Jabuk
Sinhronizacija slik
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.09.2008
Prispevkov: 56
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.09.2008 08:46:18
Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam vprašanje. Predvidevam, da je že blo kje razloženo ampak sem iskal in ne najdem. Pa vseeno.

Kako je s sinhronizacijo slik med PC in iPhone? Je vedno potrebno imeti označene vse tiste mape, ki si jih v preteklosti že sinhroniziral s telefonom?

Situacija je takšna, da sem si recimo v "Moje slike" ustvaril mapi "iPhone" in "iPhone walls". Obe sem seveda preko iTunes sinhroniziral s telefonom in jih je tudi ustvarilo v opciji "Photos".

Problem pa nastane, ko si želim prenesti še nekaj slik, ki pa se mi na računalniku ne nahajajo v mapi "Moje slike" ampak jih imam recimo nekje na namizju. Ko pa sem sinhroniziral tole mapo s telefonom pa se mi mapi "iPhone" in "iPhone walls" izbrišeta iz telefona.

Kaj storiti?

Je mogoče dobro, da si ustvarim neko stalno mapo v kateri potem ustvarjam podmape za iPhone in v njih nalagam slike, telefon pa samo posodablja svoj spomin?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2008 08:49:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ugibanje je tocno Wink

Najbolje, ce si naredis eno Mapo v katero potem dajes tisto, kar zelis imeti na iPhonu ... in v iTunes oznacis, da sinhronizira to mapo...

Sinronizacija deluje namrec tako, da je na iPhonu slika tistega, kar je na racunalniku... in ce na racunalniku to izbrises, se to ob naslednji sinhronizaciji izbrise tudi iz iPhona ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.09.2008
Prispevkov: 56
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.09.2008 08:53:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok.

Rečeno storjeno. Dela.

Počasi se privajam Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.07.2022 06:39:31
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rad bi restoral iphone in začel “na novo”, ker se mi zdi da nekaj iz backupa povzroča težave z baterijo. Sedaj bi pa rad imel vse slike oz galerijo kot na starem backup-u, kak lahko to uredim?
Nekaj sem guglal pa obstajajo programi zgleda ampak je vse plačljivo. Uporablja kdo kaj plačljivega pa je res ok in vredno?
Tisto sinhroniziranje preko itunes mi ni všeč, ker če na pc izbrišem sliko mi jo tudi na telefonu. Icloud je opcija ampak bi raje imel na telefonu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.07.2022 07:21:54
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cheff je napisal/a:
Rad bi restoral iphone in začel “na novo”, ker se mi zdi da nekaj iz backupa povzroča težave z baterijo. Sedaj bi pa rad imel vse slike oz galerijo kot na starem backup-u, kak lahko to uredim?
Nekaj sem guglal pa obstajajo programi zgleda ampak je vse plačljivo. Uporablja kdo kaj plačljivega pa je res ok in vredno?
Tisto sinhroniziranje preko itunes mi ni všeč, ker če na pc izbrišem sliko mi jo tudi na telefonu. Icloud je opcija ampak bi raje imel na telefonu.



Kako imaš pa trenutno fotografije? Samo na telefonu in nikjer drugje?

To je... precej neumno. Nek sync/backup enostavno moraš imeti, drugače je samo vprašanje časa, kdaj boš tu spraševal, kako rešiti fotografije, če se je nekaj kritične zgodilo s telefonom.

iCloud so vse fotke na telefonu, če imaš dovolj prostora, sicer se downloadajo sproti.

Ne bo pa tu šlo brez "plačljivosti". Recimo iCloud 200GB je 2.99 na mesec. Enako tudi Google, če bi hotel uporabljati Google Photos.


Drugače pa odgovor na tvoje vprašanje... presnami fotke dol s telefona (program Image Capture na Mac-u). In jih nato naloži nazaj na nov telefon.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.07.2022 08:05:54
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno imam na pcju backup tako, da to ni problem.

Glede plačljivosti sem mislil za kak software za nadomestek itunes s katerim bi naj slo enostavno naložiti slike gor, ker če se ne motim je v itunes edina opcija sync mape iz pc na iphone.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.07.2022 09:10:11
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTunes backup na PC je dosti zastarela opcija, če mene vprašaš.

Mislim, da je čas, da si omisliš neko cloud based rešitev za fotke, ampak še vedno z opcijo backupiranja na PC. Veliko bolj smooth in še dodatna varnost, ker backup najbrž ne delaš vsak dan.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.07.2022 13:11:55
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče bom res mogel razmislit o icloudu ampak vseeno ostaja neodgovorjeno vprašanje kako spravit slike iz pc na iphone brez itunes?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.07.2022 13:22:33
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa ne iTunes? Enkrat posyncaš, nato sync ugasneš in bojo fotke na telefonu. Pol pa klasični backup-i dalje.

Preko Mac-a je sicer tako početje precej lažje... recimo AirDrop.

Pa res razmisli o nekem proper sistemu za fotke shranjevat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.07.2022 22:06:21
Re: Sinhronizacija slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker potem ne moreš na telefonu zbrisat tistih slik, ki so syncane iz pcja na iphone. Res pa da nisem probal synca izklopit, mogoče bi takrat šlo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani