Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Butterfly keyboard
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 31.12.2020 16:40:48
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj ne-bi pri menjavi tipkovnice + ostalega prodali še enkrat celoten comp..Tudi jaz bi, če bi bil na njihovem mestu. Rolling Eyes
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 31.12.2020 16:56:23
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tipkovnica je taka zaradi (slabega) designa. Pače cena, da je vse skupaj tanko, to definitivno ni bilo narejeno iz razloga, da bi zaračunavali večjo ceno servisa ampak so planirali, da menjava ne bo potrebna. Slab inženiring. Če bi se dalo normalno menjati samo kos plastike/tipko/samo tipkovnico bi to delali tudi pri popravilu, če tipka neha delati, ki je brezplačno v obdobju 3 let od nakupa in enako dobiš celotni del nov, vključno z baterijo.

Če ne bi šel tipke pulit sam bi mu brezplačno zamenjali.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 31.12.2020 17:59:32
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple za moje pojme vse naraedi iz razloga da poberejo čim več denarja od kupca. Verejtno so tud polnilce za iphone iz škatle dali ven ker so ekološki. To verjamejo le slepi verniki. Vsak produkt, ki ga lansirajo ga nardijo nepopravljivega. Zamenjat ne moreš ničesar.Od diska, rama, tipkovnice, baterije. Vse je zlepljeno in zaščiteno da nihče ne more šlatat in da moraš vse odnest na njihov servis in za vsako popravilo plačat polovico vrednosti izdelka. V mojem primeru močno dvomim, da niso imeli drugačne rešitve kot mehanizem prilepit. Na 100 in način bi ga lahko pritrdili, da bi se dal odstranit. Vendar v tem primeru bi računali 100 evrov za popravilo in ne 430 evrov.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 31.12.2020 18:07:20
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Apple za moje pojme vse naraedi iz razloga da poberejo čim več denarja od kupca. Verejtno so tud polnilce za iphone iz škatle dali ven ker so ekološki. To verjamejo le slepi verniki. Vsak produkt, ki ga lansirajo ga nardijo nepopravljivega. Zamenjat ne moreš ničesar.Od diska, rama, tipkovnice, baterije. Vse je zlepljeno in zaščiteno da nihče ne more šlatat in da moraš vse odnest na njihov servis in za vsako popravilo plačat polovico vrednosti izdelka. V mojem primeru močno dvomim, da niso imeli drugačne rešitve kot mehanizem prilepit. Na 100 in način bi ga lahko pritrdili, da bi se dal odstranit. Vendar v tem primeru bi računali 100 evrov za popravilo in ne 430 evrov.


Vse kar si omenil je razlog zakaj Apple proizvaja daleč najboljše in predvsem najbolj stabilne produkte. Bol, ko “šaraš” po svoje, prej bo crknila zadeva oz. nebo več delovala optimalno. Imajo pa vsi svoje napake. Pri miljonih izdelkov se pri vseh firmah pojavi kakšen z napako.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 31.12.2020 18:14:02
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Vse kar si omenil je razlog zakaj Apple proizvaja daleč najboljše in predvsem najbolj stabilne produkte. Bol, ko “šaraš” po svoje, prej bo crknila zadeva oz. nebo več delovala optimalno. Imajo pa vsi svoje napake. Pri miljonih izdelkov se pri vseh firmah pojavi kakšen z napako.


Dvomim, da je kvaliteta povezana z lepljenjem komponent. Me ne moto če stvari zaščitijo pred nepoblaščenim posegom. Moti me da se nič neda zamenjat, nekaj kar stane par evrov in bi z lahkoto zamenjali za normalen strosek, moraš plačati pou prenosika zato ker je pač tako sestavljen. Primer: disk na Macbook air/pro so naredili ne zamenjljiv, ker potem lahko prodaja isti prenosnik z večjo kapaciteto diska za 350€ dražje.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 31.12.2020 18:16:23
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Tipkovnica je taka zaradi (slabega) designa. Pače cena, da je vse skupaj tanko, to definitivno ni bilo narejeno iz razloga, da bi zaračunavali večjo ceno servisa ampak so planirali, da menjava ne bo potrebna. Slab inženiring. Če bi se dalo normalno menjati samo kos plastike/tipko/samo tipkovnico bi to delali tudi pri popravilu, če tipka neha delati, ki je brezplačno v obdobju 3 let od nakupa in enako dobiš celotni del nov, vključno z baterijo.

Če ne bi šel tipke pulit sam bi mu brezplačno zamenjali.


Samo v info. Artikel, ki ti ga menjajo je pogoj, da staro okvarjeno vrnes.
Enako velja tudi, ce je artikel izven garancije. Astronomske cene rezervnih delov so pogojene s tem, da prejsnji okvarjen artikel ostane njim. Sem preprican, da je veliko teh delov popravljenih (ce ne drugega v notranjosti). Zunanjost je lahko da nova, da je artikel videti nov. Ni pa tudi nujno, da je notranjost nova.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2014
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 01.03.2021 19:26:35
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

mene pa zanima ali bi znal kdo zamenjati presledek na 2016 in delete tipko? Za delete bi potreboval se butterfly mehanizem. Za spacebar imam komplet.

Hvala za info
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 25.03.2021 22:40:28
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Samo v info. Artikel, ki ti ga menjajo je pogoj, da staro okvarjeno vrnes.
Enako velja tudi, ce je artikel izven garancije. Astronomske cene rezervnih delov so pogojene s tem, da prejsnji okvarjen artikel ostane njim. Sem preprican, da je veliko teh delov popravljenih (ce ne drugega v notranjosti). Zunanjost je lahko da nova, da je artikel videti nov. Ni pa tudi nujno, da je notranjost nova.


Ampak razlog, da so tipke polomljene je v 98% primerih povezano ravno s slabo tehnično izvedbo same tipkovnice. In glede na to, da Apple obdrži okvarjeno tipkovnico v primeru menjave iz Appleovega programa za tipkovnice je absurdno , da polomljena tipka tako vpliva na upravičenost do tega programa. Polomljena tipka ali pa neodzivna je konec koncev enaka težava.

Ampak tukaj Apple vidi zaslužek in zato je žal tak pogoj.

Ampak ena polomljena tipka na servisu stane manj. In ko je tipka popravljena stranka postane upravičena do menjave celotne tipkovnice. Tukaj bi vas samo opozoril, da je potrebno dostaviti napravo v servis vsaj en dan prej kot je datum izdaje računa.

Bom pa tudi pohvalil iStyle servis, ki so mi hitro uredili menjavo tipkovnice in baterije v MBP 15” late 2016 in z minimalnimi stroški.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 18.06.2021 11:46:54
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo info, če je moj macboook star že 2 leti in pol, če se še vedno lahko sklicujem na program popravila: https://support.apple.com/sl-si/keyboard-service-program-for-mac-notebooks
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 18.06.2021 11:54:01
Re: Butterfly keyboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnji stavek na linku, ki si ga prilepil pravi tole:

...Ta program velja za modele prenosnikov MacBook, MacBook Air in MacBook Pro 4 leta od datuma prvotnega nakupa.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani