Jabuk
iphone + avto radio
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 144
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.04.2011 16:25:55
iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej zadeva je sledeča. Imam iPhone 3GS in avto radio Alpine IVA, kateri ima samo kabel za povezavo z apple napravami (konektor za polnjenje) in z ničim drugim (usb, ...). Ker pa je telefon "samo" 16GB, rabil vi pa več (cca 80gb), me zanima, kako se bi dalo rešit "problem" da bi lahko imel več prostora? V mislih imam kakšno dodatno napravo (vendar ne predrago Very Happy), ki bi se kakor koli dala povezat s tem konektorjem in bi znala predvajati video vsebine.
Ipod classic 160gb bi bla dobra zadeva, vendar ne podpira videa (ali se motim?).

Torej kakršne koli ideje/predlogi so dobrodošli Smile

Hvala in vesele praznike Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.04.2011 21:58:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točno tako, kupiš Classica. In ja, podpira video.

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2011
Prispevkov: 51
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.04.2011 00:56:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A zunanji disk pa ne moreš priklopit na USB pa iz njega brat musko in videe?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 144
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.04.2011 08:17:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nima USB priklopa, če ne tako ne bi bil problem Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.02.2011
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.05.2011 15:19:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz imam alpine radio in sem razmišljeval o nakupu kabla in me zanima sledeča stvar:
- ko priklopim iphone na radio je telefon uporaben (sem dosegljiv) ali piše sinhronizacija?
- ali se telefon med tem ponvi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 144
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.05.2011 18:40:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me ali bi tale kabel znal polnit in predvajat audio/video vsebine na avtoradiu Alpine IVA:

http://www.amazon.com/gp/product/B00470NIGC/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000HVXD3S&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1BBFETM4A4X619ZNBKDR

Finta je v tem, da originalni kabel, ki je zraven radia izpiše, da polnjenje ni podprto z tem dodatkom ( http://realitypod.com/wp-content/uploads/2011/02/charging-is-not-supported.jpeg ). Zanimivo je, da glasbo lahko predvajam normalno preko tega kabla, videa pa ne (na radiu vrže napako: ERROR01). Predvidevam da je napaka z samo povezavo med radiem in iPhonom, tako da bi nabavil tale kabel, glede na to, da piše da se lahko uporablja z iPhone 4 (predvidem da je kabel podprt z novimi verzijami iOS-a).

Že v naprej hvala!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 144
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.05.2011 15:29:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
anyone? Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.05.2011 15:56:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam sicer malce starejši model ALPINE CDA-9855R, za katerega sem potreboval za priklop moje nokie e51 poseben kabel, preko katerega se je povezal telefon in avtoradio. Ja, tudi polnil se je preko kabla....
Zdaj za iphone 4 nisem kupoval kabla (stane nekje 150€), ker nima smisla dati toliko € samo za kabel za star avtoradio, čeprav je radio še vedno špica. A nima USB-ja, bluetootha, pa še kaj bi se našlo...
Raje še dam kakšen € zraven, pa kupim novejši avtoradio z bluetooth-om, povežem tel preko bluetootha in to je to....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 144
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.05.2011 15:59:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne ta radio nima nobenega drugega izhoda, tako da ne moreš nič druga gor priklopiti. Drugega avtoradia ni smisla kupovat, ker še je zelo dober in kabel je tudi 20$ na amazonu. Ne bi rad naročeval nekaj, kar potem ne bi delalo :S in lahko vržem "vstran".

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2010
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.05.2011 16:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljen!
Če se ne motim imaš na razpolago zadaj vhod kateri je USB na ta priključek vključiš kabel za IPHONE.
Če pa Kabel za IPHONE izključiš in vključiš USB ključek ti bo radio bral USB ključ. Vendar potem neboš mogel poslušat komade preko IPHONA. Upam da sem bil dovolj jasen. Čisto enostavno Smile
LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.12.2013
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 29.03.2014 00:24:01
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če ima kdo VW prodam VW RNS 510 ki je zelo prijazen do iphone Very Happy

_________________
D.D.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 315
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.03.2014 05:02:04
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.ebay.co.uk/itm/280936698531

Jaz imam na Alpine priklopljen usb podaljsek in 3,5mm audio/video podaljsek, tako da v predalu lahko priklopim karkoli zelim. Ipod nano 3 in ipod clasic oba polni in predvajata video z zgoraj omenjenim kablom. Iphone 5s, ki ga priklopim na usb podaljsek z originalnim lightning kablom, se polni in predvaja glasbo.
Drgac za iphone najraje uporabljam bluetooth, ker lahko telefoniram. Prav tako na ekranu izpise cel imenik in vse klice. Za musko in video pa je ipod v predalu.

LP Emil
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.06.2016 14:14:11
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če ima še kdo željo po line in kablovju (3,5mm banana) na svojem original avtoradiu, verjetno tudi neoriginal se, da marsikaj narediti doma, diy.

jaz sem si danes v pežoja 407 z blaupunkt rd4 priklopil 3,5mm banano.

ker imam vgrajen cd changer sem izvedel trik in samo odrezal žice, ki grejo v cd changer za levi, desni zvočnik in maso. en cd je v cd changerju, zato, da radio misli, da predvaja iz njega, ampak muzika prihaja iz iphone-a Idea

in sem ubistvu zdej čist vesel Very Happy

vse skupaj sem zapravil 4eu za torx izvijač.


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 13.02.2022 18:54:32
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. Potreboval bi nekaj informacij glede “android auto”, ker je to zame čista tema. Zanima me, a je v teh auto multimedia možno poslušati radio v živo, mislim brez pretoka iz telefona in uporabo aplikacij? Če se kdo razume iz teh zadev, bi prosil, da me kontaktira na zs, ker imam en kup nejasnosti oz. neznanja. Hvala.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 13.02.2022 21:56:21
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj točno ti ni jasno? Android auto ni v bistvu nič drugega kot to, da se na telefon uporablja preko zaslona od avta. Poganjaš in upravljaš aplikacije s telefona.. tako da tudi streaming glasbe deluje preko telefona. Če želiš poslušat radio brez telefona, potem uporabi radio od avta, ne pa preko android auto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 19.02.2022 10:54:49
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kaj točno ti ni jasno? Android auto ni v bistvu nič drugega kot to, da se na telefon uporablja preko zaslona od avta. Poganjaš in upravljaš aplikacije s telefona.. tako da tudi streaming glasbe deluje preko telefona. Če želiš poslušat radio brez telefona, potem uporabi radio od avta, ne pa preko android auto.


Potem je tudi iOS carplay ista stvar ali omogoča več sprašujem zato ker čakam nov avto, ki bo vso to podporo imel.

_________________
Lp,Dejc

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 19.02.2022 11:08:42
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Potem je tudi iOS carplay ista stvar ali omogoča več sprašujem zato ker čakam nov avto, ki bo vso to podporo imel.


Da... Za Androidne mobilnike se imenuje Android Auto, za iPhone pa Apple CarPlay ... v osnovi gre za podobno zadevo... s tem, da kolikor sem jaz probal, je Applov sistem precej bolj dodelan ... Priznam pa, da sem nazadnje probal Android Auto pred ene dvemi leti... in se je lahko sedaj ze kaj izboljsal ...


Nazadnje urejal/a Jest Sob 19. Feb 2022 11:40; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 19.02.2022 11:36:47
Re: iphone + avto radio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Da... Za Androidne mobilnike se imenuje Android Auto, za ipHone pa Apple CarPlay ... v osnovi gre za podobno zadevo... s tem, da kolikor sem jaz probal, je Applov sistem precej bolj dodelan ... Priznam pa, da sem nazadnje probal Android Auto pred ene dvemi leti... in se je lahko sedaj ze kaj izboljsal ...


Hvala za odgovor.

_________________
Lp,Dejc

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani