Jabuk
Težave s SLO tipkovnico
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.11.2006 15:20:53
Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na MacBooku imam nameščen SLO paket, do nedavnega je delal OK. Zdaj mi pa že kak teden povzroča težave.

Ves čas mi preklaplja na Slovenian keyboard (tisto Macovo, z zastavico), čeprav jo preklapljam nazaj. Slovenian keyboard je siva v nastavitvah, tako da kljukice ne morem skinit ... kakšna ideja, kako to odpraviti?

skrinšot: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.11.2006 15:48:53
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dead_Kennedy je napisal/a:
Na MacBooku imam nameščen SLO paket, do nedavnega je delal OK. Zdaj mi pa že kak teden povzroča težave.

Ves čas mi preklaplja na Slovenian keyboard (tisto Macovo, z zastavico), čeprav jo preklapljam nazaj. Slovenian keyboard je siva v nastavitvah, tako da kljukice ne morem skinit ... kakšna ideja, kako to odpraviti?

skrinšot: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574


Tistale Slovenian brez ikonca ne bo šla kot privzeta. Ne bo se dalo. Namreč ni sistemska tipkovnica. In sistemskih tipkovnic ti Apple na pusti uporabljat samih brez souporabe vsaj ene sistemske tipkovnice. V tem je tud catch mojga slovenskega pakete, da sem naredil pravo sistemsko tipkovnico, tkao da Mac OS dela z njo z roko v roki. Zdej pa: čist zihr nism, kaj je narobe pri tebi, ampak če si uporabil katerokoli mojo tipkovnico iz slovenskega paketa, ikonca ne bi bila siva.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.11.2006 16:11:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, bom probal še enkrat instalirati ... tnx
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.11.2006 18:21:35
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Dead_Kennedy je napisal/a:
Na MacBooku imam nameščen SLO paket, do nedavnega je delal OK. Zdaj mi pa že kak teden povzroča težave.

Ves čas mi preklaplja na Slovenian keyboard (tisto Macovo, z zastavico), čeprav jo preklapljam nazaj. Slovenian keyboard je siva v nastavitvah, tako da kljukice ne morem skinit ... kakšna ideja, kako to odpraviti?

skrinšot: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574


Tistale Slovenian brez ikonca ne bo šla kot privzeta. Ne bo se dalo. Namreč ni sistemska tipkovnica. In sistemskih tipkovnic ti Apple na pusti uporabljat samih brez souporabe vsaj ene sistemske tipkovnice. V tem je tud catch mojga slovenskega pakete, da sem naredil pravo sistemsko tipkovnico, tkao da Mac OS dela z njo z roko v roki. Zdej pa: čist zihr nism, kaj je narobe pri tebi, ampak če si uporabil katerokoli mojo tipkovnico iz slovenskega paketa, ikonca ne bi bila siva.


Sem še enkrat instaliral in je enako, torej ne dela ... vedno mi po defaultu izbere tisto sistemsko tipkovnico (z zastavico), ta druga je pa kot opcijska izbira ... in vedno mi preklaplja nazaj ... brrrrrrr

Sploh mi ni jasno, zakaj se je to kar naenkrat pojavilo!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.11.2006 22:49:22
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daj mi razloži, kaj želiš sploh namestit.

Pa maš "Slovenski paket" in samo krajšaš SLO paket, al je ta SLO paket neki drugega? S kje si ga snel?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.11.2006 12:39:46
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Daj mi razloži, kaj želiš sploh namestit.

Pa maš "Slovenski paket" in samo krajšaš SLO paket, al je ta SLO paket neki drugega? S kje si ga snel?


Ja imam SLO paket - snel sem ga od tukaj. Do nedavnega je vse bilo OK - tipkovnica je bila vedno ista - tista siva ikonica. Zdaj pa kar naenkrat sam sistem prestavlja na "originalno" tipkovnico - z zastavico. In niti slučajno se mi ne sanja zakaj.

Me pa to izredno moti, ker mi spreminja razpored tipk npr. na št. 7 s shiftom dobim (/) z originalno pa ( ').

Želim torej, da bi bila ta tvoja defaultna in me ne bi ves čas metalo na macovo. Jah complicated, vem ampak j**at ga! Smile


tnx za pomoč!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.11.2006 12:50:26
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm.. torej uporabljaš qwerty? al uporabljaš qwertz?

Meni se zdi, ta tistale, brez ikonce, ni moja tipkovnica.

Uporabi tole: http://freeweb.siol.net/mitjap81/paket.zip

Ali za QWERTZ tipkovnico http://freeweb.siol.net/mitjap81/paket_qwertz.zip

A nimaš original Mac tipkovnice? Maš PC priključeno? Potem moraš uporabljati Jonasovo, ampak tista ne bo delal kot privzeta (vsaj nekaj časa ni, mogoče je sedaj že porihtal).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.11.2006 19:58:37
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Hmmm.. torej uporabljaš qwerty? al uporabljaš qwertz?

Meni se zdi, ta tistale, brez ikonce, ni moja tipkovnica.

Uporabi tole: http://freeweb.siol.net/mitjap81/paket.zip

Ali za QWERTZ tipkovnico http://freeweb.siol.net/mitjap81/paket_qwertz.zip

A nimaš original Mac tipkovnice? Maš PC priključeno? Potem moraš uporabljati Jonasovo, ampak tista ne bo delal kot privzeta (vsaj nekaj časa ni, mogoče je sedaj že porihtal).


Bom poskusil še enkrat ... drugače pa uporabljam MBjevo tipkovnico - qwertz.

Bom že nekako rešil. Kljub temu zapostavljam svojega Della, ker je Mac OS X res zakon! Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.11.2006 22:16:18
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če uporabljaš MAcBook qwertz tipkovnico, potem uporabi paket_qwertz, kis em ti ga ponudil zgoraj in default applova Slovenian tipkovnica bo qwertz tipkovnica
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.12.2006 14:30:08
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Če uporabljaš MAcBook qwertz tipkovnico, potem uporabi paket_qwertz, kis em ti ga ponudil zgoraj in default applova Slovenian tipkovnica bo qwertz tipkovnica


Še vedno ne dela, kot bi moralo.
V Input menu imam dvakrat slovenščino: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574

Tista z zastavico ni dobra,- sicer je QWERTZ, vendar je drugačen razpored tipk - npr. na tipki 7 s shiftom dobiš ('), jaz pa sem vajen (/).
In to mi gre precej na živce.

Ni mi jasno, zakaj je kar naenkrat nehalo delati, čeprav sumim, da je kriv tisti spelling paket. Sem ga odstranil, pa še vedno ne dela, kot bi moralo.

Še kakšna ideja? Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.12.2006 16:40:09
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dead_Kennedy je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Če uporabljaš MAcBook qwertz tipkovnico, potem uporabi paket_qwertz, kis em ti ga ponudil zgoraj in default applova Slovenian tipkovnica bo qwertz tipkovnica


Še vedno ne dela, kot bi moralo.
V Input menu imam dvakrat slovenščino: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574

Tista z zastavico ni dobra,- sicer je QWERTZ, vendar je drugačen razpored tipk - npr. na tipki 7 s shiftom dobiš ('), jaz pa sem vajen (/).
In to mi gre precej na živce.

Ni mi jasno, zakaj je kar naenkrat nehalo delati, čeprav sumim, da je kriv tisti spelling paket. Sem ga odstranil, pa še vedno ne dela, kot bi moralo.

Še kakšna ideja? Wink


Če imaš PC tipkovnico priključeno na Maca potrebuješ Jonasov software za tipkovnico. Moj (slovenski paket) je pa za Applov SLO nabor tipk na tipkovnici in Apple Slo razporeditev tipk.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.12.2006 02:26:03
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Dead_Kennedy je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Če uporabljaš MAcBook qwertz tipkovnico, potem uporabi paket_qwertz, kis em ti ga ponudil zgoraj in default applova Slovenian tipkovnica bo qwertz tipkovnica


Še vedno ne dela, kot bi moralo.
V Input menu imam dvakrat slovenščino: http://www.moj-album.com/vstopnica/ckl3vwmvdp/?os=5640574

Tista z zastavico ni dobra,- sicer je QWERTZ, vendar je drugačen razpored tipk - npr. na tipki 7 s shiftom dobiš ('), jaz pa sem vajen (/).
In to mi gre precej na živce.

Ni mi jasno, zakaj je kar naenkrat nehalo delati, čeprav sumim, da je kriv tisti spelling paket. Sem ga odstranil, pa še vedno ne dela, kot bi moralo.

Še kakšna ideja? Wink


Če imaš PC tipkovnico priključeno na Maca potrebuješ Jonasov software za tipkovnico. Moj (slovenski paket) je pa za Applov SLO nabor tipk na tipkovnici in Apple Slo razporeditev tipk.


Ne, nimam zunanje tipkovnice na MacBooku.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.12.2006 10:01:20
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dead_Kennedy je napisal/a:
Ne, nimam zunanje tipkovnice na MacBooku.


Pa si prepričan, da nimaš nad tipko 7 znak ' ne pa znak / ? Namreč fizično - na sami tipkovnici.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2006
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.12.2006 20:00:47
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Dead_Kennedy je napisal/a:
Ne, nimam zunanje tipkovnice na MacBooku.


Pa si prepričan, da nimaš nad tipko 7 znak ' ne pa znak / ? Namreč fizično - na sami tipkovnici.


Ja, seveda je tam zapisan ta znak. Ampak na PC SLO tipkovnici tako dobiš slash (/), ravno tako z uporabo tiste druge tipkovnice.
Če uporabljam to z zastavico, so vsi znaki na "napačnem" mestu - afne sploh ne najdem ... z ALT+V moraš priti do nje. Or muerte! Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.12.2006 20:57:50
Re: Težave s SLO tipkovnico
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dead_Kennedy je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Dead_Kennedy je napisal/a:
Ne, nimam zunanje tipkovnice na MacBooku.


Pa si prepričan, da nimaš nad tipko 7 znak ' ne pa znak / ? Namreč fizično - na sami tipkovnici.


Ja, seveda je tam zapisan ta znak. Ampak na PC SLO tipkovnici tako dobiš slash (/), ravno tako z uporabo tiste druge tipkovnice.
Če uporabljam to z zastavico, so vsi znaki na "napačnem" mestu - afne sploh ne najdem ... z ALT+V moraš priti do nje. Or muerte! Smile


Žal napačna logika. Če imaš maca imap tudi mac tipkovnico in se pač prilagodiš. Če se nočeš prilagoditi, moraš sam poskrbeti za svoje razvade in si spisati ustrezno skripto.

Moj paket je namenjen v delu s tipkovnicami tistim, ki želijo, da se jim na ekranu pokaže s pritiskom tipke točno to, kar na tipkovnici piše, da se bo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 30.03.2007 13:10:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amm...imam en problemček...že nekaj časa nazaj sem inštaliral qwertz tipkovnico, vendar bi rad imel nazaj qwerty...kako naj to nardim?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 30.03.2007 14:50:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simpl: še enkrat instaliraš, če imaš QWERTZ Slovenski paket.

Če imaš pa Jonasovo, ti pa ne morem pomagat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 30.03.2007 20:01:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
simpl: še enkrat instaliraš, če imaš QWERTZ Slovenski paket.

Če imaš pa Jonasovo, ti pa ne morem pomagat.


mam uno tvojo qwertz tipkovnico...

sem že ene 5x probal s ponovno namestitvijo pa mi ne spremeni nazaj (seveda po namestitvi log out/log in)...Sad

edit: sem zrihtal Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani