Jabuk
Mac vizuelno?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.08.2005 18:17:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer sem, kar se tiče Macov dokaj laično podučen (PC user), me pa zanima neka mala malenkost pri macih, ki je nikjer ne zasledim.

Večkrat sem v kakih filmih zasledil pisano ohišje Macov v spektru od vijolične do rdeče in obratno, vseh možnih oblik... Glede na to, da je zadnje čase pri PCjih popularno čimatraktivnejše ohišje, ki je nemalokrat pomembnejše od zmogljivosti samega računala, me zanima, zakaj Apple ne daje (več toliko) na izgled samih :mac: , kakor se trudi z GUI OSXa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.08.2005 18:31:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sploh te ne razumem... tisti barvni so bili najbrž prvi iMaci. Svet gre naprej. Resnično si ne predstavljam, kaj še pričakuješ od zunanjega izgleda? Sam si lastim npr. iMaca G5, in mi je kar se tiče izgleda fenomenalen. Že G4 je bil super, G5 se mi zdi pa res za dol padet. Prav tako mini, PowerMac... skratka vsi. Sleek, minimalistično. Skratka meni je njihov design res genialen. In ja, pač nimajo nevem koliko led lučk, ventilatorjev, z ledi, prozorno stranico z 5 različnimi ledi v notranjosti, itd... zame je to preprosto kič. Ampak to je samo moje mnenje. Confused
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.08.2005 19:00:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LGithium, ni samo tvoje mnenje Very Happy

Sicer tudi jaz nisem Mac user, vendar bi si prav zaradi minimalisticnega sleek dizajna zelel to postati. In skorda se mi zdi, da vec kot ima luck clovek na ohisju racunalnika, manj se mu v glavi sveti. No saj ne mislim tako, vendar je verjetno dobra prispodoba.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.08.2005 19:10:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"LG" mislim, da si narobe razumel Smile "fxosl" se sprašuje, da zakaj niso maci barvni in pisani kot včasi (barvna plastika (se spomenm še peglzne zo začeli delati v prosojni plastiki takrat) prvih iMacov 1998--&rt;), ker je v PC svetu ravno to zdaj popularno (atraktivno ohšje)?

In sedaj se po njegovih besedah Apple bolj trudi z populizacijo OS X kot prej...

Hja Very Happy iz tega lahko mnogo razbereš kje so današnji PiCeki. Ko Apple kaj izumi in upelje nove standarde jih seveda ostali svet računalniške industrije sledi.

V glavnem, čez kakšno leto pričakuj ogromno reklame in siljenja v medije z Windows Vista vsemogočnim operacijskim sistemom, ki omogoča neverjetne stvari. (kot npr. neverjetne stvari za win 95 so bile kanta za smeti, plug and play, ... bla bla

zaključek: če hočeš videt prihodnost računalniškega trenda se zapelji do kakšnega slo Apple centra.
--------
osebno me zanima kdaj bodo izumrli disketni pogoni na pcjih???

Pravi programerji programirajo z magnetom po disketi
Laughing Laughing

_________________
Welcome back!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.08.2005 20:46:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;macuser je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
osebno me zanima kdaj bodo izumrli disketni pogoni na pcjih???
</dd&rt;</dl&rt;

Iz izkušnje kolegice lahko povem, da ne bo več dolgo za čakat. Po nedavnem nakupu PCja je, sicer iz nevednosti, pop***, ker stvar, ki sliši na ime 'floppy' ni bila že vgrajena v njen PC.


BTW: Res je da je film Blondinka iz Harvarda star, ni pa iz 1998 in se spomnim scene, ko gre v trgovino in si kupi enega hudega oranžnega laptopa. Če računamo, da je film posnet 2001, bi moral (če sploh) biti tak laptop evropi na voljo takrat, če ne vsaj pol leta kasneje.

<dl&rt;<dt&rt;LGithium</dt&rt;<dd&rt;
Prav tako mini, PowerMac... skratka vsi. Sleek, minimalistično.
</dd&rt;</dl&rt;

Oprosti, ampak zadnjič sem imel čast, da sem si lahko ogledal Mace v Harvey Normanu. Vsa razlika, ki ti pade v oči je dobesedno samo GUI OSXa pa nič drugega.
Po mojem mnenju je PowerBook za laptop vsakdanji in če ne bi imel zadaj napopanega jabučka, verjetno sploh ne bi vedel, da je Mac. iBooka pa raje nisem niti prijemal, ker sem se zaradi njegovega plastičnega izgleda bal, da mi bo razpadel pod težo prsta.
Pri Macih pogrešam inovativnost, kot je bila pred kratkim tista polkrogla z monitorjem. Mogoče je bila moteča le pusta bela barva. Zdaj pa je iMac bolj podoben Cinema Displayu in ne vidim, kje je štos, inovativnost...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.08.2005 00:35:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;fxosi je napisal:</dt&rt;</dl&rt;Iz izkušnje kolegice lahko povem, da ne bo več dolgo za čakat. Po nedavnem nakupu PCja je, sicer iz nevednosti, pop***, ker stvar, ki sliši na ime 'floppy' ni bila že vgrajena v njen PC.

BTW: Res je da je film Blondinka iz Harvarda star, ni pa iz 1998 in se spomnim scene, ko gre v trgovino in si kupi enega hudega oranžnega laptopa. Če računamo, da je film posnet 2001, bi moral (če sploh) biti tak laptop evropi na voljo takrat, če ne vsaj pol leta kasneje.

me zanima, zakaj Apple ne daje (več toliko) na izgled samih, kakor se trudi z GUI OSXa.
</dl&rt;


1. predlagaj kolegici naj v prihodnje začne uporabljat kak bolj zanesljiv medij kot je disketa, ker ne bo dolgo ko bo popizdla ker ji bo dan zagrenil kakšen prompt ala "disk is unreadable retry? abort?"

2. Leta 1998 ob predstavitvi prvega iMaca se je začela barvno plastična revolucija in sem nakazal puščice --

_________________
Welcome back!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.08.2005 00:38:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj zdaj moram v dveh delih pisat??

_________________
Welcome back!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.08.2005 00:42:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
puščice ja --&rt;

no če hočeš bit natančen je barvna revolucija iMaca trajala do leta 2002 do že prej omenjene lampe, krogle.. iMaca G4. iBooka pa je že maja 2001 zamenjal bel dizajn kakršen je poznan tudi danes.
(BTW: Hlače na zvonc so nosili v 60 in 70 letih. Kakšne frizure pa so meli v 80 vam je pa itak znano Laughing )

_________________
Welcome back!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 24.08.2005 00:45:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
3. Verjetno so pri Applu pogruntali, da ljudje ne rabijo več bravni računalnikov ampak uporaben sistem. Kar pa je bistvo.

In ti povem, da ne bo dolgo, ko bo Microsoft imel svojo kampanijo s slogani
"Ni važna velikost kaj šele hitrost, niti barva vaše kože ni več pomembna, naredili smo revolucijo in odkrili pomembno formulo! Odkrili smo uporabnost in prijaznost"

ok grem spat Rolling Eyes

_________________
Welcome back!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.08.2005 00:50:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj pa je iMac bolj podoben Cinema Displayu in ne vidim, kje je štos, inovativnost...

Torej, CEL racunalnik je spravljen v ohisje malo debelejsega LCD monitorja, in ti ne vidis inovativnosti kje tocno?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.08.2005 15:04:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fxosi:
Kar je kicasto ni nujno lepo.
Mogoce ti bo to kaj pomagalo: http://en.wikipedia.org/wiki/Minimalism


Nek moj prijatelj je pred leti v svojega PCja namontiral 10 ventilatorjev, par neonk in podobne navlake. Cez 1 mesec je racunalnik prodal, ker ga je motil hrup (desetih) ventilatorjev in blescanje neonk in sploh vsega... Ocitno prenapreden racunalnik zanj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 24.08.2005 17:39:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fxosi:

prilimaj sliko PC laptopa ki ima tako lep design kot iBook ali Powerbook.
Nalimaj mi sliko PC desktopa ki ima vsaj podobno lep design kot iMac G5, powermac g5, mac mini ali kateri od prejsnje generacije modelov.

Jih ni. vse kar so so kicasti po vrh se polepljeni z Intel in MS WIN slikcami. Bruh

Pa da maci niso inovativni? Smile

_________________
lp, Primoz
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.08.2005 17:41:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej, načeloma se mi niti ne da kregat, sam ne morem si pomagat. Ne vem, ali niste dojeli vprašanja, imate z svojim Macom že tko ego na luni ali pa ste pač agresivno nastrojeni.

Torej,

<dl&rt;<dt&rt;romci je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Zdaj pa je iMac bolj podoben Cinema Displayu in ne vidim, kje je štos, inovativnost...

Torej, CEL racunalnik je spravljen v ohisje malo debelejsega LCD monitorja, in ti ne vidis inovativnosti kje tocno?</dd&rt;</dl&rt;

<dt&rt;fxosi odgovarja:</dt&rt;
To sceno je [Jabolko] že uporabil na svojih prejšnjih, sicer ne LCD ampak CRT zaslonov. Nič novega. Pa takrat so bile tiste zadeve še dobavljive v barvah.

<dl&rt;<dt&rt;Primoz25 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Nalimaj mi sliko PC desktopa ki ima vsaj podobno lep design kot iMac G5, powermac g5, mac mini ali kateri od prejsnje generacije modelov.

Jih ni. vse kar so so kicasti po vrh se polepljeni z Intel in MS WIN slikcami. Bruh!

Pa da maci niso inovativni?</dd&rt;</dl&rt;

<dt&rt;fxosi zopet odgovarja:</dt&rt;
Kopije ohišij SO in to nemalo. Ker pa nisem ravno duša, ki bi tretjino življenske dobe porabil za spanje, polovico za preživjanje čaša z kalkulatorji in šestino za raznorazna opravila za ohranjanje življenjskih funkcij, ti toplo priporočam, da greš enkrat na sprehod do kakega BOFa ali kaj podobnega in si ogledaš ohišja in laptope in opazil boš, da so presenetljivo podobni raznim PowerMacom G5 in PowerBookom.


PowerBook se meni osebno zdi en navaden laptop (sicer vsaj 2x predrag), iBook pa plastična igračka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 25.08.2005 19:03:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hehe, fxosi - vidim, da ti pravzaprav pogrešaš barve Very Happy
Vse je stvar okusa - in trenda.
Saj ne, da bi bil ravno zaljubljen v obliko svojega maca - a se mi zdi oblikovan bistveno bolje kot velika večina drugih računalnikov.
Je pa tako: Apple že nekaj časa usmerja trende v oblikovanju. Tipičen in zelo izrazit primer so bile ravno tiste barvne plastike (ki so tebi tako všeč). Stil so kar naenkrat kopirali vsi po vrsti - ampak resnici na ljubo je original eno, kopija pa nekaj drugega - pa čeprav narejena po istih smernicah. Enako sem pred kratkim gledal neka ohišja od PC-jev (oglaševali so jih celo na letakih, s katerimi so filali nabiralnike) - na prvi pogled totalna kopija applovih G5 mašin. Sem najprej kar debelo gledal. Ko pa pogledaš natančneje, vidiš cel kup oblikovnih anomalij, ki pač z mašino ne grejo najbolj skupaj. Ostane samo kopija - wanna be mac. Slabo, v glavnem. Ali pa poglej, koliko LCD monitorjev je kar naenkrat odetih v alu ohišja s tankimi robovi ...
Ampak - applu se prav zaradi kreiranja oblikovnih trendov (in posledično seveda poplavi oblikovno podobnih stvari) včasih začne dogajati tudi izgubljanje razpoznavnosti. Tako, kot se je to zgodilo s trendom barvne plastike. Ko je bilo te plastike kar naenkrat povsod kolikor si jo hotel, je Apple zamenjal stil z novim, zelo razpoznavnim. In ustvaril nov oblikovni trend.
Nekaj podobnega se verjetno dogaja tudi sedaj - trg se polni z izdelki, narejenimi v applovem oblikovalskem slogu. In skoraj stavil bi, da Apple za novo generacijo mašin (verjetno tistih z inteli) že pripravlja nove oblikovne pristope. Ampak kaj drugega kot počakati in se pustiti presenetiti nam tako ali tako ne preostane. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 95
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.08.2005 17:27:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo branje.
Je pa Apple v svetu računalništva (po mojem skromnem mnenju) nekako to, kar je Bang & Olufsen med Audio & Video proizvajalci.
Vsekakor predlagam ogled njihovih izdelkov. Vsekakor po karakteristikah niso "najboljši" je pa vse drugo tisto, kar pritegne ljudi, da si imenjene zadeve nabavijo. Smile

Mimogrede, na Ebay-u sem zasledil neke nalepke v prosojnih barvah, ki jih lahko nalepiš na vrh MacMini-ja in dobiš barve Wink
S.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.09.2005 14:24:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
!! EEevo PC notebooki v COLORJU.. tocno tako kot apple ibooki pred nekaj leti, sam da so t se bolj pisani. MOram rect, da so mi kr vsec Smile

tulip1

tulip computers

Danski proizvajalec Tulip

_________________
Welcome back!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.09.2005 14:35:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo so še vedno ibooki (ta prvi) lepši!

Vsaj meni Very Happy
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.07.2006 15:04:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti boxi ki so "kopija" PowerMaca so prav ogabni in niti približno tako kvalitetni.

Ti Tulipi pa se meni tudi kar dopadejo,sicer je dizajn malo že kar retro Very Happy ,ampak deluje praktično,cena pa je precej zasoljna Confused

€ 3.975,00 vej tu mač
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 01.07.2006 16:25:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce bi rad drugačne barve:
http://www.colorwarepc.com/

res pa je da boš težko prišel od te storitve v evropi kaj šele v sloveniji.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani