Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
iPhone 12 Pro Max težave
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 05.08.2021 07:43:13
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede VoWiFi bi rekel, super ideja, sam dela bolj bogo.

Mene pogosto slabo slišijo. Potem pa odklopim wifi in data, pa ni več težav. Se mi dogaja predvsem doma, ko je telefon na wifiju.

Verjetno je tudi od telefona odvisno. Moj 6s je verjetno že precej podhranjen za ta nove tehnologije.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 05.08.2021 09:10:36
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nič ni podhranjen... če dela skype, facetime, viber, whatsapp, itd... bi moralo delat tudi to. Dejstvo je, da imajo operaterji že od nekdaj težave z VOIP tehnologijami.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 05.08.2021 11:21:36
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam.

Sicer nisem probal nič drugega kot facetime.
Vsaj Facetime audio nima prav veliko težav.

Sicer je pa ta moj problem pomoje precej povezan z internetno povezavo.
Precej podobno ko pri streamanem videu, ko na slabi povezavi najprej resolucija pade, potem začne pa še štekat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.12.2013
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.08.2021 15:45:18
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima še kdo tukaj probleme s fokusom na 12 Pro Max?

Pri meni sploh ne sfokusira slike, če hočem kaj slikati res na blizu. Ali pa, če recimo hočem poskenirati kako res majhno QR kodo, ko moraš telefon bolj približati, ni šans...

A je to primerno za reklamacijo in zahtevo novega telefona, ali je to "normalno" pri tem modelu?

_________________
iPhone 12 Pro Max
iPad Mini 2 Retina
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.08.2021 18:01:08
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sammie je napisal/a:
Ima še kdo tukaj probleme s fokusom na 12 Pro Max?

Pri meni sploh ne sfokusira slike, če hočem kaj slikati res na blizu. Ali pa, če recimo hočem poskenirati kako res majhno QR kodo, ko moraš telefon bolj približati, ni šans...

A je to primerno za reklamacijo in zahtevo novega telefona, ali je to "normalno" pri tem modelu?



Normalno. Opazno daljsi fokus kot pri 12 Pro in starejsih modelih. Je pa zato kvaliteta slike neprimerno boljsa.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.12.2013
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.08.2021 18:08:51
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Normalno. Opazno daljsi fokus kot pri 12 Pro in starejsih modelih. Je pa zato kvaliteta slike neprimerno boljsa.


Pa ne samo, da je daljsi, meni dejansko sploh ne sfokusira slike. Tudi, ce potem ko telefon priblizam nekemu objektu, pritisnem na zaslon, da bi doloceno mesto fokusiral. Nic…
Je to tudi “normalno”?

_________________
iPhone 12 Pro Max
iPad Mini 2 Retina
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 26.08.2021 18:40:05
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sammie je napisal/a:
Pa ne samo, da je daljsi, meni dejansko sploh ne sfokusira slike. Tudi, ce potem ko telefon priblizam nekemu objektu, pritisnem na zaslon, da bi doloceno mesto fokusiral. Nic…
Je to tudi “normalno”?


Minimalna fokusna razdalja je daljša, nisem mislil telefona. 12 Pro Max ima večji senzor in ostalo je pač fizika. 12 Pro ostri nekje od cca. 7cm do neskončnosti, medtem 12 Pro Max od cca. 15cm do neskončnosti. Govorim o "wide" leči, torej default.

Tako da ja, je normalno. Če si navajen starejših iPhone-ov in dosti fotkaš, hitro opaziš, da je nekaj "narobe", ker je minimalna razdalja dvakrat daljša. Sem jaz tudi mislil prvo, da je nekaj s telefonom. Smile

Pač omejitev, ki jo moraš upoštevati pri fotografiranju. Dobiš pa v zameno za to neprimerno boljši senzor in povsem drugačen sistem stabilizacije slike, kar je vsaj zame največji benefit in takoj opazno pri snemanju videa.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.12.2013
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 26.08.2021 18:47:19
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Minimalna fokusna razdalja je daljša, nisem mislil telefona. 12 Pro Max ima večji senzor in ostalo je pač fizika. 12 Pro ostri nekje od cca. 7cm do neskončnosti, medtem 12 Pro Max od cca. 15cm do neskončnosti. Govorim o "wide" leči, torej default.

Tako da ja, je normalno. Če si navajen starejših iPhone-ov in dosti fotkaš, hitro opaziš, da je nekaj "narobe", ker je minimalna razdalja dvakrat daljša. Sem jaz tudi mislil prvo, da je nekaj s telefonom. Smile

Pač omejitev, ki jo moraš upoštevati pri fotografiranju. Dobiš pa v zameno za to neprimerno boljši senzor in povsem drugačen sistem stabilizacije slike, kar je vsaj zame največji benefit in takoj opazno pri snemanju videa.


No ja, to je pa potem takem kar velik minus in razocaranje, glede na to, da moj prejsnji 2 leti star Samsung Galaxy S10 ni imel problema s tem.

Ampak na YT sem pa ze gledal neke videje na to temo, in eden je rekel, da bi moral, ce imas te probleme s fokusiranjem zahtevat novo napravo. Ampak po tem kar si napisal, tako dvomim, da je kateri 12PM brez tega “problema”?

_________________
iPhone 12 Pro Max
iPad Mini 2 Retina
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 26.08.2021 18:59:23
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sammie je napisal/a:
No ja, to je pa potem takem kar velik minus in razocaranje, glede na to, da moj prejsnji 2 leti star Samsung Galaxy S10 ni imel problema s tem.

Ampak na YT sem pa ze gledal neke videje na to temo, in eden je rekel, da bi moral, ce imas te probleme s fokusiranjem zahtevat novo napravo. Ampak po tem kar si napisal, tako dvomim, da je kateri 12PM brez tega “problema”?


Če normalno ostri pri razdaljah nad 15cm, potem je to normalno. Pač optične lastnosti leč in večjega senzorja.

Samsung S10 ima droben senzor in posledično lahko ostri precej bližnje predmete, je pa kvaliteta slike tudi temu primerna.

Se pa strinjam, da je škoda, da tega niso bolj jasno napisali. Tudi večina review-jev 12PM, ki sem jih gledal, tega sploh ne omeni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.12.2013
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 26.08.2021 19:07:02
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Če normalno ostri pri razdaljah nad 15cm, potem je to normalno. Pač optične lastnosti leč in večjega senzorja.

Samsung S10 ima droben senzor in posledično lahko ostri precej bližnje predmete, je pa kvaliteta slike tudi temu primerna.

Se pa strinjam, da je škoda, da tega niso bolj jasno napisali. Tudi večina review-jev 12PM, ki sem jih gledal, tega sploh ne omeni.


Bom se jutri malo bolj testiral na kaksni razdalji priblizno se ostri.

Ja saj to sem ravno studiral prej, da noben znan youtuber ni kaj omenjal okoli tega… pa toliko reviewjev sem pregledal ze pred nakupom. Very Happy Ceprav dobro, kupil sem ga zato ker mu po videih sodec (in sedaj vidim tudi sam) baterija noro drzi. To je bil glavni razlog za nakup… Very Happy

_________________
iPhone 12 Pro Max
iPad Mini 2 Retina
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 26.08.2021 19:10:39
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterija je res nora, vsekakor najboljša avtonomija med vsemi iPhone-i dosedaj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.12.2013
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.08.2021 19:20:27
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, dejansko se mi je tokrat slo samo za to, da ga ne bom rabil vec filat 2x dnevno (kar sem S10 zadnje pol leta ze moral). In zaenkrat sem res zelo zadovoljen.

Sem pa zacel opazati tole s fokusom in sem se danes spomnil, da se moram to malo bolj pozanimat, kako je s tem. Hvala ti za vse informacije. Ceprav bi skoraj raje slisal, da je samo z mojim nekaj narobe in da ga moram menjat. Haha. Razz

_________________
iPhone 12 Pro Max
iPad Mini 2 Retina
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani