Jabuk
iCloud+ Private Relay
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.10.2021 08:14:29
iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Preizkušam iCloud+ Private Relay in imam sledečo težavo. Ko sem povezan preko mobilnih podatkov (mobilni operater je Telekom) sicer opazim rahlo zakasnitev v primerjavi s predhodnim obnašanjem, vendar nič drastičnega. Normalno lahko gledam vse videe in spremljam vse vsebine, ki me zanimajo. Kako je s prenašanjem datotek še nisem preizkusil.

Ko pa sem povezan preko domačega wifija (T2 optika), pa imam velike težave. Strani se absurdno počasi nalagajo, največkrat sploh ne povsem. A kdo kaj ve o tem? Je možno, da T2 blokira dostop do te nove storitve, ali morda obstaja kakšna nastavitev, ki sem jo spregledal? Mi je jasno, da je stvar trenutno v beti, ampak očitno nekje deluje solidno, nekje pa katastrofalno, ali pa sploh ne.


Nazadnje urejal/a Nejc Sajovic Ned 17. Okt 2021 12:11; skupaj popravljeno 1 krat
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.10.2021 12:08:02
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, potestiral sem še v pisarni, kjer imam Telekomove storitve in njihov modem/router in vse deluje normalno. Preizkusil tudi prenašati datoteke, pa enako nobenega problema.

Očitno bo res samo pri T2 nekaj … jih bom poklical, pa če kaj izvem, napišem sem.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.10.2021 12:52:30
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Evo, kratek update za tiste, ki bi jim utegnilo priti prav ... Smile

Na T2-ju so mi povedali, da pri njih težave naj ne bi bilo, da je po vsej verjetnosti Apple-ova podpora tista, na katero bi se moral obrniti. Po svoje logično, glede na to, da je zadeva v beti.

Preveril sem še pri tastu, ki je ravno tako T2-jev naročnik in naročen na identičen paket, in v njegovem omrežju težave ne zaznavam. Vse deluje normalno, še celo nadsvetlobno hitro.

T2-jev tehnik je pavšalno ocenil, da obstaja verjetnost, da Apple blokira določene obsege IP-jev, s čimer so že imeli težave v preteklosti, ko so ponudniki nekaterih spletnih storitev, blokirali IP-je, ki so pripadali njihovim uporabnikom. Svetoval je, da se obrnem na Apple in da se v takih primerih običajno nato Apple nato obrne nanje … hmmm Confused

Evo toliko za zdaj, sporočim, kaj mi rečejo na Apple-u …
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.10.2021 13:33:48
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za update.

Verjetno ti bo Apple odgovoril, da pri njih ni težav in, da se obrni na svojega ponudnika Very Happy

Potem ti bo verjetno ponudnik spet rekel, da pri njih ni težav in te obrnil na Apple Very Happy

Pa si v začaranem krogu.

Čez ene tri mesece pa ti bo vse delalo normalno.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.10.2021 19:17:44
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Verjetno ti bo Apple odgovoril, da pri njih ni težav in, da se obrni na svojega ponudnika Very Happy

Potem ti bo verjetno ponudnik spet rekel, da pri njih ni težav in te obrnil na Apple Very Happy

Pa si v začaranem krogu.

Čez ene tri mesece pa ti bo vse delalo normalno.


Se tudi meni zdi to še najbolj verjeten scenarij, edino se pač malo bojim, da se zatakne pri tem tazadnjem koraku … tako kot se mi je pred časom zataknilo pri VoIP telefoniji, ko je Telekom vztrajal, da je pri njih vse odprto, ponudnik VoIP-a pa tudi … delati ni začelo pa nikoli Sad

No, če bo kaj novega, javim, če pa kdo kaj izve …
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.10.2021 19:34:33
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj bi mel to, ne pa en VPN service ?

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 29.10.2021 07:40:27
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Zakaj bi mel to, ne pa en VPN service ?


Če imaš iCloud, je že v ceni in ni treba plačevati še za VPN ponudnika.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 29.10.2021 17:42:58
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Zakaj bi mel to, ne pa en VPN service ?


iCloud je res ugodna varianta in se recimo za 0,99 EUR na mesec kar splača. Sploh zdaj s temi dodatnimi iCloud+ storitvami (lastna domena, nadomestni e-mail naslovi, pa še zasebni tunelček) dobi lepo dodano vrednost, tko da je en lep paket storitev za odlično ceno. In glede na to, da iCloud itak že plačujem, bi pač rad vzpostavil še to.

Private relay ima v primerjavi z VPN-ji sicer res nekaj pomanjklivosti, ampak zame je dovolj. Pač ponuja neko dodatno raven varnosti in zasebnosti med brskanjem po spletu, kar je dobrodošlo.

Če sem prav razumel pa skozenj potuje tudi ves nešifriran promet, ki ga ustvarjajo aplikacije (tukaj pri zadnji trditvi me ne držat za besedo, imam v spominu, da sem nekje prebral).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.03.2017
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.11.2023 09:31:01
Re: iCloud+ Private Relay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Hvala za update.

Verjetno ti bo Apple odgovoril, da pri njih ni težav in, da se obrni na svojega ponudnika Very Happy

Potem ti bo verjetno ponudnik spet rekel, da pri njih ni težav in te obrnil na Apple Very Happy

Pa si v začaranem krogu.

Čez ene tri mesece pa ti bo vse delalo normalno.


Seveda je bilo točno tako in nič drugače. Zadeva je bila takrat še v beta verziji, tako da Apple niti ni hotel dajat komentarja. T-2 sem še nekajkrat klical, pa nekateri tehniki sploh niso vedeli o čem govorim. Potem je pa minilo zelooooo dolgo, včeraj sem pa spet sprobal in deluje solidno. Opazim sicer krajše zakasnitve pri nalaganju strani, ampak nič takega, kar bi zares vplivalo na izkušnjo brskanja. Evo, samo za info.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani