Jabuk
Izziv upravljanje prostora na trdih diskih - Mac OS Monterey
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.03.2008
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.09.2022 12:58:46
Izziv upravljanje prostora na trdih diskih - Mac OS Monterey
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam iMac27 z instaliranimi 2 x 128 GB SDD HD. Ob zagonu so se tako ob osnovni konfiguraciji znašli na prvem dsku poleg OS tudi folder z aplikacijami in User folderji.
Seveda sedaj skozi uporabo se je vse nalagalo na ta prvi disk, drugi pa je ostajal prazen. Teh 128 GB je postalo omejujočih že za izvedbo navadne nadgradnje MacOS-a... Sedaj bi želel recimo vse User in Application folderje premaknit na drug prazen disk (tako da aliasi delajo). Ko prebiram malo Applove forume so nasveti zelo preporsti, pač premakni kar želiš na drugi disk, pa je... Žal mi v praksi tole ne rata, jasno ta sem probal z administratorskimi privilegiji. Nekaterih stvari MacOS enostavno ne dovili narediti Move folderjev in da bi s tem obdržal aliase ipd. v njih.

Ali obstaja kako orodje, ki omogoča bolj enostavno prekladanje iz enega diska na drugi, pa da seveda kljub vsemu še vedno vse dela?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.09.2022 18:03:15
Re: Izziv upravljanje prostora na trdih diskih - Mac OS Mont
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Raje kupi večji disk, če še gre za tvojo mašino. Drugače pa clean install.

To prekladanje softwarea pa računaj na nerešljive težave. Včasih je to šlo. Ta nov software (recimo Adobe), ba se nakopira čez pol sistema. Recept za probleme.

Pol pa na koncu še kak software za optimizacijo prostora spusti čez, da boš bolj sigurno usul mašino. Jaz tega ne bi počel.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.09.2022 18:38:43
Re: Izziv upravljanje prostora na trdih diskih - Mac OS Mont
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam na službenem računalniku tako, da imam home folder na drugem disku. Enostavno prekopiraj cel home folder na poljubno lokacijo na drugem disku (npr. /Volumes/Disk2/Users/Username". Ko imaš vse prekopirano, v "System preferences" pod "Users" narediš desni klik na svojega uporabnika. Klikneš na "Advanced options" in si spremeniš "Home directory".

Kar se aplikacij tiče, imaš pa tako ali tako že opcijo imeti aplikacije v "Applications" folderju znotraj svojega home folderja in ne v glavnem "Applications" folderju.

Seveda pa mora biti drugi disk formatiran v AFPS (oz. enak format kot prvi)... pa tudi pravice za pisanje moraš imeti.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani