Jabuk
iPad Ultra 2023
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.11.2022 10:06:11
iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Omenja se, da naj bi jeseni 2023 lansirali iPad Ultra (naslednik trenutnega). Velikost ekrana 16" M2/M3 chipset, Dynamic Island, 12.500 mAh baterija, Dynamic Island.....! In tudi 14.1" ekran izvedba....! Več bo znanega tekom leta 2023 (Sep.- Nov.)

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.11.2022 18:43:37
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ideja mi je res všeč - za delo bi bila to idealna tablica, realno gledano bi lahko zamenjal laptop. Če bodo uredili še mrežni pristop bolje, kot je trenutno (ne)urejeno, bo to odlično. Če bo res na voljo, bo to verjetno precej visoko na prioritetni listi za nakup...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.11.2022 19:04:17
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa vem... dodajajo nove "wannabe desktop" featurje (kot npr. stage manager)... pa je iPad še vendno samo iPad. Meni osebno je škoda takega hardwarea samo za iPad... če bo pa to dual boot mašina, kjer bo laufal gor še macOS (ker je zaradi Applove politike praktično nemogoče), bi bilo pa zanimivo za nakup.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.11.2022 19:13:19
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni bo zanimiv in bom pocakal na Ultra do konca leta 2023. Edino za videti bo ali 16” ali 14.1”

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.11.2022 10:05:00
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred leti sem trdil, da se bodo desktop mašine počasi umaknile tablicam, pa so me vsi debelo gledali. Danes imam iPadPro 11 z M1, ki hitreje melje od trashcan-a, še posebej video. Spedenat fotke je milina, delo z videom prav tako. Počasi se stvari res premikajo v to smer in če bo takle ipad res zunaj konec naslednjega leta, se do takrat tudi na polju OS-a lahko mnogo premakne. "iPad je še vedno samo iPad", ampak je mnogo bolj uporaben, kot 5 let star računalnik, le način uporabe je drugačen - kar zahteva prilagajanje uporabnika, in to nam je odveč. Mislim, da gre za popolno preobrazbo načina dela - telefone smo osvojili mimogrede, ker je bilo to popolnoma novo področje, "fuzija" računalnika s tablico oz. pristopa k delu z njimi, pa zahteva mentalni preklop.

Še vedno trdim, da čez nekaj let desktopov ne bomo več kupovali, vsaj ne v zasnovi, kot jo poznamo danes. Vse se bo selilo na oblak in na kliente - neke smart device - ki bodo brezžično dostopali do vsebin in podatkov. Recimo tole:

https://www.womp.com/

Vse se dogaja "pri njih", uporabnik rabi zgolj klienta (PC, tablica, telefon) in lahko ustvarja ceneje in hitreje, kot če bi imel nek low-range workstation.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.11.2022 10:23:26
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi v bistvu lahko že shajal brez in uporabljal le iPad.....edino, kar me zavira je torrent odjemalec, katerega za iOS ni....

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.11.2022 11:00:13
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja imam doma ipad, Macbook, Imac. Ipad najmanj uporabljam. Pri brskanju se vse konča. Mogoče še kaka muzka zunaj poleti za poslušanje. Drugače ga največ otroci uporabljajo. Macbook kot je že rečeno torrent, filmi, podnapisi, strimanje filmov in podnapisov na tv. Pisanje Word dokumentov, mailov, ustvarjanje beckup-ov. Vse nekako najhitreje še zmeraj naredim na računalniku. Ipad mi je štorast za pisanje, če pa že imam tipkovnico pa mi ni več tko prijazen za uporabo, ker moram sedet za mizo. Verjetno je za kaj drugega bolj prijazen, ampak za povprečnega uporabnika dvomim, da bo kdaj za primarno uporabo oz. da bo ipad zamenjal računalnik.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.11.2022 11:08:23
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš ipad pro s tipkovnico ne rabiš bit za mizo. macbook pro imam samo še za evem, edavke pol se pa neha.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.11.2022 11:22:19
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz iPad uporabljam ogromno... za brskanje s kavča in igranje iger. Ampak za resno delo je pa potreben macOS. iPadOS s svojimi omejitvami je preveč štorast za uporabo. To, da je hardware na nivoju modernih macbookov in s tem hitrejši od 5 let starega desktopa še ne pomeni, da je je software na nivoju 5 let starega desktopa. Da je kakšne stvari lažje narediti na iPadu je pa lahko izključno zato, ker se Apple trmasto brani na Macbooke dodati touchscreen.

Še vedno sem mnenja, da je iPad odlična zadeva za prosti čas. Za resno delo pač ni primeren (razen določenih izjem, kjer je touchscreen prednost). Tako da kar se mene tiče, je neka "Ultra" varianta popolnoma nepotrebna.

Ampak ja... če pomislim, da veliko ljudi primarno uporablja le še smartphone za dostop do spleta... potem verjamem, da bi tudi marsikdo preživel le z iPadom.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.11.2022 11:28:02
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Še vedno trdim, da čez nekaj let desktopov ne bomo več kupovali, vsaj ne v zasnovi, kot jo poznamo danes. Vse se bo selilo na oblak in na kliente - neke smart device - ki bodo brezžično dostopali do vsebin in podatkov.


To se napoveduje že zelo doooolgo. Dejansko smo trenutno na točki, kjer bi hardware to že omogočal. Daj M1/M2 v iPhone s 512GB ali 1TB prostora... pa imaš računalnik v žepu. Apple bi moral le omogočat, da ga preko thunderbolta priklopiš na monitor in imaš PC. Ampak NAMERNO razvijajo SW v tej smeri, da moraš kupiti še iPada za več produktivnosti in hkrati še Mac-a za resno delo. Njim ni v interesu, da bi ti kupil eno napravo, s katero bi lahko počel vse (čeprav bi bilo tehnično možno). Oni ti želijo prodati vse kategorije naprav... in zato bo iPad funkcionalno vedno inferioren desktop Macom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.11.2022 12:45:26
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravnokar sem delal prijavo in odjavo delavca na evem. Dokument sem “poskeniral” z ipadom (drugače bi se moral sprehodit do skenerja), potem sem sliko odprl s pdf expert, jo z enim klikom pretvoru v pdf, ker je bil fajl za evem prevelik sem ga zmanjšal, shranil na icloud in potem moral na maca, ker z ipadom pač ne moreš podpisati na evem.
Mislim, da je precej odvisno od navad. Ker ne tipkam dosti mi ipad popolnoma zadošča. Če bom pa v penziji šel med pisatelje bom pa nabavil maca Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.11.2022 12:49:09
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se popolnoma strinjam z vsem zgoraj napisanim. Trenutno je iPad res bolj-kot-ne igrača - ki pride prav za prosti čas, vsaj za veliko večino. Po drugi strani je meni nepogrešljiv za retušo in ilustracije. Zelo uporaben in priročen fotoaparat (za delo), ko potrebujem le referenčne fotke za 3D modele. Ja, trenutno je desktop nenadomestljiv za zahtevnejše delo. Govorim o tem, da se meja med desktopi, laptopi in tablicami briše. Na iPadu lepo (stabilno in hitro) deluje cel kup DTP programov, prav zdajle je affinity store down, ker pripravljajo nekaj novega - srčno upam, da tudi Publisher za iPad-a. Layout aplikacija je edino, kar še manjka, da bi lahko delal kompleten dtp na iPadu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.11.2022 13:45:46
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O resnem delu pišete v glavnem oblikovalci. Kaj je pravzaprav neresno delo? 100 ljudi, 100 del. Debata je v bistvu bv, ker delamo zelo različne stvari.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.11.2022 16:44:53
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
O resnem delu pišete v glavnem oblikovalci. Kaj je pravzaprav neresno delo? 100 ljudi, 100 del. Debata je v bistvu bv, ker delamo zelo različne stvari.


Smile

Good point!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.11.2022 18:11:26
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Jaz iPad uporabljam ogromno... za brskanje s kavča in igranje iger. Ampak za resno delo je pa potreben macOS. iPadOS s svojimi omejitvami je preveč štorast za uporabo. To, da je hardware na nivoju modernih macbookov in s tem hitrejši od 5 let starega desktopa še ne pomeni, da je je software na nivoju 5 let starega desktopa. Da je kakšne stvari lažje narediti na iPadu je pa lahko izključno zato, ker se Apple trmasto brani na Macbooke dodati touchscreen.

Še vedno sem mnenja, da je iPad odlična zadeva za prosti čas. Za resno delo pač ni primeren (razen določenih izjem, kjer je touchscreen prednost). Tako da kar se mene tiče, je neka "Ultra" varianta popolnoma nepotrebna.

Ampak ja... če pomislim, da veliko ljudi primarno uporablja le še smartphone za dostop do spleta... potem verjamem, da bi tudi marsikdo preživel le z iPadom.



Z iPad-om lahko narediš več kot 90% stvari, ki bi jih lahko naredil na desktop računalniku.
Težava je, ker za tistih 10% moraš vzeti računalnik in potem se marsikomu (tudi meni) zdi nepotrebno imeti še dodatno napravo. Ker na desktopu lahko narediš (vsaj večina ljudi) 100% stvari.

Za nek kompleksen workflow, "content creation", delo z datotekami, delo z velikimi zasloni, multiplimi zasloni - iPad vsekakor ni in vprašanje če sploh kdaj bo, glede na to, da ga Apple evidentno pozicionira kot content consuming device (čeprav ga potem oglašujejo drugače).

Jaz močno pogrešam 11-12'' prenosnik z MacOS. Recimo rMB (2015-2017) je bil lažji kot 11'' iPad s tipkovnico, kar je malček smešno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2008
Prispevkov: 235
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.11.2022 18:33:55
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce To pride z iPad OS, bo to en velik joke.

_________________
 MacPro 5.1 2x 3,45 Ghz, 32Gb Ram, Gtx980
 iMac 21,5” QuadCore i7 2,8 GHz, 16Gb Ram
 iPhone 14Pro 256Gb (black)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.07.2008
Prispevkov: 416
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.11.2022 19:54:02
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz iphone niti ne vem zakaj mam, mac mini nabira prah … 12.9 m1 ipad je dejansko moj glavni device tako da privat kot za delo … mam pa razne dodatke ki mi omogočajo da ga uporabljam na različne načine (tipkovnica, miška, pitaka stand, …) … u sekundi se iz office mašine pretvori v yt mašino na kavču
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.11.2022 22:32:48
Re: iPad Ultra 2023
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A bo to prva tablica na svetu za 5000€? Kupcev pomoje ne bo manjkalo, ker je folk loaded kot še nikoli prej.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani