Jabuk
Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.05.2021
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.05.2021 20:25:30
Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Mac Pro 6.1 imam dve AMD D500 grafični kartici. Pri uporabi video editorja VideoPad imam občutek, da mi pri redniranju ne delata s polno močjo oz. rendira mi zelo počasi. Med rendiranjem Activity Monitor praktično delovanja GPU ne zazna...
Ker sem nov v APPLE svetu se iščem sam ... Ali se da mogoče GPU delovanje nastaviti?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.05.2021 20:37:05
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je govora o tem programu?
https://www.nchsoftware.com/videopad/index.html#102

Pa ima t program sploh podporo za GPU-pospeševanje?
https://www.nchsoftware.com/videopad/kb/1899.html

Ker so zelo skopi s temi informacijami na njihovi strani.
https://www.nchsoftware.com/videopad/faq.html
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.05.2021 20:39:03
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dopolnitev: na njihovem (NCH Software) forumu nekdo sprašuje glede GPU podpore pri izvozu.

Preberi:
https://nch.invisionzone.com/topic/37548-does-videopad-use-gpu-for-export/

GPU podpora naj bi bila v testi fazi v verziji 10.xx, ampak te informacije so samo za Windows verzijo.

Za Mac boš moral vprašati na njihovem forumu. Najboljše, da se tam registriraš in postaviš vprašanje.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.05.2021
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.05.2021 20:55:16
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da... to gre za ta video program podjetja NCH Software.
Bom preveril še na njihovem forumu.
Hvala lepa za namig.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 31.05.2021 21:22:26
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prosim. Veliko uspeha! Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.06.2021 08:21:49
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hah, ti dve grafi... večna debata. Najprej sem bil šokiran, ko sem dojel, da ena grafa fura vse monitorje, ki jih obesiš gor. Druga ne dela nič. V teoriji je tam za premlevanje bitkov. Zdi pa se mi, da edino apple-ove aplikacije to delajo učinkovito, npr. FinalCut ali LogicPro...

Sam nisem nikoli zasledil, da bi druga grafa sploh kakorkoli "brcnila"... Smile Sem se pa po par minutah nehal ubadat s tem, ker je znano, da so te grafe precej "lame" in rade crkavajo, zamenjava pa je absurdno draga... Torej - raje vidim, da mi mlinček melje počasi, kot da ga skurim.

Ja, vem, paradoksalno - pro mašina, pa si je ne upaš tiščat do konca. Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.06.2021 07:41:24
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Hah, ti dve grafi... večna debata. Najprej sem bil šokiran, ko sem dojel, da ena grafa fura vse monitorje, ki jih obesiš gor. Druga ne dela nič. V teoriji je tam za premlevanje bitkov. Zdi pa se mi, da edino apple-ove aplikacije to delajo učinkovito, npr. FinalCut ali LogicPro...

Sam nisem nikoli zasledil, da bi druga grafa sploh kakorkoli "brcnila"... Smile Sem se pa po par minutah nehal ubadat s tem, ker je znano, da so te grafe precej "lame" in rade crkavajo, zamenjava pa je absurdno draga... Torej - raje vidim, da mi mlinček melje počasi, kot da ga skurim.

Ja, vem, paradoksalno - pro mašina, pa si je ne upaš tiščat do konca. Sad


Sploh ni tak hudo! Meni je deloval tak mlinček lepih 7 let, sedaj je v kotu kot backup mašina, če mi tanov mini crkne.
Kar se tiče graf je pa tak, prvih 5 let je res bila notri za gretje sobe, potem pa so se počasi začele pojavljati aplikacije, ki so uporabljale tudi drugo grafo (affinity, če ne drugega). V windows bootcampu pa je od štarta delal crossfire, ki so ga potem v eni od verzij windows 10 dokončno upokojili in izklopili. Overall, imet 2 grafi je bedarija, to se strinjam 100%, ker software ne zna uporabljat več GPU-jev, pa čeprav so to probavali vsi, tako Nvidia, AMD in tudi Apple je nekaj kazal lansko leto ali 2 leti nazaj, kako so uporabljali multi GPU za Metal rendering. Zadeva se preprosto ne prime.
Zdaj jaz sem nad mac gamingom totalno obupal, odkar so dali ARM ven, tak da mi sedaj dejansko zadostuje M1 grafa za to kar še delam na macu, edino 32GB RAM-a bi imel in normalno podporo za vsaj 3 4K monitorje na 60Hz, ostalo mi je čez glavo zadosti. Pomoje naslednji M2 bo spet mac za naslednjih 7 let Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.06.2021 08:44:25
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj sem tudi sam načeloma zelo zadovoljen z njim. Še dandanes popolnoma zadovoljivo služi delu. Govorim zgolj o tem, da ena grafa zgolj greje zrak...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.06.2021 09:57:27
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Overall, imet 2 grafi je bedarija, to se strinjam 100%, ker software ne zna uporabljat več GPU-jev ... Zadeva se preprosto ne prime.


Kaj? Saj ravno zaradi tega imamo cenovno in dobavno krizo pri grafičnih, ker so za rudarjenje kriptovalut pokupili vse kar se je dalo.



Vir: https://medium.com/@dcbryan/crypto-currency-mining-gpu-rendering-building-a-two-bird-killing-machine-ff022437ad39
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.06.2021 10:05:20
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred nekaj meseci nazaj sem bral, da so nekateri svoje starejše Mac Pro namiznike nadgradili z dvema VEGA grafičnima karticama in predelali v računalnike za rudarjenje.

Žal trenutno ne najdem tiste povezave, sem pa našel enega, ki je delal test s podobnimi grafičnimi:
https://www.creationmachines.org/dual-amd-vega-64-gpus-can-be-internally-installed-and-powered-in-a-classic-mac-pro/



Sicer je s tem povezanih tem cel kup na Macrumors, redditu in drugih forumih.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.06.2021 08:18:45
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wildapple je napisal/a:
Kaj? Saj ravno zaradi tega imamo cenovno in dobavno krizo pri grafičnih, ker so za rudarjenje kriptovalut pokupili vse kar se je dalo.



Vir: https://medium.com/@dcbryan/crypto-currency-mining-gpu-rendering-building-a-two-bird-killing-machine-ff022437ad39


Kriptorudarjenje je kurjenje elektrike ne pa normalna uporaba računalnika. Poleg tega, tam sploh ne sediš zraven ampak vžgeš, naštimaš in pustiš laufat.
Tu je bolj debata o smotrnosti imeti več grafičnih v macu, za normalno uporabo. Večinoma jih ni, ker programi ne podpirajo, čeprav je Apple dal ven nekaj za multiGPU Metal rendering.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.06.2021 08:47:05
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšni pa so kaj trendi v podpori grafičnih. Je podpora še vedno na nivoju appov, ali gre kaj v smeri avtomatske sistemske podpore.

Sicer nimam pojma o tem, ampak po domače gledano je kar jeba za avtorje appov skrbet še za podporo vseh teh množic grafičnih. Še posebej ob prehitrem produciranju novih verzij.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.06.2021 08:18:10
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kakšni pa so kaj trendi v podpori grafičnih. Je podpora še vedno na nivoju appov, ali gre kaj v smeri avtomatske sistemske podpore.

Sicer nimam pojma o tem, ampak po domače gledano je kar jeba za avtorje appov skrbet še za podporo vseh teh množic grafičnih. Še posebej ob prehitrem produciranju novih verzij.


Metal oz. sam OS ima podporo uporabljati več GPU-jev. Naj bo to za rendering kot za computing, oboje deluje. Sami avtorji, morajo potem spisati kodo, ki potem zna razdeliti delo na več grafičnih. Največji problem je v tem, da mora biti app spisan v native jeziku, torej Swiftu, kar pomeni Apple only platform. Danes pa vemo, da malokateri dela tak appe, ampak naštancajo v nekem frameworku, ki se potem cross-platform skompajla in deploya. Izjema je recimo Affinity. Tam recimo na tem starem mac pro-ju zna uporabljat obe grafični in to preklemano dobro. Škoda samo, da so rabili toliko dolgo časa.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 04.06.2021 09:10:16
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi je zdelo. Pa je vsak kaka iniciativa, da ni se zadeva kako standardizirala?
Al bo na koncu tko, da bodo appi hitreje delal v cloudu kot na lokalni mašini.

Če se ne motim Adobe pri mobile appih laufa razne filtre kar na cloudu.
Recimo odpiranje word filov v Acrobatu sem zadnjič gledal, da jih pošlje na cloud in se tam prekonvertirajo v pdf.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 04.06.2021 10:43:39
Re: Na Mac Pro 6.1 2013 imam AMD D500+D500 GPU
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Se mi je zdelo. Pa je vsak kaka iniciativa, da ni se zadeva kako standardizirala?
Al bo na koncu tko, da bodo appi hitreje delal v cloudu kot na lokalni mašini.

Če se ne motim Adobe pri mobile appih laufa razne filtre kar na cloudu.
Recimo odpiranje word filov v Acrobatu sem zadnjič gledal, da jih pošlje na cloud in se tam prekonvertirajo v pdf.


Ni iniciative, razen to, kar Apple naredi oz. spodbudi. Je pa tak, da kolikor vem ni še čisto vse narejeno oz. so nazadnje rekli da se API še dela. Je pa sploh vprašanje, če bo ostalo to, ker ko bo šlo vse na M1, itak multi GPU sistemi odpadejo, razen če bodo sami kaj štrikali na tem.
Adobe na ipadu dela kar solidno, ampak Affinity ga vseeno poseka po celi črti, če ne drugega tudi zato, ker vse dela lokalno.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani