Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
AirTag
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 25.05.2021 17:28:04
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Haha to bodo mel piloti, vozniki avtobusov, dostavljalci, poštarji itd. zabavo.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 25.05.2021 19:19:35
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Zanimiva ideja... ce posiljas po posti kaj vrednejsega, prilozis AirTag in imas sledenje Smile



Teoretično...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.03.2012
Prispevkov: 114
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 27.05.2021 10:29:19
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živijo - eno vprašanje. Sem že kar precej preiskal pa nisem našel rešitve zase.

Punca ima Androida, jaz pa iPhone. Dal sem ji svoj avto, zaradi varnosti bi notri dal (seveda z njeno vednostjo) airtag, za primer kraje. Je kakšna varianta za takšno rešitev, da ne bo vsakih 3 dni airtag začel piskati? Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 27.05.2021 11:34:50
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če lahko samo opozorim na eno stvar glede kraje avtomobila.

Znanec je imel v avtomobilu napravo za sledenje - storitev, ki jo ponuja mnogo podjetij pri nas. Ko so mu ukradli avto je lahko ugotovil kje je. Na to je opozoril policijo in so avto našli že razstavljen nekje na primorskem. Ker je policija avtomobil našla, zavarovalnica primera ni priznala kot krajo in se je lahko lepo obrisal pod nosom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 27.05.2021 12:00:25
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Če lahko samo opozorim na eno stvar glede kraje avtomobila.

Znanec je imel v avtomobilu napravo za sledenje - storitev, ki jo ponuja mnogo podjetij pri nas. Ko so mu ukradli avto je lahko ugotovil kje je. Na to je opozoril policijo in so avto našli že razstavljen nekje na primorskem. Ker je policija avtomobil našla, zavarovalnica primera ni priznala kot krajo in se je lahko lepo obrisal pod nosom.


Res je. Za prejem odškodnine mora biti 30 dni od kraje in avto ne sme biti najden. Ampak povrne se ti vsekakor vsa škoda, ki so jo utrpel, moraš pač imeti dokazila. Vsekakor je tvojega kolega, zavarovalni agent prinesel okoli.

Citiram:
Ce v primeru tatvine oziroma drugih oblik protipravnega odvzema predmeta zavarovanja najdejo pred izplacilom zavarovalnine, je
zavarovanec stvar dolžan prevzeti. Ce je zavarovana stvar poškodovana ali unicena, se škoda obracuna po dolocbah tega clena. Ce
zavarovana stvar ni najdena v 30 dneh, se škoda obracuna, kot da je zavarovana stvar unicena brez rešenih delov. Ce se zavarovana
stvar pozneje najde je zavarovanec dolžan sodelovati pri njenem vracanju ter jo, ce vrne zavarovalnino, lahko prevzame in obdrži. Ce
zavarovanec predmet zavarovanja obdrži, se morebitna škoda na tej stvari obracuna po dolocbah tega clena. Ce pa zavarovanec
predmeta zavarovanja ne želi obdržati, mora sodelovati pri prenosu lastništva na novega lastnika, ki ga izbere zavarovalnica.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 09.06.2021 18:04:58
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
excalibur je napisal/a:
Noup, ne bo. Oz. vsaj v trenutni izvedbi ne. Lahko pa da bodo kasneje dodali kaj v "Find My" applikaciji.




Žal pa prepozno opozori, sem že pri avtu brez ključa Smile Bom začel v sosednji ulci parkirat Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 23.03.2022 14:30:47
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno je na nemškem amazonu kar ugodna cena za 4 pack. Skoraj za 30 EUR ceneje.

Sicer je tudi posamičen AirTag cenejši, kot pri nas, samo s poštnino se cena izenači.

https://amzn.to/3D61e4P
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 01.09.2022 19:49:05
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj bi vprašal glede Airtag tiste, ki se spoznate na to: slišal sem, da nekateri vgrajujejo Airtag ali Chipolo itd. v SKIROJE, da jih lahko sledijo v primeru kraje. Ali to sploh deluje glede na to, da sem slišal, da je Apple te Airtage nekako onemogočil v takšnih primerih, ko nekaj slediš, da bi preprečil zlorabe. Ali lahko torej dam vgraditi AirTag v skiro in bo delovalo brez problemov? Mimogrede, koliko dolgo pa zdrži baterija na teh AirTagih? Je Chipolo morda boljša rešitev?

Vnaprej hvala za odgovore... Like

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 01.09.2022 20:30:36
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AirTagi niso narejeni za sledenje. Zadeva bo delovala, dokler ne bo nekdo našel AirTaga in ga onemogočil. iPhone uporabniki so že avtomatično opozorjeni, da je v njihovi bližini AirTag od neke trejte osebe, ki jim lahko sledi. Android uporabniki si pa v ta namen lahko naložijo app (kar tatovi verjetno uporabljajo).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 01.09.2022 20:41:18
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
AirTagi niso narejeni za sledenje. Zadeva bo delovala, dokler ne bo nekdo našel AirTaga in ga onemogočil. iPhone uporabniki so že avtomatično opozorjeni, da je v njihovi bližini AirTag od neke trejte osebe, ki jim lahko sledi. Android uporabniki si pa v ta namen lahko naložijo app (kar tatovi verjetno uporabljajo).

No, če so opozorjeni na sledenje od tretje osebe, to niti ni slabo, ker lahko prepreči krajo oz. si tat premisli, saj ne more kar tako zlahka najti AirTag, če je vgrajen V skiro. Običajno vgradijo v notranjost k bateriji, ki ni kar tako dostopna, pač pa je potrebno zadevo razdreti, kar vzame čas. Na cesti tat tega ne bo mogel početi, pač pa šele doma oz. nekje, kjer bo imel mir in predvsem čas. Če torej dobi na telefon sporočilo, da ga sledi AirTag, bi si morda lahko premislil in raje pustil skiro na miru. Nekako tako razmišljam, čeprav je morda to razmišljanje naivno, saj verjamem, da so tatovi skoraj vedno pred drugimi in obvladajo vse te "fore".

Obstaja tudi GPS sledenje, kar pa je povezano z neko SIM kartico, ki jo dobiš pri mobitel operaterju, pa še druge zadeve, ki malo bolj komplicirajo, kot vgraditi AirTag ali Chipolo. Pa še GPS sledenje baje lahko onemogočiš, če greš v nek zaprt oz. "izoliran" prostor, kjer potem GPS več ne deluje, AirTag pa še vedno pokaže vsaj zadnjo lokacijo oz. se izpiše na bližnjem iPhonu oz. nekaj takega. Razz

Saj ta varianta bi bila samo DODATNA zaščita proti kraji, ker v vsakem primeru mora biti tudi fizično varovanje v smislu dobrih ključavnic, recimo Hiplok ipd. Prav tako ima moj skiro tudi zaščito s 4-mestno PIN kodo, vendar ga še vedno lahko prime in vrže v prtlažnik ter se potem doma igra s tem, kako ga odkleniti.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 01.09.2022 22:58:02
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To da ga vrže v prtljažnik zjebe tudi airtag če se odpelje nekam v vukojebino kjer ni drugih ios naprav. airtag ne bo imel pojma kje je. vsaj jest tako razumem delovanje airtaga.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 02.09.2022 06:40:53
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bo v sosednjem avtu nek iPhone user, boš dobil lokacijo, tudi če je AirTag v prtljažniku. Dovolj je že, če gre nekdo z iPhonom mimo hiše. Seveda pa so tudi lokacije, kjer ne bo delovalo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 02.09.2022 06:53:52
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In ce je ze vprasanje... AirTag ali Chipolo ... je verjetno AirTag boljsa izbira, ker je mreza iOS naprav veliko vecja, kot mreza Chipolo uporabnikov ...

Pri AirTagu je dovolj, da je v blizni iOS naprava, ki ima vklopljen prenos podatkov in lokacijske storitve... pri Chipolo pa mora biti v blizini nekdo, ki ima na telefonu namesceno aplikacijo za upravljanje s Chipolom...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 02.09.2022 09:18:29
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimajo tudi določeni chipolo modeli FindMy funkcijo oz so findmy vidni? Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje preverjal.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 02.09.2022 09:25:29
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En ima ja... tisto je v bistvu samo rebrandan AirTag v malo drugačni obliki. Funkcionalno s Chipolom nima veliko skupnega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 02.09.2022 10:35:56
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Če bo v sosednjem avtu nek iPhone user, boš dobil lokacijo, tudi če je AirTag v prtljažniku. Dovolj je že, če gre nekdo z iPhonom mimo hiše. Seveda pa so tudi lokacije, kjer ne bo delovalo.


Točno tako... iz osebne izkušnje lahko povem, da zadeva deluje. (seveda, toliko bolje v urbanih, poseljenih mestih.) Ko gre AirTag mimo kakšnega iphona, ti bo ta iphone poslal lokacijo srečanja. To je to. V nasprotnem primeru, je označena zadnja lokacija. Baterija zdrži cca 9-10 mesecev, ko gre proti koncu, te začne opozarjati. Aja, pa še to. Dal sem ga psu na ovratnico.

Torej, kot je rekel @mikrohard, zadeva deluje, so pa določene izjeme. Podeželje, sredi gozda recimo... Very Happy Very Happy Koliko ajfonov srečaš? Mogoče sredi gobarske sezone... Very Happy

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 17.10.2022 16:12:55
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce koga zanima, koliko casa deluje baterija... Jaz sem prvi Airtag nabavil maja 2021 ... in danes je javil, da je treba zamanjat baterijo... Sem jo zamenjal in zadeva spet deluje ... Torej skoraj leto in pol ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 17.10.2022 19:52:31
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce koga zanima, koliko casa deluje baterija... Jaz sem prvi Airtag nabavil maja 2021 ... in danes je javil, da je treba zamanjat baterijo... Sem jo zamenjal in zadeva spet deluje ... Torej skoraj leto in pol ...


Hvala.

Kar impressive za CR2032 baterijo.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 17.10.2022 20:11:21
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni je zdržala 1 leto in 2 meseca, predenj sem dobil obvestilo na telefon, da je treba menjat. Nisem pa čakal, da bi popolnoma odpovedala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 17.10.2022 20:53:34
Re: AirTag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce koga zanima, koliko casa deluje baterija... Jaz sem prvi Airtag nabavil maja 2021 ... in danes je javil, da je treba zamanjat baterijo... Sem jo zamenjal in zadeva spet deluje ... Torej skoraj leto in pol ...


Ma to je spet zarota Smile Tud men je to danes javu, kupljen je bil junij 21. Izgleda pa, da več kot “potuje” več porabi. Enega imam na avto ključih in je vsak delavnik v gibanju, drugi, ki še nič ne stoka, potuje samo za vikende, pa še to ne vsak vikend.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani