Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47, 48  Naslednja
Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.10.2016
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #881   Objavljeno 27.01.2021 07:45:08
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živijo,

Rad bi zamenjal baterijo na iphone X in izbiram med iStyle in pa iRepair.

iStyle računa 115€
iRepair računa 75€

Razlika v ceni je 40€. Sedaj me zanima ali iStyle uporabi original baterijo?

Lep pozdrav
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #882   Objavljeno 27.01.2021 08:03:29
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EPL 89,90€

Original baterija...

https://www.epl.si/eplservis/menjava-posameznih-komponent.html
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #883   Objavljeno 27.01.2021 11:08:49
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na mojem iPhone X kupljen 3.11.17 v Telekom E-trgovini se je lani napihnila baterija in to tako močno, da je odstopil skoraj cel zaslon. Septembra lani sem telefon nesel na popravilo v EPL. Zamenjali so mi baterijo z novo in preventivno še cel zaslon in speaker. Poporavilo je stalo 89,90 € tako kot je napisano v ceniku. Sem zelo zadovoljen z EPL servisom.

Lp,
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #884   Objavljeno 27.01.2021 15:02:08
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
h332 je napisal/a:
Živijo,

Rad bi zamenjal baterijo na iphone X in izbiram med iStyle in pa iRepair.

iStyle računa 115€
iRepair računa 75€

Razlika v ceni je 40€. Sedaj me zanima ali iStyle uporabi original baterijo?

Lep pozdrav


bitcom pa ti na licu mesta zamenjajo pa original dajo noter cena tu nekje kot irepair in vem da dajo originale noter...

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #885   Objavljeno 27.01.2021 17:50:34
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
bitcom pa ti na licu mesta zamenjajo pa original dajo noter cena tu nekje kot irepair in vem da dajo originale noter...

Noben nima originalov razen Apple servis... Lahko so le dobre kopije oz. OEM baterije..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #886   Objavljeno 27.01.2021 18:21:42
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če so OEM, potem so v bistvu original, samo brez APPLE branda.

OEM namreč pomeni original equipment manufacturer , in tudi definicija pravi, da je to enak produkt istega proizvajalca z enakimi sestavnimi deli kot brandirana roba - OEM ni kopija, vsaj po tisočerih razlagah po netu in wiki-ju
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #887   Objavljeno 13.02.2021 12:30:49
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazpog je napisal/a:
Če so OEM, potem so v bistvu original, samo brez APPLE branda.

OEM namreč pomeni original equipment manufacturer , in tudi definicija pravi, da je to enak produkt istega proizvajalca z enakimi sestavnimi deli kot brandirana roba - OEM ni kopija, vsaj po tisočerih razlagah po netu in wiki-ju


Noben OEM ni enak ali pribljižek originalu. Videl ogromno OEM verzij, kdor malo plača, dvakrat plača...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #888   Objavljeno 15.02.2021 07:27:16
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem v osnovi ni OEM , saj ga definicija izpodbija - potem edino prodajalec nabija tjavdan in piše gor OEM..
Se pač na veliko zlorablja definicija OEM
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 220
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #889   Objavljeno 29.03.2021 21:17:41
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam težave z backlight bleedom na MBP 13" early 2017, za kar obstaja tudi uraden program popravila iz strani Apple-a.

https://support.apple.com/sl-si/13-inch-macbook-pro-display-backlight-service

Zanima me kateri servis mi priporočate da izberem za tole popravilo, kajti sodeč po Google ocenah noben ravno ne blesti, na moje začudenje pa je celo najslabši EPL katerega sem imel nekako za favorita?

Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #890   Objavljeno 29.03.2021 21:37:57
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pro23.si.

Sam sem se že večkrat obrnil na njih in jih ne morem prehvalit. Strokovni, prijazni, cenovno so bili vedno najbolj ugodni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #891   Objavljeno 29.03.2021 23:21:38
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
pro23.si.

Sam sem se že večkrat obrnil na njih in jih ne morem prehvalit. Strokovni, prijazni, cenovno so bili vedno najbolj ugodni.

On potrebuje uradni servis.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #892   Objavljeno 30.03.2021 09:37:24
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem prejšnji teden urejal menjavo tipkovnice in baterije na iStyle in so bili zelo v redu in prijazni. Uredili pa v dveh dneh čeprav je bilo najprej rečeno 3-4 dni.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #893   Objavljeno 30.03.2021 14:31:23
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sergei je napisal/a:
On potrebuje uradni servis.


Po mojih izkušnjah uredijo vse. Smile Če je treba, dajo na uradni servis. In oni prevzemajo vso odgovornost. Nikoli nisem imel nobenih težav...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #894   Objavljeno 30.03.2021 21:10:29
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Po mojih izkušnjah uredijo vse. Smile Če je treba, dajo na uradni servis. In oni prevzemajo vso odgovornost. Nikoli nisem imel nobenih težav...

Ja, če je kupil napravo pri njih.

Citiram:
Pri težavah z napravami znotraj Applovega garancijskega roka (1 leto) in pogojev, je najhitreje, če se obrnete na enega izmed pooblaščenih Applovih servisov: iStyle Servis, EPL Servis ali PRO Servis. Če ste napravo kupili v našem podjetju, jo lahko pustite tudi pri nas – mi pa bomo postopek urejali naprej.


_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #895   Objavljeno 24.04.2021 10:36:38
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rabim pomoč, če mi kdo lahko svetuje pomaga kaj naj naredim.
Dobro leto nazaj sem dal spucat imaca 27. Servis v domačem mestu.
Ko so se lotili fantje demontaže maca so mi poškodovali zaslon ( polomili )
Zadevo naj bi potem predali naprej na eden od pooblaščenih servisov. Ne vem kateri ne nič, ker nisem dobil nobenega papirja. Ko je bil računalnik pri njih, me je serviser klical, da bi bilo treba menjati ventilator.
Čez čas sem dobil računalnik nazaj, zadeva pa je bila še vedno glasna, sliši se ventilator, kot pred čisčenjem.
Tako da ga sedaj res prosim že dobro leto, da to uredi, pa so neprestano neki izgovori.

Kaj naj naredim, ker počasi zgubljam živce z tem glasnim ventilatorjem in dobesednim norčevanjem lastnika servisa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #896   Objavljeno 24.04.2021 11:44:25
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
38. člen ZVPot je zate.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #897   Objavljeno 24.04.2021 15:19:11
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
Rabim pomoč, če mi kdo lahko svetuje pomaga kaj naj naredim.
Dobro leto nazaj sem dal spucat imaca 27. Servis v domačem mestu.
Ko so se lotili fantje demontaže maca so mi poškodovali zaslon ( polomili )
Zadevo naj bi potem predali naprej na eden od pooblaščenih servisov. Ne vem kateri ne nič, ker nisem dobil nobenega papirja. Ko je bil računalnik pri njih, me je serviser klical, da bi bilo treba menjati ventilator.
Čez čas sem dobil računalnik nazaj, zadeva pa je bila še vedno glasna, sliši se ventilator, kot pred čisčenjem.
Tako da ga sedaj res prosim že dobro leto, da to uredi, pa so neprestano neki izgovori.

Kaj naj naredim, ker počasi zgubljam živce z tem glasnim ventilatorjem in dobesednim norčevanjem lastnika servisa.


Nič ne moreš narediti več, ZVpOT ne pomaga, na sodišče ne boš šel, sodni izvedenec pa je predrag, pa še brezpredmetni, pred sodiščem. Raje povej, kje si imel imaca, da se temu servisu izogne še kdo drug. Pelji na pooblašče servis, pa naj ti vsaj pregled nardijo, da vidiš kakšno je stanje...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #898   Objavljeno 24.04.2021 16:12:16
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
Rabim pomoč, če mi kdo lahko svetuje pomaga kaj naj naredim.
Dobro leto nazaj sem dal spucat imaca 27. Servis v domačem mestu.
Ko so se lotili fantje demontaže maca so mi poškodovali zaslon ( polomili )
Zadevo naj bi potem predali naprej na eden od pooblaščenih servisov. Ne vem kateri ne nič, ker nisem dobil nobenega papirja. Ko je bil računalnik pri njih, me je serviser klical, da bi bilo treba menjati ventilator.
Čez čas sem dobil računalnik nazaj, zadeva pa je bila še vedno glasna, sliši se ventilator, kot pred čisčenjem.
Tako da ga sedaj res prosim že dobro leto, da to uredi, pa so neprestano neki izgovori.

Kaj naj naredim, ker počasi zgubljam živce z tem glasnim ventilatorjem in dobesednim norčevanjem lastnika servisa.


Kot pvo nevem zakaj ti ljudje takoj ponujajo ene člene, ZVoPT itd ker to kar si napisal bi rekel je težko reči da nekdo ni opravil zahtevanega dela oziroma da si bil nategnjen (ker če prav rezumem so ti poskodovan ekran zamenal/popravl).

"Ventilator se dere" .. bi rekel da se da to malo bolje opisat, kot npr: je glasen zarad tega ker se vrti na velkih obratih in naredi velik pretok zraka in je čist neki druzga kot pa npr da lagarji cviljo.

Npr če so ti dal nove ventilatorje ki imajo cisto isti RPM(obrate) z nekim podobnim pretokom zraka in da ni kak Noctua ventilator pol vrjamem da kar se tiče glasnosti nisi profitiral nič..

Mislm pa da pri pooblascenem servisu, verjetno dajo iste/podobne ventiče tko da ne vrjamem da bi kaj profitiral na glasnosti. Lahko bi ti dal nek "tih" ventilator pa bi se zadeva preglevala s tem pa posledicno ugašal PC.

Če hoceš racunalnik dobro utišat je naprej treba kupt dobr ventilator, potem pa še verjetno ga RPM-sko omejit in potemše testirat da se zadeva na pregreva.

Po drug stran pa naprimer da imaš 9 let starga iMaca , pa da mu daš youtube 2K pa še kaj drugega .. tak proc,gpu je verjetno treba ornk hladit in skor ne vrjamem da bi tak star iMac lahko tok otišal da bi bil tih Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #899   Objavljeno 24.04.2021 18:35:55
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Kot pvo nevem zakaj ti ljudje takoj ponujajo ene člene, ZVoPT itd ker to kar si napisal bi rekel je težko reči da nekdo ni opravil zahtevanega dela oziroma da si bil nategnjen (ker če prav rezumem so ti poskodovan ekran zamenal/popravl).

"Ventilator se dere" .. bi rekel da se da to malo bolje opisat, kot npr: je glasen zarad tega ker se vrti na velkih obratih in naredi velik pretok zraka in je čist neki druzga kot pa npr da lagarji cviljo.

Npr če so ti dal nove ventilatorje ki imajo cisto isti RPM(obrate) z nekim podobnim pretokom zraka in da ni kak Noctua ventilator pol vrjamem da kar se tiče glasnosti nisi profitiral nič..

Mislm pa da pri pooblascenem servisu, verjetno dajo iste/podobne ventiče tko da ne vrjamem da bi kaj profitiral na glasnosti. Lahko bi ti dal nek "tih" ventilator pa bi se zadeva preglevala s tem pa posledicno ugašal PC.

Če hoceš racunalnik dobro utišat je naprej treba kupt dobr ventilator, potem pa še verjetno ga RPM-sko omejit in potemše testirat da se zadeva na pregreva.

Po drug stran pa naprimer da imaš 9 let starga iMaca , pa da mu daš youtube 2K pa še kaj drugega .. tak proc,gpu je verjetno treba ornk hladit in skor ne vrjamem da bi tak star iMac lahko tok otišal da bi bil tih Very Happy Very Happy


ekran pač pustimo, so zamenjali kar so poškodovali. OOb kao čiščenju, so kao opazili, da je ventilator nevem poškodovan, slab in da bi ga bilo dobro zamenjat. cirka 50 evrov mislim da sem dal. Ventilatorsedaj začne, pa ne vedno šibat na visoke vrtljaje. nekako imam občutek ali ventilator sploh ni bil zamenjan ali pa v končni fazi ni bilo nič očiščeno.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #900   Objavljeno 24.04.2021 19:28:35
Re: Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
Ventilatorsedaj začne, pa ne vedno šibat na visoke vrtljaje. nekako imam občutek ali ventilator sploh ni bil zamenjan ali pa v končni fazi ni bilo nič očiščeno.


Vecina ventilatorjev ima spremenljivo hitrost ki se regulira preko napetosti ali prek pwm-ja , če tvoj dobi ukaz da more delat na polno potem bo ventič delal na polno .do tega pride ker ga obremeniš (kot sem zgoraj napisal za 9 let star imac) ali pa je pasta zanič in se toplota preslabo prenese na hladilnik ali je pa kak cheap ventilator , ali je ventilator z gromozanskimi obrati 2K + ...

..potem spet kasn ventilator so menal .. za cpu ,ali gpu .. ali clo kak ventič k je na ohišju k ma konstantno hitrost in vedno dela na polno .. mislm kle je tok če in če in če...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47, 48  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani