Jabuk
iMessage Signing in... v nedogled
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.01.2021 18:55:28
iMessage Signing in... v nedogled
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPad, z vsemi posodobitvami, iMessage je nehal delovati (do sedaj sem lahko prejemal in pošiljal sms sporočila preko iPada in iPhonea)

Če kliknem Settings -> Messages postanejo settingi neodzivni (v desnem zgornjem kotu se vrti krog v nedogled). Enako velja tudi za FaceTime.

Če kliknem Messages ikono se izpiše sporočilo "iMessage is Signed Out. An error occured and your account (...) is signed out....itd". Takoj zatem se pojavi sign in okno čez cel ekran...

Po daljšem času izpiše "FaceTime Activation. Unable to contact FaceTime server. Try againt. Ok."

Če kaj pomaga, iPhone uporabljam za tethering interneta in je preko USB priključen na router. Tako da telefon in tablica nista v istem WiFi omrežju. Sicer mi je do pred kratkim vse skupaj lepo delovalo.

Poizkusil sem tudi s SIM kartico v iPadu in je enako.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.01.2021 21:48:23
Re: iMessage Signing in... v nedogled
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:


Po daljšem času izpiše "FaceTime Activation. Unable to contact FaceTime server. Try againt. Ok."


verjetno mas kak firewall na wifi ruterju .. Poglej za porte k se uporblajajo

twom je napisal/a:

Če kaj pomaga, iPhone uporabljam za tethering interneta in je preko USB priključen na router. Tako da telefon in tablica nista v istem WiFi omrežju.


Zakaj bi bil telefon na wifiju če je uporablen za usb tethering ? wtf

twom je napisal/a:

Poizkusil sem tudi s SIM kartico v iPadu in je enako.


to ne pomeni nič če ne poveš a se za internet uporabla WIFI ali pa internet od sim kartice

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.01.2021 22:27:00
Re: iMessage Signing in... v nedogled
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Zakaj bi bil telefon na wifiju če je uporablen za usb tethering ? wtf

Vem da se nekatere stvari (sedajle ravno ne vem katere) sinhronizirajo, ko sta telefon in tablica na istem WiFiju. Sem pomislil, da bi bila lahko težava povezana s tem da napravi nista na istem WiFiju.

thxslo je napisal/a:
to ne pomeni nič če ne poveš a se za internet uporabla WIFI ali pa internet od sim kartice

Sem osnovno računalniško pismen, to bi pričalkoval tudi od nekoga ki odgovarja. Seveda sem WiFi onemogočil.

p.s. zadeva je začela delovati
poizkusil sem s podatkovno zvezo preko SIM kartice, težava je bila enaka
po restartu tablice (pred odstranitvijo SIM kartice in reštartom sem onemogočil Cellural) se je iMessager povezal brez posredovanja. Kot da se je nekaj nekje obesilo...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.01.2021 00:41:13
Re: iMessage Signing in... v nedogled
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:

to ne pomeni nič če ne poveš a se za internet uporabla WIFI ali pa internet od sim kartice

twom je napisal/a:
Sem osnovno računalniško pismen, to bi pričalkoval tudi od nekoga ki odgovarja. Seveda sem WiFi onemogočil.



napisu si da imaš iphona za usb tethering istocasno pa kako sta iPhone,Ipad na drugem WIFI-ju .. nelogično .. in potem naj sklepam... Very Happy . Zato sm te uprašal če si wifi izklopil ...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani