Haha to bodo mel piloti, vozniki avtobusov, dostavljalci, poštarji itd. zabavo.
| AirTag | |||||||
Haha to bodo mel piloti, vozniki avtobusov, dostavljalci, poštarji itd. zabavo.
_________________ Mastercard kartica Curve Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja). |
|||||||
Teoretično... |
|||||||
Živijo - eno vprašanje. Sem že kar precej preiskal pa nisem našel rešitve zase.
Punca ima Androida, jaz pa iPhone. Dal sem ji svoj avto, zaradi varnosti bi notri dal (seveda z njeno vednostjo) airtag, za primer kraje. Je kakšna varianta za takšno rešitev, da ne bo vsakih 3 dni airtag začel piskati? |
|||||||
Če lahko samo opozorim na eno stvar glede kraje avtomobila.
Znanec je imel v avtomobilu napravo za sledenje - storitev, ki jo ponuja mnogo podjetij pri nas. Ko so mu ukradli avto je lahko ugotovil kje je. Na to je opozoril policijo in so avto našli že razstavljen nekje na primorskem. Ker je policija avtomobil našla, zavarovalnica primera ni priznala kot krajo in se je lahko lepo obrisal pod nosom. |
|||||||
Res je. Za prejem odškodnine mora biti 30 dni od kraje in avto ne sme biti najden. Ampak povrne se ti vsekakor vsa škoda, ki so jo utrpel, moraš pač imeti dokazila. Vsekakor je tvojega kolega, zavarovalni agent prinesel okoli.
|
|||||||
Žal pa prepozno opozori, sem že pri avtu brez ključa |
|||||||
Trenutno je na nemškem amazonu kar ugodna cena za 4 pack. Skoraj za 30 EUR ceneje.
Sicer je tudi posamičen AirTag cenejši, kot pri nas, samo s poštnino se cena izenači. https://amzn.to/3D61e4P |
|||||||
Nekaj bi vprašal glede Airtag tiste, ki se spoznate na to: slišal sem, da nekateri vgrajujejo Airtag ali Chipolo itd. v SKIROJE, da jih lahko sledijo v primeru kraje. Ali to sploh deluje glede na to, da sem slišal, da je Apple te Airtage nekako onemogočil v takšnih primerih, ko nekaj slediš, da bi preprečil zlorabe. Ali lahko torej dam vgraditi AirTag v skiro in bo delovalo brez problemov? Mimogrede, koliko dolgo pa zdrži baterija na teh AirTagih? Je Chipolo morda boljša rešitev?
Vnaprej hvala za odgovore... _________________ iPad Pro M5 11" Wi-Fi 512GB Space Black + Apple Pencil Pro Apple Watch Series 10 GPS 46mm Jet Black Aluminium with Black Sport Band Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021) iPhone XS Max 256GB Space Grey + Airpods Pro 3 iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017 |
|||||||
AirTagi niso narejeni za sledenje. Zadeva bo delovala, dokler ne bo nekdo našel AirTaga in ga onemogočil. iPhone uporabniki so že avtomatično opozorjeni, da je v njihovi bližini AirTag od neke trejte osebe, ki jim lahko sledi. Android uporabniki si pa v ta namen lahko naložijo app (kar tatovi verjetno uporabljajo).
|
|||||||
No, če so opozorjeni na sledenje od tretje osebe, to niti ni slabo, ker lahko prepreči krajo oz. si tat premisli, saj ne more kar tako zlahka najti AirTag, če je vgrajen V skiro. Običajno vgradijo v notranjost k bateriji, ki ni kar tako dostopna, pač pa je potrebno zadevo razdreti, kar vzame čas. Na cesti tat tega ne bo mogel početi, pač pa šele doma oz. nekje, kjer bo imel mir in predvsem čas. Če torej dobi na telefon sporočilo, da ga sledi AirTag, bi si morda lahko premislil in raje pustil skiro na miru. Nekako tako razmišljam, čeprav je morda to razmišljanje naivno, saj verjamem, da so tatovi skoraj vedno pred drugimi in obvladajo vse te "fore". Obstaja tudi GPS sledenje, kar pa je povezano z neko SIM kartico, ki jo dobiš pri mobitel operaterju, pa še druge zadeve, ki malo bolj komplicirajo, kot vgraditi AirTag ali Chipolo. Pa še GPS sledenje baje lahko onemogočiš, če greš v nek zaprt oz. "izoliran" prostor, kjer potem GPS več ne deluje, AirTag pa še vedno pokaže vsaj zadnjo lokacijo oz. se izpiše na bližnjem iPhonu oz. nekaj takega. Saj ta varianta bi bila samo DODATNA zaščita proti kraji, ker v vsakem primeru mora biti tudi fizično varovanje v smislu dobrih ključavnic, recimo Hiplok ipd. Prav tako ima moj skiro tudi zaščito s 4-mestno PIN kodo, vendar ga še vedno lahko prime in vrže v prtlažnik ter se potem doma igra s tem, kako ga odkleniti. _________________ iPad Pro M5 11" Wi-Fi 512GB Space Black + Apple Pencil Pro Apple Watch Series 10 GPS 46mm Jet Black Aluminium with Black Sport Band Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021) iPhone XS Max 256GB Space Grey + Airpods Pro 3 iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017 |
|||||||
To da ga vrže v prtljažnik zjebe tudi airtag če se odpelje nekam v vukojebino kjer ni drugih ios naprav. airtag ne bo imel pojma kje je. vsaj jest tako razumem delovanje airtaga.
|
|||||||
Če bo v sosednjem avtu nek iPhone user, boš dobil lokacijo, tudi če je AirTag v prtljažniku. Dovolj je že, če gre nekdo z iPhonom mimo hiše. Seveda pa so tudi lokacije, kjer ne bo delovalo.
|
|||||||
In ce je ze vprasanje... AirTag ali Chipolo ... je verjetno AirTag boljsa izbira, ker je mreza iOS naprav veliko vecja, kot mreza Chipolo uporabnikov ...
Pri AirTagu je dovolj, da je v blizni iOS naprava, ki ima vklopljen prenos podatkov in lokacijske storitve... pri Chipolo pa mora biti v blizini nekdo, ki ima na telefonu namesceno aplikacijo za upravljanje s Chipolom... |
|||||||
Nimajo tudi določeni chipolo modeli FindMy funkcijo oz so findmy vidni? Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje preverjal.
|
|||||||
En ima ja... tisto je v bistvu samo rebrandan AirTag v malo drugačni obliki. Funkcionalno s Chipolom nima veliko skupnega.
|
|||||||
Točno tako... iz osebne izkušnje lahko povem, da zadeva deluje. (seveda, toliko bolje v urbanih, poseljenih mestih.) Ko gre AirTag mimo kakšnega iphona, ti bo ta iphone poslal lokacijo srečanja. To je to. V nasprotnem primeru, je označena zadnja lokacija. Baterija zdrži cca 9-10 mesecev, ko gre proti koncu, te začne opozarjati. Aja, pa še to. Dal sem ga psu na ovratnico. Torej, kot je rekel @mikrohard, zadeva deluje, so pa določene izjeme. Podeželje, sredi gozda recimo... _________________ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue iPhone XS Max 256GB Silver iPhone X 64GB Silver iPhone 7 Plus 128GB Jet Black iPhone 6 Plus 128GB Silver |
|||||||
Ce koga zanima, koliko casa deluje baterija... Jaz sem prvi Airtag nabavil maja 2021 ... in danes je javil, da je treba zamanjat baterijo... Sem jo zamenjal in zadeva spet deluje ... Torej skoraj leto in pol ...
|
|||||||
Hvala. Kar impressive za CR2032 baterijo. |
|||||||
Pri meni je zdržala 1 leto in 2 meseca, predenj sem dobil obvestilo na telefon, da je treba menjat. Nisem pa čakal, da bi popolnoma odpovedala.
|
|||||||
Ma to je spet zarota |
|||||||
| « Poglej prejšnjo temo - Dodatki za iNaprave - Poglej naslednjo temo » | Pojdi na stran Prejšnja 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Naslednja |
Gostovanje: 3fs.si |
Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si |
Kontakt Domov Na vrh strani |