Jabuk
macbook..
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.06.2006 18:52:14
macbook..
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimam se za nakup macbooka, zato sem se odločil, da bom tukaj malo povprašal ali ima kdo izkušnje z njim in mi priporoča nakup tega prenosnika. Zanima me predvsem segrevanje, ker sem o tem marsi kaj slišal ter kako se grafična kartica kaj obnese. Ter ali mi priporočate nakup macbooka ali ne.

LP. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.06.2006 20:38:16
Re: macbook..
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1337 je napisal/a:
Zanimam se za nakup macbooka, zato sem se odločil, da bom tukaj malo povprašal ali ima kdo izkušnje z njim in mi priporoča nakup tega prenosnika. Zanima me predvsem segrevanje, ker sem o tem marsi kaj slišal ter kako se grafična kartica kaj obnese. Ter ali mi priporočate nakup macbooka ali ne.

LP. Very Happy


Grafična je popolnoma zanič - je še slabša kot v mac mini - to seveda, kar se tiče igric. Če boš delal običajne pisarniške reči, bodo tekle gladko. Tudi gledanje filmov bo tekoče - na to ni vpliva.

Drugače pa: segrevanje ni toliko v ospredju kot pri MacBook Pro, je pa natančnost izdelave. Zanimivo se tudi ne pojavljajo sporočila uporabnikov, da prihaja do težav z baterijo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.06.2006 20:40:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Omg, kaj je z baterijo?

LP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.06.2006 08:07:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1337 je napisal/a:
Omg, kaj je z baterijo?

LP.


Baterija na MacBook je ok. na MacBook PRO jo pa razžene, če pustiš računalnik vključen na električno omrežje. To se zgodi, ko se baterija napolni, računalnik pa še ostane priključen na električno omrežje.

O tem sem nekaj že pisal med novicami.

Zgleda pa v najbolj dekadentni varianti takole:

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.06.2006 13:23:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čeprav še nisem lastnik ne MacBooka ne MacBooka Pro, mislim da se malo preveč bojite okvar teh Bookov. Do sedaj sem videl eno sliko skurjenga MagSafe priključka, eno sliko Projeve "napihnjene" baterije in samo eno sliko razpadajočega MacBooka. In vse te slike so lahko delo kakšnih Apple sovražnikov. Vrjamem samo tistim lapsusom, kot so npr. premalo termalne paste pri Projih in pregrevanje napajalnikov pri MacBookihi, ker jih je Apple uradno priznal in izdal navodila za ponoven nanos termalne paste - povedal da so v napajalnikih pozabili zaščitno folijo.

In tudi za vse naštete probleme, po moje, ni kriv Apple ampak tisti smotani Kitajci (ni čudno da delajo napake in se jim ne ljubi, če delajo po 15ur na dan). Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.06.2006 13:31:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
Čeprav še nisem lastnik ne MacBooka ne MacBooka Pro, mislim da se malo preveč bojite okvar teh Bookov. Do sedaj sem videl eno sliko skurjenga MagSafe priključka, eno sliko Projeve "napihnjene" baterije in samo eno sliko razpadajočega MacBooka. In vse te slike so lahko delo kakšnih Apple sovražnikov. Vrjamem samo tistim lapsusom, kot so npr. premalo termalne paste pri Projih in pregrevanje napajalnikov pri MacBookihi, ker jih je Apple uradno priznal in izdal navodila za ponoven nanos termalne paste - povedal da so v napajalnikih pozabili zaščitno folijo.

In tudi za vse naštete probleme, po moje, ni kriv Apple ampak tisti smotani Kitajci (ni čudno da delajo napake in se jim ne ljubi, če delajo po 15ur na dan). Confused


Slapi, brez zamere, ampak tole zveni kot bolj klavrna tolažba. Ponavadi uporabniki, ki sodelujejo na straneh, kjer so objavljene te slike niso sovražniki Appla, pač pa ljubitelji Appla. Problemi so stvarni in ne tako imaginarni, kot si želiš. Okvar baterij je bilo že dosti, sam sem videl 5 različnih okvarjenih baterij na slikah in tale slika izgleda najhuje. Dejstvo, da prihaja do napak, je na dlani, saj se z njim ne bi drugače ukvarjele resne spletne strani. Verjeti le tistemu, kar Apple prizna in pove, je mogoče enačiti z religijo.

Sicer pa: pregovor "en še ni noben" ni nujno dobra popotnica za uporabnike. Ljudem je treba odpirati oči in jim pokazati vse argumente, odločijo pa se naj potem sami.

Ravno iz tega razloga mi je nepojmljivo stališče, da je razkrivanje faktografsko zabeleženih napak, ki so se dogodile uporabnikom določenih računalnikov določenega proizvajalca, povzročanje poslovne škode tistim, ki so za prikrivanje takih napak in s tem goljufanje svojih kupcev najbolj zainteresirani.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.06.2006 14:31:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
malo si mi razširil obzorja.In se strinjam s tistim o religiji(Apple nadomešča moj ateizem Very Happy).

Da malo popravim moje mnenje. Kvaliteta Macov je padla, vsaj tako je brati in mislim da tako menijo tudi ostali člani tega foruma, ki imajo, z razliko od mene, že dolgoletne izkušnje z Maci).

Hotel sem samo reči, ...............mah če bi že jaz kupoval, bi lepo počakal nekaj mesecev da se pojavijo napake in ga kupil, servis je še vedno tu prav tako tudi AppleCare.

Res, da zvenim kot poceni prodajalec, ampak tak sem! Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.06.2006 15:12:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zame ni težava, če je treba na novo namazati termalno pasto, to naredim brez problema. Skrbi me, da bi se mi kaj drugega dogajalo. Pri nekaterih sem celo vidu, da jim je ratala neka črta na ekranu, debela nekaj centimetrov.

LP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.06.2006 18:06:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1337 je napisal/a:
Pri nekaterih sem celo vidu, da jim je ratala neka črta na ekranu, debela nekaj centimetrov.

LP.


Resno? Imaš kakšno sliko kje? Jo lahko prilepiš semle? Me zanima.

Drugače pa: baje zazija spodnji del ohišja - ne sicer vedno, ampak to je zame moteče.

Ta špranja zgleda takole:

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.06.2006 19:21:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ti imaš macbooka?

Bi lahko stestiral Cod2 Razz kako dela gor. Samo da vem zarad grafične, me zanima ali je vsaj 10fpsja Very Happy

LP.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.06.2006 20:05:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1337 je napisal/a:
A ti imaš macbooka?

Bi lahko stestiral Cod2 Razz kako dela gor. Samo da vem zarad grafične, me zanima ali je vsaj 10fpsja Very Happy

LP.


Ta bo težka. pr 10fpsjih igrat, ce ti rata si car Very Happy

Enka bi ti verjetn super delala Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.06.2006 20:47:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nope, js ga nimam. Lahko si pa pogledaš tele teste MacBooka:

http://www.barefeats.com/kak4c.html

http://www.barefeats.com/mbcd3.html

http://www.barefeats.com/mbcd4.html

Dosti pove recimo dejstvo, da še Quake 4 ne teče ne vem kako gladko. 11 FPS pri resoluciji 1024*768 pri Medium podrobnostih, je kar borno.

Poleg tega moraš vedeti, da si grafična vzame tvoj delovni spomin - torej, če imaš 1 GB rama, ti ga grafična vzame stran od teh 1 GB. Bolje je, da sploh ne razmišljaš o 512 MB rama.

Iz testov boš pa opazil, da je po drugem zelo blizu MacBook PROju - recimo delu v iApps.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.06.2006 21:24:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, se mi ne gre za igrati pri 10 fpsjih. Rab si samo vedel kaj je ta grafična zmožna.

Tiste teste sem že videl, vsaj enaki so bli na eni drugi strani. Vem tudi, da ni velike razlike med pro in non-pro. Vseeno ne razumem zakaj cod2 niso sprobali.

Mislu sem pa itak kupit 1gb rama. Problem pri macbook grafi (gma950) je en, da ji oni niso dovolili da si vzame več kot 64mb spomina ter da je "core" od grafe downclocan na 250mhz, na uradni strani piše da naj bi biu 400mhz. Zdej to naj bi blo zarad tega da baterija več zdrži.

En link: macbook problemi

http://www.ferox.haxial.net/weblog/?p=1027

Jz resno nevem kaj naredit. Al ga kupit, al kupiti kakšen drug prenosnik.

LP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.06.2006 11:28:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Celoten seznam okvar MacBook računalnikov:

http://www.appledefects.com/wiki/index.php?title=MacBook
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.06.2006 11:32:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razbarvanje belega MacBook pro računalnika s slikami:

http://www.appledefects.com/wiki/index.php?title=MacBook_Discoloration
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.06.2006 11:36:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Temperatura in "mukanje" MacBooka pri delovanju:

http://youtube.com/watch?v=vEPzlIkBnGs
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.06.2006 12:22:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ups... dej še enkrat post napiš... po pomoti sem ti ga spremeni. Oprosti Sad

Ne vem na pamet cele vsebine, vem samo, da si pisal, da mukanje je bedna pripomba, ker se PC mašna bolj sliši. Pa da se mroa slišat, če ela ventilator.

hvala za razumevanje - admin
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.06.2006 11:38:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
Ups... dej še enkrat post napiš... po pomoti sem ti ga spremeni. Oprosti Sad

Ne vem na pamet cele vsebine, vem samo, da si pisal, da mukanje je bedna pripomba, ker se PC mašna bolj sliši. Pa da se mroa slišat, če ela ventilator.

hvala za razumevanje - admin


Ni panike itak sm se mal preveč uživel. Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.06.2006 11:09:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.appledefects.com/wiki/index.php?title=MacBook tu je ta link, na katerem so lepo vidne vse okvare, tudi okvara s črto na monitorju, za katero sem govoril.

LP.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.06.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.06.2006 11:11:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta notebook ima tolko napak, da bi mogel stati 50% manj.

LP.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani