Jabuk
IPhione 8 plus
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.03.2021 19:30:32
IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja imam težave z ekranom. Sicer mi odstopa ekran levo zgoraj že od nakupa telefona. Sprva se je to kazalo občasno, kasneje vedno bolj izrazito. Problem ekran levo zgoraj dotik ne deluje kot bi moral, občasno zamrzuje. Potem so se začele pojavljati še z fotoaparatom, ker je zamrzoval in tipkovnica. Tudi polnil se ne vedno zato uporabljal brezžižni polnilec drugega proizvajalca. Baterija, če uporabljam internet in fotoaparat pa zdrži le kako uro. No ja ne vem ali je to značilnost zanj, ker ima vem da ima švoh baterijo. Tergovec tega ni želel napisati kot opis za uveljavitev garancije.
Ma problem je to, da ne vem ali je telefon original, ker sem preveril na Applovo spletno stran, da sta v Sloveniji pooblaščena trgovca le A1 in Telekom, JAZ PA TELEFON NISEM KUPIL TAM. Sumim tudi da je čudno 48% popust na tak telefon, in sicer iz 1130 eur je znižana cena na 599 eur.
Telefon sem nesel trgovcu kateri ga je poslal na servis. In sicer 9 .Februarja in še vedno sem brez. Nadomestnega telefona nisem dobil in ker nujno službeno rabim telefon sem si kupil drugega od drugega proizvajalca pri operaterju, ker se bojim, da bom z drugim iPhonom imel ponovno težave.
Ali veste zakaj toliko čakati za telefon in koliko je vreden, če ga prodam, ko pride iz popravila.
Najlepša hvala za odgovor!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.02.2018
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.03.2021 19:45:12
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kje pa si ga kupil in kdaj? po kolikem času uveljavljaš garancijo?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.03.2021 19:49:57
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V BigBangu. Kupil sem ga Maja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.03.2021 19:51:51
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
8 plus 1130eu? Cena 600 eu je zame pretirana glede nato da je to star model aparata...Še ko sem ga kupil 3 leta nazaj ni toliko stal. Nisi napisal kje si telefo kupil? Če si ga kupil v trgovini, bi lahko takoj uveljavljal stvarno napako pri trgovcu. Ali je telefon orginal se lahko preveri na spletni strani s serijsko številko. Če si kupil od koga privat je pa možno da je kdo kaj šaral, menjal ekran ali kaj podobnega. Za nov aparat kupljen v trgovini, je to zelo majhna verjetnost, da ekran odstopa ipd. Par servisov je v Ljubljani za apple- epl, istyle se je zdaj združil če se ne motim. Na telekom se nese aparat kadar je tam kupljen aparat. Če ni, potem ne vem zakaj nisi direktno odnesel na servis, tam ponavadi do 5 dni traja vse skupaj...

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.03.2021 19:58:45
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja kupil sem ga v trgovini novega, zapakiranega. Na začetku je le občasno škripal ekran. Ko sem pa dal ovitek je bil mir en čas, očitno ker ga je tiščal ekran na ohišje. Potem pa se je ščasoma kljub ovitku začelo ponovno pojavljati škripanje.
Sicer nisem iz Ljubljane, tako ga nisem nesel na servis.
Ma nikoli nisem imel iPhone, pa sem si rekel da ga kupim.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.03.2021 20:09:26
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene zanima ali je telefon original tudi iz tega razloga, ker v paketu nisem dobil nekega kabla (mislim da služi kot adapter za navadne slušalke), ker sem gledal na you tube odpakiranja in opazil, da so ga nisem dobili.
Pa še na Applovi spletni strani omenjajo le dva pooblaščena trgovca v Sloveniji in sicer A1 in Telekom. Kje potem iPhone nabavljajo drugi?
Drugače sem skrben za telefone. Pred njim sem imel HTC ONE 8M skoraj 7 let dokler mu ni šla baterija in sedaj ga imam za spomin v original embalaži in zgleda kot nov. Pred nim pa sem imel Nokia e71, prav tako kot nova v original embalaži.
Sem rekel sedaj si kupim iPhone. Res lepo sem ravnal z njim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.03.2021 20:48:30
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FANT je napisal/a:
Mene zanima ali je telefon original tudi iz tega razloga, ker v paketu nisem dobil nekega kabla (mislim da služi kot adapter za navadne slušalke), ker sem gledal na you tube odpakiranja in opazil, da so ga nisem dobili.
Pa še na Applovi spletni strani omenjajo le dva pooblaščena trgovca v Sloveniji in sicer A1 in Telekom. Kje potem iPhone nabavljajo drugi?
Drugače sem skrben za telefone. Pred njim sem imel HTC ONE 8M skoraj 7 let dokler mu ni šla baterija in sedaj ga imam za spomin v original embalaži in zgleda kot nov. Pred nim pa sem imel Nokia e71, prav tako kot nova v original embalaži.
Sem rekel sedaj si kupim iPhone. Res lepo sem ravnal z njim.


Če si kupil nov telefon v Big Bangu pol ni bojazni, da nwbi bil orginal. Če je z ekranom kaj narobe bojo verjetno ceu telefon menjali. Malo pokliči pa vprašaj če so telefon že poslali na servis. Na servisu stvari grejo hitro.

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.03.2021 20:56:48
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja iz Big Bangu sem dobil dan ali dva za tem ko sem nesel telefon h njim sporočilo, da je telefon na servisu. In tudi na katerem. Ne vem točno kateri dan, ker sem si čez dva dni kupil novi telefon.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.03.2021 14:27:15
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko časa se mora čakati, da telefon popravijo na servisu???? Sicer sem oddal moj telefon v trgovino že 9.Februarja a še ni popravljen. A mislite, da je to zaradi tega, ker imajo polno dela????
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 06.03.2021 15:33:59
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A si naredil karkoli od vsega, kar ti je že bilo svetovano?
Torej, a si:
- klical prodajalca (BigBang)?
- klical na servis in povprašal kaj se dogaja?
- klical na Apple Support in dal poizvedbo?
- klical prodajalca in vprašal zakaj ni vmesnika (kabel za slušalke)?
Če si, potem prosim napiši kaj vse so ti povedali. Če nisi, potem prosim to naredi. Ker na forumu ti na vsa zgoraj našteta vprašanja ne moremo pomagati. In lepo prosim, mičkeno preberi za sabo, preden objaviš, ker me je (verjetno nisem edini), ob prebiranju zaskrbelo, da me je možganska kap.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.03.2021 20:18:56
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo vprašam, da vem koliko bom moral čakati, da se telefon popravi. Če ima kdo kake informacije ali izkušnje. Se pač zgodi, da kaj ne dela pa je treba popraviti. Sem se že informiral in 100% vem, da je telefon original in da Big Bang prodaja originale in da tisti kabel za slušalke od 2018 ni več del paketa kot je pred tem bil. V zadevi ne vidim nobenih težav glede trgovca, kot to da me samo zanima informacija kdaj bo telefon popravljen. Sicer po karakterju ne klicarim rad na okoli in kompliciram, ker vem in verjamem da bo na koncu vse rešeno kot mora bit. Glede na to, da je ta forum sem pač povedal in vprašal mojo stvar. Sicer pa neobvezno da mi kdor koli odgovori.

p.s. itak sem si kupil drugi telefon vrhunske kvalitete in zmogljivosti (ker nadomestnega nisem dobil). Nočem kriviti nobenega, ker je vse tako kot mora biti po pravilih. Telefon pač službeno rabim nujno. Pa če ga že imam bi rad imel še za kaj več kot samo klici in opravki. Kak res dober telefon. Stari nemški pregovor pravi moraš občutiti, da bi razumel. IPhone pa bom prodal, ker dva telefona ni smisla imet. Pa ne me sedaj narobe razumet, da imam kaj proti iPhonu. IPhone je zelo dober telefon, a ni edini.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.03.2021 16:59:34
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da zaključim zgodbo. Danes sem prejel čisto novi aparat. Sicer servis ga je trgovcu poslal že 17.2, po informacijah katere sem prejel od njih, kar pomeni da so hiter in zanesljiv servis.
Za Big Beng ne bom komentiral.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.03.2021 19:23:53
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FANT je napisal/a:
Da zaključim zgodbo. Danes sem prejel čisto novi aparat. Sicer servis ga je trgovcu poslal že 17.2, po informacijah katere sem prejel od njih, kar pomeni da so hiter in zanesljiv servis.
Za Big Beng ne bom komentiral.


Pa veš na kateri servis je bil poslan ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.03.2021 19:46:41
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FANT je napisal/a:
Da zaključim zgodbo. Danes sem prejel čisto novi aparat. Sicer servis ga je trgovcu poslal že 17.2, po informacijah katere sem prejel od njih, kar pomeni da so hiter in zanesljiv servis.
Za Big Beng ne bom komentiral.


Kot sem že zgoraj napisal na servisu stvari uredijo do 5 dni in ponavadi menjajo ceu aparat, če je večja napaka. Drugič svetujem, da se za take stvari obrneš neposredno na trgovca ali servis. Boš takoj vedel kje si. Apple ima za moje pojme najboljšo servisno politiko na svetu. Sam dobre izkušnej že vrsto let. Ne čakaš zakonski rok do 45 dni ampak do 5 dni in stvari ne komplicirajo ampak menjajo. Ponavadi si vedno na boljšem.Če ne drugega imaš podaljšo garancijo

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.02.2021
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.03.2021 21:34:00
Re: IPhione 8 plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krvoses je napisal/a:
Pa veš na kateri servis je bil poslan ?

Na EPL je bil poslan.
Michael hvala za pomoč.
Če bom kaj v bodoče rabil pa se obrnem na vašo pomoč.

p.s. iPhone bom zadržal, ker je servis odličen in če bom rabil kaj od njih vem da bo urejeno.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani