband-06-15-00

P.S.: zrihtajte čimprej, ker po parih dneh hitro zraste račun Wink


Amm, po installiranju tega, mi ne najde več OMREŽJA! SEm moral odstraniti Mad , probal restart samo ni nič pomagalo..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.07.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 05.12.2010 20:41:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si downloadal zadnjo verzijo Redsnow in dal de-activate?
Jaz sem mislil, da je bolj enostavno, a sem že nekaj časa zezam s tem. Namreč, sem na istem, kot sem bil. Omrežje in vse mi dela, a takoj, ko vključim Cellular data network v Nastavitvah, mi prične s sprejemom in oddajanjem podatkov ter praznjenjem baterije, torej nič rešenega.
Ima kdo kakšno idejo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 05.12.2010 20:59:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 3GS (takoj po restartu)

Prižiganje iPhone-a: 41.5s

Po zagonu prvi pritisk na Messages: 1.5s

Pritisk na Settings:1.8s

Pritisk na Camera:3.3s
Slikanje s kamero 1.3s
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.07.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 05.12.2010 21:43:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu nujno rabim pomoč pri tem, ker nenormalno nabija podatke in s tem stroške ter prazni baterijo, telefon je pa z izključenim Cellular data network napol neuporaben.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 06.12.2010 08:31:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
adrenalyn je napisal/a:
V bistvu nujno rabim pomoč pri tem, ker nenormalno nabija podatke in s tem stroške ter prazni baterijo, telefon je pa z izključenim Cellular data network napol neuporaben.


Sej pri meni je enako..., nekateri pomojem sploh ne opazijo, JB narejen z redsn0w_win_0.9.6b4...

lp Mad Mad
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 06.12.2010 08:34:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
adrenalyn je napisal/a:
V bistvu nujno rabim pomoč pri tem, ker nenormalno nabija podatke in s tem stroške ter prazni baterijo, telefon je pa z izključenim Cellular data network napol neuporaben.


Zal resitve ne poznam... je pa to se en razlog vec, zakaj kupiti nezaklenjen iPhone in zakaj ne jailbreakati Wink ...

Saj verjetnos e bo slej ko prej pojavil kaksen "fix" ... samo se mi zdi, da bo takih in podobnih problemov vedno vec... Ocitno Apple veliko dela na tem, da bi cimbolj zagrenil zivljenje "jailbreakerjem" Confused

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 06.12.2010 08:39:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
adrenalyn je napisal/a:
V bistvu nujno rabim pomoč pri tem, ker nenormalno nabija podatke in s tem stroške ter prazni baterijo, telefon je pa z izključenim Cellular data network napol neuporaben.


Zal resitve ne poznam... je pa to se en razlog vec, zakaj kupiti nezaklenjen iPhone in zakaj ne jailbreakati Wink ...

Saj verjetnos e bo slej ko prej pojavil kaksen "fix" ... samo se mi zdi, da bo takih in podobnih problemov vedno vec... Ocitno Apple veliko dela na tem, da bi cimbolj zagrenil zivljenje "jailbreakerjem" Confused


Amm, jaz imam tovarniško odklenjenega... Rolling Eyes
3G
4.2.1
5.15.04

edino kar je je seveda JB. Kaj naj bi imeli samo tovarniško zaklenjeni probleme?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 06.12.2010 08:44:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thaking je napisal/a:
Jest je napisal/a:
adrenalyn je napisal/a:
V bistvu nujno rabim pomoč pri tem, ker nenormalno nabija podatke in s tem stroške ter prazni baterijo, telefon je pa z izključenim Cellular data network napol neuporaben.


Zal resitve ne poznam... je pa to se en razlog vec, zakaj kupiti nezaklenjen iPhone in zakaj ne jailbreakati Wink ...

Saj verjetnos e bo slej ko prej pojavil kaksen "fix" ... samo se mi zdi, da bo takih in podobnih problemov vedno vec... Ocitno Apple veliko dela na tem, da bi cimbolj zagrenil zivljenje "jailbreakerjem" Confused


Amm, jaz imam tovarniško odklenjenega... Rolling Eyes
3G
4.2.1
5.15.04

edino kar je je seveda JB. Kaj naj bi imeli samo tovarniško zaklenjeni probleme?


Sem ze ene parkrat napisal, kaj zna biti vzrok... Aktiviran mora biti uradno... torej s pomocjo SIM kartice.. in ne "hacktiviran" softversko... Kot drugo mora biti tudi nastavljen in vkljucen mobilni prenos podatkov... vsaj nekaj casa po restoru. Pri koelgu je bilo namrec tako,d a je imel "Cellular Data" na OFF ... in mu je kurilo baterijo... Ko je za nekaj casa vklopil "Cellular Data" je ta problem izginil... To, da ti "kuri podatke" pa ni povezano pomoje s tem... Verjetno ti kaksna zadeva v ozadju "sopa" podatke ... Pri nejailbreakanem se to definitnvo ne dogaja Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 936
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 06.12.2010 08:52:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Jest zdej pa nič več ne zastopim, prebral sem si tiste vse "Fix-e"...,ki so na voljo.
Sam sem kupil že aktiviranega, pač italijanski(nisem ga sam aktiviral, ker je pač tovarniško); se pravi naj ne bi imel probleme s tem(ker naj bi imeli to samo tisti ki so hacktivirani, brez orginalne sim), to sicer nikjer v teh fixih ne piše.

Vendar zakaj mi potem žre ravno podatkovni prenos, ter baterijo? V ozadju ni nobene apps(od cydia instalirano samo sbsetting), push OFF, edino kar sem v zadnjem času instaliral je "Find iPhone"..., drugega ni gor ničesar, kar že kdaj ne bi imel... Neutral
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 06.12.2010 08:57:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce si ze kupil aktiviranega... potem ne ves, kaksno "zgodovino" ima... zato je najbolje, ce ga sveze restoras... tako bos izkljucil moznosti, da je bil prej ze jailbreakan in samo nadgrajen... in ni bil narejen "clean restore"...

To v vecini primerov resi vecino tezav ... Ce to ne pride v postev, potem je pac treba ziveti s to tezavo... ali pa poskusati poiskati drugo resitev... kar pa se ponavadi izkaze za neuspesno... V vecini primerov je tako... Jaz sem napisal, kaj bi jaz naredil v takem primeru Smile ... Kaj bo kdo sam naredil, je stvar vsakega posameznika Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani