Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Prevara pri nakupu/prodaji
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #301   Objavljeno 01.04.2021 07:54:50
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preprosto ignorirajte tole temo, pa naj se pogovarja sam s sabo.

Če bodo prevare takšne in drugačne postale teme foruma, bo jabuk postal jablana.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #302   Objavljeno 01.04.2021 08:00:57
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem že dvakrat predlagal, da nekdo naredi rezime tele teme. In to naj bo zadnji post. Potem pa se tema zaklene.

Če kdo hoče izvedet kaj več, lahko ZS kontaktira avterje postov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #303   Objavljeno 01.04.2021 08:18:01
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tema je odprta za raznorazne prevare... in mislim, da je prav, da se o tem pise... Ker taksnih in podobnih nategov je vedno vec... Seveda je v interesu tistih, ki so omenjeni, bolje, ce se zadeva pomete pod preprogo... Ampak kot kaze imajo nekateri bolj "debelo" kozo in jih taksni zapisi ne ganejo, da ne bi nadaljevali s svojim pocetjem ... To bodo lahko naredili lazje, ce takih zapisov ne bi bilo ...

Taksno je moje mnenje... Se pa strinjam, da se za kaj vec obcutljivih informacij uproabijo zasebna sporocila...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.04.2021
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #304   Objavljeno 07.04.2021 14:06:07
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
legend je napisal/a:
No in zdaj je zgleda začel hitro prodajati telefone na bolhi Very Happy



Pozdravljeni pac sem eden tistih k me je na suho peljal, vrjel sem mu ker sva v istem poklicu, nisem mogel vrjeti da se to resnično dogaja, da sem nasedel ampak vsaka šola nekaj stane, prebral sem pa da ima oglase. Ali mi lahko kdorkoli poslje kak oglas, da mu pridem pred obraz. Lp Alen.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.03.2021
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #305   Objavljeno 08.04.2021 15:34:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz iščem kakšen oglas od njega.
K pa telefonska, je še vedno ista? Ga je kdo poizkušal kontaktirat?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #306   Objavljeno 13.04.2021 13:26:34
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #307   Objavljeno 13.04.2021 13:38:44
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.


Potem ne deli "biznisa" ce te je strah . Nevem kaj pricakujes zaščito na forumu .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #308   Objavljeno 13.04.2021 13:56:21
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.


Če je to una raketa MBP 16, naj ga kupec pride sam iskat, denar u roke in adijo. Jaz tega niti slučajno ne bi pošiljala po pošti, sploh zaradi vrednosti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #309   Objavljeno 13.04.2021 13:56:58
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Potem ne deli "biznisa" ce te je strah . Nevem kaj pricakujes zaščito na forumu .


točno tako. zapri se v balonček, pa mir.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #310   Objavljeno 13.04.2021 16:14:27
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.


.. Smešnice d.o.o .. hočš rečt da imaš hrvata ki ti bo vnaprej nakazal denar in to tako da nebo mogel vedt kdo si =) .. no če ti bo pa bitcoine nakazu v naprej pa se men zrihtej telefonsko da se jst kej "prodam" hah

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #311   Objavljeno 13.04.2021 19:40:05
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.


Oprosti, samo takih bučk pa še ne...

Kaj češ lepšega, če ti vnaprej nakaže.. Kvečjemu bi ti lahko kupca nategnil, če bi bil baraba!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #312   Objavljeno 14.04.2021 06:49:46
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Imam enega kupca za prenosnik iz hrvaške, pa mi pravi, da bi mi rad v naprej nakazal denar... sumljivo ali ne?
Ker tehnično, če mi denar nakaže, potem ne more več preklicat transakcije, ko je račun pri meni. Zdaj malo me je strah samo, da bo rabu moj naslov in bo potem to uporabil za vlom v dom ali kaj podobnega? Ne vem... berem tu pa me je kar preveč strah ratalo kakršenkoli biznis delat s kom.


Če te je strah naslova. Ti napiši napačnega (recimo drugo številko ulice). Naslov kakor vem ne igra vloge pri nakazilu (da ne bi denar prišel na račun). Pomemben je pravilen IBAN. Drugače sem tudi sam prodal komp na Hrvaško, le da je možakar prišel domov. Prinesel sadje, niti pogledal ni komp. Denar naštel, spil kavo in odšel. Odlična izkušnja, čeprav sem imel pomisleke, kako lahko nekdo 400km pride kupit komp ampak tudi takšni obstajajo.

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #313   Objavljeno 14.04.2021 07:55:17
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem prodal iMaca na Hrvaško - verjetno bolj gladko še ni šlo skozi. Prišel, pogledal (prižgal ga ni), plačal, odpeljal in se mi od doma še enkrat zahvalil, ker je bilo vse tako kot treba. Na tvojem mestu se tega ne bi bal Smile

S kje pa si? Jst imam še škatlo od svojega Macbooka (tisto rjavo), ki je narejena iz zelo trdega kartona, da se zadeva ne poškoduje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #314   Objavljeno 14.04.2021 20:17:06
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne gre se za jabuke ampak vseeno, je povezava s temo. Mogoče komu pride prav.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/skupina-kocevcev.html?fbclid=IwAR0j4Ldgyltjt_RTEv-km1MS1igVbPbZOEDJUGVa8t09NOjx4tlYJ-ekzIk
Premaknjeno: Čet 22. Apr 2021 06:27.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2021
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #315   Objavljeno 27.04.2021 19:00:27
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dones je bil v zaklancu, gostilna pri skofu... seveda ni placal ???? voz se sezmer crn fiat
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.02.2021
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #316   Objavljeno 07.05.2021 05:01:32
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.facebook.com/leon.smrtnik

spet je aktiviral facebook profil
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 20.07.2021
Prispevkov: 1
Kraj: Grosuplje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #317   Objavljeno 20.07.2021 15:13:17
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sammy20 je napisal/a:
Vidim, da je na spletu res veliko prevarantov in moramo biti zelo previdni ter zahtevat vsa možna dokazila za vnaprej, sploh za dražje zadeve. Res je neverjetno in to sem doživel tudi sam lani okrog februarja, ko sem enem 20 letnem pubecu veselo nakazal 120€ za volan in je hitro po nakazilu izbrisal svoj račun. Uporabnik je bil tasofps iz okolice Celja ima tudi youtube account, kjer ima neke čudne videje. Je pa hec, da mi je poslal slikano osebno obeh strani kot tudi sliko bančne kartice in dopisal kot "da nisem nek nategun" Smile. Seveda volana ni bilo in frajer se ni več oglasil nikoli. Pisal in klical sem le na banko, kjer si mi povedali, da je bilo to nakazilo moja izbira oz. "prostovoljno/prijateljsko" in da oni nič ne morejo. Podobno kot paypal, če plačaš oz nakažeš kot prijatelju namesto, da daš "pay for service", vedno raje dajte pay for service. Na policijo nisem prijavil, ker že tako vem, da se nič ne da, stroški so, na koncu si še sam kriv. Tak pač je žal. Dobro, da smo odprli to temo kot opozorilo drugim uporabnikom. Včasih me take stvari jezijo in bi na koncu najraje sam začel prodajat drage izdelke po ugodnih cenah po 1000€, zahtevaš nakadilo na trr, realno, kaj pa mi kdo more? Kot vidimo nič, lahko se začnemo bogatiti na tak način. Kaj vi mislite, da se lahko sploh zgodi, če tako početje izvajaš? Ne trdim, da bom to storil, samo kot razmislek in vprašanje za mnenje to povem. Prosim bodite previdni in hvala, ker delite izkušnje. Vidim, da so vam povzročili veliko večje denarce škode. Sistem je očitno tako naret, v prid nepridipravom Smile


Pozdravljeni, jaz sem nov član in sem se vpisal bolj zato, da se zahvalim za tale zapis na vašem forumu.
Tale zapis me je obvaroval, da nisem tasofps nakazal denarja 140eur za grafično kartico na TRR. Komunicirala sva preko bolhe in preko telefona, predstavil se je kot Žan (neregistrirani uporabnik), potem enkrat vmes pa mi je poslal slike grafične kartice kot registrirani uporabnik tasofps.

Njegova (zdajšnja) telefonska številka je 070 436-314.
Ko mi je dal podatke za nakazilo, mi je pa zopet dal od nekoga drugega:
Marjan Gobec
Žibernik 17
3250 Rogaška Slatina
TRR: SI56 6100 0001 3582 869

No seveda se mi je zdelo vse skupaj malo sumljivo in sem šel preveriti na internet, kjer sem zasledil to objavo na vašem forumu.
Odločil sem se, da grafično kartico prevzamem osebno, popokal sem celo familijo in smo šli na izlet v Podčetrtek Aqua Luna, vmes bi pa še pobral kartico. Seveda Žana kljub temu da sva bila dogovorjena, ni bilo oz. se cel dan ni oglašal na telefon. Jaz sem že v naprej vedel za situacijo, tako da sem se bolj posvetil izletu in družini, kot pa njemu.
No, naslednji dan še ni obupal in me je kontaktiral, da se mu je pokvaril avto in da je pozabil telefon v servisu, da naj mu nakažem vsaj polovico in da mi bo kartico poslal. Ker zaradi slabih izkušenj ne pošilja. Zdaj tej dogovori še trajajo, nisva še zaključila komunikacije. Se bom že nekaj spomnil, da ga priščipnem.
Moram povedati, da je velika večina ljudi, s katerimi poslujem poštenih in korektnih in se držijo dogovorov, tako da zaupanje pri meni tudi na "prvi pogled" ni noben problem. Če imaš vsaj malo filinga za ljudi, hitro vidiš koliko je ura. Pri njemu je bilo očitno.

Lep pozdrav vsem skupaj. Boštjan
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #318   Objavljeno 20.07.2021 15:32:13
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nikoli ne nakazujte vnaprej. Raje plačilo po povzetju na lastne stroške.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #319   Objavljeno 20.07.2021 16:44:05
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Nikoli ne nakazujte vnaprej. Raje plačilo po povzetju na lastne stroške.


Bog ne daj!!! Škoda je lahko manjša le za kakšnih par centov, če ti v paket nastavi liziko. Še v času študija je kolega na ta način kupil telefon, telefon in original embalažo je dobil, le vstavljen je bil telefon, ki ni bil predmet prodaje ter še pokvarjen. Seveda prijava zaradi goljufije ni bila uspešna. Nakup mačka v žaklju se torej izogibajte in ta nasvet nikar ne upoštevajte, ker ni kaj nič moder.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #320   Objavljeno 20.07.2021 18:13:36
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsako stvar do zdej sem kupil le osebno. Po pošti pošiljanje je rizično. Ne veš kaj ti bo poslal.Lahko ti pošlje liziko, lahko ti pa tudi pošlje telefon in ni tak kot si pričakoval. Nakazovanja vnaprej pa odsvetujem 100%. Ne vem zakaj bi nekomu nakazal denar, če sploh ne vem kdo je na drugi strani in če sploh bo poslal stvar za katero mu nakazujem denar. Še najbolj sigurno je oditi in se prepričati na lastne oči in plačat. Če ti ni všeč al nekaj ni ok si reskiral nekaj časa in bencina kar je zanemarljivo glede nato koliko stanejo telefoni ipd. tehnika.

_________________
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani