Jabuk
Domnevni posnetki zaslona iz Leoparda
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.06.2006 14:21:29
Domnevni posnetki zaslona iz Leoparda
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No pa se je začelo... Domnevni posnetki iz prihajajočega Leoparda (OS X 10.5), katerega predogled bomo lahko ugledali "šele" 7.8.2006 na WWDC.

Tukaj imate nekaj posnetkov zaslona, ki so vsaj po mojem mnenju ponarejeni, toda vseeno zanimivi:
http://trinityrubicon.blogspot.com/2006/06/mac-os-x-105-leopard-screenshots.html

http://www.leopardtracker.com/screenshots/
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.06.2006 14:50:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
absolutno fake..

sem odprl v photoshopu je kr layer (drugače je background) in v GraphicConverterju pokaže, da je še bek alfa channel in ne navaden RGB kot pri sedanjih screenshotih

verjetno bo Leopard res podben temu, samo to pa ziher ni
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.06.2006 14:57:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hehe, všeč mi je ideja tabov in bookmarkov v finderju. upam da bodo res uštimal.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.06.2006 23:40:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo da dodajo Resize v Preview pa smo zmagali. Res gre prepocasi s Photoshopom (zaradi zagona).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.06.2006 00:06:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gorishek je napisal/a:
hehe, všeč mi je ideja tabov in bookmarkov v finderju. upam da bodo res uštimal.


Če to res pogrešaš, ti bo morda všeč tale nadomestek ali nadrgadnja Finderja: http://www.cocoatech.com/pf4/

Sam ga sicer ne uporabljam, ker mi je nekoliko prenatlačen in overkill, toda Apple bi vsekakor lahko vgradil nekaj podobnih novosti v prihajajoči Finder toda na bolj eleganten način.

mathjazz je napisal/a:
Samo da dodajo Resize v Preview pa smo zmagali. Res gre prepocasi s Photoshopom (zaradi zagona).


Se absolutno strinjam. Sklepam, da tega do sedaj niso dodajali ker so se bali, da bi jih Adobe ali kdo drug obtožil kanibaliziranja prodaje njihovih programov, ki počnejo podobne stvari, toda za več denarja in morda na nekoliko bolj pro ravni. Kolikor vem sam pogon, ki ga uporablja Preview to že dolgo omogoča le v GUI ni bila dodana možnost spreminjanja velikosti v px.

P.S.: Spomnil sem se še, da bi bilo dobro, da te opozorim na brezplačen program Image Well, ki zmore precej vsakdanjih operacij kot je kompresija slik, spreminjanje velikosti, rezanje, obračanje itn. Poleg vsega tega zna še prenesti sliko na izbrani FTP ali .Mac, "tehta" pa le slabega pol MB. http://www.macupdate.com/info.php/id/11375
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.06.2006 05:45:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_The_Man_ je napisal/a:
mathjazz je napisal/a:
Samo da dodajo Resize v Preview pa smo zmagali. Res gre prepocasi s Photoshopom (zaradi zagona).


Se absolutno strinjam. Sklepam, da tega do sedaj niso dodajali ker so se bali, da bi jih Adobe ali kdo drug obtožil kanibaliziranja prodaje njihovih programov, ki počnejo podobne stvari, toda za več denarja in morda na nekoliko bolj pro ravni. Kolikor vem sam pogon, ki ga uporablja Preview to že dolgo omogoča le v GUI ni bila dodana možnost spreminjanja velikosti v px.


Popravite me, če se motim, ampak se mi zdi, da se je dalo v Pantherju ali Jaguarju ali še prej v Preview tudi resizat sliko. Ker imam v mislih, da sem to enkrat storil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.06.2006 15:41:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tale Path Finder 4 je podoben Windows Raziskovalcu.

Super bi bilo, če bi imeli na Mac-u nek dober in hiter slikovni pregledovalnik v stilu XnView...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani