Jabuk
e davki
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.01.2009 20:44:46
e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo sem brskal po forumih, a nikjer našel jasnega odgovora...je možno z Mozzilo (pri Safariju vem, da ne gre) uporabljati eDavke? Na Dursovi strani je razlaga tudi za Mozzilo, a nikjer ni govora o Macih. Preden vas gnjavim, sem poklical tudi na tehnično pomoč, kjer eden ni vedel ničesar, drugi pa je trdil, da so povsod problemi razen pri XP-jih in Internet explorerju 7...

Res nam dohodnino sedaj oni izračunajo in pošljejo po pošti, ostaja pa še prijava vzdrževanih otrok in odmera za obresti depozitov...

Brez rešitve mi preostane le kurblanje starega laptopa zato zato bom zelo hvaležen za morebitno rešitev...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.01.2009 21:05:37
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem se pred nekaj dnevi s tem zajebaval... in lahko recem, da mi ni uspelo... Sicer vse ostalo gre (s pomocjo FF na MACu, s Safarijem niti not ne pridem Smile )... le oddat oz. podpisat se ni dalo... zato sem to potem naredil na Windows 7 beta, ki jih imam instalirane v VMWare-u ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.01.2009 21:18:58
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dodatek za digitalno podpisovanje je spisan samo za linux in wondows, v tem je catch.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.01.2009 22:09:24
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Dodatek za digitalno podpisovanje je spisan samo za linux in wondows, v tem je catch.


Heh, kot da ne bi lahko uporabili navaden certifikat in malo modernih web standardov. Najbolj mi gre na živce, ko ti na e-upravi sporočijo, da je uporaba active-x controllerja za IE zaradi tvoje varnosti. LOL...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.01.2009 23:44:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala fantje...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 26.04.2008
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.03.2009 19:44:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ravno uspel priti s Safarijem (4.0) tako na eDavke kot na eVem. V bistvu sem upošteval del navodil v enem izmed postov na tem forumu. Kaj sem naredil, da deluje:

1. odprl sem Keychain Access
2. File > Import items.. in izbral .p12 datoteko (izvoz iz Firefoxa v službi), dodal sem v Login (pod "Destination keychain")
3. Ctrl+clik na certifikat in sem izbral "New identity preference". Sem notri se doda naslov, kjer se potrebuje certifikat:

eDavki: https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/Registration/DigicertCheck.aspx
eVem: https://evem.gov.si/sp/cert/uporabnik/prijava.evem

Pri eDavkih sem prej opravil še prvo prijavo in (kao) namestil komponento za elektronsko podpisovanje (klik nanjo, vpišem password, potem me je spraševalo za nek Apple PIN, pustil sem prazno, nato je napisalo, da je bila namestitev uspešna). Če podpisovanje res deluje, nimam pojma, nisem sprobal.

Upam, da bo komu pomagalo Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.03.2009
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.08.2009 13:13:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanima me ali lahko z enim certifikatom upravljam netstik in e-vem spletno stran.
Namreč, ko sem za netstik vnesel identity pref, je le ta začel delati, ko pa sem vnesel še za e-vem pa ni delal.
Ali lahko sploh vnesem identity za dve različni strani ali ne?

Če ima kdo kakršnkoli odgovor se toplo priporočam.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.01.2012 14:34:08
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej eDavki - a je kdo to uspel usposobiti na Safari 5.1.2 ter Mac OS X 10.7.2 - Lion? Namreč komponenta deluje, certifikat je, ampak ko izbereš podpis pravi, da kao ne najde certifikata (kljub temu, da je v keychainu pa dodani vsi identity references)?

Če je kdo naj malo opiše. Vse kar vrže ven v iskanju (google ter tukaj) sem sprobal pa ne deluje. Prav tako kreiranje novega uporabnika vrne enako napako na os...

_________________
The two most common elements in the universe are hydrogen and stupidity.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.01.2012 16:30:27
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer sem na Snow leopardu...na Safariju ne deluje, na Firefoxu deluje. Pozabil sem že zakaj ampak takrat sem si odprl nov Account in stvar deluje. Pred dvemi dnevi prijavil otroke za dohodnino. Za Liona pa ne vem...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.01.2012 17:55:38
Re: e davki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Sicer sem na Snow leopardu...na Safariju ne deluje, na Firefoxu deluje. Pozabil sem že zakaj ampak takrat sem si odprl nov Account in stvar deluje. Pred dvemi dnevi prijavil otroke za dohodnino. Za Liona pa ne vem...


Ma ja za liona sem tudi probal nov acc pa isto z 3.6.10 firefoxom in tanovim pa ne deluje :S

_________________
The two most common elements in the universe are hydrogen and stupidity.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani