Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
TimeMachine
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.09.2016
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.09.2022 22:59:49
TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi lahko nekdo razloži kako točno deluje TimeMachine za zunanje diske?
V nastavitvah imam označeno, da se backupira tudi zunanji USB disk.
Vendar, če odklopim disk USB disk iz Maca in kliknem na ikono timemachine pri uri in enter time machine se USB diska ne vidi.
Ko je disk priklopljen in ponovim zgornji postopek se USB disk vidi, vendar v tem primeru podatke bere direktno iz USB diska in ne iz diska ki je namenjen za backup.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2022 12:24:39
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Time machine dela inkrementalni backup. Na vsako uro skopira spremembe na backup disk. Seveda, ko je vse vklopljeno.

Če je disk izklopljen, pač naredi backup naslednjič, ko je spet disk dostopen.
Enako ne naredi ničesar, če backup disk ni dostopen.

Zadnjega stavka pa ne razumem.
"... Podatke bere iz USB diska in ne iz diska, ki je namenjen za backup..."
... saj to je OK. Kopira spremembe na disk za backup. Seveda samo dokumente, ki so bili spremenjeni od zadnjega backupa.

Če pa hočeš dobit iz backupa kak file, greš v folder na USB disku, kjer bi moral biti ta file in rečeš "enter TimeMachine". Odpre se ti folder v backupu in njegove spremembe v času. Tam najdeš pravi file in narediš restore iz backupa. Lahko tudi cel folder, ali pa cel disk. Ob restoru pokažeš, kam naj restavrirane file spravi.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.09.2016
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.09.2022 09:02:25
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce probam poenostavit.
Imam zunanji disk na katerem ao slike, disk je del timemachine backupa.
Kako pridem do slik, ce se disk pokvari/izgubi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.09.2022 19:05:56
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izabela je napisal/a:
Ce probam poenostavit.
Imam zunanji disk na katerem ao slike, disk je del timemachine backupa.
Kako pridem do slik, ce se disk pokvari/izgubi?


Verjeli ali ne, sm uprašu googla "kako dela timescine" in prvi link veže točno na tale forum z podobnim uprašanjem Very Happy mogoče se kaj več zve

https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=6549&postdays=0&postorder=asc&start=40&sid=0612df0cd568bd87412d7f137410bd85

oziroma rešitev o kateri nimam pojma ker nisem probaval:
https://apple.stackexchange.com/questions/366466/how-to-restore-external-hard-drive-from-time-machine-backup-the-right-way

drgač pa, sam ga ne uporabljam tako da nevem niti kok in kaj se je spremenil .. Ena alternativa je delat čisto kopijo zunanjega diska na en drug disk na vsake tok časa. V tem primeru vas ne more noben software zajebat Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.09.2022 08:58:36
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izabela je napisal/a:
Ce probam poenostavit.
Imam zunanji disk na katerem ao slike, disk je del timemachine backupa.
Kako pridem do slik, ce se disk pokvari/izgubi?


Par let nazaj sem rešil en crknjen disk iz backupa.
Ne spomnim se čist natančno, ampak če se ne motim, sem šel kar na backup disk, tam poiskal pravo vsebino in jo skopiral na nov disk. To gre, če nimaš kriptiranega backupa.

Mislim pa, da se da narest tudi restore. Pomoje izbereš nov disk in nekje rečeš resture from backup. Kje? Mogoče desni klik, mogoče v TM, mogoče v disk utility. Verjetno je podobna logika kot restore cele mašine, ko te ob inštalaciji sistema vpraša, če bi rad naredil restore iz backupa.

Edit:
Sem šel pogledat v backup disk.
Imam en folder z backupom. Ko ga odprem, so v njem folderji z datumi backupov.
Ko tak folder odpreš, so notri folderji z imeni diskov, ki se backupirajo. Če tak folder skopiram na drug disk, skopira zadnjo verzijo. Nisem probal kopirat, ampak pomoje je tako.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.10.2022 18:01:38
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimeMachine je drugače en izmed bolj glupih applovih produktov.
Sam ga sicer uporabljam, ker še nisem našel neke preproste rešitve.

Delam dva backupa prvega na zunanji disk priklopljen na AirPort Extreme, drugega na TrueNAS.
Imam odkljukano, da se delajo Backupi avtomatsko. Delajo pa včasih se, včasih ne.
Verjetno ko ga bom res rabil ga ne bo.

Ima kdo izkušnje z Veem ali čim podobnim.

Ne vem zakaj apple preprosto ne omogoča Backupa cele mašine na iCloud, če imam zakupljeno 2TB to res nebi bil problem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.10.2022 20:57:31
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj se sploh to rabi, če imaš vse dokumente in slike v claudu, npr. Onedrive?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.11.2022 11:17:03
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Zakaj se sploh to rabi, če imaš vse dokumente in slike v claudu, npr. Onedrive?


Crkne disk, zamenjaš z novim, narediš restore iz Time Machine in je vse tako kot prej.

Lp,
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.11.2022 06:43:21
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCharlie je napisal/a:
TimeMachine je drugače en izmed bolj glupih applovih produktov.
Sam ga sicer uporabljam, ker še nisem našel neke preproste rešitve.

Delam dva backupa prvega na zunanji disk priklopljen na AirPort Extreme, drugega na TrueNAS.
Imam odkljukano, da se delajo Backupi avtomatsko. Delajo pa včasih se, včasih ne.
Verjetno ko ga bom res rabil ga ne bo.

Ima kdo izkušnje z Veem ali čim podobnim.

Ne vem zakaj apple preprosto ne omogoča Backupa cele mašine na iCloud, če imam zakupljeno 2TB to res nebi bil problem.

Kako je lahko najbolj glupa stvar, če dejansko ni nobenega konkurenčnega produkta, ki bi bil boljši?
Men je TM majka, mi je že rešu glavo parkrat, pa super je, če crkne mac, samo iz TM naredim restore in lahko furam drug mac v roku 1-2 uri.
Na windows mašini nimaš ničesar temu primernega, če ti karkoli crkne, delaš inštalacijo iz nule!

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.11.2022 10:59:01
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Kako je lahko najbolj glupa stvar, če dejansko ni nobenega konkurenčnega produkta, ki bi bil boljši?
Men je TM majka, mi je že rešu glavo parkrat, pa super je, če crkne mac, samo iz TM naredim restore in lahko furam drug mac v roku 1-2 uri.
Na windows mašini nimaš ničesar temu primernega, če ti karkoli crkne, delaš inštalacijo iz nule!


Ni ni tako hudo kot praviš. Je kar neka programja, ki dela podobno ali enako kot TM. Samo ljudje ne poznajo, ker furajo OSX.

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.11.2022 13:39:17
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Kako je lahko najbolj glupa stvar, če dejansko ni nobenega konkurenčnega produkta, ki bi bil boljši?
Men je TM majka, mi je že rešu glavo parkrat, pa super je, če crkne mac, samo iz TM naredim restore in lahko furam drug mac v roku 1-2 uri.
Na windows mašini nimaš ničesar temu primernega, če ti karkoli crkne, delaš inštalacijo iz nule!


Mene TM zlo pogosto reši, ko povozim kak file. Enter TM, poiščem prejšnjo verzijo in restore. Si sploh ne predstavljam dela brez tega.

In seveda vse, kar si omenil. Raje ne pomislim, kako bi zgledala ponovna inštalacija mojega file serverja. Pet userjev, štirje diski, 10 particij, pa vsak z drugačnimi pravicami. TM restore je zelo dobra garancija, da ne bo težav. In to sistemsko podprto. Ne nek 3rd party super duper umotvor.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.11.2022 18:39:31
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me veseli, da ti dela.
Jaz pa danes že 50tič dodajam lokacijo na FreeNASu kam naj dela BackUp.

Nima funkcija avtomatskega backupa nobene funkcije, če moram konstantno preverjat, če je naredil backup.
Enkrat vrže FreeNAS backup ven, enkrat tistega na Airportu Extreme.
Se mi po občutku zdi, da tistega na AirPortu manjkrat.

Lep da vsaj ostalim dela Very Happy



Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 10.11.2022 10:30:32
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa je prednost TM, če imaš npr. OneDrive in vse dokumente tudi shranjene v oblaku'
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 10.11.2022 15:41:43
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Kaj pa je prednost TM, če imaš npr. OneDrive in vse dokumente tudi shranjene v oblaku'


Največja prednost, vsaj zame pri TM proti ostalim je ta, da lahko priklopim disk na kterikoli mac, naredim restore in delam naprej kot sem prej. Dejansko moji podatki niso odvisni od računalnika, prav tako ne nastavitve. Vse se lepo restore-a in lahko delam v roku 1-2 urci naprej svoje delo. Edino kar je v nekaterih pogledih boljše kot TM je RAID1 ali kaka druga varianta, ampak tam je disk vezan na nek sistem in ni kar enostavno dati iz enega v drugega, ker se nastavitve in ostalo ne prenese zraven.
Pri TM mi še ves browser history obdrži in tudi ostanem logiran na vseh straneh, dejansko sploh ne vem, da je spodaj drug hardware. In me niti ne zanima, če dela spodobno hitro.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 10.11.2022 18:01:21
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolk je pa to veliko? Pa čez mrežo? Daj probaj izločit velike folderje. Da sploh pride skozi v eni uri. Pa ugasni auto backup in reci backup now. Ko to naredi, pa dodajaj še izločene folderje.

Meni je enkrat pomotoma prišel v backup en file od virtualca. Fajl je bil ogromen, spreminjal pa se je stalno. Zato ga je hotel ob vsakem backupu prenest. Ni šlo skozi.

Drugače pa backup čez mrežo meni ni všeč. Vem, da se je dogajalo, da so bli problemi ob postavitvi nove mašine, ker instalacija ni prepoznala backup arhiva na NASu. Ne znam povedat, kaj je bil vzrok. Nekakšna nekompatibilnost.

Poglej še malo po googlu, zakaj ti mašina zgubi ID backupa. Aja, pa če se da, nastavi da backup ni kriptiran. Se mi zdi, da je čez mrežo vedno kriptiran v enem velikem image filu.

Osebno imam raje, da TM dela backup na lokalni disk.
Jaz imam vse delovne file na file serverju, ki jih odpiram čez mrežo. File server pa je en star mini, ki dela backupe na lokalne diske. Še Firewire.

Imam dost majhne file. Poleg tega pa poskrbim, da končane zadeve spravim/prestavim v arhiv, ki je tudi podvojen.

Lokalno mašino pa backupiram na svoj lokalni disk. Pa ne stalno. Enkrat na teden priklopim ta disk, da tm naredi svoje.

iCharlie je napisal/a:
Me veseli, da ti dela.
Jaz pa danes že 50tič dodajam lokacijo na FreeNASu kam naj dela BackUp.

Nima funkcija avtomatskega backupa nobene funkcije, če moram konstantno preverjat, če je naredil backup.
Enkrat vrže FreeNAS backup ven, enkrat tistega na Airportu Extreme.
Se mi po občutku zdi, da tistega na AirPortu manjkrat.

Lep da vsaj ostalim dela Very Happy




_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.07.2022
Prispevkov: 4
Kraj: et
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.11.2022 12:35:58
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kolk je pa to veliko? Pa čez mrežo? Daj probaj izločit velike folderje. Da sploh pride skozi v eni uri. Pa ugasni auto backup in reci backup now. Ko to naredi, pa dodajaj še izločene folderje.

Meni je enkrat pomotoma prišel v backup en file od virtualca. Fajl je bil ogromen, spreminjal pa se je stalno. Zato ga je hotel ob vsakem backupu prenest. Ni šlo skozi.

Drugače pa backup čez mrežo meni ni všeč. Vem, da se je dogajalo, da so bli problemi ob postavitvi nove mašine, ker instalacija ni prepoznala backup arhiva na NASu. Ne znam povedat, kaj je bil vzrok. Nekakšna nekompatibilnost.

Poglej še malo po googlu, zakaj ti mašina zgubi ID backupa. Aja, pa če se da, nastavi da backup ni kriptiran. Se mi zdi, da je čez mrežo vedno kriptiran v enem velikem image filu.

Osebno imam raje, da TM dela backup na lokalni disk.
Jaz imam vse delovne file na file serverju, ki jih odpiram čez mrežo. File server pa je en star mini, ki dela backupe na lokalne diske. Še Firewire.

Imam dost majhne file. Poleg tega pa ta, da končane zadeve spravim/prestavim v arhiv, ki je tudi podvojen.

Lokalno mašino pa backupiram na svoj lokalni prispevek. Pa ne stalno. Enkrat na teden priklopim ta disk, da tm naredi svoje.


Pri TM mi še ves browser history obdrži in tudi ostanem logiran na vseh straneh, dejansko sploh ne vem, da je spodaj drug hardware. In me niti ne zanima, če dela spodobno hitro.
Poglej še malo po googlu, zakaj ti mašina zgubi ID backupa. Aja, pa če se da, nastavi da backup ni kriptiran. Se mi zdi, da je čez mrežo vedno kriptiran v enem velikem image filu.
Mal mam problemov, nenajdem ID backupa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 15.11.2022 21:30:40
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kolk je pa to veliko? Pa čez mrežo? Daj probaj izločit velike folderje. Da sploh pride skozi v eni uri. Pa ugasni auto backup in reci backup now. Ko to naredi, pa dodajaj še izločene folderje.

Meni je enkrat pomotoma prišel v backup en file od virtualca. Fajl je bil ogromen, spreminjal pa se je stalno. Zato ga je hotel ob vsakem backupu prenest. Ni šlo skozi.

Drugače pa backup čez mrežo meni ni všeč. Vem, da se je dogajalo, da so bli problemi ob postavitvi nove mašine, ker instalacija ni prepoznala backup arhiva na NASu. Ne znam povedat, kaj je bil vzrok. Nekakšna nekompatibilnost.

Poglej še malo po googlu, zakaj ti mašina zgubi ID backupa. Aja, pa če se da, nastavi da backup ni kriptiran. Se mi zdi, da je čez mrežo vedno kriptiran v enem velikem image filu.

Osebno imam raje, da TM dela backup na lokalni disk.
Jaz imam vse delovne file na file serverju, ki jih odpiram čez mrežo. File server pa je en star mini, ki dela backupe na lokalne diske. Še Firewire.

Imam dost majhne file. Poleg tega pa poskrbim, da končane zadeve spravim/prestavim v arhiv, ki je tudi podvojen.

Lokalno mašino pa backupiram na svoj lokalni disk. Pa ne stalno. Enkrat na teden priklopim ta disk, da tm naredi svoje.



Mac ma disk 512GB delam pa se backup 4TB zunanjega diska, kjer so gor vecinoma .raw fili iz Lighrooma in pa nekaj Photoshopa. Skratkat ogromno majhnih filov. Backupu niso kriptirani.
Od kar sem tu nazadnje pisal ni Airport Extreme vrgel vn diska, TrueNAS pa enkrat.
Bom se malo Googlal.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 24.11.2023 10:46:12
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam vprašanje glede delovanja Time Machine, če imaš sistemski disk recimo 2TB, potem pa še zunanji SSD disk 4TB. Kako nastaviš, da bi delal backup obeh diskov na nek tretji zunanji disk? Je to sploh možno? V nastavitvah sem videl, da lahko dodam več diskov, kam naj dela backup, nisem pa našel možnosti, da bi en skupen backup delal iz več diskov (sistemskega in x zunanjih). Upam, da sem bil dovolj razumljiv, kaj sprašujem.

Če povem drugače: ker je disk pri nakupu Maca zelo drag, razmišljam, da bi kupil recimo nekje 2TB disk ob nakupu, potem pa dodal še zunanji SSD (recimo 4TB), skupaj torej 6TB, rad pa bi, da bi Time Machine delal backup iz obeh diskov (sistemskega in zunanjega SSD) na nek tretji disk, ki bi ga določil v nastavitvah. To sploh gre in če da, kako?

Sicer imam Carbone Copy Cloner (CCC), ki je odličen program za backupe in premeščanje podatkov in se tudi da naštimati samodejni urnik, vendar vprašam za Time Machine.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 24.11.2023 17:55:11
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni to normalno dela. Ni kaj nastavljat. Določiš backup disk in to je vse. Vsi priključeni diski se bodo backupirali.

Lahko edino določiš, kaj ne boš backupiral. Recimo določen folder, al pa določen disk.

Lahko pa določiš več diskov kot backup diske. V tem primeru boš imel podvojen backup.

In še ekstremna opcija. Preko vpnja povežeš eno oddaljeno lokacijo, kjer laufa en mrežni disk, ki je določen kot backup disk. In imaš še oddaljeno backupiranje. Top redundancy. Ko je vpn vzpostavljen, mašina zazna ta oddaljeni mrežni disk in naredi backup. Če vpn ni vzpostavljen pa pač ne.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 28.11.2023 16:31:06
Re: TimeMachine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj mi še ni povsem jasno: na sistemski disk se zapisuje tako rekoč vse, kar sam posebej ne določiš drugače: Downloads, celo mape so na sistemske disku, kot so Desktop, Music, Pictures, Movies, Documents itd.

Kako potem izkoristiš možnost zunanjega diska, če pa se toliko datotek zapisuje neposredno na sistemskega?

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani