Jabuk
macbook air 13 2018
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.02.2023 17:54:03
macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Starši pokojnega sina so mi podarili star macbook air 13 2018, ker ne vemo gesla za prijavo, smo narediti "clean mac" ter pobrisali podatke. Žal, se pri ponovni namestitvi pojavi sporočilo "This mac is linked to an apple id..." se pravi, na apple račun pokojnega sina. kot sem omenil žal ne vemo gesla. Se da kako prekočiti tole preverjanje ali na kak drug način ponastaviti macbook, da bi deloval kot nov?

lp.

_________________
My old house is now my smart home Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.02.2023 17:55:57
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ggrizliv je napisal/a:
Pozdravljeni!

Starši pokojnega sina so mi podarili star macbook air 13 2018, ker ne vemo gesla za prijavo, smo narediti "clean mac" ter pobrisali podatke. Žal, se pri ponovni namestitvi pojavi sporočilo "This mac is linked to an apple id..." se pravi, na apple račun pokojnega sina. kot sem omenil žal ne vemo gesla. Se da kako prekočiti tole preverjanje ali na kak drug način ponastaviti macbook, da bi deloval kot nov?

lp.


Nau šlo prjatu . Kr v kontejner Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.02.2023 17:57:44
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je povezan z Apple ID, tukaj kaj dosti ne moreš.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.02.2023 18:41:18
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem pisal na Apple support, pa bomo videli kaj bodo odgovorili...

_________________
My old house is now my smart home Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.02.2023 19:42:55
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ggrizliv je napisal/a:
sem pisal na Apple support, pa bomo videli kaj bodo odgovorili...


Odgovril ti bodo da vrni ukradenega mac-ka Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.02.2023 19:58:56
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco, ni ukraden, ker bi ga potem lahko on na daljavo zaklenil.

imam tudi njegov telefon in tablico (oboje samsung), ampak je tudi zaklenjen na njegov account, ki ga žal ne vemo). Seveda se oboje smatra, da je kot ukradeno in zahteva njegove podatke, katere pa žal nobeden ne ve...

_________________
My old house is now my smart home Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.02.2023 20:32:14
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ggrizliv je napisal/a:
Krco, ni ukraden, ker bi ga potem lahko on na daljavo zaklenil.

imam tudi njegov telefon in tablico (oboje samsung), ampak je tudi zaklenjen na njegov account, ki ga žal ne vemo). Seveda se oboje smatra, da je kot ukradeno in zahteva njegove podatke, katere pa žal nobeden ne ve...


Nism reku da je ukraden, samo se pa upam da zavedas v kaksnem svetu živimo , da to ne pije vode in da nisi ni prvi ne zadnji k se je najdu v podobni situaciji . Apple je pri tem žal strog , jaz osebno sem živi dokaz , pozabil apple ID , gesla od maila nism vedu , in mi spet niso mogli pomagat .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.02.2023 22:35:27
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Okej, če gre dejansko za pokojnika - potem je njegova lastnina sigurno postala zapuščina nekoga drugega. Če je šlo po zakonski poti vse na tebe, potem se obrneš na Apple Support - potreboval boš overjeno zahtevo za odklep. Seveda moraš imeti tudi overjeni prevod poročila iz zapuščinske obravnave, kjer je jasno vidno da je naprava postala tvoja last.

Če je zadeva "legalno" tvoja potem ti ga odklenejo in ga lahko uporabljaš dalje.

Kako vem? Ker smo dedkov iPhone tako spravili ponovno v uporabo po njegovi smrti pa čeprav nismo vedeli Apple ID gesla.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.02.2023 10:49:20
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Okej, če gre dejansko za pokojnika - potem je njegova lastnina sigurno postala zapuščina nekoga drugega. Če je šlo po zakonski poti vse na tebe, potem se obrneš na Apple Support - potreboval boš overjeno zahtevo za odklep. Seveda moraš imeti tudi overjeni prevod poročila iz zapuščinske obravnave, kjer je jasno vidno da je naprava postala tvoja last.

Če je zadeva "legalno" tvoja potem ti ga odklenejo in ga lahko uporabljaš dalje.

Kako vem? Ker smo dedkov iPhone tako spravili ponovno v uporabo po njegovi smrti pa čeprav nismo vedeli Apple ID gesla.
+1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.02.2023 10:58:15
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Nism reku da je ukraden, samo se pa upam da zavedas v kaksnem svetu živimo , da to ne pije vode in da nisi ni prvi ne zadnji k se je najdu v podobni situaciji . Apple je pri tem žal strog , jaz osebno sem živi dokaz , pozabil apple ID , gesla od maila nism vedu , in mi spet niso mogli pomagat .


Joj. Svoj način kupovanja in odnos primerjaš s tem ko nekdo hoče prenesti tujo lastnino nase.
A lahko postaneš lastnik avta z obvozom pravil igre ki so določena v EU ? po domače brez odobritve lastnika ..

Krco17 je napisal/a:
gesla od maila nism vedu , in mi spet niso mogli pomagat
k bi zgubu telefon bi pa kaj, jih uprašal da ti vklopjo "FindMy" da lahk najdeš napravo .. Laughing

eh krčoooo, drži se pravil pa igra nav težka Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.07.2013
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 25.08.2023 10:04:29
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

Prosil bi za nasvet katero mac mašino nabavit (ali laptop ali stacionarno mašino)?
Nisem še imel macbooka, zato bi potreboval nasvet kaj se mi splača kupiti.
Trenutno imam Hp elitebook, i7, 2,8gh, 8g rama, internet mam preko opticnega kabla cca. 8oo mega, tako da povezave delujeje kot mora. Ekran imam 49” in delam vecino stvari preko njega. Na racunalniku igram poker z vec sobami naenkrat (torej vec aplikacij odprtih naenkrat), problem se pojavi ko odprem eno sobo, ki ima neko grafiko Auroro in ce odprem ta program mi zacne vse skupaj zelo pocasi delat. Na maca (oz ios) bi sel iz hp in windowsa ravno zaradi tega, ker na tablici (ipad pro) ali iphonu pa vse dela kot urica, tako da verjetno na macu teh problemov nebi vec imel.
Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam zanj, lahko je tudi par let star samo da je dovolj zmogljiv za multitasking.
Z maci nimam se nobenih izkušenj, zato prosim ce ima kdo kaksno idejo kaj nabavit? Razmisljam sem ze tudi o kaksnem macu, ki ima pokvarjen zaslon, ampak je pa po drugi strani zelo zmogljiv.
Vnaprej hvala za morebitne odgovore in vse dobro želim.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.07.2013
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.08.2023 10:05:50
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravi
Prosil bi za nasvet katero mac mašino nabavit (ali laptop ali stacionarno mašino)?
Nisem še imel macbooka, zato bi potreboval nasvet kaj se mi splača kupiti.
Trenutno imam Hp elitebook, i7, 2,8gh, 8g rama, internet mam preko opticnega kabla cca. 8oo mega, tako da povezave delujeje kot mora. Ekran imam 49” in delam vecino stvari preko njega.
Na racunalniku igram poker z vec sobami naenkrat (torej vec aplikacij odprtih naenkrat), problem se pojavi ko odprem eno sobo, ki ima neko grafiko Auroro in ce odprem ta program mi zacne vse skupaj zelo pocasi delat…
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.07.2013
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.08.2023 10:06:58
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
…..Na maca (oz ios) bi sel iz hp in windowsa ravno zaradi tega, ker na tablici (ipad pro) ali iphonu pa vse dela kot urica, tako da verjetno na macu teh problemov nebi vec imel.
Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam zanj, lahko je tudi par let star samo da je dovolj zmogljiv za multitasking.
Z maci nimam se nobenih izkušenj, zato prosim ce ima kdo kaksno idejo kaj nabavit? Razmisljam sem ze tudi o kaksnem macu, ki ima pokvarjen zaslon, ampak je pa po drugi strani zelo zmogljiv.
Vnaprej hvala za morebitne odgovore in vse dobro želim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 25.08.2023 10:53:13
Re: macbook air 13 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iZoki je napisal/a:
…..Na maca (oz ios) bi sel iz hp in windowsa ravno zaradi tega, ker na tablici (ipad pro) ali iphonu pa vse dela kot urica, tako da verjetno na macu teh problemov nebi vec imel.
Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam zanj, lahko je tudi par let star samo da je dovolj zmogljiv za multitasking.
Z maci nimam se nobenih izkušenj, zato prosim ce ima kdo kaksno idejo kaj nabavit? Razmisljam sem ze tudi o kaksnem macu, ki ima pokvarjen zaslon, ampak je pa po drugi strani zelo zmogljiv.
Vnaprej hvala za morebitne odgovore in vse dobro želim.


Kak mac mini z m1 al m2. Monitor že imaš. Najcenejše zagotovo

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani