Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Naslednja
Mastercard kartica Curve
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #501   Objavljeno 28.07.2021 17:51:13
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
w3by je napisal/a:
Tudi bankomati Gorenjske banke po novem računajo, če s Curvom hočeš dvignit Zip it

Pa je omejitev pri dvigovanju, samo da je 200 funtov dnevno, ne pa X€ mesečno kot pri Revolutu

Ce imas "slovenski" Curve, ni nobene provizije. Pa ni dnevna omejitev, ampak 240 EUR na mesec (vsaj pri meni tako pise). Lahko pa seveda vse v enem dvigu skuris...

Glede cashbacka - meni se bo prvi mesec kmalu iztekel in porocam. Sem pa ugotovil, da H&M niso upostevali. Tudi ticketa se niti povohali niso na to temo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.06.2014
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #502   Objavljeno 28.07.2021 19:42:14
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Uporabljam jo predvsem za placevanje z Apple Watch ali iPhone preko Apple Pay s povezano NLB Mastercard ali SKB Viso ...

N26, Revolut in Vivid imam samo tako za obcasno uporabo...

Hvala za pomoč in link do te teme. Sem se registriral na curve, moram samo še ugotoviti kako dodat kartico Cool

Ok to sem naredil. Če grem recimo v Spar, pa hočem plačati s kartico, jo samo označim in prislonim na nfc?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #503   Objavljeno 29.07.2021 07:25:52
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ce imas "slovenski" Curve, ni nobene provizije. Pa ni dnevna omejitev, ampak 240 EUR na mesec (vsaj pri meni tako pise). Lahko pa seveda vse v enem dvigu skuris...

Glede cashbacka - meni se bo prvi mesec kmalu iztekel in porocam. Sem pa ugotovil, da H&M niso upostevali. Tudi ticketa se niti povohali niso na to temo.

Brez dodatne provizije (na strani Curvea) lahko dvigneš do 200GBP (oz. 240€) brez konverzije oziroma v isti valuti kot je izbrana kartica (s tem, da lahko valuto spremeniš, npr. ko greš na hrvaško daš na HRK in dviguješ kune, v tem primeru ti potem chargajo kune iz kartice in spet ni provizije do 200GBP na dan). Omejitev za 200GBP (oz 240€) mesečno je AFAIK samo pri dvigovanju v drugi valuti kot jo ima nastavljeno underlying kartica ali pa če dviguješ iz kreditne kartice.Nekaj časa sem uporabljal Curve več ali manj samo za dvige, od kar imajo Garmin in Apple Pay spet plačujem več al manj vse preko Curvea.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.06.2014
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #504   Objavljeno 07.10.2021 11:56:21
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaliFric je napisal/a:
Hvala za pomoč in link do te teme. Sem se registriral na curve, moram samo še ugotoviti kako dodat kartico Cool

Ok to sem naredil. Če grem recimo v Spar, pa hočem plačati s kartico, jo samo označim in prislonim na nfc?

Okej, sem videl v čem je bil problem. Ko sem kliknil na app curve, mi ni delalo. Potem pa ko je telefon zaklenjen, pritisneš dvakrat gumb in avtomatsko prideš do kartice in je to to.

Hvala vsem za pomoč, zadeva je super Cool
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #505   Objavljeno 19.02.2022 11:13:04
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem danes potreboval nekaj gotovine in sem za foro po dolgem casu spet probal, ce sedaj ze deluje dvig na bankomatu z Apple Watch preko Curve... in zadeva je celo delovala... Probal sem na dveh bankomatih (NLB in NLBM, oba v Medvodah) ... in je slo brez problemov. Pred casom, ko sem to probal, z Apple Watch ni slo... z iPhonom pa je takrat slo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #506   Objavljeno 19.02.2022 15:18:37
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem enkrat lani jeseni probal z uro na nlb in je šlo. Čez poletje na HR pa ni sploh zaznalo nič. Mogoče so potem kaj uredili.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #507   Objavljeno 20.02.2022 16:35:29
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sem danes potreboval nekaj gotovine in sem za foro po dolgem casu spet probal, ce sedaj ze deluje dvig na bankomatu z Apple Watch preko Curve... in zadeva je celo delovala... Probal sem na dveh bankomatih (NLB in NLBM, oba v Medvodah) ... in je slo brez problemov. Pred casom, ko sem to probal, z Apple Watch ni slo... z iPhonom pa je takrat slo ...


Kako pa je s provizijo? Nazadnje, ko sem poskusil (cca. 3 leta nazaj), je bila kar visoka provizija.

Nic ni bilo provizije…
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #508   Objavljeno 29.12.2022 16:34:17
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Približno en teden mi POS terminali zavračajo plačila. V Curve imam BA kartico Delavske hranilnice in do zdaj je delovalo brez težav.

Ima še kdo podobne težave?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #509   Objavljeno 29.12.2022 17:23:25
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeeKay je napisal/a:
Približno en teden mi POS terminali zavračajo plačila. V Curve imam BA kartico Delavske hranilnice in do zdaj je delovalo brez težav.

Ima še kdo podobne težave?


Sem hotel dvigniti denar in je napisalo napačen pin,(pogledam v app pin pravi)
Hočem resetirati na atm ne gre, v aplikaciji ne gre. Klicem support, pišem mail, odgovori neuporabni. Po tednih čakanja sem zaprl račun.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #510   Objavljeno 29.12.2022 21:29:13
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej da ti niso poslali nove kartice.


Moji zeni se je dogajalo isto.

Question
DeeKay je napisal/a:
Približno en teden mi POS terminali zavračajo plačila. V Curve imam BA kartico Delavske hranilnice in do zdaj je delovalo brez težav.

Ima še kdo podobne težave?

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #511   Objavljeno 30.12.2022 00:17:55
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeeKay je napisal/a:
Približno en teden mi POS terminali zavračajo plačila. V Curve imam BA kartico Delavske hranilnice in do zdaj je delovalo brez težav.

Ima še kdo podobne težave?


Enako meni, kljub temu, da je veljavna do 01/23
Res da sem v app-u dobil obvestilo da so odposlali novo fizično kartico.
Dva dni nazaj sem dobil novo fizično in jo v appu aktiviral. Moral sem še identifikacijo uredit, ker je bilo tako zahtevano in sem slikal dokument in selfie.

Danes skušam zopet plačat in ne gre. Sem pa potem s fizično kartico skb debetno, ki je dodana v curve plačal brez težav.

Ce sem prav videl pa virtualna curve in fizična nista enaki. Tudi drugacen datum veljavnosti imata. Za prejsnjo se ne spomnim.
Bi kdo prosim preveril fizično in virtualno in poročal če sta enaki po stevilki in veljavnosti?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #512   Objavljeno 30.12.2022 00:58:06
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Enako meni, kljub temu, da je veljavna do 01/23
Res da sem v app-u dobil obvestilo da so odposlali novo fizično kartico.
Dva dni nazaj sem dobil novo fizično in jo v appu aktiviral. Moral sem še identifikacijo uredit, ker je bilo tako zahtevano in sem slikal dokument in selfie.

Danes skušam zopet plačat in ne gre. Sem pa potem s fizično kartico skb debetno, ki je dodana v curve plačal brez težav.

Ce sem prav videl pa virtualna curve in fizična nista enaki. Tudi drugacen datum veljavnosti imata. Za prejsnjo se ne spomnim.
Bi kdo prosim preveril fizično in virtualno in poročal če sta enaki po stevilki in veljavnosti?

Ko ti pošljejo novo fizično, dobiš tudi novo (začasno) virtualno, ki je drugačna kot fizična na poti (ista številka, drug CVV in datum veljavnosti). Ko aktiviraš fizično, si tudi virtualna spremeni v enako, kot je fizična. Sem šel parkrat čez to v kakšnem letu (najprej potekla stara, potem so malo za tem spet poslali novo drugače izdano post-brexit kartico, nato sem še upgradeal na Black ter kasneje Metal) in je bilo vedno enako.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2013
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #513   Objavljeno 30.12.2022 09:57:27
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Enako meni, kljub temu, da je veljavna do 01/23
Res da sem v app-u dobil obvestilo da so odposlali novo fizično kartico.
Dva dni nazaj sem dobil novo fizično in jo v appu aktiviral. Moral sem še identifikacijo uredit, ker je bilo tako zahtevano in sem slikal dokument in selfie.

Danes skušam zopet plačat in ne gre. Sem pa potem s fizično kartico skb debetno, ki je dodana v curve plačal brez težav.

Ce sem prav videl pa virtualna curve in fizična nista enaki. Tudi drugacen datum veljavnosti imata. Za prejsnjo se ne spomnim.
Bi kdo prosim preveril fizično in virtualno in poročal če sta enaki po stevilki in veljavnosti?


Odstrani Curve kartico iz Wallet in jo ponovno naloži. Imel sem popolnoma enak problem in je to pomagalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #514   Objavljeno 31.12.2022 08:57:50
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Ko ti pošljejo novo fizično, dobiš tudi novo (začasno) virtualno, ki je drugačna kot fizična na poti (ista številka, drug CVV in datum veljavnosti). Ko aktiviraš fizično, si tudi virtualna spremeni v enako, kot je fizična. Sem šel parkrat čez to v kakšnem letu (najprej potekla stara, potem so malo za tem spet poslali novo drugače izdano post-brexit kartico, nato sem še upgradeal na Black ter kasneje Metal) in je bilo vedno enako.


Ocitno res. Virtualna je sedaj enaka.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #515   Objavljeno 31.12.2022 08:58:48
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
odpisani je napisal/a:
Odstrani Curve kartico iz Wallet in jo ponovno naloži. Imel sem popolnoma enak problem in je to pomagalo.


Sem na novo dodal in porocam ob prvi priliki ko plačam preko posa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #516   Objavljeno 31.12.2022 10:05:49
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni je drug problem. Meni kartico Curve sprejme, ampak transakcijo zavrne banka.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #517   Objavljeno 31.12.2022 11:01:59
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeeKay je napisal/a:
Pri meni je drug problem. Meni kartico Curve sprejme, ampak transakcijo zavrne banka.


Potem pa poklici na banko oz. procesni center (stevilko imas na zadnji strani kartice in lahko klices kadarkoli) in vprasaj, zakaj je bila transakcija zavrnjena...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #518   Objavljeno 31.12.2022 13:54:55
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeeKay je napisal/a:
Pri meni je drug problem. Meni kartico Curve sprejme, ampak transakcijo zavrne banka.

I el enak problem… sem v curve odstranil kartico pa jo ponovno dodal in je delovali bp.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #519   Objavljeno 01.01.2023 17:07:15
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce bo kdo na novo zaprosil za Curve lahko uporabi mojo kodo in bo dobil z moje strani se dodatnih 5GBP. Poleg svojih 5GBP

https://www.curve.com/join#YABVK



Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #520   Objavljeno 03.01.2023 16:18:55
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
I el enak problem… sem v curve odstranil kartico pa jo ponovno dodal in je delovali bp.


Tudi jaz sem zadnjič naredil enako, pa je kljub temu zavrnilo. Danes sem ponovil postopek in je bilo plačilo sprejeto. Upam da bo sedaj delalo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani