Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Apple event 14.9.2021
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 14.09.2021 23:27:06
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nikoli se ne zanašati kaj bo drugo leto in kaj pravijo “leakerji”. Ko rabis, kupis. Da pa izdeka ne kupis, ker je nekdo rekel, da bo nasledni model imel to pa to. Smo videli danes kako je bilo pri uri.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 15.09.2021 05:46:49
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTimi je napisal/a:
Nikoli se ne zanašati kaj bo drugo leto in kaj pravijo “leakerji”. Ko rabis, kupis. Da pa izdeka ne kupis, ker je nekdo rekel, da bo nasledni model imel to pa to. Smo videli danes kako je bilo pri uri.


To ti samo pove, da ljudje kupujemo artikle za to ker so wau ne pa za to ker ga rabinmo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 15.09.2021 06:24:09
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTimi je napisal/a:
Nikoli se ne zanašati kaj bo drugo leto in kaj pravijo “leakerji”. Ko rabis, kupis. Da pa izdeka ne kupis, ker je nekdo rekel, da bo nasledni model imel to pa to. Smo videli danes kako je bilo pri uri.


Se strinjam. Leake povzroči tudi konkurenca, da je potem folk razočaran.

Če kupuješ oh in sploh latest model telefona vsako leto potem pač kupiš. Ker cena ni važna. Niti specsi.

Če pa kupuješ na N let. Pol pa počakaš nekega septembra event, počakaš release. Starega v predal in novega (z ovirkom, polnilcem) na plano.

Vse ostalo je mešanje prazne slame in generiranje klikov za oglase.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 15.09.2021 06:38:36
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Se strinjam s predhodniki: boring in disappointing Zzzzz

Kot so pa letos "pihnili" mimo leakerji, pa že dolgo ne, če sploh kdaj: kje je nov design za AW7, kje so AirPods 3. gen. itd.? OK, iPhone 13 v redu, ni kaj dodati, ampak še preden so ga uradno predstavili, so se že začeli pojavljati rumorji, da bo naslednji iPhone 14 imel samo še luknjo v displayu in ne več notcha itd., kar vsaj zame pomeni, da bom preskočil tudi letošnji iPhone in počakal, kaj bodo ponudili naslednje leto, enako pa velja tudi za Apple Watch, ki pa sem jo res nameraval zamenjati letos, pa je ne bom glede na to, da nova Apple Watch 7 ni bistveno boljša od starejših verzij. Novi zaslon, odporen na praske in prah mi ni tako pomemben, da pa je večji za kakšen mm, pa prav tako ne. Avtonomiija baterije, o kateri se je tudi govorilo, da naj bi jo občutno izboljšali, kar bi bilo res nujno, je ostala na ravni prejšnjih modelov. Prihodnje leto torej, če bodo uresničili rumorje iz letošnjega leta.

Med tem pa varčujem za novi iMac, ki še čakamo, verjetno bo predstavljen šele prihodnje leto. Skratka, vsaj zame je letošnja septembrska predstavitev RAZOČARANJE Exclamation


Pa še CPU v AW7 so očitno dali isti kot v AW6… res razočaranje….

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 15.09.2021 07:07:50
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj se je res zgodilo z Apple Watch 7? Iskreno povedano, si še do sedaj nisem povsem opomogel, ker ne morem verjeti, da ni novega designa. Cry Vsi leaki od priznanih analitikov z Ming Chi Kuom, Proserjem in Gurmanom na čelu so trdili, da bo nov design, bile so slike, renderji itd. Vse se je zdelo resnično avtentično, zato mi preprosto ni jasno.

Drži, da je ura zrastla za 1 mm, prav tako zaslon čisto do roba, ampak zakaj hudiča še vedno isti design? Angry Trditev, da bodo tudi Apple Watch uskladili z oblikovnim jezikom iPhona, iPada itd. so se zdele več kot logične. Ta ura, ki sem jo videl na slikah (tudi spodaj), mi je bila res tako všeč, da sem jo brez razmišljanja hotel kupiti. Itak je moja Series 4 stara že nekje tri leta in bi bil čas za zamenjavo. Ampak tole, kar so pokazali sedaj... Zame VELIKO RAZOČARANJE, upam, da razumete zakaj.

Se strinjam, da se ne sme čisto vsega verjeti leakerjem in z leti sem tudi sam pridobil že občutek, kaj bi lahko "pilo vodo" in kaj ne. Za Apple Watch 7 sem resnično verjel, da bo tako, kot je kazalo, da bo, sploh, ker ura oblikovalsko ni bila nadgrajena še nikoli, razen z Apple Watch 4 večji ekran. Celo klone so dali že ven Kitajci (slike spodaj), kar je smeh Smile Skratka, res mi ni jasno, kaj se je zgodilo z Apple Watch 7 Mad

Kaj mislite glede tega? Bodo PRIHODNJE leto uresničili nov design, ali bodo taknega "furali" kar v nedogled. Kolikor jim gre dobro prodaja ur, me ne bi niti čudilo, da bi ohranili tak design še nekaj let, ampak za moje pojme tudi Apple Watch resno kliče po posodobitvi designa. Upam, da res prihodnje leto...









_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 15.09.2021 07:23:52
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst mam series 2 pa res mal laga ampak design se pa bistveno še od takrat ni spremenil. tko da res žalostno. Sej iphone pa tud, vizualno isti k 12. Ampak sej tko je usak let, na 2 leti mogoče kak večja sprememba

iPaddy je napisal/a:
Kaj se je res zgodilo z Apple Watch 7? Iskreno povedano, si še do sedaj nisem povsem opomogel, ker ne morem verjeti, da ni novega designa. Cry Vsi leaki od priznanih analitikov z Ming Chi Kuom, Proserjem in Gurmanom na čelu so trdili, da bo nov design, bile so slike, renderji itd. Vse se je zdelo resnično avtentično, zato mi preprosto ni jasno.

Drži, da je ura zrastla za 1 mm, prav tako zaslon čisto do roba, ampak zakaj hudiča še vedno isti design? Angry Trditev, da bodo tudi Apple Watch uskladili z oblikovnim jezikom iPhona, iPada itd. so se zdele več kot logične. Ta ura, ki sem jo videl na slikah (tudi spodaj), mi je bila res tako všeč, da sem jo brez razmišljanja hotel kupiti. Itak je moja Series 4 stara že nekje tri leta in bi bil čas za zamenjavo. Ampak tole, kar so pokazali sedaj... Zame VELIKO RAZOČARANJE, upam, da razumete zakaj.

Se strinjam, da se ne sme čisto vsega verjeti leakerjem in z leti sem tudi sam pridobil že občutek, kaj bi lahko "pilo vodo" in kaj ne. Za Apple Watch 7 sem resnično verjel, da bo tako, kot je kazalo, da bo, sploh, ker ura oblikovalsko ni bila nadgrajena še nikoli, razen z Apple Watch 4 večji ekran. Celo klone so dali že ven Kitajci (slike spodaj), kar je smeh Smile Skratka, res mi ni jasno, kaj se je zgodilo z Apple Watch 7 Mad

Kaj mislite glede tega? Bodo PRIHODNJE leto uresničili nov design, ali bodo taknega "furali" kar v nedogled. Kolikor jim gre dobro prodaja ur, me ne bi niti čudilo, da bi ohranili tak design še nekaj let, ampak za moje pojme tudi Apple Watch resno kliče po posodobitvi designa. Upam, da res prihodnje leto...








Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 15.09.2021 07:47:16
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čakam na njihovo oktobersko ali novembersko prireditev, ki bo imelo kaj zveze z Mac računalniki ...

No, če ne drugo, baje pride končna verzija novega macOS-a.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2011
Prispevkov: 551
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 15.09.2021 08:02:53
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Največje razočaranje do sedaj. Najslabši event. Nič od nič.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 15.09.2021 08:09:25
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No no čakte čakte. Tanov iPhone 13 pro ima 120Hz zaslon! To precej spremeni izkušnjo na telefonu, verjemte mi. Tak da če ne drugega bom menjal telefon, moj je že 2+ leti dal skozi, tak da je počasi čas.

Ure nimam, me pa mika tale 7-ka. Pač ni nov design, ampak bolje to kot nič.

Sem pa sam razočaran, da glede software-ja niso omenili nič. Niti kdaj nov iOS pride, ne macOS ne Xcode, ničesar! Lahko bi vsaj povedali, ni še ready, bo čez kak mesec, tak pa nič od nič. Dali so včeraj 11.6 ven, ampak še vedno problemi z drugim monitorjem, tak da.... počasi tudi mene jezi tole, ker tole blinkanje drugega monitorja na miniju mi gre že počas pošteno na živce. Bojda nimajo nobenga popravka, čakam da bodo novi maci, da lahko naredim reklamacijo in menjam trenutnega za novega in boljšega (z mojim doplačilom). Angry

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.09.2021
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 15.09.2021 08:12:03
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Event je bil res polomija, kar se tiče novosti. Vseeno mislim, da bo čas za upgrade mojega iphone X.

Opcije so:
-grem na iphone 12 128gb in požrem nekoliko slabšo baterijo, 705 eur pri telekomu z neko vezavo na najB
-grem na iphone 13 128gb - kakšna bo cena pri telekomu predvidoma, če je v DE 900eur?
-grem na 13 pro, kjer pa je razlike z 12ko base model 450-500eur? Slikam relativno malo (nisem ravno influencer), tako da se ne morem odločit ali mi je 120Hz zaslon vreden tega dodatka. Vem pa, da tisti ki se navadijo na 120hz ne morejo več na 60 (oz. zelo težko)

Najbrž dve dodatni uri baterije nista vredni 200eur ali pač (hočem reči, da ima tudi 12ka najbrž še nek spodoben SoT, s katerim se da preživet?)?

Je pa vse tako "slabo", da razmišljam, če ne bi mogoče šel še enkrat probrat Androida s Pixlom 6, čeprav sem se enkrat davno nazaj že opekel (nexus).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 15.09.2021 08:19:37
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
No no čakte čakte. Tanov iPhone 13 pro ima 120Hz zaslon! To precej spremeni izkušnjo na telefonu, verjemte mi. Tak da če ne drugega bom menjal telefon, moj je že 2+ leti dal skozi, tak da je počasi čas.

Ure nimam, me pa mika tale 7-ka. Pač ni nov design, ampak bolje to kot nič.

Sem pa sam razočaran, da glede software-ja niso omenili nič. Niti kdaj nov iOS pride, ne macOS ne Xcode, ničesar! Lahko bi vsaj povedali, ni še ready, bo čez kak mesec, tak pa nič od nič. Dali so včeraj 11.6 ven, ampak še vedno problemi z drugim monitorjem, tak da.... počasi tudi mene jezi tole, ker tole blinkanje drugega monitorja na miniju mi gre že počas pošteno na živce. Bojda nimajo nobenga popravka, čakam da bodo novi maci, da lahko naredim reklamacijo in menjam trenutnega za novega in boljšega (z mojim doplačilom). Angry


iOS 15, 20 setembra tudi iPadOS in watchOS, glede macOS bo kasneje
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 15.09.2021 08:38:51
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iOS 15 Release candidate so dal že ven včeraj tako da bo release ta ali naslednji teden Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 15.09.2021 08:41:40
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem kaj ste pricakovali?! Da vsako leto naredijo neke hude izume, novosti, ... iPhone 14 bo baje spet leap naprej. Watch procesor je sedaj svetlobna leta pred konkurenco in dovolj za to kar watch je.

Sam navdusen nad novim iPad mini in komaj cakam, da mi ga dostavi postar.

iOS 15 izide 20.9. okoli 19h po nasem casu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 15.09.2021 09:22:58
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Ne vem kaj ste pricakovali?! Da vsako leto naredijo neke hude izume, novosti, ... iPhone 14 bo baje spet leap naprej. Watch procesor je sedaj svetlobna leta pred konkurenco in dovolj za to kar watch je.

Sam navdusen nad novim iPad mini in komaj cakam, da mi ga dostavi postar.

iOS 15 izide 20.9. okoli 19h po nasem casu.


Sej se negre da bi kdo kaj pricakoval , sam jst mam obcutek sa se od X vse vrti samo se v krogu ....

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 15.09.2021 09:33:20
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Kaj se je res zgodilo z Apple Watch 7? Iskreno povedano, si še do sedaj nisem povsem opomogel, ker ne morem verjeti, da ni novega designa. Cry Vsi leaki od priznanih analitikov z Ming Chi Kuom, Proserjem in Gurmanom na čelu so trdili, da bo nov design, bile so slike, renderji itd. Vse se je zdelo resnično avtentično, zato mi preprosto ni jasno.

Drži, da je ura zrastla za 1 mm, prav tako zaslon čisto do roba, ampak zakaj hudiča še vedno isti design? Angry Trditev, da bodo tudi Apple Watch uskladili z oblikovnim jezikom iPhona, iPada itd. so se zdele več kot logične. Ta ura, ki sem jo videl na slikah (tudi spodaj), mi je bila res tako všeč, da sem jo brez razmišljanja hotel kupiti. Itak je moja Series 4 stara že nekje tri leta in bi bil čas za zamenjavo. Ampak tole, kar so pokazali sedaj... Zame VELIKO RAZOČARANJE, upam, da razumete zakaj.

Se strinjam, da se ne sme čisto vsega verjeti leakerjem in z leti sem tudi sam pridobil že občutek, kaj bi lahko "pilo vodo" in kaj ne. Za Apple Watch 7 sem resnično verjel, da bo tako, kot je kazalo, da bo, sploh, ker ura oblikovalsko ni bila nadgrajena še nikoli, razen z Apple Watch 4 večji ekran. Celo klone so dali že ven Kitajci (slike spodaj), kar je smeh Smile Skratka, res mi ni jasno, kaj se je zgodilo z Apple Watch 7 Mad

Kaj mislite glede tega? Bodo PRIHODNJE leto uresničili nov design, ali bodo taknega "furali" kar v nedogled. Kolikor jim gre dobro prodaja ur, me ne bi niti čudilo, da bi ohranili tak design še nekaj let, ampak za moje pojme tudi Apple Watch resno kliče po posodobitvi designa. Upam, da res prihodnje leto...









Koliko sem bral po spletu, je Apple kar pošteno stopil na prste leakerjem, in kot dodatno zaposlil zunanje "fake leakerje", ki bi delali dodatno zmedo med leaki. Pojavile so se celo fotke novih paskov (naj bi bili širši v skadu z novim designom) ... Letošnjo predstavitev sem prespal napol, razen ipad minija, bolj plus verzije lanskih modelov... :'(
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 15.09.2021 20:40:19
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dosti ljudi ne menja več vsako leto. Čeprav, če gledaš kamero in ekran se splača menjat. Meni predstavitev ni bila slaba, neke revolucije pa ni bilo za pričakovati. Čist odvisno od človeka kakšna je imel pričakovanja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 16.09.2021 06:24:40
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in kolko vas bo menjalo iz 12 na 13 ter ure iz 6 na 7?

jaz oboje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1788
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 16.09.2021 06:43:48
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bom menjal.

Ampak letos res ne vem ali Pro ali Pro Max. Imam v principu raje manjše telefone, ampak lani so pretehtali zaslon, baterija in foto. Letos je foto identičen. Me pa po drugi strani skrbi, da bo 120Hz kar imelo vpliv na baterijo.

Nimam iPad-a in iPhone uporabljam za vse, tudi npr. branje knjig.

Še en minus je, da 240g + ovitek postane že mejno pretežko za gimbal-e.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 16.09.2021 06:58:47
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam v planu menjat uro, ker imam se AW 5 ... in sem lansko preskocil... Za iPhone pa se se nisem odlocil... Sem malo gledal po bolhi in iPhonov 12 Pro ni... je samo cel kup oglasov od preprodajalcev, da odkupujejo... tako, da niti ne vem, koliko bi lahko dobil za iPhone 12 Pro 128 ...


Nazadnje urejal/a Jest Ned 19. Sep 2021 15:56; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 16.09.2021 07:26:09
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz imam v planu menjat uro, ker imam se AW 5 ... in sem lansko preskocil... Za iPhone pa se se nisem odlocil... Sem malo gledal po bolhi in iPhonov 11 Pro ni... je samo cel kup oglasov od preprodajalcev, da odkupujejo... tako, da niti ne vem, koliko bi lahko dobil za iPhone 11 Pro 128 ...


Logič o bi blo na jabuku povezat male oglase in eno temo; borza telefonov. Kupit robo od forumašev je precej bolj varno, kot na bolhi, kjer res ne veš več, kdo te bo bolj nategno.

Pa še neke referenčne cene se bodo vzpostavile.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani