Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Naslednja
Mac Pro 2019
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 19.12.2019 16:07:52
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah, glede softwarea imam samo Adobov paket. 80% AI, potem pa PS in ID ter Acrobat pro.

Sem in tja še DW in Muse. Igram se pa s Fuse. Čist iz firbca.

Ja, skrbijo me pa predvsem problemi s printanjem. Videl sem, da na Winsih ni možno prednastavit raznih setupov za printer. Oki 910c. Pomoje res problem z drajverji.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 19.12.2019 18:00:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno, ja.
Adobe deluje isto na Windows kot na macOS. Morda nekateri deli delujejo celo bolje (grafično pospeševanje ipd.).

Razlika je samo pri bližnjicah, torej tisto kar je CMD (Command) na macOS je CTRL (Control) na Windows. Ampak to velja tudi za druge multiplatform programe.

To je vse.

Jaz imam dobre izkušnje z Brotherjevimi tiskalniki, ki so bili vedno TOP, kar se gonilnikov tiče.

OKI 9400C sem nekdaj imel možnost uporabljat še na MacOS 9.x
Dobra zadeva, samo peklensko draga.


Nazaj na Mac Pro 2109 ... tu je en zelo dober video glede notranjosti:


_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 19.12.2019 18:26:59
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Zdaj pa čist eno resno konstruktivno vprašanje.

Zakaj se mi vsi smejejo, ko rečem, da bom začel po 25letih spet delat na Windows mašini. Mi pravijo, da ne vem v kaj se spuščam.

A je res tko hudo na windowsih?

Resno sprašujem, ker nimam nobenih izkušenj s tem.
Zadnjo resno stvar na Winsih sem naredil z Windows 95.


Ne, ni tako hudo. Traja kak mesec, mogoče 2, da preklopiš določene vzorce. So stvari, ki so na Win10 boljše, so stvari, ki so na Mac OS boljše, v resnici pa je razlika minimalna.

Meni je recimo smešno, da win10 nima opcij "barvanja" datotek v explorerju (labels v Finderju). Po drugi strani se mi zdi smešno, da moram leta 2019 nalagat ločene aplikacije, da je window management vsaj kolikor toliko znosen.

S printerji nimam veliko izkušenj, samo s takimi običajnimi za domačo uporabo. Ampak to kar imam, dela brezhibno, brez nalaganja driverjev.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 19.12.2019 19:09:27
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A niso labels nazadnje ukinili z MacOS 10.8?

Kolikor vem, je na voljo samo Tags, ki ne deluje tako kot nekdaj Labels. Tags so brezvezne barvne pike, ki so neuporabne in se ne morejo primerjati s tem:





Sicer so bile neke rešitve s strani tretjih izdelovalcev, a večina teh ne deluje na modernih macOS sistemih. Več o tem tukaj (klik).

Ter tudi tukaj:
https://totalfinder.binaryage.com/colored-labels

***

Jaz na Windows uporabljam FolderMarker ...

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 19.12.2019 20:01:57
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Zdaj pa čist eno resno konstruktivno vprašanje.

Zakaj se mi vsi smejejo, ko rečem, da bom začel po 25letih spet delat na Windows mašini. Mi pravijo, da ne vem v kaj se spuščam.

A je res tko hudo na windowsih?

Resno sprašujem, ker nimam nobenih izkušenj s tem.
Zadnjo resno stvar na Winsih sem naredil z Windows 95.

Ker so to še vedno windblowsi... Ajde od 7.-ke naprej so precej bolj stabilni kot prej, ampak še vedno tono enih stvari, ki ti žrejo živce, da ne govorimo o tem, kako je šel design u 3 pisane marjetice od 8.-ke naprej, pa o tem, da imaš danes v 10-ki dvojni GUI za skoraj vsak settings, pa da so totalno neinteligenten sistem, ki so narejeni živciranju uporabnika, pol stvari, ki jih ima macOs že leta lepo poštimane so tam rocket science ali pa rabiš za vsako jebeno figo svoj program. Da ne govorimo o leglu virusov, malware-a in ostalega sranja... Edino kar ima windows še vedno prednost je DirectX, vse ostalo je še vedno enak crap kot prej.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 19.12.2019 20:12:22
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima tudi kompatibilnost za nazaj, zato je tako razširjen.

Apple je s Catalino naredil veliko potezo, ko je prerezal popkovino z 32-bitnimi aplikacijami.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 19.12.2019 20:32:57
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ker so to še vedno windblowsi... Ajde od 7.-ke naprej so precej bolj stabilni kot prej, ampak še vedno tono enih stvari, ki ti žrejo živce, da ne govorimo o tem, kako je šel design u 3 pisane marjetice od 8.-ke naprej, pa o tem, da imaš danes v 10-ki dvojni GUI za skoraj vsak settings, pa da so totalno neinteligenten sistem, ki so narejeni živciranju uporabnika, pol stvari, ki jih ima macOs že leta lepo poštimane so tam rocket science ali pa rabiš za vsako jebeno figo svoj program. Da ne govorimo o leglu virusov, malware-a in ostalega sranja... Edino kar ima windows še vedno prednost je DirectX, vse ostalo je še vedno enak crap kot prej.


Ja tako nekako mi je razlagala večina.
Pa jaz bi mel še nek sistemski backup v smislu time machine. Tukaj me vsi nekako zgubljeno gledajo. Pravijo da to je, ampak da noben ne uporablja.

Pa da se postavim na file in pritisnem preslednico in vidim kaj je v filu ... to tudi kao ni.

Ja pa Labels. Jp. Te je Apple vmes ukinil potem spet uvedel. In potem naknadno uničil. Zanimivo je pa to, da sistem ponovno prepozna labelse iz prve izdaje. Še iz pred OSX obdobja. Jaz imam file v arhivu še od takrat in sem bil čist presenečen, ko so spet delali po parletnem obdobju nepodpore.

OK. Zdaj pa neham smetit.

Tega proja skor sigurno ne bom kupil. Bi ga mel, dnarja zanj nimam in tudi posla ne, da bi ga odplačal.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 19.12.2019 22:09:27
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Ima tudi kompatibilnost za nazaj, zato je tako razširjen.

Apple je s Catalino naredil veliko potezo, ko je prerezal popkovino z 32-bitnimi aplikacijami.


Včasih je pa ravno ta kompatibilnost tista, ki te ureže nazaj, če ne drugega imaš na koncu sistem polno legacy smeti, ki še dodatno usekajo na performance.

Anyway, nič ne pogrešam tako hudo, odkar sem šel na Catalino, edino kar bi lahko nekdo že naredu je nek emulator ali wrapper da bi lahko čljudje poganjali tudi stare 32-bit appe, če jih če tako hočejo.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 19.12.2019 22:57:49
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy, veliko si napisal, pa nič konkretnega povedal.

- Tona stvari, ki ti gre na živce? Precej subjektivna stvar, bi rekel.
- Totalno neinteligenten sistem, narejen za živciranje uporabnika? Imaš kak primer mogoče?
- Stvari, ki jih ima macos že leta poštimane? Kaj npr? Window manager? Aja, ga nima, rabiš ločen app za to, da lahko normalno resizaš in snapaš okna Smile
- Leglo virusov in malwara? Da nisi ti ostal nekje v 2013?

Citiram:
Pa jaz bi mel še nek sistemski backup v smislu time machine.


Imaš en kup backup rešitev, ki delajo podobne stvari kot Time machine. Nisem še našel takega, ki bi bil tako eleganten, obstajajo pa taki, ki so bistveno bolj prilagodljivi.

Ne vem kake kolege imaš, da ne uporabljajo backupa Smile

Citiram:
Pa da se postavim na file in pritisnem preslednico in vidim kaj je v filu ... to tudi kao ni.


QuickLook se reče, dobiš na app storu zastonj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 19.12.2019 23:21:09
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, moja izkušnja z windowsi... žena ima službenega Lenovo prenosnika. Niso leva firma, ravno nasprotno. ITjevci - moram reči - obvladajo. Vse imajo pospravljeno in lepo varovano. Ampak glej ga zlomka, vsake toliko časa pa se zgodi (pravzaprav zelo pogosto), da se njen laptop enostavno ne zna priklopit na domači wifi! Seveda vedno, kadar doma odpre računalnik, to pomeni da je "panika", in kadar se komp ne zna priklopit, ji temperatura naraste. Rapidno. Very Happy
Ni mi uspelo najti vzorca. Res je, da v službi zgolj zapre komp in ga spoka v torbo, doma odpre in se logira... ampak prav tako počnem sam na obeh notebookih, pa teh težav nimam. Še huje pa je, da ni vzorca, po katerem bi napako odpravil! Včasih samo pridem gor v stanovanje, še enkrat izberem wifi omrežje in je. Do tega, da sem brisal omrežje in se ponovno logiral, restartal vse - komp, router, modem - pa še ni delalo... takrat je enostavneje vzet telefon in prek njega delat. To se dogaja na wi-fi od T2 modema, na Synology-u RT2600 in na nekem starem belkinu (ki sem ga za hec postavil nazaj prav zaradi te težave).

No, zame je to le en od razlogov, da ostajam na OSXu. Bolj kot Win10 mi je všeč Win95 ali WinNT, še najbolj pa Win2K. Priznam - v teh sem bil še relativno domač, potem sem se poslovil od njih... Enostavno mi "ne sedejo" in preveč časa in živcev (ja, živcira me, če stvari niso intuitivne) me stanejo. Smile

Se pa popolnoma zavedam, da je težava v meni. Če bi bil prisiljen, bi se jih prej ali slej navadil, samo treba mi ni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 19.12.2019 23:42:18
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudno, da na macu nimaš nikoli problemov s priklopom na wifi. Jaz sem občasno doživel podobno še na vseh macih (s tem, da običajno reboot pomaga). Ravno googlam, če sem edini s tem problemom, pa vidim, da je kar pogost.

Btw, Lenovo sam po sebi še ne pomeni nič. Prodajajo prenosnike v praktično vseh cenovnih razredih. Od crapa za 250 eur do high end Thinkpadov, ki so izdelani vsaj za razred boljše od macbookov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 20.12.2019 00:40:15
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@accom - glede wifija.

Podobne težave so bile tudi pri nas z ženinimi službenimi laptopi.
Večinoma njihov wifi ni podpiral 5GHz in je bil cirkus.

Potem sem naredil en guest network na 2,4GHz in je mir.
Tudi hčera se več ne pritožuje, da se prijateljice ne morejo s telefoni priklopit na hišni wifi.

No, pri macu je pa ravno obratno. Če ni 5GHz wifi, zna nagajat. Čeprav ni to edini vzrok.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 20.12.2019 07:45:48
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi, da T-2 modem ponuja wifi na 2.4, synology pa 2.4 in 5 GHz. Mašine so vedno Thinkpadi. Ah, pa motherboardi jim crkujejo, skoraj po tekočem traku-po celi firmi imajo težave z zadnjo serijo. ITjevec ima skoz dva nova na zalogi.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.10.2013
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 20.12.2019 07:57:45
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od mac proja ste prešli na brezplodne debate o OS. Jest jih nimam Very Happy

Eni si za božička kupte win mašino , drugi maca in bodite srečni vsak v svojem svetu.

_________________
Emac G4
Imac early 2008 ssd 240 gb
Ipod classic 120 gb
Ipod touch 32 gb
Ipad 3 32 gb
Iphone 6 64 gb
Macbook Pro 15" retina late 2015
Imac 2017
Macbook Pro 13" 2019
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 20.12.2019 09:28:56
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En dober benchmark video, ki pokaže dve stvari:

1. Zakaj ni dobro, da se Apple drži Intela kot pijanec plota. Threadripper za 1/3 cene povozi 28 core xeona v večini real world aplikacij. Predvsem zanimiva je razlika v porabi. Xeon pri full loadu porabi 50% več kot Threadripper.

Apple je predolgo pacal proja in zdaj niti njihov flagship model ni konkurenčen, da o osnovnih 8-core verzijah ne govorimo.


2. Zakaj se vam niti slučajno ne splača kupovati Mac Proja, če delate večinoma 2D grafiko z Adobe programi. (Pri cca. 13:00 je Photoshop benchmark. i9-9900k in R9 3950x sta zaradi visoke frekvence tukaj hitrejša od workstation CPUjev). V tem primeru je verjetno iMac 5K z i9 upgradom (brez pro) še vedno sweet spot. (kolikor je pač mašina za 3 jurje brez SSDja lahko sweetspot).

https://www.youtube.com/watch?v=LjVeSTiXbZY
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 20.12.2019 10:49:44
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
V tem primeru je verjetno iMac 5K z i9 upgradom (brez pro) še vedno sweet spot. (kolikor je pač mašina za 3 jurje brez SSDja lahko sweetspot).


Pa ga je res problem odpret in dodat še en šrauf pa ta SSD, če ga rabiš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 20.12.2019 12:02:44
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, je kar problem.

Ekran je zalepljen, treba je nabaviti "pizza cutter", da ga lahko sploh odpreš. Pri tem obstaja resna nevarnost, da zlomiš steklo. Paziti je treba, da se ne dotakneš kondenzatorja, ki te lahko pošteno rukne.

Če menjaš stock disk je treba dokupiti kletko in temp senzor, drugače ti ventilatorji nabijajo na 100%.

Se da, ampak je po nepotrebnem zakomplicirano in drago.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 20.12.2019 12:24:05
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Niti ni treba odpirat. Thunderbolt 3 zunanje ohišje in not vržeš NVMe SSD. Sicer je pa žalostno, da v letu 2019 še ponujajo računalnike brez SSD-jev. In tudi to, da je marsikje osnova SSD s 128Gb.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 20.12.2019 12:38:56
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SSD hočeš na boot disku. Imeti zunanji boot disk ni optimalno. Tudi 600 eur za 1TB SSD v iMacu ni optimalno, glede na to, da tak disk v prosti prodaji dobiš za dobrih 100€ Smile

Škoda, da se takole trudijo delati norca iz uporabnikov. Včasih niso bili taki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 20.12.2019 13:00:03
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
... delati norca iz uporabnikov. Včasih niso bili taki.


V večini časa kar se jaz spomnim, je bil cirkus s kompatibilnostjo in zapiranjem platforme.

Sem spremljal eno konferenco za investitorje, kjer je Cook hitel razlagat, kakšne zaslužke si obetajo od prodaje kablov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani