Jabuk
iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.03.2021 14:50:33
iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na svojem 2011 MBPju imam nameščen High Sierra 10.13.6, ki pa ni kompatibilen z najnovejšimi verzijami iMovie 10.x.x.

Z Applove strani sem nekako uspel downloadati in namestiti iMovie 9.0.9, ki pa ga potem ne morem nadgraditi niti v appu samem ("already latest version") niti preko App Stora, kjer dobim sledeče sporočilo: "This app cannot be updated because it was refunded or purchased with a different Apple ID".

Tudi, če ga na novo poskusim downloadati z App Stora ne deluje, ker imam prestar OS.

Poskusil sem tudi z metodami, ki so jih omenili na nekaterih forumih že drugim s podobnim problemom, ampak ne deluje v mojem primeru. Zavedam se, da bi 10ko verjetno lahko tudi s kakšne 3rd party strani potegnil dol, ampak nekako nisem navdušen nad nameščanjem aplikacij preko neznanih strani.

Ima kdo še kakšno idejo?

Opažam tudi, da v 9.0.9 sploh ne morem uvoziti nobenih pametnih formatov videov (recimo .mp4) - celo .mov, ki sem ga shranil s QuickTime Playerjem, mi ne zazna?! Zato upam, da bi bila verzija 10.x.x kaj boljša, kar se tega tiče!

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.03.2021 15:18:00
Re: iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi predlagal, da si poskusiš naložiti novejši macOS (dosdude verzijo). Recimo vsaj kakšen Mojave. Sicer berem, da je ravno na 2011 macbook projih problem z AMD grafičnimi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.03.2021 15:30:52
Re: iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Jaz bi predlagal, da si poskusiš naložiti novejši macOS (dosdude verzijo). Recimo vsaj kakšen Mojave. Sicer berem, da je ravno na 2011 macbook projih problem z AMD grafičnimi.


Žal to ni opcija pri meni, ker je AMD že šla in sem ravno lepo zrihtal, da mi po defaultu uporablja Intelov GPU (in mi deluje popolnoma OK tudi ob restartu), kar pa bi se ob kakršnikoli nadgradnji sistema porušilo...


Nazadnje urejal/a real001 Pon 15. Mar 2021 15:35; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.03.2021 15:32:53
Re: iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
"This app cannot be updated because it was refunded or purchased with a different Apple ID".

Tudi, če ga na novo poskusim downloadati z App Stora ne deluje, ker imam prestar OS.

Ima kdo še kakšno idejo?
!


1: zbriši app iz sistema potem pa probaj instalirat prek appstora.

2:
sklepam da ista fora kot na iOS .. dobi nekoga ki ima novejši MacOS in naj se logira v appstore z tvojim AppleID-jem in naj downloada/kupi iMovie app .. potem na svojem maccu uporab isti appleID za appstore , zbriši star iMovie iz sistema potem pa downlodaj app z appstora , mislm da bit ti mogl ponudt zadno verzijo za High Sierro.


Nazadnje urejal/a thxslo Pon 15. Mar 2021 15:38; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.03.2021 15:36:50
Re: iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
1: zbriši app , probaj instalirat prek appstora.

2:
ce ne gre sklepam da ista fora kot na iOS .. dobi nekoga ki ima novejši MacOS in naj se logira v appstore z tvojim AppleIDjem ..in naj downloada/kupi iMovie app .. potem na svojem maccu uporab isti appleID za appstore , zbriši iMovie iz sistema , downlodaj app z appstora.. mislm da bit ti mogl instalirat zadno verzijo za High Sierro.


1. Ne gre..

2. Hmm, kar malo dvomim, da bi to delovalo.. ampak mogoče vseeno vredno poskusiti...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.03.2021 15:39:18
Re: iMovie - kako namestiti na High Sierro?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:

2. Hmm, kar malo dvomim, da bi to delovalo.. ampak mogoče vseeno vredno poskusiti...


na iOS to počnem ze mnoga leta Very Happy apple ti dovoli instalirat zadne verzijo za sistem samo če imaš ta isti app že pod "purchased" Very Happy Da ga daš pod "purchased " lahko na iOSu appstore pretentaš da imas novejsi iOS, s tem ti appstore omogoč downloadat zadno verzijo katero itak ne moreš zalaufat ker nimaš pravega OSja.Potem si daš iOS verzijo nazaj, zbrises app , greš na appstore ta ti ponud zadno verzijo za tvoj sistem Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani