Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Nakup preko Amazon-a
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 24.02.2013 00:43:50
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko si vpisan s svojim računom piše spodaj, da ne pošiljajo v slovenijo. Sicer pa se najdejo stvari, ki jih pošiljajo v slovenijo, a jih je izredno malo ali pa je poštnina 10-20$.


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2010
Prispevkov: 186
Kraj: ???
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 02.08.2014 08:47:01
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Ker nebi rad odpiral nove teme bom kar tu vprašal.

Zadeva je ta jaz z boljšo polovico kupujeva ročne ure, malo dražje do max 600€. sedaj je na amazonu kar velika ponudba zato premišljujeva da bi kupila na amazonu, jaz pa še ni sem kupoval na amazonu nič zato nimam nobenih izkušenj.

Sedaj moje vprašanje, kak je s naročanjem? Naročim, plačam pa počakam da prispe, kak je s pošiljko če se recimo izgubi? Kak je z garancijo? Kdo prodaja ure? Amazon ali kakšni drugi prodajalci? Moje glavno vprašanje je, če je varno nakupovat malo dražje izdelke na amazonu ???


Kakšne so vaše izkušnje?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 02.08.2014 17:21:35
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smush JR je napisal/a:
Pozdravljeni!

Ker nebi rad odpiral nove teme bom kar tu vprašal.

Zadeva je ta jaz z boljšo polovico kupujeva ročne ure, malo dražje do max 600€. sedaj je na amazonu kar velika ponudba zato premišljujeva da bi kupila na amazonu, jaz pa še ni sem kupoval na amazonu nič zato nimam nobenih izkušenj.

Sedaj moje vprašanje, kak je s naročanjem? Naročim, plačam pa počakam da prispe, kak je s pošiljko če se recimo izgubi? Kak je z garancijo? Kdo prodaja ure? Amazon ali kakšni drugi prodajalci? Moje glavno vprašanje je, če je varno nakupovat malo dražje izdelke na amazonu ???


Kakšne so vaše izkušnje?


Jaz sem kupil že ogromno izdelkov iz Amazona. Je pa res, da iščem samo po nemškem ali angleškem. Do sedaj sem vedno dobil robo tako kot mora biti. Kar se pa tiče garancija pa je itak EU zgodba.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 16.08.2014 13:56:59
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smush JR je napisal/a:
Pozdravljeni!

Ker nebi rad odpiral nove teme bom kar tu vprašal.

Zadeva je ta jaz z boljšo polovico kupujeva ročne ure, malo dražje do max 600€. sedaj je na amazonu kar velika ponudba zato premišljujeva da bi kupila na amazonu, jaz pa še ni sem kupoval na amazonu nič zato nimam nobenih izkušenj.

Sedaj moje vprašanje, kak je s naročanjem? Naročim, plačam pa počakam da prispe, kak je s pošiljko če se recimo izgubi? Kak je z garancijo? Kdo prodaja ure? Amazon ali kakšni drugi prodajalci? Moje glavno vprašanje je, če je varno nakupovat malo dražje izdelke na amazonu ???


Kakšne so vaše izkušnje?


Pred kratkim sem kupoval uro prek interneta, zato par mojih izkušenj.
Na Amazon se ne spoznam preveč, ker mi ni všeč, da ni možno plačilo s Paypalom, pa tudi ne vidi se takoj, če sploh dostavljajo v Slovenijo in kakšni so stroški dostave. Je pa tako, da je tudi na Amazonu popnavadi za tem nek drug ponudnik.
Raje imam Ebay (nemški), tam imaš tudi Ebay garancijo, ki ti povrne denar, če gre karkoli narobe. Tak nakup je torej povsem varen. Je pa problem, ker ponudbe ni prav veliko.
Za ure obstaja cel kup sivih internetnih trgovin, nekatere so prisotne tudi na Amazonu in Ebayu. Načeloma so to lahko čisto dobre trgovine, jih moraš pa seveda preveriti, kdo stoji za njimi.
Jaz sem recimo kupil pri markensilo.de. Za to trgovino stoji nek draguljar, preveril sem tudi, da je pooblaščen prodajalec znamke, ki sem jo kupoval. Ker ima tudi fizično trgovino, ima ponavadi precej ur tudi na zalogi. Z nakupom nisem imel problemov.
Druge trgovine so lahko samo internetne. To pomeni, da zaloge ponavadi nimajo in zna biti problem z dobavo, saj se lahko dobavni rok precej podaljša ali pa je ura sploh nedobavljiva, čeprav jo imajo v ponudbi. To velja predvsem za redkejše modele in dražje ure, v tvojem cenovnem rangu teh problemov ne bi smelo biti, če nimaš res nekih eksotičnih želja.
Ti sivi prodajalci ponavadi kupujejo ure pri pooblaščenih prodajalcih in dobiš zraven tudi račun in certifikat, tako da to ne bi smel biti problem.

Vse, kar sem napisal, velja za resne prodajalce, ki prodajajo URE in ne nekih časokazov raznih tekstilnih modnih znamk. Tudi cene v resnih prodajalnah niso toliko nižje kot redne, imaš pa na internetu pač večjo izbiro.

Potem obstaja tudi cel kup strani, ki prodajajo ponaredke, replike in cenene ure ali pa celo "originale". Te ti odsvetujem. Če je cena neke dobre ure za 30% ali več nižja od običajne, je sigurno nekaj narobe.

Če povzamem, se mi zdi nakup prek interneta za ure do 1.000 EUR čisto primeren nakup. Za dražje bi pa vseeno premislil, čeprav v tujini tudi to ni neobičajno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2010
Prispevkov: 186
Kraj: ???
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 16.08.2014 14:11:37
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor!


Sem čispo pozabil na to temo. No v glavnem sem reskiro pa sem naročo ure preko nemškega amazona, pazil sem na to, da je bil prodajalec amazon, ne pa marketplace ponudniki. Vse šlo gladko, support imajo zelo vredi, preko telefona, preko e-mail in preko chata, lahko vse vprašaš o naročilo ipd... Kaj dost o statusu pošiljke ne morajo povedat..

Uri sta bili obe na zalogi pri amazonu, trajalo je 3 dni da so jo zapakirali in odposlali, kar ni lih hitro, paket je bil škatla v škatli dobesedno, malo večja škatla v njej pa embalaža od ure, nič ni blo zaščino - nobene pene ipd... kar me je malo razočalo ... glede na vrednost paketa. Paket je bil odposlan v torek prisple naslednji ponedeljek, sicer je že paket bil v soboto na slovenski pošti. Stroški pošiljanja so bili negi 12€ če se dobro spomnim.

tako da imam kolko tolko pozitivne izkušnje z amazonom, bom še sigurno kaj naročil Very Happy Very Happy Very Happy Plačilo je pa res preko Vise pa teh, denar odtegnejo takoj - rezervirajo, ko se pa odpošlje paket pa tudi odtegnejo.
Lahko kar naprej priporočam nakupe prinjih Very Happy Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 10.10.2014 18:28:47
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če lahko kdo pomaga, če zasledi kje poceni ročno uro moto 360 bi prosil za kak link.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 01.11.2015 19:19:59
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanimam se za nakup preko amazon-na (.de?).
Zanima me predvsem to: http://www.amazon.de/Urban-Armor-gear-6SF-BLK-VP-Folio-H%C3%BClle/dp/B00M14SQK4/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1446386657&sr=8-6&keywords=urban+armor+gear+iphone+6s

in potem še kot dodatno to:
http://www.amazon.de/dp/B00EL94RQE?psc=1

http://www.amazon.de/Urban-Armor-gear-6S-ICE-VP-zusammengesetzten/dp/B00LCAVSO4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446386657&sr=8-1&keywords=urban+armor+gear+iphone+6s
(za zadnji link..se še odločam ali 1. link ali ta zadnji oz. 3.ji link)

Vendar ne vem, kako je s stroški, poštnina, carina, ddv..skratka vse, kar bi lahko in bi bilo prišteto k tej vrednosti?

Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.10.2009
Prispevkov: 276
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 01.11.2015 19:42:52
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadevo daj v kosarico in pred placilom ti bo pokazalo stroske postnine, ki bo edini strosek.
Drugi link pa itak ne posilja v SLO
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 01.11.2015 20:03:10
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AH je napisal/a:
Zadevo daj v kosarico in pred placilom ti bo pokazalo stroske postnine, ki bo edini strosek.
Drugi link pa itak ne posilja v SLO


Po tem takem ni nobenih dodatnih stroškov pri 1. linku?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.10.2009
Prispevkov: 276
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 01.11.2015 20:12:47
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:
Po tem takem ni nobenih dodatnih stroškov pri 1. linku?


Ce nisem bil dovolj razumljiv - daj v kosarico in zacni s postopkom placila.
Vsekakor se moras prej registrirati.
Po vnosu naslova ugotovis, ce sploh posiljajo k nam.
V naslednjem koraku in predno potrdis "kaufen" bos imel skupno ceno.
Praviloma v Slo ne gre brez postnine. Jaz sem ne tako nujne zadeve narocal na frendov naslov v AT, kamor vecinoma dostavljajo brezplacno.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 01.11.2015 20:22:42
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smush JR je napisal/a:
Pozdravljeni!

Ker nebi rad odpiral nove teme bom kar tu vprašal.

Zadeva je ta jaz z boljšo polovico kupujeva ročne ure, malo dražje do max 600€. sedaj je na amazonu kar velika ponudba zato premišljujeva da bi kupila na amazonu, jaz pa še ni sem kupoval na amazonu nič zato nimam nobenih izkušenj.

Sedaj moje vprašanje, kak je s naročanjem? Naročim, plačam pa počakam da prispe, kak je s pošiljko če se recimo izgubi? Kak je z garancijo? Kdo prodaja ure? Amazon ali kakšni drugi prodajalci? Moje glavno vprašanje je, če je varno nakupovat malo dražje izdelke na amazonu ???


Kakšne so vaše izkušnje?


No tudi jaz lahko napišem, da sem kupoval že kar konkretne stvari in lahko povem samo vse OK! Celo eno pošiljko so v SLO ukradli in so poslali brez problema drugo...cca 300€ Ni se kaj bat glede njih.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2010
Prispevkov: 186
Kraj: ???
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 01.11.2015 21:59:19
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
res je, lahka samo potrdim, od tega časa ko sem se s mojimi vprašanji obrnil na vas sem uspešno zaključil preko 10 nakupov na amazon de in uk, lahko samo pohvalim amazon Like Like Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 22.02.2018 19:54:01
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pred nakupom iz Amazona, vendar nikjer ne zasledim konkretne cene za pošiljke v SLO. Ima kdo kakšno informacijo glede tega?
Kupil bom HP prenosnik računalnik.

Račun bo na podjetje, bi bilo super, če ima kdo informacije, kako poteka takšen nakup. Če je sploh možno predplačilo po predračuno ali kako. Poslovne VISE ali podobne kartice nimam.






Imam pa alternativo tudi preko Electronic4you, vendar je tam 13" varijanta in brez dodatne grafične kartice.


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 22.02.2018 20:04:02
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Amazonu greš še par korakov naprej, pa boš videl, koliko je poštnina... z zadnjim korakom pa potem potrdiš naročilo...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 242
Kraj: CE - MB
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 23.05.2022 10:39:58
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obujam staro temo...
A so na Amazon.de podražili poštnino?
Nazadnje (2021) je bilo 7,99eur, zdaj pa karkoli kliknem je 11,99eur?

_________________
Dropbox, syncing documents, music, photos, and video across multiple PCs or MACs has never been so simple!

MacBook (13-inch, Late 2008)
iPhone 5S 64GB
iPad Pro 9,7 128GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 23.05.2022 10:49:25
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda res...

Pred kratkim sem recimo narocil ovitek za iPad in je bila expresna postnina 10,03€ (z davkom) ... Ce isti artikel zelim sedaj narociti, je navadna postnina 11,99€, expedited pa 24,30€





_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 23.05.2022 10:53:18
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, očitno res… še konec marca je bilo 7,99 eur… sedaj pa 11,99!! Slaba…

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 23.05.2022 10:55:52
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot kaze se je 12. maja povisalo ...>> https://sellercentral.amazon.de/gp/help/external/G4CY52GG5GXKUD5S?language=en_DE&ref=efph_G4CY52GG5GXKUD5S_cont_G201411300

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 23.05.2022 17:47:01
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa res je poskočilo in se mi zdi, da je to šele začetek ...

Jaz sem še pred dvema tednoma plačal okoli 6,5 evrov za nekaj kilogramov različne robe.



_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 23.05.2022 21:55:36
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
6.5 brez slo ddv

_________________
me like….. not
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani