Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
GOLJUFIJA (ponarejen izdelek): Primer ukrepanja
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2009
Prispevkov: 94
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 24.06.2009 14:12:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kako lahko pošljem tisto po priporočeni pošti? kam moram it in kaj naj tam rečem?
ne spoznam se glih na te zadeve, zato bi bil zelo hvaležen za dobro obrazložitev!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 24.06.2009 14:27:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja gres lepo na posto. Prosis za zascitno kuverto. Napises gor podatke njegove spredaj na vlko, tvoje pa zadaj zgoraj levo na malo. Potem pa gres do pulta in se izpolnis listek za priporocoeno posto (ce ga nimajo prosis usluzbenca/ko za njega. Placas in to je to. Aja pa potem obdrzi potrdilo, da bos mel dokaz, da si poslal priporoceno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2009
Prispevkov: 94
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 24.06.2009 15:55:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Ja gres lepo na posto. Prosis za zascitno kuverto. Napises gor podatke njegove spredaj na vlko, tvoje pa zadaj zgoraj levo na malo. Potem pa gres do pulta in se izpolnis listek za priporocoeno posto (ce ga nimajo prosis usluzbenca/ko za njega. Placas in to je to. Aja pa potem obdrzi potrdilo, da bos mel dokaz, da si poslal priporoceno.


Mitja ti si to mislil? Jaz sem mislil da bi moral poslat nek uraden dokument, ali kaj naj napišem v pismu? Tega ne razumem, ne kako poslati priporočeno pismo... Kaj naj notri napišem, če obstaja kakšen pravniški dokument za to ali kaj?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 182
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 24.06.2009 19:53:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mc´Fartek je napisal/a:
lordjimy je napisal/a:
Ja gres lepo na posto. Prosis za zascitno kuverto. Napises gor podatke njegove spredaj na vlko, tvoje pa zadaj zgoraj levo na malo. Potem pa gres do pulta in se izpolnis listek za priporocoeno posto (ce ga nimajo prosis usluzbenca/ko za njega. Placas in to je to. Aja pa potem obdrzi potrdilo, da bos mel dokaz, da si poslal priporoceno.


Mitja ti si to mislil? Jaz sem mislil da bi moral poslat nek uraden dokument, ali kaj naj napišem v pismu? Tega ne razumem, ne kako poslati priporočeno pismo... Kaj naj notri napišem, če obstaja kakšen pravniški dokument za to ali kaj?


OMG... Idi na pošto, kupi kuverto (zaščitno), napisi naslov, zadaj svojega in povej da bi rad poslal kot priporočeno!

To je vse.... itak sem skoraj prepisal prejšnji post...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 24.06.2009 20:46:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajkelNajt je napisal/a:
Mc´Fartek je napisal/a:
lordjimy je napisal/a:
Ja gres lepo na posto. Prosis za zascitno kuverto. Napises gor podatke njegove spredaj na vlko, tvoje pa zadaj zgoraj levo na malo. Potem pa gres do pulta in se izpolnis listek za priporocoeno posto (ce ga nimajo prosis usluzbenca/ko za njega. Placas in to je to. Aja pa potem obdrzi potrdilo, da bos mel dokaz, da si poslal priporoceno.


Mitja ti si to mislil? Jaz sem mislil da bi moral poslat nek uraden dokument, ali kaj naj napišem v pismu? Tega ne razumem, ne kako poslati priporočeno pismo... Kaj naj notri napišem, če obstaja kakšen pravniški dokument za to ali kaj?


OMG... Idi na pošto, kupi kuverto (zaščitno), napisi naslov, zadaj svojega in povej da bi rad poslal kot priporočeno!

To je vse.... itak sem skoraj prepisal prejšnji post...

Pa saj je napisal da ZNA priporočeno poslati. NE VE pa kaj bi v tem pismu napisal!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2009
Prispevkov: 94
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 24.06.2009 21:02:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ReduCTO je napisal/a:
MajkelNajt je napisal/a:
Mc´Fartek je napisal/a:
lordjimy je napisal/a:
Ja gres lepo na posto. Prosis za zascitno kuverto. Napises gor podatke njegove spredaj na vlko, tvoje pa zadaj zgoraj levo na malo. Potem pa gres do pulta in se izpolnis listek za priporocoeno posto (ce ga nimajo prosis usluzbenca/ko za njega. Placas in to je to. Aja pa potem obdrzi potrdilo, da bos mel dokaz, da si poslal priporoceno.


Mitja ti si to mislil? Jaz sem mislil da bi moral poslat nek uraden dokument, ali kaj naj napišem v pismu? Tega ne razumem, ne kako poslati priporočeno pismo... Kaj naj notri napišem, če obstaja kakšen pravniški dokument za to ali kaj?


OMG... Idi na pošto, kupi kuverto (zaščitno), napisi naslov, zadaj svojega in povej da bi rad poslal kot priporočeno!

To je vse.... itak sem skoraj prepisal prejšnji post...

Pa saj je napisal da ZNA priporočeno poslati. NE VE pa kaj bi v tem pismu napisal!


ja, znam priporočeno poslat, zanima me samo kaj naj napišem v pismu - v pravnem smislu, če se da kje kupit kak obrazec ali kaj... sem čist laik na tem področju
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2009
Prispevkov: 94
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 25.06.2009 12:21:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem bil na policijski postaji Murska Sobota in sem se dobil s kriminalistom. Povedal mi je da lahko dobim telefon nazaj, ker gre za goljufijo in bodo oni dalje delali. Najprej pa moram iti k enemu uradnemu serviserju mobilnih naprav in mi mora napisati izjavo da ta telefon ni original, da je ponaredek, ter koliko manj je vreden od originala. Tudi mi je rekel da moram poslati tisto po priporočeni pošti, izjavo, da ima tip teden dni časa, da mi telefon vrne in potem predam zadevo policiji. To bom vse jutri naredil in šele po tistem tednu, če mi telefona ne bo vrnil, čeprav sem ga pisno opozoril, vstopi policija in mu ga odvzame. Če pa telefona več nebi mel, ga lahko tožim in dobim denarno nadomestilo.
No upam, da dobim vsaj denar, če že ne telefon.
Hvala vsem, ki ste mi pomagali!

Bom še napisal kako se bo zadeva iztekla...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 25.06.2009 15:10:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veliko sreče ti želim in upam da si se kaj naučil...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 162
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 30.06.2009 19:16:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oseba,ki ti je prodala telefon oziroma bila vpletena... Very Happy

http://www.izklop.com/?url=links/start&a=open&id=52006&srckeyword=sara%20kuduzovic

Pa naj se srečno razplete.Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.03.2008
Prispevkov: 181
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 30.06.2009 20:03:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja sam res!

kaj je blo pol s tem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 30.06.2009 20:30:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ta isti oglas sem pred nekaj meseci prijavil na bolhi da gre za prevaro!

1.na navodilih in zadnji strani ni napisa 3g
2. med home buttnom in ekranom je 1cm lufta
3. ni tipke za zvonenje in tihi način
4. vtičnica na iphonu za dock je premajhna

no vglavnem to je kitajski ponaredek ki jih prodajajo tudi na ebayu vendar je tam napisano da so ponaredki.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 02.07.2009 00:18:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm...se vam ne zdi tale malo sumljiv oz kaj mislite. Specifikacije mi zgledajo na pol prevedene iz kakega google translate, navsezadnje pa je tud cena sumljiva.
(poglejte še druge izdelke tega uporabnika)
http://www.bolha.com/oglas383068697/apple-mac-pro-3ghz-xeon-quadcore_8gb-ram_2500gb-hd_sdrive
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.06.2009
Prispevkov: 23
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 02.07.2009 00:32:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jApka je napisal/a:
hmm...se vam ne zdi tale malo sumljiv oz kaj mislite. Specifikacije mi zgledajo na pol prevedene iz kakega google translate, navsezadnje pa je tud cena sumljiva.
(poglejte še druge izdelke tega uporabnika)
http://www.bolha.com/oglas383068697/apple-mac-pro-3ghz-xeon-quadcore_8gb-ram_2500gb-hd_sdrive


Ni šans da bi taki računalniki kot jih "prodaja" bli po tko nizki ceni.
Recimo takega MacPro-ja kot ga on prodaja ne dobiš pod 3000€
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2008
Prispevkov: 422
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 05.07.2009 00:08:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mcfartek imaš naslov poišči ga in ga na mrtvo polomi vzami nazaj telefon in vse kar ma vrednega v hiši.
Ali pa meni plačaj pa bo tepen kot še v življenju ne,da dobi lekcijo katero rabi pa še iz MB je jaz tudi.
Ti dobiš telefon nazaj on dobi hude batine jaz dobim denar in malo zadovoljstva ker bom takemu gnoju vilco zlomil in še kaj....

Ali pa ti ostane tožakarska opcija,da ga pač prijaviš plavim da ga uradno ovadijo in bla bla na kar boš čakal eno 5 let da dobiš iphone nazaj!!!

Če boš pa lahko dokazal pa ga boš dobil v kakem mesecu.Baje.

LP.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.08.2007
Prispevkov: 152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 05.07.2009 00:54:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne mislim bit pameten
ampak, če se greste takšno barantanje z zadevami vrednimi nekaj 100 eur ne, da bi robo prej preverili, potem pa jamranje
lahko samo rečem, da si je vsak sam kriv

ne moreš takšnih stvari prek pošte kupvat

moje mnenje
zgolj
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.09.2008
Prispevkov: 189
Kraj: M.Rakitovec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 05.07.2009 07:35:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ylang je napisal/a:
ne mislim bit pameten
ampak, če se greste takšno barantanje z zadevami vrednimi nekaj 100 eur ne, da bi robo prej preverili, potem pa jamranje
lahko samo rečem, da si je vsak sam kriv

ne moreš takšnih stvari prek pošte kupvat

moje mnenje
zgolj


živjo
Se popolnoma strinjam,razen če bi kupoval preko vitacell
,oni so pošteni,pa še pogledaš lahko pred prevzemom,oziroma,saj ti sam dostavljalec odpre ne da bi bilo treba kaj reči.Pa še cena je solidna.
lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2009
Prispevkov: 94
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 05.07.2009 11:29:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pretorian je napisal/a:
Mcfartek imaš naslov poišči ga in ga na mrtvo polomi vzami nazaj telefon in vse kar ma vrednega v hiši.
Ali pa meni plačaj pa bo tepen kot še v življenju ne,da dobi lekcijo katero rabi pa še iz MB je jaz tudi.
Ti dobiš telefon nazaj on dobi hude batine jaz dobim denar in malo zadovoljstva ker bom takemu gnoju vilco zlomil in še kaj....

Ali pa ti ostane tožakarska opcija,da ga pač prijaviš plavim da ga uradno ovadijo in bla bla na kar boš čakal eno 5 let da dobiš iphone nazaj!!!

Če boš pa lahko dokazal pa ga boš dobil v kakem mesecu.Baje.

LP.


Že sem ga ovadil plavim in je stvar že v postopku, naslednji teden se zopet dobim z kriminalistom in upam da bom v nekaj tednih res dobil moje Blackberryja nazaj, če ne, pa vsaj denarno odškodnino. Imam dovolj dokazov, da gre za goljufijo in prevaro, tako da bo policija najverjetneje res odvzela telefon in mi ga vrnila.

Z nasiljem pa nočem reševati stvari, ker potem nastajajo še samo večji problemi. Imamo policijo in so plačani za take stvari, tako da jih naj samo oni naprej rešujejo...

Kako se bo stvar razpletla in kakšen bo končen rezultat vas bom še obveščal.

Lep pozdrav
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani