Jabuk
Oba sistema hkrati - MAC in WIN XP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.11.2006 23:59:06
Oba sistema hkrati - MAC in WIN XP
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fantje (in punce),

kateri program za MacBooka moram nabavit, da bom lahko delal na obeh sistemih? Na žalost je določene aplikacije, ki jih uporabljam v službi, še niso za MAC-a narejene. Sicer nameravam nabaviti MacBooka z novim Core Duo 2 procesorjem in 2GB RAM in 120 GB diska.
Kako pa je v praksi souporaba dokumentov - nekaj sem slišal, da so težave, če želiš v Mac sistemu uporabljati dokumente z WIN particije - so to buče, ali držijo vodo?
BTW a je moč originalno ameriško tipkovnico prepričat, da dela v SLO naboru znakov, ali naj raje naročim Western Spanish tipkovnico, ki naj bi bila bliže slovenski razporeditvi - kaj izkušenj s tem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.11.2006 18:45:42
Re: Oba sistema hkrati - MAC in WIN XP
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Fantje (in punce),

kateri program za MacBooka moram nabavit, da bom lahko delal na obeh sistemih? Na žalost je določene aplikacije, ki jih uporabljam v službi, še niso za MAC-a narejene. Sicer nameravam nabaviti MacBooka z novim Core Duo 2 procesorjem in 2GB RAM in 120 GB diska.
Kako pa je v praksi souporaba dokumentov - nekaj sem slišal, da so težave, če želiš v Mac sistemu uporabljati dokumente z WIN particije - so to buče, ali držijo vodo?
BTW a je moč originalno ameriško tipkovnico prepričat, da dela v SLO naboru znakov, ali naj raje naročim Western Spanish tipkovnico, ki naj bi bila bliže slovenski razporeditvi - kaj izkušenj s tem?


http://www.parallels.com/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.11.2006 07:15:59
Re: Oba sistema hkrati - MAC in WIN XP
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:

BTW a je moč originalno ameriško tipkovnico prepričat, da dela v SLO naboru znakov, ali naj raje naročim Western Spanish tipkovnico, ki naj bi bila bliže slovenski razporeditvi - kaj izkušenj s tem?


Glede tipkovnice ni nobenega problema, da jo prepričaš, da dela v SLO naboru znakov Smile Pač preprosto nastaviš tipkovnico, ki jo želiš v samem MacOS X Smile

Me pa zelo zanima tale western spanish tipkovnico. Mi lahko kaj več poveš? Od kje imaš te informacije? Imaš mogoče kakšno slikco take tipkovnice? Prosim Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 30.11.2006 10:14:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, kontaktiral sem trgovino v Orlandu, kjer so mi povedali, da je Western Spanish tipkovnica edina non-US tipkovnica, kar pomeni fizični razpored tipk kot pri slovenski ali nemški - vsaj jaz tako razumem. Za slikice razporeda tipk pa malo pogooglaj. Pa tudi če prebereš tehnične specifikacije na Apple websajtu vidiš, da obstaja US-keyboard z 78 tipkami in ISO keyboard z 79 tipkami.
Upam, le, da bodo uspeli v roku dveh tednov to sestavit in poslat na kolegov naslov v ZDA.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.11.2006 19:47:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Ja, kontaktiral sem trgovino v Orlandu, kjer so mi povedali, da je Western Spanish tipkovnica edina non-US tipkovnica, kar pomeni fizični razpored tipk kot pri slovenski ali nemški - vsaj jaz tako razumem.


Jp, sam število tipk še ne pomeni, da je čisto enaka. Kaj si vpisal v google, js vpisujem, pa ne najdem nekaj dobro vidnega Sad
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.11.2006 21:08:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tule boš našel podobo te tipkovnice - sicer je desktop, ampak isti šmorn.
http://img81.imageshack.us/img81/610/p11603616lx.jpg.

V tem linku pa je bila debata o tej tipkovnici:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=173885&highlight=western+spanish

Upam, da je kaj pomagalo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani