Jabuk
Restore sistema
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.09.2021 20:34:19
Restore sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam MBP late 2011, na katerem sem do prejšnega leta laufal High Sierra. Vendar je bilo polno bugov tako da sem takrat namestil Mojave s pomočjo patcherja od dosdude1. To je laufalo več ali manj ok. Nedavno so se mi začeli problemi, da je računalnik zamrznil in samo hard reset je pomgal. Kasneje se je začelo dogajati, da ko si vpisal geslo je loading bar prišel skoraj do konca in to je bilo to. Po nekaj resetih si lahko prišel normalno notri. No tudi temu je bilo konec. Preko safe boota mi je ratalo priti notri in probati z posodobitvami in restori vendar ni nič pomagalo. Potem sem naredil boot usb za Hgih Sierra. Formatiram disk in naložim sistem vse ok. Potem pa tista prva aktivacija in se mi nekje na sredini postopka izpiše, da ni bilo mogoče namestiti do konca in naj naredim hardware diagnostics. Naredim diagnostiko in napaka je samo zaradi baterije katera ni originalno - to nebi smelo vplivati na probleme pri inštalaciji. Sem hotel narediti restore iz time capsule, tudi neki problemi. Ok probam narediti na windowsu boot usb za Sierra, mi ga mac ne prepozna kot boot usb. Nevem več kaj naj naredim, da ga usposobim saj bo še kar nekaj časa trajalo preden bodo novi MBPji na voljo pri nas.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.09.2021 20:36:59
Re: Restore sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno nekaj narobe s HW-jem. Glede na opisane težave, bi lahko bil disk (najverjetneje) ali pa ram. Mogoče je pa tudi kaj tretjega. Če imaš možnost, naloži sistem na zunanji disk in nekaj časa uporabljaj tako.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.09.2021 21:08:02
Re: Restore sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom probal dati nazaj notri originalnih 2x2Gb rama in nalagati sistem na HDD namesto na SSD. Katera varianta za izdelavo boot usbja na windowsih je najboljša?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.09.2021 00:13:34
Re: Restore sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno sem zamenjal ram za originalnega in mi je uspelo namestiti OSX 10.7.5 preko internet recovery, trenutno nalgam 10.8 saj je to minimalni pogoj za upgrade na High Sierra
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.09.2021 23:52:43
Re: Restore sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri 10.8 mi je jokal, da ni podpisan in ga noče naložiti (naložen direktno iz apple.com), tako da sem namestil gor Sierro in za enkrat dela vse ok. Ko se mi bo dalo naprej igrati bom dal nazaj notri 2x8gb ram in naredil memory test ter testiral stabilnost.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani