Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
ECG
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 02.02.2021 09:51:20
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Saj je napisal, da je prešaltal na hrvate, torej je preklopil na hrvaški signal.


Jp - za vikende sem zraven hrvaške meje, kjer še lovim signal hrvaških mobilnih operaterjev
Preklopil sem na telefonu na enega Hr provajderja in poklikal v Health applikaciji do kraja... to je to.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 02.02.2021 12:38:33
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Kp imamo to srečo, da na terminalu potegne Ita signal. Pa gre lepo brez problema. In pa 14.4 in 7.3 nista pogoj, gre tudi na 14.3 in 7.2.



Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 03.02.2021 10:45:45
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če sem vse skupaj pravilno razumel ne smem kupiti ure v telekomovem programu zvestobe, če želim, da mi bi delal EKG?

jo moram naročiti iz tujine?

kakšna je razlika med samo GPS in LTE?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 17.03.2008
Prispevkov: 134
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 03.02.2021 10:47:51
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se je kdo vprašal kaj je razlog, da slovenija ni podprla funkcije ECG in kaj bi lahko naredili, da opozorimo na ta problem in mogoče pomagamo ustvariti zeleno luč?

_________________
lp, david praznik
www.ideator.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.08.2012
Prispevkov: 39
Kraj: Novo mesto, Kočevje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 03.02.2021 10:53:58
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidpraznik je napisal/a:
se je kdo vprašal kaj je razlog, da slovenija ni podprla funkcije ECG in kaj bi lahko naredili, da opozorimo na ta problem in mogoče pomagamo ustvariti zeleno luč?


Po službeni dolžnosti sem govoril s predstavniki Appla za Evropo in opozoril tudi na ta problem. Bodo preverili in javili, kaj je ovira v Sloveniji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 03.02.2021 10:58:25
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urkoworld je napisal/a:
Po službeni dolžnosti sem govoril s predstavniki Appla za Evropo in opozoril tudi na ta problem. Bodo preverili in javili, kaj je ovira v Sloveniji.


Hahaha
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 03.02.2021 11:05:20
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GucciSLO je napisal/a:
Če sem vse skupaj pravilno razumel ne smem kupiti ure v telekomovem programu zvestobe, če želim, da mi bi delal EKG?

jo moram naročiti iz tujine?

kakšna je razlika med samo GPS in LTE?


Eni pravijo, da dela... eni, da ne ... tako, da je tezko reci, ali bo delalo ali ne ...

Glede razlike med GPS in LTE pa ze same kratice pvoedo, da ima ena podporo za eSIM in je lahko povezana samostojno, brez da je telefon v blizini.... TI pa pri nas nic ne koristi, ker noben operater ne nudi eSIM za Apple Watch... problem je verjetno v tem, da eSIM v Apple Watch deluje samo v domacem omrezju... torej ne deluje v gostovanju ... in mora biti podrejena SIM kartici, ki jo uproasbljas v iPhonu ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 03.02.2021 11:13:40
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Eni pravijo, da dela... eni, da ne ... tako, da je tezko reci, ali bo delalo ali ne ...

Glede razlike med GPS in LTE pa ze same kratice pvoedo, da ima ena podporo za eSIM in je lahko povezana samostojno, brez da je telefon v blizini.... TI pa pri nas nic ne koristi, ker noben operater ne nudi eSIM za Apple Watch... problem je verjetno v tem, da eSIM v Apple Watch deluje samo v domacem omrezju... torej ne deluje v gostovanju ... in mora biti podrejena SIM kartici, ki jo uproasbljas v iPhonu ...


Osebno sem kupil pri Telekomu in brez težav aktiviral na avstrijskem omrežju, to sem že pred časom poročal. Osebno mislim, da je poanta izključno le tuje omrežje. Nekateri trdijo, da jim ni uspelo, ker se je tudi meni zgodilo, da je ikona za EKG zamrznila (bila prosojna). Šele, ko sem prišel domov, je po določenem času postala “funkcionalna”.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 03.02.2021 11:14:15
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Eni pravijo, da dela... eni, da ne ... tako, da je tezko reci, ali bo delalo ali ne ...

Glede razlike med GPS in LTE pa ze same kratice pvoedo, da ima ena podporo za eSIM in je lahko povezana samostojno, brez da je telefon v blizini.... TI pa pri nas nic ne koristi, ker noben operater ne nudi eSIM za Apple Watch... problem je verjetno v tem, da eSIM v Apple Watch deluje samo v domacem omrezju... torej ne deluje v gostovanju ... in mora biti podrejena SIM kartici, ki jo uproasbljas v iPhonu ...


Hvala.

Pol je bolje 100€ prišparat za kaj drugega, kot povezavo, ki ne deluje ravno zanesljivo v SLO.

Eden glavnih razlogov za nakup je ravno EKG. Mi pa bi preko telekoma nakup na obroke zadevo olajšal, kot v kosu iz tujine...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 03.02.2021 11:16:38
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Osebno sem kupil pri Telekomu in brez težav aktiviral na avstrijskem omrežju, to sem že pred časom poročal. Osebno mislim, da je poanta izključno le tuje omrežje. Nekateri trdijo, da jim ni uspelo, ker se je tudi meni zgodilo, da je ikona za EKG zamrznila (bila prosojna). Šele, ko sem prišel domov, je po določenem času postala “funkcionalna”.


Pol si kupil in jo imel v škatli dokler nisi prišel v Avstrijo ali si uporabljal in samo v Avstriji aktiviral EKG?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 03.02.2021 11:19:35
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GucciSLO je napisal/a:
Hvala.

Pol je bolje 100€ prišparat za kaj drugega, kot povezavo, ki ne deluje ravno zanesljivo v SLO.


Ne da ne deluje ravno zanesljivo... ampak sploh ne deluje Smile ... Tako, da nakup LTE razlicice je brezvezen za slovenske uporabnike ...


GucciSLO je napisal/a:
Pol si kupil in jo imel v škatli dokler nisi prišel v Avstrijo ali si uporabljal in samo v Avstriji aktiviral EKG?


Uro normalno uproabljas... le ko si pac v enem od popdrtih omrezji (Avstrijsko, Hrvasko, Italijansko, ...) zadeva aktiviras ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 03.02.2021 11:21:22
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GucciSLO je napisal/a:
Pol si kupil in jo imel v škatli dokler nisi prišel v Avstrijo ali si uporabljal in samo v Avstriji aktiviral EKG?


Kakšen mesec sem jo uporabljal, preden sem šel na mejo. Se pravi, že prej bila aktivirama na slovenskem omrežju, kasneje aktiviran EKG na avstrijskem, brez težav, razen s to ikono, s katero pa je imel “problem” pred mano še en uporabnik na isti princip, ampak se je doma sama od sebe usposobila. Kdor trdi, da ne dela, nekak ne dela pravilno.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 17.03.2008
Prispevkov: 134
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 03.02.2021 11:40:21
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urkoworld je napisal/a:
Po službeni dolžnosti sem govoril s predstavniki Appla za Evropo in opozoril tudi na ta problem. Bodo preverili in javili, kaj je ovira v Sloveniji.


a si se prav potrudil biti duhovit?

_________________
lp, david praznik
www.ideator.si
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 03.02.2021 11:51:12
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidpraznik je napisal/a:
a si se prav potrudil biti duhovit?


Kar koli boš spraševal ali želel doseči, ničesar ne boš izvedel, ne dosegel. Trdijo, da je problem Apple, ampak problem so operaterji, ker ne želijo sprejeti nekaterih pogojev Appla. Evo, malce manj duhovit odgovor.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 17.03.2008
Prispevkov: 134
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 08.02.2021 16:10:02
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
operaterji nimajo z ECG nobene neposredne veze, ampak je problem zakonska ureditev in kategoriziranje naprave v slo.

lorenzo je napisal/a:
Kar koli boš spraševal ali želel doseči, ničesar ne boš izvedel, ne dosegel. Trdijo, da je problem Apple, ampak problem so operaterji, ker ne želijo sprejeti nekaterih pogojev Appla. Evo, malce manj duhovit odgovor.


_________________
lp, david praznik
www.ideator.si
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 08.02.2021 16:47:51
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidpraznik je napisal/a:
operaterji nimajo z ECG nobene neposredne veze, ampak je problem zakonska ureditev in kategoriziranje naprave v slo.



Posredno je vezano na operaterje, saj navsezadnje je aktivacija odvisna od omrežja. Zakonska ureditev nima pomena, smo v EU, kjer se ravna po evropskih direktivah in konvencijah, katere so dolžne vpeljati vse države članice. Kolikor pa vem, je xy držav v EU, kjer EKG deluje. Toliko o zakonski ureditvi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 08.02.2021 17:35:10
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot je že rečeno ura kupljena na Telekomu in ekg deluje preverjeno. Prvič ko bos na tujem omrežju bos lahko aktiviral ekg.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 08.02.2021 20:09:40
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bolj po domace....ura mora biti v Slo kategorizirana kot medicinski pripomocek (oz nekaj v tej smeri), da bo apple sprostil aktivacijo ecg.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 17.03.2008
Prispevkov: 134
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 08.02.2021 22:20:39
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
točno to. ampak pr applu ne bojo nič sprostili, saj morajo dobiti zeleno luč s strani našega ministrstva oz. agencije, ki je v slo za to odgovorna. žogica je pr nas.

Frips je napisal/a:
Bolj po domace....ura mora biti v Slo kategorizirana kot medicinski pripomocek (oz nekaj v tej smeri), da bo apple sprostil aktivacijo ecg.


_________________
lp, david praznik
www.ideator.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 13.02.2021 14:50:13
Re: ECG
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj sem se zapeljal na "izlet" do meje. Obrnit Very Happy

Registriral uro iz Telekomovega programa. Deluje!

Hvala za nasvete in pomoč
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani