Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
Mastercard kartica N26
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.10.2018
Prispevkov: 349
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1781   Objavljeno 23.05.2023 11:03:04
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spletna nakazila preko IBAN ali placila preko kartice ?

zaenkrat uporabljam revolut PRO, dobis na vse 0.4% (pred mesecem je bilo celo 1.0)

_________________
MacBook Pro 13" M1
iPhone 14 Pro 128GB black
Apple TV 4K 2022
Apple Watch Series 8 45mm
HomePod GEN2, HomePod Mini
AirPods PRO gen 2
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1782   Objavljeno 23.05.2023 15:08:24
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res nebu vedu od kje ta cashback . Ker kartico usak dan uporabljam za vsa vrsta placil in nakupov . Sam trenutno nikjer nee pise da ce si metal member da dobis kak reward .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1783   Objavljeno 23.05.2023 22:22:42
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz dobim cashback pri plačilu s kartico na N26 Business, mislim da 0.1%.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1784   Objavljeno 24.05.2023 16:12:12
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Haha sm jim pisal na suport , pa pravi da so nas metal uporabnike malo pocrklali zj par mesecov .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1785   Objavljeno 24.11.2023 19:02:40
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem se odlocil po 7 letih da bom zapru N26 racun . Dobil sm od oceta nakazilo *****€ in cez 1 dan , so mi brez kakrsneg koli razloga zamrznili račun. Kar me je najbol razp**** je to da me noben ni kontaktiral nit nic , jaz sem pa dojeu šele ko sm se osramotil na blagajni z 5 zavrnjenimi transakcijami . Kar me je presenetlo se bolj je , da so zamrznili in kartico in moj "vault" in moj round up sparovcek . Ko sm jih kontaktiral so mi poslali mail , da sem dobil transakcijo to in da posredujem vse živo, + od kje izvor denarja . Zj sm jim itak nazaj poslal tak mail da jih bo skisal , ker ne razumem kaj oni mene to majo za sprasevat . Ce je meni oci nakazal iz osebnega NLB racuna , ne razumem kaj za vraga hoces od mene . Sploh pa nimam nic proti da so transakcijo zamrznili ali karkol , ne pa da me obravnavajo k najvecjega kriminalca in mi zamrznejo vsa sredstva in kartico . Podn !

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1786   Objavljeno 24.11.2023 19:40:36
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco je napisal/a:
Danes sem se odlocil po 7 letih da bom zapru N26 racun !


Prav krco da je 5 mestno stevilko nakazu v enmu šusu pa ni pričakoval problema Very Happy Laughing Very Happy da te nau še furs enkat presenetu Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1787   Objavljeno 24.11.2023 19:43:19
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Prav krco da je 5 mestno stevilko nakazu v enmu šusu pa ni pričakoval problema Very Happy Laughing Very Happy da te nau še furs enkat presenetu Very Happy Very Happy



Zakaj bi mel problem kokrkol da je cifra ? Sej ne delam nic kaznivega ? Uglavnem prvic se mi je to v lajfu zgodilo , ocitno niso sam naše banke kmečke .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1788   Objavljeno 24.11.2023 19:59:02
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco je napisal/a:
Zakaj bi mel problem kokrkol da je cifra ? Sej ne delam nic kaznivega ? Uglavnem prvic se mi je to v lajfu zgodilo , ocitno niso sam naše banke kmečke .


jah ce bi blo tko simpl bi vsak pral "cudne" gotovine prek starsa .. zato pa so auto-flaggi za "pranje danarja" kater je tebe ufatil hah Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1789   Objavljeno 24.11.2023 21:16:37
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
jah ce bi blo tko simpl bi vsak pral "cudne" gotovine prek starsa .. zato pa so auto-flaggi za "pranje danarja" kater je tebe ufatil hah Very Happy


Jst nevem kaj ti misls da sm jst , sam kriminalc nism Very Happy Ni človeka na svetu ki sm ga jst nategnu ali karkol finacno prevaro naredu . In spet ponauljam
, nic nebi reku ce bi to transakcijo zamrznili in da bi se zdaj sli nekaj . Ne pa celotni racun in kartico . Mas jo pa za primarno banko ... Tolko o temu

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1790   Objavljeno 24.11.2023 21:18:18
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco; raj daj mir in počaki, da grejo kontrole skozi.

Če se ne motim je 10k meja za posebno obravnavo kar na splošno.
Pač te kontrolirajo. S cirkusom boš zadevo poslabšal.

Konec koncev je nakazilo brez pripadajočega dokumenta problem. Nek dokument mora bit. Pogodba, račun, predračun ...

Zanima jih predvsem davek.

Pač naredi nek dokument, iz katerega je razvidno, da si dobil od očeta nakazilo in preveri, da za to slučajno ni treba plačat davek.

Furs bo pa od banke podatke avtomatsko dobil in tam se hitro kaj zatakne.

Jaz sem mel kontrolo zaradi 120 EUR ene dividende. FURS je videl priliv iz trgovalnega računa, prijave pa ni bilo, ker je šlo za SLO dividende. In so takoj začel omenjat 400EUR kazni. No, ko sem jim dostavil dokumente z mojo razlago, je blo vse OK. Pač kontrola.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1791   Objavljeno 24.11.2023 21:28:49
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Krco; raj daj mir in počaki, da grejo kontrole skozi.

Če se ne motim je 10k meja za posebno obravnavo kar na splošno.
Pač te kontrolirajo. S cirkusom boš zadevo poslabšal.

Konec koncev je nakazilo brez pripadajočega dokumenta problem. Nek dokument mora bit. Pogodba, račun, predračun ...

Zanima jih predvsem davek.

Pač naredi nek dokument, iz katerega je razvidno, da si dobil od očeta nakazilo in preveri, da za to slučajno ni treba plačat davek.

Furs bo pa od banke podatke avtomatsko dobil in tam se hitro kaj zatakne.

Jaz sem mel kontrolo zaradi 120 EUR ene dividende. FURS je videl priliv iz trgovalnega računa, prijave pa ni bilo, ker je šlo za SLO dividende. In so takoj začel omenjat 400EUR kazni. No, ko sem jim dostavil dokumente z mojo razlago, je blo vse OK. Pač kontrola.



Vseno se mi ne zdi korektno da nekomu zamrznes racun . Razumem da doloceno transakcijo ali karkol , ne pa celotni racun z kartico vred , in jaz zj naj cakam x dni da oni se javijo .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1792   Objavljeno 24.11.2023 22:33:48
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco je napisal/a:
, in jaz zj naj cakam x dni da oni se javijo .


Krco, mame skoz pravjo zdravje zdravje drugo ni tok vazn Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1793   Objavljeno 24.11.2023 22:39:42
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Krco, mame skoz pravjo zdravje zdravje drugo ni tok vazn Very Happy Very Happy


To je pa res , ah sm se mlad , sej bo Very Happy

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1794   Objavljeno 24.11.2023 23:00:11
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:


Zanima jih predvsem davek.

Pač naredi nek dokument, iz katerega je razvidno, da si dobil od očeta nakazilo in preveri, da za to slučajno ni treba plačat davek.



Davka na prvi dedni red ni.... more pa furs vedt =)
-------
Oprostitve davka na darila

Davka na prejeto darilo ne plača otrok, posvojenec, zakonec ali zunajzakonski partner darovalca, zet, snaha, pastorek in obdarjenec, ki z darovalcem živi v registrirani istospolni partnerski skupnosti. ....

V omenjenih primerih oprostitve je treba napoved vseeno vložiti.
------

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1795   Objavljeno 25.11.2023 14:00:29
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz sem mel kontrolo zaradi 120 EUR ene dividende. FURS je videl priliv iz trgovalnega računa, prijave pa ni bilo, ker je šlo za SLO dividende. In so takoj začel omenjat 400EUR kazni. No, ko sem jim dostavil dokumente z mojo razlago, je blo vse OK. Pač kontrola.


Lahko poveš malo več o tem? Ni tako, da tuje banke sporočajo stanje na banki konec leta (po nekem EU al celo OECD predpisu) in ne individualnih transakcij? Ali je pač broker poslal podatke na FURS? Kaj točno si dobil od FURS?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1796   Objavljeno 25.11.2023 16:03:10
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
Lahko poveš malo več o tem? Ni tako, da tuje banke sporočajo stanje na banki konec leta (po nekem EU al celo OECD predpisu) in ne individualnih transakcij? Ali je pač broker poslal podatke na FURS? Kaj točno si dobil od FURS?


Ja. Gre za transakcijski račun pri avstrijski banki. Zraven ima še trgovalni račun. Prilivi na tr so samo iz trgovalnega računa.

Ko sem naredil prijavo na furs, so me klicali, da podatki strižejo. Za toliko, kot je bilo dividend od slo delnice. Takrat sem štel, da se tega ne ptijavlja, ker je vse plačano in prijavljeno že v sloveniji. Zato te dividende nisem vključil v prijavo. Sem pa pripel dokument, iz katerega je bilo to razvidno že ob prijavi.

No, zdaj pa vsako leto tudi to dividendo prijavim, in dodam moje pojasnilo, kaj to je. Je pa problem, ker jaz nisem vpisan v delniško knjigo, pač pa banka. Dividenda z odbitim davkom se pa pojavi na trrju. Iz dokumenta je razvidno, koliko davka je bilo že plačano v slo. Je pa avstrijski davek manjši. Zato je bilo že govora, da bi moral še enkrat plačati razliko. Kar je pa dvojna obdavčitev. Mal je zmešnjave, ampak je furs dost korektno zadevo obravnaval.

Niso pa zaznali posamezne transakcije, ampak jim je skupen promet strigel s prijavljenim. Za ranga 120 eur.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1797   Objavljeno 27.11.2023 10:26:43
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco je napisal/a:
Danes sem se odlocil po 7 letih da bom zapru N26 racun ... Podn !

I feel you Smile Tudi meni je pred nekaj leti počil živec, ko sem na svoj lastni osebni TRR na banki želeli položiti cca 3.000€ gotovine in me je uslužbenka začela spraševati o izvoru denarja. Ustna razlaga namreč ni zadostovala, želela je dokument v pisni obliki in dejansko nisem dosegel, da bi mi sprejeli gotovino. Od takrat naprej me na banki niso več videli. Z gotovino ne delam veliko, kolikor jo pa vseeno dobim, poskrbim da jo tudi sproti porabim Smile

Se je pa tudi pri nas v firmi lani FURS oglasil, ker so zmotno mislili, da želimo goljufati. Pojavili so se na vratih brez vnaprejšnje najave, s takšnimi izrazi na obrazu, da bi človek mislil, da jim milijone prikrivamo Very Happy
Program, ki izstavlja račune in komunicira z davčno blagajno, je narobe poknjižil avansne račune, tako da smo imeli v letu 2011 ravno toliko premalo prikazanega kot je bilo v 2012 potem preveč prikazanega. Ampak ne, FURS ni pogledal enega leta nazaj in enega leta naprej, oni se zapičijo samo v tisto kar je njim v prid. Smo rešili brez kazni ali opomina, zgolj pojasnilo, s katerim je bilo vse razloženo. Konec dober, pa tudi oni so potem ko so videli, da vse delamo pravilno, povsem spremenili izraze in bili čisto ok sogovornik.

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1798   Objavljeno 27.11.2023 12:07:07
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih



Kokr da nic ni blo , ampak aj cao .... Lp

PS : Sm se pa mal za foro spustu zj njimi v prpir haha Pa praujo da nic ni narobe in naj bi bila to "skripta" ki automatsko zaradi preteklosti , zamrzne racun .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1799   Objavljeno 27.11.2023 18:09:27
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakonodaja pravi nad 15k pologa iz nesvojega računa, je potrebno dokazovati.

Zavezanci (tudi banke in hranilnice) so v skladu z ZPPDFT-2 dolžni izvajati ukrepe za odkrivanje in preprečevanje tveganj pranja denarja in financiranja terorizma ter v sklopu tega zagotoviti poznavanje stranke, vključno z izvorom sredstev, s katerimi ta posluje. Na to pa ne vpliva zgolj dokument, ki ga predloži stranka, ampak tudi preostale informacije, ki jih je banka pridobila od stranke v okviru pregleda stranke pri sklenitvi poslovnega razmerja (KYC) in tekom skrbnega spremljanja njenih poslovnih aktivnosti (transaction monitoring). Da zavezanci lahko izpolnjujejo zahteve, ki jim naložene z ZPPDFT-2, lahko pojasnila in dokazila o izvoru sredstev zahtevajo neposredno od stranke. Obseg zahtevanih pojasnil oziroma dokazil je odvisna od stopnje poznavanja stranke (npr. nova ali obstoječa stranka) in ocenjenega tveganja za pranje denarja in financiranje terorizma in je torej predmet konkretnega poslovnega razmerja med zavezancem in stranko.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1800   Objavljeno 27.11.2023 18:38:09
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse jst razumem , sej nism na drevesu odrastu . Kar ne razumem je ta nacin , zamrznes vsa sredstva cloveku in blokiras kartico . Iskreno mislim da se ti kej tazga pri Slovenski banki nemore zgodit .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani