Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Kateri ipad
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 13.01.2020 10:33:57
Re: Kateri ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tud pri Applu lahko dobiš fast charger... s pravim kablom in adapterjem za mastno ceno Smile

https://support.apple.com/en-us/HT208137
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.10.2018
Prispevkov: 8
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 13.02.2021 22:49:56
Wi-Fi only ali cellular?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
Želela bi kupiti ipad air 4 vendar ne vem katerega modela naj vzamem. Najprej sem mislila vzet wifi+cellular 256gb a pol sem dobro premislila, ker razmišljam, da bi raje naštimala icloud 200gb 3€ mesečno ker mi najbolje tako ustreza, da imam vse shranjen v oblaku. Torej 256gb ne pride v poštev, ker bom imela 200gb iclouda, je tako?

In glede cellular, je preko Wi-fi only možno povezat z mobilnim internetom iphona? Torej tu tudi ne pride v poštev cellular? Drugač pa nimam pojma kaj mi bo cellular razen sim kartice in gps-ja? Prosim za obrazložitev:-) hvala
Premaknjeno: Sob 13. Feb 2021 23:00.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 14.02.2021 06:56:07
Re: Wi-Fi only ali cellular?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlobnica je napisal/a:
Pozdravljeni,
Želela bi kupiti ipad air 4 vendar ne vem katerega modela naj vzamem. Najprej sem mislila vzet wifi+cellular 256gb a pol sem dobro premislila, ker razmišljam, da bi raje naštimala icloud 200gb 3€ mesečno ker mi najbolje tako ustreza, da imam vse shranjen v oblaku. Torej 256gb ne pride v poštev, ker bom imela 200gb iclouda, je tako?

In glede cellular, je preko Wi-fi only možno povezat z mobilnim internetom iphona? Torej tu tudi ne pride v poštev cellular? Drugač pa nimam pojma kaj mi bo cellular razen sim kartice in gps-ja? Prosim za obrazložitev:-) hvala


S telefonovim "Hotspot" oz. delitvijo omrežja se dela, kot bi bila doma na wifi.

Malo preračunaj ali se ti splača plačevati naročnino na iCloud v razmerju z razliko v ceni večje (256GB) naprave, ki ti z lahkoto preživi 5-6 let. Tudi več...
Backup pa doma na zunanji disk ali NAS nastaviš.

Samo v premislek
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.01.2022
Prispevkov: 1
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.01.2022 14:36:23
Re: Kateri ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,
lahko še jaz prosim za pomoč... Smile
Rada bi kupila novega Ipada, vendar ne vem kateri model. Sedaj imam enega starega še iz leta 2014 se mi zdi (model je A1430) wifi+cellular.
Zdaj pa izdihuje. Že dalj časa se ne da nadgraditi. Smo na verziji 9.3.6 in full stvari več ne dela...
Zdaj pa ne vem kaj kupiti? Ali Ipad ali Air? Jaz brskam po internetu in gledam tv. Otroci igrajo igrice iz AppStore. Pa fajn bi bilo, da bi se lahko na Zoom priklopila (otroci za šolo na daljavo) - je to sploh možno?
Hvala za vsak nasvet.

lp

_________________
April30
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.01.2022 19:26:31
Re: Kateri ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zoom seveda obstaja za iPad v App store.

Katerega izbrati je predvsem stvar posamezne odločitve. Če se ne dela nič zahtevnega je dovolj že iPad. iPad ima 12MP široko zaslonsko kamero medtem, ko ima Air 7MP klasično.

iPad ima polnjenje preko standardnega lightning port kabla medtem, ko ima Air usb-c.

Pri iPad deluje pisalo prve generacije pri Air pa pisalo druge generacije.

iPad je samo v dveh barvah Air pa v 5 barvah.

iPad ima slabši procesor kot Air kar pomeni, da bo Air boljše poganjal igrice Very Happy

To so tiste bistvene razlike med iPad in Air.

Priporočam pa nakup iPad-ov preko amazon.de ker so občutno cenejši.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.01.2022 14:12:08
Re: Kateri ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPad Air ima tudi boljši zaslon.

Pa višjo ceno Smile

https://www.apple.com/si/ipad/compare/?modelList=ipad-air-4th-gen,ipad-9th-gen
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani