Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
kje prodajate svoj iphone
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 19.06.2021 13:26:50
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem tudi pisal o tem predvsem zaradi takega “problema”. tudi jaz kupujem in bolha je poraz. par let nazaj se je se kaj naslo. sedaj pa wtf?

mislim da gre nekako takole: odpres “trgovino” na bolhi, placas nek drobiz na mesec in imas moznost neomejeno oglasov.

zate je vseeno, samo, da ni kaksna prevara pri nakupu telefona.
ne samo, da tebe kdo ne “nategne”. da ni bil ze nateg pri podpisovanju aneksa…
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2014
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 19.06.2021 14:15:58
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V kaksnem smislu nateg pri podpisovanju aneksa? Na fb marketu so tudi sicer po vecini prodajalci, ki imajo po vec vakuumsko zapakiranih telefonov od vsakega operaterja par, ni mi jasno od kje pa zakaj ugodnejsa cena.

Sicer pa ni bog da ne bi se dalo tudi direkt na Telekomu zglihat za kaksno zvestobo ali pa nekaj mesecov brez narocnine pa si tudi tam hitro potem na 900 eur za 128 12 pro. Edini pazit je treba na 36 mesecno placevanje. Sem mislil da je 3 letna vezava pa je v bistvu 1 letna vezava s se 2 letoma odplacevanja in je na koncu drazje.

Ob priliki grem pogledat tja pa da vidim prvo kot prvo barve in ali je Max prevelik ter ce se da kaj zmenit...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 19.06.2021 16:41:54
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Urbas je napisal/a:
Zdravo.

Brez zamere ampak bi predstavil tukaj vizijo kot kupec. Trenutno iscem 12 pro (max)

Na bolhi se ne da prefiltrirat rezultatov iskanja toliko, da bi skril tiste tecne odkupovalce. Gre se za ene 5 telefonskih stevilk odkupovalcev, vsak pozre 5 strani rezultatov z isto telefonsko, pogosto isto sliko, vcas v naslov doda se s21 ultra, menja pa samo kraj... pisal sem bolhi pa so rekli naj filtriram na racunalniku ne na mobilni strani s telefonom, pa se to da naj grem rocno not v kategorijo, da sicer bo vse jabuke pokazalo ampak da tam se bo pa ze dalo s ceno filtrirat model...

A so kupim oglasi tudi placljivi sicer? Kako se jim splaca toliko oglasov odpret za vsako vas posebej, koliko ti pacienti sploh ponudijo prodajalcu? Zakaj bolha to dopusca?

Na FB marketu pa, ce je sreca, se veckrat najde 12 pro ali pa celo max za 850€, vakumsko zapakiran kupljen pri razlicnih slovenskih operaterjih. Zakaj tako poceni, jaz ga na 2 letni telekom anex dobim tamali 12pro za slabih 1000?

Za 950 se dobi ze osnovni 12 pro max ali pa 12 pro z 256gb. Ne razumem. Do zdaj sem vedno vzel telefon na anex pri Telekomu, ker je bila vedno najcenejsa opcija, zdaj pa spremljam FB market.

Tukaj bi si sposodil temo za kratko vprasanje. Ali igra vlogo zame pri katerem operaterju je FB prodajalec telefon vzel? Dokler je racun na razpolago za morebitno garancijo poskrbi EPL oz iStyle, ce je telefon od SLO operaterja? Mislim da neka razlika je bila edino s Telekomom, je morda se?

Hvala in lp


Ne, operater nima več veze, ker noben iPhone kupljen v Slo ni zaklenjen na operaterja Smile
Čez v ponedeljek 21-ega je Prime Day, mogoče bo imel tudi Amazon.de kako dobro ceno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 20.06.2021 04:58:03
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Urbas je napisal/a:
V kaksnem smislu nateg pri podpisovanju aneksa? Na fb marketu so tudi sicer po vecini prodajalci, ki imajo po vec vakuumsko zapakiranih telefonov od vsakega operaterja par, ni mi jasno od kje pa zakaj ugodnejsa cena.

Hitri kredit brez obresti... greš do operaterja, na obroke kupiš drag telefon, ga daš takoj na bolho/marketplace po nižji ceni, da hitreje gre in evo, maš neki gotovine...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 20.06.2021 07:52:18
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
w3by je napisal/a:
Hitri kredit brez obresti... greš do operaterja, na obroke kupiš drag telefon, ga daš takoj na bolho/marketplace po nižji ceni, da hitreje gre in evo, maš neki gotovine...


V bistvu glih pri operaterju plačaš precej več... Še najbolje da ga sploh ne kupiš v Slo, ker so pri nas cene navite do amena. Sam bom začel kupovat Jabolčne produkte samo še v tujini počas, ker tole pri nas presega že vse meje dobrega okusa.

Sem gledal slušalke max, v tujini 550€, pri nas 640€, sam WTF...

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 20.06.2021 10:02:14
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na amazon.de so 480 Rolling Eyes
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 20.06.2021 10:53:20
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTimi je napisal/a:
Na amazon.de so 480 Rolling Eyes


Ok tam je pa potem že vprašljiv izvor, ker je to dejansko ceneje kot official reseller v de. Še najbolje se je kar zapeljat v at in kupit tam, samo še počakat je treba, da bo konc korone Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 20.06.2021 11:28:57
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej se izdelki na amazon prodajajo direktno od Appla. https://www.theverge.com/2018/11/21/18106680/amazon-selling-macs-ipads-apple-watch-apple-tv-directly
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.01.2023
Prispevkov: 2
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 25.01.2023 13:13:56
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. MS-MOBIL nudi. Najlazji nacin, da prodas svoj telefon. Prodal sem jim iPhone X & iPhone 12. Za telefon takoj ponudijo gotovino.


Nazadnje urejal/a Mare881 Tor 19. Mar 2024 09:25; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
marko
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.03.2012
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 25.01.2023 13:26:30
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mare, registriral si se na forum da nam poveš to? In Love
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 25.01.2023 15:46:35
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole smrdi po SPAM-u Laughing
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.02.2018
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 25.01.2023 20:05:57
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mare881 je napisal/a:
Zdravo. MS-MOBIL nudi odkup telefonov. Najlazji nacin, da prodas svoj telefon. Prodal sem jim iPhone X & iPhone 12. Za telefon takoj ponudijo gotovino.


koliko si dobil za X????
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.09.2016
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 27.03.2023 17:22:04
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
w3by je napisal/a:
Hitri kredit brez obresti... greš do operaterja, na obroke kupiš drag telefon, ga daš takoj na bolho/marketplace po nižji ceni, da hitreje gre in evo, maš neki gotovine...


Ok, razumem da gre za hitri kredit. Ampak brez obresti pa glih ni... če pogledamo samo ta primer s foruma, je pri odplačevanju na 24 mesecv efektivna letna obrestna mera okrog 10%. Za tolko se pa že dobi kje kak potrošniški kredit verjetno?

(PRIMER: https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=69722)

Kakorkoli, moje vprašanje je v bistvu ali se lahko z nakupom takega telefona kakorlkoli zaj****? Če je original zapakiran, z original računom in garancijo? Ali kdo ve, če lahko imaš kakršnekoli probleme, če potem prvotni kupec neha odplačevati? (recimo da operater hoče napravo nazaj ali ji omeji dostop do omrežja... to se mi sicer malo verjetno, pač naj se obesijo na prvotnega kupca?).

Hvala vnaprej za odgovore.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 27.03.2023 17:57:19
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
don-d je napisal/a:
Ok, razumem da gre za hitri kredit. Ampak brez obresti pa glih ni... če pogledamo samo ta primer s foruma, je pri odplačevanju na 24 mesecv efektivna letna obrestna mera okrog 10%. Za tolko se pa že dobi kje kak potrošniški kredit verjetno?

(PRIMER: https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=69722)

Kakorkoli, moje vprašanje je v bistvu ali se lahko z nakupom takega telefona kakorlkoli zaj****? Če je original zapakiran, z original računom in garancijo? Ali kdo ve, če lahko imaš kakršnekoli probleme, če potem prvotni kupec neha odplačevati? (recimo da operater hoče napravo nazaj ali ji omeji dostop do omrežja... to se mi sicer malo verjetno, pač naj se obesijo na prvotnega kupca?).

Hvala vnaprej za odgovore.


Tega že dolgo ne prakticirajo kako ti bojo omejili omrežje in tudi, če bi ga lahko a je to smiselno za njih.

Da bi vzeli telefon spet nobenega smisla saj niso bolha da bojo prodajali stare telefone.

Dajo izvršbo na sodišče in na koncu ti država lahko z računa pobere vse prihodke ali pa se ti usede na imetje avto ali staanovanje in podobno.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 27.03.2023 19:07:10
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Tega že dolgo ne prakticirajo kako ti bojo omejili omrežje in tudi, če bi ga lahko a je to smiselno za njih.

Da bi vzeli telefon spet nobenega smisla saj niso bolha da bojo prodajali stare telefone.

Dajo izvršbo na sodišče in na koncu ti država lahko z računa pobere vse prihodke ali pa se ti usede na imetje avto ali staanovanje in podobno.


Skratka nov kupec telefona nima nič s tem. Kupiš, tvoja je last. Kako bo to odplačeval dolžnik prodajalec tega telefona, ni tvoj problem....Na tak način se vsa roba prodaja na bolhi. Ti ne moreš vedet ali je telefon kupljen na obroke al na gotovino.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 27.03.2023 23:01:39
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Skratka nov kupec telefona nima nič s tem. Kupiš, tvoja je last. Kako bo to odplačeval dolžnik prodajalec tega telefona, ni tvoj problem....Na tak način se vsa roba prodaja na bolhi. Ti ne moreš vedet ali je telefon kupljen na obroke al na gotovino.


Mislim ne me narobe razumet kaj imaš ti stem on ga je vzel kakor koli ti si ga kupil, če ti predloži vse papirje kaj te briga njegova skrb kako bo naprej.

Res pa je da jaz tega ne podpiram ne maram teh tipov, ki prežijo na bolhi in marketplacu in čakajo te uboge pare, ki rabijo denar, da jim ponudijo neko smešno ceno potem pa ga ne briga, če tisti zapade v dolgove in stem posledično ima lahko resne težave.

Sveta ne morem rešit spreminjat ljudi tudi ne se prilagodim kolikor gre v tem primeru vedno kupim nov telefon v trgovini Apple ali pa na e4you.

Je pa treba bit previden ker scammerji so res napredovali lahko je telefon zapakiran in ima račun in je scamm treba je res vse preveriti tako telefon še prej osebo, ki prodaja telefon in ne hodite sami po nakupih, ker vas lahko še okradejo tudi to se je že dogajalo.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 28.03.2023 08:41:38
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Mislim ne me narobe razumet kaj imaš ti stem on ga je vzel kakor koli ti si ga kupil, če ti predloži vse papirje kaj te briga njegova skrb kako bo naprej.

Res pa je da jaz tega ne podpiram ne maram teh tipov, ki prežijo na bolhi in marketplacu in čakajo te uboge pare, ki rabijo denar, da jim ponudijo neko smešno ceno potem pa ga ne briga, če tisti zapade v dolgove in stem posledično ima lahko resne težave.

Sveta ne morem rešit spreminjat ljudi tudi ne se prilagodim kolikor gre v tem primeru vedno kupim nov telefon v trgovini Apple ali pa na e4you.

Je pa treba bit previden ker scammerji so res napredovali lahko je telefon zapakiran in ima račun in je scamm treba je res vse preveriti tako telefon še prej osebo, ki prodaja telefon in ne hodite sami po nakupih, ker vas lahko še okradejo tudi to se je že dogajalo.


Pri Iphonih nisem še imel slabih izkušenj na bolhi. Pri airpodsih sem se pa netegnil. Tip mi je prodal airpodse fake, drugo je pa bilo vse original. Račun, škatla, serijska na škatli itd. Vtaknil je fake podse v original škatlico in seveda račun je bil od orginalne škatlice. Nisem bil pozoren in nisem šel v nastavitve preverit ali se serijska od airpodsov sklada z serijsko od škatlice in računa. Sem samo preveril škatlo in račun in serijsko od škatlice. To je vse blo ok, serijska od airpodsov je bila drugačna. Pač šola za drugič...

Pozoren je treba bit vedno, še posebi če je rabljena roba....

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 28.03.2023 09:12:01
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
don-d je napisal/a:
Ok, razumem da gre za hitri kredit. Ampak brez obresti pa glih ni... če pogledamo samo ta primer s foruma, je pri odplačevanju na 24 mesecv efektivna letna obrestna mera okrog 10%. Za tolko se pa že dobi kje kak potrošniški kredit verjetno?

(PRIMER: https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=69722)

Kakorkoli, moje vprašanje je v bistvu ali se lahko z nakupom takega telefona kakorlkoli zaj****? Če je original zapakiran, z original računom in garancijo? Ali kdo ve, če lahko imaš kakršnekoli probleme, če potem prvotni kupec neha odplačevati? (recimo da operater hoče napravo nazaj ali ji omeji dostop do omrežja... to se mi sicer malo verjetno, pač naj se obesijo na prvotnega kupca?).

Hvala vnaprej za odgovore.

Kolega je imel vse dokumente, račun, garancijo, škatlo itd, ampak je bil problem, da je ta, ki mu je prodal telefon sklenil naročnino z ukradeno/izgubljeno osebno. Ko je oseba z osebne izkaznice pričela prejemati položnice za plačilo je seveda vseskupaj prijavila policiji in kolegu so telefon zasegli. Ostala mu je opcija tožbe proti temu, ki mu je telefon prodal. Je pa verjetno majhna verjetnost.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.09.2016
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 29.03.2023 21:18:22
Re: kje prodajate svoj iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No sej zanimalo me je use opcije kako te lahko tle nategnejo.
Ok, ne nosiš gotovine s sabo in kar pomeni, da rop sredi belega dneva verejtno odpade oz. se usaj zmanjšajo možnosti. Preverim serijsko na apple spletni strani in odprem in preverim serijsko na telefonu v nastavitvah. Če to naredim in je priložen račun je načeloma OK, al je ša kaj kar je nujno stroit pr takem nakupu?

amacar je napisal/a:
Kolega je imel vse dokumente, račun, garancijo, škatlo itd, ampak je bil problem, da je ta, ki mu je prodal telefon sklenil naročnino z ukradeno/izgubljeno osebno. Ko je oseba z osebne izkaznice pričela prejemati položnice za plačilo je seveda vseskupaj prijavila policiji in kolegu so telefon zasegli. Ostala mu je opcija tožbe proti temu, ki mu je telefon prodal. Je pa verjetno majhna verjetnost.


Kako so pa izledili njega in telefon? Načeloma lahko sploh ne bi bil pri istem operaterju? To potem prek policije in sodnega naloga? Ker pač on ga je legit kupil in "pošteno" (ok, malo bolj ugodno) plačal...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani