Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Vision PRO
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1835
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 14.02.2024 20:01:21
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sm reku ... Rolling Eyes Rolling Eyes To bo pa povzročil zombije Very Happy Very Happy

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2708
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 15.02.2024 07:35:56
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simpsoni so huj kot baba vanga Smile

https://www.youtube.com/watch?si=ZG3fHzAEIKCxSO4X&fbclid=IwAR3dhTomKzwadtjDSwiWUI5fYdwSE-bHzVV084DP_Hn2QdwzYW60Rzigu8E&v=ukmkjARRwwg&feature=youtu.be
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 671
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 15.02.2024 08:26:13
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kak fajn, da je tako drago to sranje Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1259
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 11.06.2024 16:14:37
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vision Pro prihaja julija med drugim tudi v Nemčijo. Ker nisem povsem na tekočem sprašujem, ali bo deloval tudi v Sloveniji, če ga kupiš v Nemčiji? Vem namreč, da je bil do sedaj omejen samo na ZDA tržišče, ne vem pa, kako bo v Evropi: bo omejen na posamezno državo ali na celotno Evropo, ne glede na to, v kateri evropski državi ga kupiš in v kateri uporabljaš oz. v kateri evropski državi imaš registriran Apple ID.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey (4th gen.) + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10491
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 11.06.2024 21:30:06
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ameriški je dejasnko delal samo z ameriškimi Apple ID-ji... tudi kanadski ni deloval... tako da pričakujem tukaj nekaj podobnega. Sicer pa... jaz sem si kupil Meta Quest 3 (predvsem zato, da vidim, kaj ponuja VR). Pa sem s tem spoznal, da Vision Pro zelo verjetno ni vreden svojega denarja. Za igre (kar jaz primarno uporabljam v VR) je Quest boljši (kontrolerji). Za "productivity" in "filme" si pa že Questa ne predstavljam imeti več ur na glavi (pa je lažji od Vision Pro-ja).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1466
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 11.06.2024 21:32:48
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S tem visionom so pomoje cisto falili, oz. zamudili vse skupaj…
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 245
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.06.2024 10:57:35
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej si je treba dat zadevo gor pa stestirat. Sam imam doma VR2 od Sonya, pa sprobal sem tudi Quest 3. Oboje je v primerjavi z Vision Pro tko kt da bi na Aliexpressu narocil neka VR ocala.

Kvaliteta ekrana je neprimerljivo boljsa. Pri VR2 je na trenutke slika ful neostra glede na to kako glavo obracas. Pa tut sicer ni tolk ostra. Vision Pro je skos ostra. Predvsem se pa vsaj meni na VR2 precej hitreje utrudijo oci ob kaksni daljsi aktivnosti kot na Vision Pro.

Se pa strinjam da jim manjkajo controllerji za gaming ter boljsa integracija full VR izkusenj. Sem pricakoval da bo na letosnjem WWDC to vse dodano ampak zgleda bo treba pocakat na verzijo 3 Smile

Glede teze, problem je predvsem pri tistem “ta lepsem” pascku, ki ti nabije ocala na fris. Ta drugi pascek z dodatno oporo je bistveno bolj ergonomicen. Sam je grd tko da ga je kazejo prav dosti Smile

Je pa cena velika za nas trg, ampak gledano za cel svet pa je precej drzav oz. folka ki mu cca. 4k $ ne predstavlja blaznega problema.

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2020
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 12.06.2024 11:11:27
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vision pro stestiral maja v the grove store v la (boy kaksen store!!), narocil sem se na experience. Pol ure te vodijo cez cel postopek. Mene je zadeva navdusila. Ful. Neprimerljivo z meta, ce mene vprasate. Imel sem tudi opticne lece, ki so mi jih vgradili v set na podlagi mojih ocal. Zadeva je super. Ko sem letel nazaj cez atlantik, sem mel skomine na napravo tbh. Je ta tko. Probal sem z navadnim pasom. Zadeva je tezka. Zelo zelo tezka. Mene je po dveh urah bolel vrat. Apple clovek, ki je vodil moj experience je priznal, da to povejo vsi. Tudi njemu ni udobno tega nosit, pravi. Rekel je, da je sprobal tudi z airpods max in je rekel, da je zanj ta kombinacija nemogoca.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1259
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 12.06.2024 12:00:32
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz osebno mislim, da Apple z Vision Pro ni falil, ampak naredil vrhunski izdelek, ki se bo sčasoma prijel, verjetno pa šele po drugi seriji, ki naj bi bila lažja in predvsem cenejša. Ker ga osebno nisem sprobal, ne morem trditi iz prve roke, ampak, kar sem videl in sedaj tudi prebral zgoraj od tistih, ki so Vision Pro sprobali v živo, imam potrditev, da je vreden svojega denarja. Če že pri enem "usranem" Macbooku ali Mac Studiu zelo hitro prideš na štiri jurčke, se mi tudi za Vision Pro to ne zdi tako nemogoča cena. Res pa je, da bodo ves razvoj plačali prvi adopterji, tisti, ki bodo na ta vlak vstopili z naslednjo serijo, pa bodo že lahko verjetno kupili po ugodnejši ceni verjetno okrog tri jurčke ali še manj.

Upoštevati gre tudi, da lahko, kot vem, Vision Pro uporabljaš povsem kot "standalone" napravo, torej lahko celo teoretično nadomesti računalnik. Se morda motim?

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey (4th gen.) + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10491
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 12.06.2024 13:12:33
Re: Vision PRO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri Vision Pro je tako... vsekakor je "wow efekt", ko zadevo daš na glavo in uporabljaš pol ure. Navdušen si mogoče prvih par tednov... potem pa zadevo vedno manj uporabljaš... vsaj take so izjave večine, ki si ga lastijo (seveda pa obstajajo izjeme). Jaz osebno mislim, da en mesec navdušenja in kasnejša občasna raba ni vredna 4k€ vstopne cene (kar pa še ne pomeni, da HW dejansko ni toliko vreden). Za tistih par ur VR igračkanja na teden je pa Quest 3 čisto dovolj (pa čeprav nekateri pravite, da je to v primerjavi z Vision Pro aliexpress produkt... pa so marsikateri povedali, da to ni res).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani