Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Zakaj Apple??
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.11.2007
Prispevkov: 81
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.11.2007 12:27:22
Zakaj Apple??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo vas kot novi uporabnik foruma prav lepo pozdravljam.
Že nekaj let me mikajo lepe, zmogljive "kište", ki jih proizvaja Apple. Ker se mi zdi zdaj pravi čas za nakup novega računalnika, ker si lahko konec koncev tudi privoščim, me zanima, zakaj bi si sploh kupil Appla? Pa poglejmo dejstva. Računalnike si praktično vedno sestavljam sam, nikoli nobenih problemov razen tu in tam odpoved diska ali grafične kartice. Operacijski (windows) sistem mi ne povzroča nobenih težav. Po namestitvi in optimizaciji driverjev in sistema nikoli restarta ali BSOD. Virusa in trojanca z "pametno" uporabo računalnika nobenega. Torej s samim računalnikom praktično nobenih težav in problemov, ki jih uporabniki macov tako radi navajajo kot razloge za uporabo le teh. Pa vendar......me mika prestop. Rad bi slišal vaša mnenja, zakaj prestopiti. Operacijski sistem sam že ne more biti glaven razlog, ali pač?? Računalnik pretežno uporabljam za:

80% obdelava fotografij (picassa, photoshop) in videa (pinnacle studio)
ostalih 20% je internet, MS Office in pogled kakega filma. Igric ne igram, saj otroci za to uporabljajo konzolo.

Čakam na vaša mnenja.
Hvala Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 235
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.11.2007 13:01:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem bil v podobni situaciji, nisem mel večjih težav s PCjem pa sem šel na maca. Nekaj plusov zame:
-PC se mi je zaganjal tudi do nekaj min (do stopnje, da sem mel zagnane vse programe ki jih hočem), na macu traja okol minute (resetiram računalnik tako ali tako samo ko je to nujno).
-Zaenkrat nimam težav da bi mi računalnik delal počasi, kar se mi je pa dogajal na PCju.
Photoshop dela hitreje.
-Pinnacla res ni, iMovie še zdaleč ne ponuja to kar Pinnacle studio, bi blo treba probat Final cut Express.
-OS je preprosto lep in bolj preprost za uporabo, vseeno pa rabiš par dni da se navadiš nanj. Navadt se je treba tut, da pri applu je vedno najlažja in najbolj logična pot do rešitve tudi pravilna Smile

Moje mnenje je, da če te mika prestop, go for it! Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.11.2007
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.11.2007 13:01:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno OS je bistvo računalnika.. Hardware se bistveno ne razlikuje, zapakiran je v lepše ohišje. Čisto kratko in jedrnato - po nekajmesečni uporabi OS X (sploh glede na to, zakaj uporabljaš računalnik) ne boš vedel, kako si toliko časa preživel brez njega. In verjemi, ne bo ti žal (za vsak slučaj je tu še vedno boot camp, tako da praktično nimaš kaj zgubit). Če boš kupil kaj drugega, se boš vedno spraševal, kaj če..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.11.2007 13:22:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bstmo je napisal/a:
Ravno OS je bistvo računalnika.. Hardware se bistveno ne razlikuje, zapakiran je v lepše ohišje. Čisto kratko in jedrnato - po nekajmesečni uporabi OS X (sploh glede na to, zakaj uporabljaš računalnik) ne boš vedel, kako si toliko časa preživel brez njega. In verjemi, ne bo ti žal (za vsak slučaj je tu še vedno boot camp, tako da praktično nimaš kaj zgubit). Če boš kupil kaj drugega, se boš vedno spraševal, kaj če..


Pa ker je sestavljalec hardvera - konfiguracij tudi proizvajalec softwarea (OS in druge applove aplikacije) naj bi vse teklo bolj optimalno oz. se lažje reševalo probleme.

Photoshop, kot že omenjeno dela bolje, prav tako indesign (prebavi večje špehe manj se spotika...), način dela v OS X mi je tako prirasel k srcu da mi je prav težko se usesti za kake winse.
Če delaš veliko s fonti (ti jih prilagajo zraven kakih projektov, jih imaš sam veliko) in jih veliko uporabljaš je nujno imeti kak font manager, ne vem pa kako je z njimi v Leopardu; Fontagent pro, ki ga sam uporabljam po besedah proizvajalca ni zagarantiran da deluje brezhibno v Leopardu.
Če pa nimaš fontmanagerja ti računalnik kleca huje kot najbolj uboga windows mašina. Tudi font cache je treba vsake toliko malo pobrisati (tudi za to se dobi softver) če si uporabljal veliko različnih fontov ker se začenejo meniji za fonte obnašat čudno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.11.2007 13:23:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj Microsoft? Vprašaj se kaj ti M$ nudi, kar ti konkurenca ne:)

Pa zakaj ima tvoj računalnik tipko za reset moj pa ne:)?

Zakaj ma Gates največ keša. Zakaj bi nekomu plačal za tako v k.... sistem?

Zakaj vsi ne vozijo istih avtov, in se sprašujejo zakaj si bi lploh želeli vozit malo drugačne? Mogoče bolj prijazne.

No vprašaj se le to zakaj ne bi imel os x-a, ali pa
zakaj bi moral uporabljati antivirus?
zakaj bi celo popoldne po instalaciji M$ instaliral drajverje?
zakaj bi vse bilo vse zakonplicirano?
zakaj bi bilo čiščenje ragistra, diska in fragmentiranje diska tvoje priljubljeno opravilo?
Zakaj bi moral sistem čez eno ali dve leti instalirati na novo, ker ti dela ful počasi?
Zakaj vse sranje ostaja v registru, ta se pa razmnožuje kot kak virus (organski) Smile ?

Kar pa mene nasploh moti je to, si bil dejansko posiljen od malega z M$,
Da te učijo, da piši v Wordu.
Delaj predstavitve v Powerpointu,
Misli z glavo, vendar po M$. Delaj v M$.

Zakaj, ko pa imaš celo zastonj, boljše programe. Pa zakaj mora biti cela državna uprava na k..... M$, da ženske pišejo v k..... Wordu. Za to pa se plačuje Miljarde ( v tolarjih) za licenco?

Lep pozdrav
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.11.2007 17:19:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam sem pred kratkim "prestopil" na mac računalnik (trenutno so lastim prenosnika). prej sem seveda uporabljal PC (pretežno Win okolje), pravih problemov nisem imel, želel sem si nekaj novega (pri linuxu me je predvsem motilo precejšnje pomanjkanje driverjev). zato sem si želel sprobati mac osx. in ni mi žal. pač pozna se, da je sistem stestiran in da vse bolj gladko dela, čeprav tudi sam osx ni imun za kakšne majhne težavice...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.11.2007 18:49:57
Re: Zakaj Apple??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 10:31; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.11.2007 19:00:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako romantično Smile
zlo lepo povedano, bravo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.06.2007
Prispevkov: 29
Kraj: all over the World
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.11.2007 19:51:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sami superlativi... a je sploh kaj slabega na Macu? Cool

druga dimenzija....YES! ....

Go 4 it, kakor so že predhodniki napisali...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.11.2007 20:04:21
Re: Zakaj Apple??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:
... da je to TO, da sem to jaz!

Poanta zgodbe: Mac se ti mora zgoditi. Mora biti kot ljubezen na prvi pogled. Mac ne more biti plod racionalne odločitve. Mora priti samo od sebe. In če tega pri tebi ni, če tega ne čutiš, potem raje ostani na PC-ju, ki ti je do sedaj povsem dobro služil. Mac ne gre na silo.


sem moral citirat še enkrat najlepše stavke tega posta Very Happy to bi blo treba sprintat, ker men se tudi ne da več skoz ponavljat in nekaj razpravljat ... TO je TO, ti je všeč ali pa ne ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.11.2007 20:07:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ togrizek: super napisano. če bi zdej kupoval bi me že tvoj post prepričal Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.11.2007 20:07:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fotograf je napisal/a:
sami superlativi... a je sploh kaj slabega na Macu? Cool
.


Leopard po nadgradnji s Tigra :evil: :evil: :evil:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.11.2007 20:18:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 10:31; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.06.2007
Prispevkov: 29
Kraj: all over the World
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.11.2007 20:30:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
fotograf je napisal/a:
sami superlativi... a je sploh kaj slabega na Macu? Cool
.


Leopard po nadgradnji s Tigra :evil: :evil: :evil:


vedno je treba bit pri novih stvareh previden, jaz še vedno vrjamem Tigru...
Ko bo Leo. tolko zbugiran in ko mi ne bodo taki primerki, kot ti praviš pravili le tega, seveda menjam... Confused
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.11.2007 20:32:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:
Embarassed Embarassed Embarassed

se ne pišem zaman ogrizek Wink (ja, zares)



Very Happy ROFL Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.11.2007
Prispevkov: 81
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.11.2007 20:44:02
Re: Zakaj Apple??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:


Poanta zgodbe: Mac se ti mora zgoditi. Mora biti kot ljubezen na prvi pogled. Mac ne more biti plod racionalne odločitve. Mora priti samo od sebe. In če tega pri tebi ni, če tega ne čutiš, potem raje ostani na PC-ju, ki ti je do sedaj povsem dobro služil. Mac ne gre na silo.

Skratka, ugrizni v jabolko, vendar samo, če si se pripravljen pustiti presenetiti!


Zgodilo se mi je že zdavnaj, vendar me nikoli ni bilo dosti v hlačah za preskok (pa boljša polovica je bila vedno v dvomih). Mac je bil in je še vedno neuslišana ljubezen, ki pa mi je sedaj na dosegu roke. Pa tudi trenutek je pravi, ker v tem trenutku dobim dva operacijska sistema za ceno enega, čeprav bom v prihodnosti verjetno uporabljal samo leoparda.

Vsekakoh hvala za mnenja, nekako sem tudi pričakoval take odgovore, dodatne debate še vedno dobrodošle.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.11.2007 21:14:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
fotograf je napisal/a:
sami superlativi... a je sploh kaj slabega na Macu? Cool
.


Leopard po nadgradnji s Tigra :evil: :evil: :evil:


Meni zelo lepo delujeta oba stroja (ibook in mac mini) po nadgradnji s Tigra na Leoparda.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.10.2007
Prispevkov: 123
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.11.2007 21:14:46
Še moja zgodbica!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Maca sem prešaltal letos avgusta. Najprej je bil Macbook, ki pa sedaj že ima družbo iMaca 24. Star (dokaj nov PC) v katerega sem vložil toliko, da bi lahko kupil MacPro je pa že več kot en mesec ugasnjen in zelo dvomim, da ga bom sploh še prižgal. Razlog je pa dokaj enostaven. Ob nakupu Viste sem doživel prvo veliko razočaranje - moje mnenje je, da je to sistem za MAZOHISTE, ki obenem nimajo drugega dela kot, da se ukvarjajo z PCom (popravljajo) in ki imajo veliko veliko časa ob čakanju da, se kaj zgodi - ponavadi se zgodi plav ekran in potem spet čakaš pol ure da se sistem postavi.
Ponavadi kupujem licenčni software in sem tako tudi pri Macu kupil paralelse za vsak slučaj. Trenutno pa razmišljam, da jih enostavno pobrišem saj ne najdem niti najmanšega razloga za uporabo Win XP - ker vista je tako in tako neuporabna.
AJA se to se mi zdi pomembno - na obeh računalnikih je sistem v teh nekaj mesecih delno zmrznil dvakrat ali trikrat - ne OS X ampak MS WIN. Še sreča, da imamo force quit.

PS
Če kdo potrebuje zelo močno PC mašino z licenčnim Softom mu jo za simboliko z veseljem prodam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.11.2007 08:42:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hehe, zanimivi odgovori. Posebej tvoj Togrizek. Laughing

Jaz pa sem po 14 letih dela z Macom dokončno prešaltal na PC platformo.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.11.2007 10:43:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Hehe, zanimivi odgovori. Posebej tvoj Togrizek. Laughing

Jaz pa sem po 14 letih dela z Macom dokončno prešaltal na PC platformo.


Izgubljeni sin se ponavadi vrne domov ... Very Happy štejem dneve, ko boš potrkal na vrata

Rolling Eyes
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani